Şimdi Ara

sabaha kıl dönmesi ameliyatı olucam. (oldu bitti) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
263
Cevap
2
Favori
271.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

zor iş bu hastalıktan olan herkese allah kolaylık versin
  • Ben de Mayıs 2007'de oldum. Bu zamana gelmiş olmama rağmen sert bir yere oıturunca 1 saat sonra çok fena ağrı yapıyor ve dikiş atılan yerin görüntüsü tam olarak düzelmedi diğer arkadaşlarında öyle mi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KanYeE -- 26 Ocak 2009; 12:16:43 >
  • Yav işin kötü tarafı herkes kıl dönmesi ameliyatı olmuş sanki forumda.Valla tırsmaya başladım
  • Korkulacak bir ameliyat değil ya ben de çok tırsıyordum 30 dk falan sürüyor ameliyat.Ameliyat sonrası pansumanlarını düzenli olarak yaptırırsan ve o yaranın üzerini gümüş nitrat diye birşey var ince pastel boya gibi birşey adam onu yaranın üzerinde gezdirip ölü dokuları yakıyor bazen biraz can yakıyor fakat çok daha hızlı iyileşiyor bunlara dikkat edersin ameliyat olduktan sonra 1 hafta o bölgeye su gelmesin .Bir de hocam bazen kıl dönmesi kuyruk sokumundan biraz daha aşağılarda olabiliyor eğer seninki de öyleyse kabız olma bu yazdığım ilaçtan her akşam yarım ölçek al Magnesine Calcine böyle birşey eczacıya de verir zaten o .Ben narkoz yedim lokal anestezi ile olmadım ama narkozu tavsiye ederim kafa güzel oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .DragonFly. -- 26 Ocak 2009; 16:14:47 >

• Geçmiş olsun.
  • Anil'a geçmiş olsun dileklerimi ileteyim.Kendisiyle bir alışveriş nedeniyle tanışmıştık.

İnşallah operasyon başarılı geçmiştir.Bildiğim kadarıyla kıl dönmesi rahatsızlığı için muhasebeci ve kamyoncu rahatsızlığı derler..Tabi çok oturdukdukları için..

Allah şifa versin ne diyelim..Güzel haberlerini bekliyoruz..

• Evet bu konuda Bir hayli Tecrübesi olan biri olarak bazı noktalara açıklama getirmek istiyorum.

1.Olarak Vücudunda Çok kıl var diye kıl dönmesi olmazsınız.Elbette riski arttırır ama esas sebep bu değildir.
    2.Olarak Vücudunda Az kıl olan insanda kıl dönmesi olabilir,Hiç olmaz diye düşünemezsiniz.
    3.Olarak Kıl Dönmesi Genelde Masabaşı işlerde görev yapmış arkadaşlarda meydana gelir.İstisnalar elbette mevcuttur.
    4.Olarak Kıl Dönmesi Denilen Olayın 3 Türü vardır.Ameliyat edecek olan doktor önce buna karar verir.
    5.Olarak Şahsi tavsiyem Doktorunuz Söylemese bile Öncelikli olarak bir fistül raporu alın.Mr a girin.Fistül varsa işiniz Daha zor.ama kimi doktorlar bunu ilk 2 ameliyata kadar anlayamazlar.Fistül bağırsaklarıda ilgilendirdiği için daha güç bir iyileşme süreci vardır.

Şimdide ameliyat Günü ve Sonrası Hakkında bir kaç şey yazayım.

1.Olarak ameliyatta hiç birşey hissetmiyorsunuz.Genel ve lokal anestezi Şansınız var.lokal anestezi Belinizle sırtınız arasından yapılan bir iğne sonucu sıvı veriliyor o bölgeye.O da sizin belinizden altınızı 10 dk sonra hissetmemenizi sağlıyor.
    Bu hissizlik vücudunuza göre 3-5 saat sürebiliyor.Bazı doktorlar dozu azalttığından bacağınızı hareket ettirebilirsiniz.bunu anestezi uzmanıyla konuşursunuz.
    2.Olarak Ameliyattan sonra serum veriliyor.Bu serum Vücuda su olarak girdiğinden Çıkarma ihtiyacı duyuyorsunuz.hasta bakıcılardan Ördek denilen şeyi isteyin ve ihtiyacınızı onun içine giderin.
    3.Olarak Ameliyat Kapalı ise Yani dikişliyse Şanslısınız demektir.10 gün kadar sonra dikişler alınır.Bu zamana kadar fazla hareket etmemeye özen gösterin.tuvalet ihtiyacınızı giderdikten sonra bölgeyi steril etmeniz açısından eczacılarda satılan mendillerden alabilirsiniz.Yoksa iyi marka ıslak mendiller işinizi rahatlıkla görebilir.
    4.Olarak ameliyatınız Kapalı ise 3-4 Günde bir pansuman değiştirtmeniz yararlı olacaktır.
    5.Olarak Ameliyatınız açık ise Gün aşırı Pansuman Değiştirme sağlıklı olacaktır.Çevrenizdekilerden yardım istemekten çekinmeyin.Eşiniz olabilir,Anneniz olabilir babanız olabilir yada kardeşiniz olabilir.
    6.Olarak Tamamen iyileştiğinizi asla düşünmeyin.Sürekli Bakım gösterin o bölgeye.Tüy Dökücü Krem Kullanın,Steril tutmaya daha fazla özen gösterin.Daha Fazla Ayakta Yaşamaya alışın.
    7.Olarak Bu hastalığın Yüzde yüz nüksetmez şeklinde bir ameliyatı yoktur.en iyi ameliyat ve bakımdan sonrada Tekrarlanma riski bir hayli yüksektir.Yani Tedbirinizi alın takdiri allaha bırakın.

