Şimdi Ara

sabaha kıl dönmesi ameliyatı olucam. (oldu bitti) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
263
Cevap
2
Favori
271.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu hastalık genel cerrahinin en basit ve yaygın ama hastayı ve cerrahı en çok uğraştıran hastalığıdır...

Valla sonunda eve geldim arkadaşlar. Banyolarda artık acı vermiyor. ancak yüzüstü yatarken pc kullanmaktan dirseklerim çürüdü...
    Sonuç olarak şu an memnunum. İlk tuvaletimide sorunsuz atlattım. Dr bir ay rapor verdi ama muhtemelen 1 ay gitmezsem beni kovarlar :)
    Arkadaşlar aklınıza hangisi yatıyosa o yöntemi tercih edin. Şimdi ben baya baya oturabiliyorum. Tuvalete gidebiliyorum.
    Yavaşta olsa yürüyebiliyorum sadece çok eğilemiyorum. ama dikişli olsam şimdi ne banyo yapabilirdim ne oturabilirdim bide patladı patlayacak korkusu var tabii.

Ama bende daha sıkıntılı bir iki gün geçirdim. Hepsinin artısı eksisi var yani tercihi siz yapın...
  • Bende kıl dönmesinden açık ameliyat oldum ama bu kadar sorun çektiğimi hatırlamıyorum
    Sadece iceriye gazlı bez sokmuştu i.ne doktor onu değiştiriyorlardı 2 günde bir
  • Genelde doktorlar 1 ay popo (genelde kullandığımız kelimeği belki forum kurallarına aykırıdır diye kullanmadım) üstüne oturmayın diyorlar. Ben uludağ meslek yüksek okulunda okuyorum 15 günlük tatile girmeden önce ilk dönemden tek ders almıştım (1 sınıf birinci dönem tek dersim kalmıştı gano tutmadığından ikinsi sınıf birinci dönemden ders alamadım) o dersden finel sınavım vardı ameliyat nedeni ile oturmam yasak olduğu için bölüm başkanımıza telefon açtık. hocam ameliyatlığım dersin hocası ile konuşsanız sınavı ayakta olsam dedik. Hocanızla konuşmama gerek yok finel sınavına ben gircem dedi. Sınavı ayakta oldum. Sınıfa ilk girdiğimde herkez oturmuştu boş bir sıra vardı millet otursana dedi bende arkadaşlarıma ameliyat oldum diye şöleyince neden oturmadığmı anladılar zaten çok azı şöledi bir kısmı durumu biliyorlardı çünkü. Onlarda tesadüf eseri öğrenmişlerdi okula o gün taksi ile yüz üstü yatarak gitmiştim. Babam da gelmişti okula o gün çünkü taksiye o şekilde binmek ve inmek kolay değildi.

Ben ameliyatlara girmeden önce endişeliydim az miktarda ama nedense odaya gelip hadi ameliyata dediklerinde odadan ameliyat olmaya giderken ne bir gerğinlik nede heycan duymadım sanki normal bir şeymiş gibi geldi. Hatta ilk olduğum ve dayımın yaptığı ameliyatta müzik çalıyordu ameliyathanede müziği kapattı bir ara diyecektim neden kapadın ne güzel dinliyordum

Ameliyattan çıktıkdan sonra dayı müzik güzeldi kapamasaydın keşke demiştim galiba diyede hatırlıyorum yanlışım yoksa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 28 Ocak 2009; 23:35:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Legend.

BUNE YA TIKLA =(

bende kıl dönmesi amelyatı oldum çok basit bişi.Sadece şimdi diikat ediyorum.2sene geçti üstünden bi rahatsızlığım yok.Ama hala doku da his kaybo var hala.bide çok pcde oturunca ağrı yapıyor.

bu resmin kıl dönmesiyle alakası yok..resimdeki ciddi bir hemoroid hastası olmalı..

