Şimdi Ara

Sabahın köründe sokaklarda simit satan 7 yaşındaki çocuk (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
5.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
136 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çocuk simit satarken babası evde bir çocuk daha yapmakla meşguldür.

• Amma da duygusalsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tonla vergi veriyoruz sosyal devlet ayağına, ya israfa gidiyor, ya yandaşa.. böyle konulara gelince kuruş yok..

Birde insanın çocuğu olunca çocuklarla ilgili konularda çok duygusallaşıyor, eskiden vah vah der geçerdim, çocuk olduktan sonra böyle sahnelerde çok kötü oluyorum...

• Avrupada böyle bir durum olsa büyük ihtimal çocuğu ailesinden alırlar.

• Kapitalist sistemde acıma yok. Kimin gücü kime yeterse.

• Size ne canım? Anası babası düşünmüyor. Kendi çocuğuna bakabiliyorsan gerisini düşünme. O simit satanlar ve aileleri seni zerre düşünmez aç kalsan bir simidi parasız vermez sen ne diye onu düşünüyorsun ki?

• @YAHYA@ kullanıcısına yanıt

Adam açık açık yazmış. Eline bin lira sıkıştırsan yine başındaki alacak. Mükemmel çözümmüş gerçekten.

• İlkokulda yaz tatillerinde kuyumcu atölyesinde çalışıyordum. İhtiyaç değil zaten dişe dokunur bir para almıyorduk. Çocuklar hayata hazır olsun kafasıyla. Abimle 3 yaş fark var aramızda. Onunla otobüsle eminönüne gidip yukarı yürüyorduk çarşının girişinde bir hana. Bazen de veznecilerden. Normal mesai saatinde çalışma , elimizde sefertasıyla gidip geliyorduk. Şimdi çocuklarımı parkta bile yalnız bırakamıyorum ne otobüsü ne çalıştırması. Okusunlar diyorum düzgün bir meslek sahibi olsunlar ezilmesinler. Ama öyle bir haldeki ülke büyüdüklerinde öğretmen sağlıkçı hukukçu vs olsalar belki şimdi simit satan çocuk büyüdüğünde ticaret yapıp onlardan çok daha iyi paralar kazanacak. Hayata çoktan dalmış olacak. Adaletsiz ülkenin zor koşulları bunlar maalesef. Allah bahtını açık etsin yavrularımızın.

• Kimseyi öldürmeye hakkımız yok.

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt

Yanlış düşünce.umarim birilerinden vicdan dilenecek hale gelmezsiniz. Kimse kınadığını yaşamadan ölmez.

• imperial93 kullanıcısına yanıt

Disslike butonu yoktu Like attım belki utanırsın diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GenqhisKhaan89 -- 14 Ekim 2021; 11:37:2 >
  • Öyle mazlum nice çocuğun başına kim bilir ne kötü şeyler geliyor ama haber olmaya değer görmediğimiz için bilmiyoruz. Dışarıda sapığından katili cirit arıyor ufacık çocuk tutup arabaya atsan kimsenin ruhu duymaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GenqhisKhaan89 kullanıcısına yanıt

Sen utan ben niye utanıyorum? Hayat böyle beğenirsen

• kabakara61 kullanıcısına yanıt

Devlet kimsesiz çocuğa bakamıyor mu ? milyonlarca sığınmacıya milyar dolarlar harcıyor bu ülke.

• lPaTRoNl kullanıcısına yanıt

Harcıyor derken? O milyarlarca doları evet alıyor diğer ülkelerden. Ama harcama konusunda şüpheliyim. Sadece küçük bir kısmını ayırıyor sığınmacılara.

• kyrie2 kullanıcısına yanıt

Onlar eskidendi şimdi o cocuk kendini geliştirp simit fırını açtı diyelim bu seferde diyecek ben bu zamları bilmem napayım bu konudan sonra simitlere zam yaparlarsa şaşırmayın zaten €uro dolar çıkıyor yakında susamada zam gelir  

• O çocuk o simitleri sattıkça o işi yapmaya mecbur olacak. Kimse simit almasa zaten oda sabahın köründe o simidi satmak için orada olmaz. Tabi bu çocuk niye orada oda ayrı mevzu belki babası yok belki annesi yok. Sokak köpekleri için ortalığı ayağa kaldıran sözüm ona örgütler bir çocuk niye bu saatte sokakta diye ortalığı kaldırırken göremiyoruz maalesef.

• insanimizi bu hale dusuren sistem ta yerin dibine batsin!

• Kız çocuğu olsa sattırmazlardı emin olun buna. Erkek çocuklar özellikle cahil ailelerde para kazandırmak ve eve ek gelir getirilmesi için doğuruluyor. Erkeklere yapılan bu ayrımcılık için feminist kanunlar hiçbir şekilde ilgilenmiyor.

Sokaklarda bir şeyler satan, zor durumda olanların çoğu dikkat ederseniz erkekler. Çare erkek haklarını savunmakta, maskülizmde ve laiklikde. Akp ve Chp ile olacak iş değil. İkisi de erkek düşmanı bu partilerin.

• Merhaba Türkiye
    Bende var hüviyet
    Yaşamaya çalışıyoruz hasbelkader gitmeden katakulliye

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.