Şimdi Ara

Sabah uyanıyorsun Chp iktidar (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
4
Favori
12.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En azından şu anki iktidar kadar hataya düşmeyecek potansiyeli var. Tek sorunu terörist cenazelerinde bulunması ve pkk ya arka çıkması onlara bizlerde karşıyız , zamanında rte'de çözüm süreci ayağına davulla zurnayla karşıladı onları , yani herkesin bir hatası oluyor. Suriyelileri geri göndermekte kararlı davranacaktır , rte ise oy uğruna onlara vatandaşlık vermeye bile hazır

Tabiki rte'den ve kılıçdaroğlundan daha potansiyelli birinin başa gelmesini isterim. Ümit Kocasakal, Muharrem İnce, Metin Feyzioğlu , Cem Uzan bunlar potansiyeli yüksek kişiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antlion

En azından şu anki iktidar kadar hataya düşmeyecek potansiyeli var. Tek sorunu terörist cenazelerinde bulunması ve pkk ya arka çıkması onlara bizlerde karşıyız , zamanında rte'de çözüm süreci ayağına davulla zurnayla karşıladı onları , yani herkesin bir hatası oluyor. Suriyelileri geri göndermekte kararlı davranacaktır , rte ise oy uğruna onlara vatandaşlık vermeye bile hazır

Tabiki rte'den ve kılıçdaroğlundan daha potansiyelli birinin başa gelmesini isterim. Ümit Kocasakal, Muharrem İnce, Metin Feyzioğlu , Cem Uzan bunlar potansiyeli yüksek kişiler
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 21 Mart 2021; 13:29:38 >
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Hocam siz sanırsam konunun başında yazanları okumamışsınız. Konunun başında yazılanları Kemal Kılıçdaroğlu'nun feriştahı gelse yapamaz.
    Heeee, ama şu olabilir. Ülkenin önüne konulan taşları, gelen lideri parlatmak için kaldırırlarsa, yukarıdaki kadar olmasada bir şeyler olur.

Edit: Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu'ndan dediğiniz (abarttığınız) gibi nerede bahsettim göremedim. Gözlerde sıkıntı var sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyncb15 -- 25 Şubat 2017; 16:58:48 >
  • Antlion A kullanıcısına yanıt
    Peki Suriyelileri sınır dışı edip kapımızı kapattığımızda sorunu çözmüş mü olacağız?
    Referandumun sonucunu etkileyebilecek sayıda mı Suriye vatandaşı alındı veya alınıyor veya alınacak? Kaldı ki sizin gibi, böyle manüpile etmeyi amaçlayanları engellemek amacıyla, bu iş de referandum sonrasına ertelendi. Ayrıca bir dipnot, her önüne gelen de Suriye vatandaşı olmayacak, alanında "uzman" olan 80 bin kişi alınacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X_S!nS!

quote:

Orijinalden alıntı: cocainbar

quote:

Chp oy vermek demek istiklal mahkemelerinde asilan yuzlerce masum insanin gunahini almak demektir bu partiye oy verenin uzerine buyuk beddua vardir

Demedi demeyin !

Su secimden bir evet ciksin bak bakalim tarih profesorleri televizyonlarda neler anlaticaklar ;) o zamanda boyle gulersin

Sizin tarihciler oturduklari yerden zaten uyduruyorlar yeterince. Ama evet cikarsa daha da azacaklar diyorsan o baska

• quote:

Orijinalden alıntı: hsyncb15

Peki Suriyelileri sınır dışı edip kapımızı kapattığımızda sorunu çözmüş mü olacağız?
    Referandumun sonucunu etkileyebilecek sayıda mı Suriye vatandaşı alındı veya alınıyor veya alınacak? Kaldı ki sizin gibi, böyle manüpile etmeyi amaçlayanları engellemek amacıyla, bu iş de referandum sonrasına ertelendi. Ayrıca bir dipnot, her önüne gelen de Suriye vatandaşı olmayacak, alanında "uzman" olan 80 bin kişi alınacak.

O alanındaki uzman 80 bin Suriyeli'yi AKP medya manipüle merkezinizde işe alın, bu memlekette binlerce diplomalı işsiz var ama işte size oy potansiyeli değiller o 80 bin Suriyeli gibi.