Ameliyat Olacaklara Şimdiden geçmiş olsun.Bu Yazımı okumaya zahmet edenlere de yardımım dokunursa ne mutlu bana.Merak ettiğiniz birşey Olursa pm ile Sorabilirsiniz.

• Arkadaşlar yaş 16. Pc başında çok kalıyorum. Kuyruk sokumumda kküçük bir kıl dönmesi olduğunu düşünüyorum. Ama abartılcak kadar büyük değil. Acaba bunun için de ameliyat şart mı? Ve ameliyat olmazsam ilerde sorunlara yol açar mı?
  • benimde önde var 1 tane çok minik ama bi sorun olur mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: 07BLueDeViL07

quote:

Orjinalden alıntı: yunusala

genel mi lokal mı ben genel oldum 45 dk mis gibi uyku çektim valla, 1 gece hastanede kaldım 4 5 tane serum verdiler acı falan da cekmedim pansumanda falan belki biraz canın acır o da biraz yani korkmana gerek yok bir de genel anestezi olacaksan narkoz veriyorlar 3 sn de bayıltıyolar narkoz a karşı bir alerji veya herhangi önemli bir hastalıgın yok di mi zaten vermeden önce sorarlar bir de devlet mi özel mi ben özelde oldum neyin ne zaman gelecegi belli olmaz bazen fazla narkoz verilen hasta bir daha kalkamıyor allah böyle devletin...

şahsen ben akyazı devlet hastahanesinde oldum ücretsiz olarak doktordn olsun hemşirelerden olsun gayet memnundum çok naziktiler zaten genel cerrahi uzmanıymış

ek olarak benim ameliyatı estetikmi ne yapmış kontrole gittiğimde hemşireleri çağırıp g.tümü göstermişti bak ne güzel olmuş diye

@thephenom ben bir yerde felçe kadar gittiğini okumuştum kıl uzadığı için

Benimde burun kıkırdağı içeri göçmüştü.Marmara üniversitesi hastahanesinde yaptırmıştım.O sıra öğrencilerin dersi vardı .10 Kişi beni izlemişti.Amcam anlata anlata halletti.Bide iyi oldu bu ders falan gibi laflar edip iyice uyuz etmişti beni:)

• Doktorlar için kolay Şahış için zahmetli bir olaya benziyor videoda gördüğüm kadarıyla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xshaon

benimde önde var 1 tane çok minik ama bi sorun olur mu?

Nasıl anladın ya da nasıl gördün onu yav :/
  • Benimde öss ye calısırken olmustu sene 2002 şimdi üni falan bitti hala var !! Arada bir şişiyor yalan edıyor sonra gecıyor.Mecbur 1 sene daha cekıcem askerlıkte son 45 gunu kurtarmalıyım.Konuyu acmak gerekır ıse askerde kıl donmesı amelıyatı oldugunuzda 45 gun amelıyattı falan ızın verılıyor.E bu amelıyatıda da goal olarak son gunlere getırınce bır cıkıs ısleırnı halletmek kalıyıor.O yuzden son 45 gun olmayı dusunuyorum amelıyatı:)
  • Bunun daha kolay yolları olmalı aslında bir kıl için o kadar yarılır mı ? Sanırsın adam kalp ameliyatı yapıyor Arkadaşım geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda iyileşirsin.
  • Benim şeyimin 5-6 cm üstünde kıl dönmesi var ayda 1 kez iltahap topluyo ağrı yapmıyo ama acaba ilerde bir sorun yaparmı ameliyat olmalımıyım?
  • quote:

Orjinalden alıntı: KAKÁ

quote:

İlk aşamada Delik ufak olur.İç çamaşırında şerit şerit akıntı izleri olur.
    Daha sonra bu şeritler kalınlaşır koyulaşır.
    Kimi Zamanda Kanlı akıntılar mevcut olur.
    Delik Serçe parmağı ucu kadar büyüyebilir.Makattan yukarı doğru kuyruk sokumuna ulaşan kısmın herhangi bir yerinde oluşabilir hatts 2-3 farklı yerden aynı anda oluşabilir.

bir arkadaşın dediği gibi bunun basit bir çözümü yoktur.Aynen o kadar yarılıp her yanının temizlenmesi gerekir.Gerekli görülürse açık bırakılır görülmezse dikilir.
    Askerde 45 gün kadar hava değişimi sebebidir.