• Allah'ım çok kötü bir şey bu ya benim birşey aklıma takıldı bundan 5 asır önce ne ameliyat vardı nede başka birşey ozamanki insanlar kıl dönmesi olunca ne yapıyorlardı acaba :S
  • quote:

Orjinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Allah'ım çok kötü bir şey bu ya benim birşey aklıma takıldı bundan 5 asır önce ne ameliyat vardı nede başka birşey ozamanki insanlar kıl dönmesi olunca ne yapıyorlardı acaba :S

buzlu badem sokuyolardı
  • quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

quote:

Orjinalden alıntı: BOOOOOOOOOOO

Allah'ım çok kötü bir şey bu ya benim birşey aklıma takıldı bundan 5 asır önce ne ameliyat vardı nede başka birşey ozamanki insanlar kıl dönmesi olunca ne yapıyorlardı acaba :S

buzlu badem sokuyolardı

buzlu badem :S nasıl birşeyki bu şimdide ondan soksunlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: bd90

quote:

BUNE YA TIKLA =(

bende kıl dönmesi amelyatı oldum çok basit bişi.Sadece şimdi diikat ediyorum.2sene geçti üstünden bi rahatsızlığım yok.Ama hala doku da his kaybo var hala.bide çok pcde oturunca ağrı yapıyor.

bu resmin kıl dönmesiyle alakası yok..resimdeki ciddi bir hemoroid hastası olmalı..

ne yaptın sen sil şunu öğğğğğğ midem acayip bulandı

• bende 5 eylulde oldum 2 hafta yattim 1 ay oturamadim.. burdan kil donmesi olanlarla ilgili dalga gecen herkese allah en buyuk kil donmesini gostersin diyorum baskada bisi demiyorum....
  • quote:

Orjinalden alıntı: djnone

bende 5 eylulde oldum 2 hafta yattim 1 ay oturamadim.. burdan kil donmesi olanlarla ilgili dalga gecen herkese allah en buyuk kil donmesini gostersin diyorum baskada bisi demiyorum....

beddua etme beddua etme
  • arkadaşlar banada doktor kıl dönmesi dedi ama şimdi okul olduğundan yaza erteledik umarım ilerlemez ve kolay olur :S
  • Ameliyat sonrasında ne kadar süre sonra düzelir yardımcı olun arkadaşlar tırstım baya bu ameliyatı görünce...
    ama bununki baya ilerlemiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: -Erkam-

Ameliyat sonrasında ne kadar süre sonra düzelir yardımcı olun arkadaşlar tırstım baya bu ameliyatı görünce...

iyice araştır..3 çeşit ameliyat var..

1.açık ameliyatın Pansuman derdi varmış(1ayı geçiyormuş pansuman..açılan bölüm baya bir süre sonra kapanıyormuş..ama tekrar çok azmış..)

2.kapalı ameliyatın biraz Pansuman derdi varmış..(tahminimce hijyenine önem verirsen tekrarlamaz)

3. ameliyat oraya doku kaydırmamı neymiş bilgim yok..

ameliyat istemiyorsan..15 - 20dk operasyonla bu dertden kurtulabirmişsin..( tahminimce taş çatlasa 2-3 gün sonra eski haline dönersin bence..nede olsa o oyukta baya bir operasyon oluyor....bir bak incelehttp://www.medicalart.com.tr/kildonmesi.html )

bildiklerim bukadar...tahminlerime kulak asmayın....100 küsür mesaj okumuşumdur bu dertle ilgili netten.. kıl dönmesi geçirenlerden...sende ara googledan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nburak.com -- 15 Şubat 2009; 7:42:40 >