Ayrıca Arkadaşlar Şeyimin üzerinde demeyin.şeyiniz neresi bilemeyiz.Anüsünüz mü Penisiniz mi bunu belirtin utancak çekince bir durum yok.Penis olmaz ama anüsten kuyruk sokumuna kadar olan kısımda olabilir bu olay.

Ayrıca Kimi zaman İltihap orda Apse Yapar.Şişer acılı ağrılı bol akıntılı bir dönem başlar.Kimi zaman kendinden boşalır kimi zamanda doktor muayenesinde boşaltılır. bu durumda olanlara antibiyotik tavsiye ederim.O bölgeyi bir zaman için kurutur.ve tabi ağrı kesici.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaGarba -- 26 Ocak 2009; 18:46:45 >

• LAf aramızda bendede kıL dönmesi var:S sımdılık amelıyat olma gıbı ımkanım yok 8 yıldır cekıyorum.acı fılan yok şu an bazen kuyruk sokumumdan kıl cıkartıyorum. amelıyattan korkum yok ama hazır degılım.essek kadar adam olduk yas 30.
  • quote:

Orjinalden alıntı: REM1903

quote:

Orjinalden alıntı: KAKÁ

quote:

İlk aşamada Delik ufak olur.İç çamaşırında şerit şerit akıntı izleri olur.
    Daha sonra bu şeritler kalınlaşır koyulaşır.
    Kimi Zamanda Kanlı akıntılar mevcut olur.
    Delik Serçe parmağı ucu kadar büyüyebilir.Makattan yukarı doğru kuyruk sokumuna ulaşan kısmın herhangi bir yerinde oluşabilir hatts 2-3 farklı yerden aynı anda oluşabilir.

bir arkadaşın dediği gibi bunun basit bir çözümü yoktur.Aynen o kadar yarılıp her yanının temizlenmesi gerekir.Gerekli görülürse açık bırakılır görülmezse dikilir.
    Askerde 45 gün kadar hava değişimi sebebidir.

Ayrıca Arkadaşlar Şeyimin üzerinde demeyin.şeyiniz neresi bilemeyiz.Anüsünüz mü Penisiniz mi bunu belirtin utancak çekince bir durum yok.Penis olmaz ama anüsten kuyruk sokumuna kadar olan kısımda olabilir bu olay.

Ayrıca Kimi zaman İltihap orda Apse Yapar.Şişer acılı ağrılı bol akıntılı bir dönem başlar.Kimi zaman kendinden boşalır kimi zamanda doktor muayenesinde boşaltılır. bu durumda olanlara antibiyotik tavsiye ederim.O bölgeyi bir zaman için kurutur.ve tabi ağrı kesici.

Yaklaşık 9-10 aydır kuyruk sokumu kemiğimin sonunun hemen hemen 1-1.5 cm altında dediğin kadar bir delik var,Akıntı yapıyor,sürekli bilgisayar başındayım ama ağrı ve iltihap yapmıyor.Daha önce kontrole gittiğimde orası temizlendi içi falan yaklaşık 1.5 ay hiç akmadı hatta delik kapanır gibi oldu.Şimdi sorum şu bu ameliyatı olmazsak neler olur?

• ThePhenoM

Bu Ameliyatı Olmazsanız Günlük hayatınız Etkilenir.Kendinize olan güveniniz ciddi oranda azalır.Çünkü o akıntı belli bir dönem azalsada yine artacak.bu durumdada kötü kokular oluşcak.Sabah giydiğiniz iç çamaşırı öğleden sonra leş gibi olcak.
    Evliyseniz,cinsellikten Bile soğutur bu hastalık çünkü bir utanç kaynağı olabilir.İç çamaşarınız leş gibi dolaşmak istemezsiniz Herhalde.

Ve ilerleyen zamanda O Bölge Apse Yaparsa Eğer.Büyük acı çekersiniz.yine gidip boşalttırmak ve bir kaç gün pansumanlı gezmek durumunda kalabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaGarba -- 26 Ocak 2009; 19:53:04 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.