• medicalart ı tavsiye edermisiniz. ilk önce küretaj sonrasında nitrat sıkılıyor en sonda delikler alınıyor. Gerisi takrarlamamaıs için bize kalıyor sanırsam. Tavsiye edermisiniz. Çevresinde bu operasyonu geçiren varmıdır.
  • ben oldum 2005 te açık ameliyat oldum 2 hafta hiç oturamadım hep yüz üstü yaptım.dogru durust banyo yapamadım 2 hafta kadar.yaklasık 4 gun dötümde bir hortum ve hortumun sonunda bıten iltihabın içine aktıgı bir kap vardı.yürümekte bile zorlandım.ki düşünün benım kı ilerlemiş bir vaka değildi.bu hastalıgın dereceleri var 1. 2. veya 3. derece diye.ameliyat sonunda dikerken kaydırma yaptılar yani yara temizlendıkten sonra kenardan deriyi alıp üstünü kapatıyorlar.bayağı zahmetli bir iş ama en garantisi bu olsa gerek.2 hafta sık dişini.birşsey daha var yaklasık bir sene kadar dikiş yerlerini hissetmiyorsun .çok nadirde olsa dikiş yerleri bazen acıyabilir ama en fazla 5-10 dk sürer.ayrıca unutmadan şunu da soyleyeyım ameliyattan 2 hafta sonra dikişleri almak için cagırmıslardı benı.ben dikişleri aldırmaya gittiğimde çok hızlı iyileşmişsin ve dikişlerin deri altına gömülmüş dediler ve o gömülmüş dikişleri çıkarırken hissettiğim acıyı düşmanımın bile hissetmesini istemem hatta son bir dikiş vardı onu cıkaramadılar oyle kaldı

• Arkadaşlar benimde göbek deliğimin kenarında kıl dönmesi olmuş lokal anestezi yapıp aldılar. Fındıktan küçük nohuttan büyük bir parça çıktı. 10 a yakın dikiş var.
  • Teşekkürler kardeşim...Allah tüm ameliyat olacak kardeşlerimize şifalar versin

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: -Erkam-

Ameliyat sonrasında ne kadar süre sonra düzelir yardımcı olun arkadaşlar tırstım baya bu ameliyatı görünce...

iyice araştır..3 çeşit ameliyat var..

1.açık ameliyatın Pansuman derdi varmış(1ayı geçiyormuş pansuman..açılan bölüm baya bir süre sonra kapanıyormuş..ama tekrar çok azmış..)

2.kapalı ameliyatın biraz Pansuman derdi varmış..(tahminimce hijyenine önem verirsen tekrarlamaz)

3. ameliyat oraya doku kaydırmamı neymiş bilgim yok..

ameliyat istemiyorsan..15 - 20dk operasyonla bu dertden kurtulabirmişsin..( tahminimce taş çatlasa 2-3 gün sonra eski haline dönersin bence..nede olsa o oyukta baya bir operasyon oluyor....bir bak incelehttp://www.medicalart.com.tr/kildonmesi.html )

bildiklerim bukadar...tahminlerime kulak asmayın....100 küsür mesaj okumuşumdur bu dertle ilgili netten.. kıl dönmesi geçirenlerden...sende ara googledan

• quote:

Kuyruk sokumunda veya anüsün arka yukarı tarafında az hassas küçük şişlikler kaşıntı

Beyler kıl dönmesine yakalanmamak için neler yapmak gerekiyor ?? Bölgeyi temiz mi tutmalıyız bu şekilde ise ne şekilde traş etmeliyiz

Benim kalçanın üstünde et beni gibi birşey var sanırım ama çok küçük resimdekiler gibi değil

• quote:

Orjinalden alıntı: Far-Cry

quote:

quote:

BUNE YA TIKLA =(

ne yaptın sen sil şunu öğğğğğğ midem acayip bulandı

Bu ney acaba çok merak ettim bakmayada korkuyorum böyle şeylerden midem kalkarrrr

• Arkadaşlar bende yarın sabah 11 de ameliyat olucam. Geçtiğimiz cumartesi günü apse olduğu için gidip yardırıp içindeki sıvıyı akıttılar. Yarında hayırlısıyla ameliyat ile alacaklar.

Ameliyattan değil ama ameliyat sonrası beni çok korkutuyor. Son bir haftadır bunu düşünmekten kafayı yemek üzereyim. Sonuçta öyle yada böyle bu ameliyatı yarın olucam. Kafam çok karışık. İnşallah ameliyat sonrası benim için çok kolay olur.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.