4 milyon mülteci dolamışlar memleketin başına hâlâ da konuşuyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beybifeys kullanıcısına yanıt
    Fikirleriniz ne yazık ki yanlış diye birşey söz konusu değil. Sizin dedikleriniz daha doğruysa öğrettiğiniz için teşekkür ederim ancak :)

Fakat şöyle söylemem gerekiyor. Babam uzun zamandır iş yeri hekimi ve haliyle işe giriş raporlarını o imzalıyor. Uzun bi süre yaşadığımız şehirde organize sanayinin kendi firmasında hekimlik yaptı şimdi de Türkiye çapında bir firmada iş yeri hekimi. Organize sanayi de işçi açığı olduğunu direk olarak görüyor ve dediğine göre 200 işçi alacak bir fabrika için 1000den fazla işe giriş raporu vermiş ve hala da veriyormuş. Bu diğer firmalara da bakıldığında aynı şekilde, herkes işi beğenmiyor ve kaçıyor. Sonuç olarak işsizlik artıyor.

Ben bu durumu baz alarak da çalışıp para kazanmak yerine işten kaçıp iş yok diye oturan bir gruptan bahsediyorum. Ve bu gruba ithafen asgari ücret ve işsizlik maaşının bu değerlerde olmasının mantıksız olacağını düşünüyorum.

Son olarak da particilik yapmam. Benim için vatanım milletim devletim önemlidir. Hata yapan babam olsa söylerim. Bunları tamamen tarafsız olarak yazıyorum.

Ekleme: Rakamların mantıksız olması konusuna açıklık getirmek istiyorum. Asgar ücret bence de çok az. Asgari ücretin 3000TL olması halinde işsizlik maaşının 1500TL olması bence insanları çalışmaya şevk edecektir bence. Makas açıldıkça cazibesi artar çalışmanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrHolyday -- 25 Şubat 2017; 18:22:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hemen bir erkek bir kadin wc açar işe başlar parayi kirarim cunku hepimiz s*cariz :D

• Bunlar gayette olabilecek durumlar o gemicik paralarina o alinan vergilere 2500 asgari maas cok mu zor verilir dusun bakalim az?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlari CHP mi yapacak ?

Vergi adi altinda köylünün ahirindaki sigiri cikarip goturen chp mi ? Lan.ne güldüm. :D

• Şili'de kendisinin yürüttüğü kampanyanın diktatör Pinochet'e karşı olduğunu, ülkesindeki durumun Türkiye'deki durumla aynı olmadığını belirten Garcia Ferrada, "Benim yaptığım, bir diktatöre karşı tanıtım kampanyası gibi bir şeydi, buradaki durum biraz daha farklı." ifadelerini kullandı.

Adamı şiliden çağırmışlar, gelmiş lafı sağlam koymuş chp ye, hala daha bla bla edenler var, çok komikler...

• Block listesini genişletme konusu açılmış yine.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Chp oy vermek demek istiklal mahkemelerinde asilan yuzlerce masum insanin gunahini almak demektir bu partiye oy verenin uzerine buyuk beddua vardir

Demedi demeyin !

Su secimden bir evet ciksin bak bakalim tarih profesorleri televizyonlarda neler anlaticaklar ;) o zamanda boyle gulersin

Sizin tarihciler oturduklari yerden zaten uyduruyorlar yeterince. Ama evet cikarsa daha da azacaklar diyorsan o baska

eskide bu adami elestirmeyi bir kenara birak kimse korkudan onu sevmiyorum diyemiyordu bak simdi hakkinda neler soyleniyor

artik gercekten ben Turkiye'de dusunce ozgurlugunun gelistigine inaniyorum

• Asgari ücret kişinin temel ihtiyaçlarını (barınma, yeme içme, giyim, sağlık, kültür, ulaşım vb.) gereksinimlerini asgari düzeyde karşılayan ücret olarak tanımlanır. Dolayısıyla siz, vatandaşınız çalışırken ondan işsizlik primi altında ciddi miktarlarda para alıp, vatandaşınız işsiz kaldığında da asgari ücretten daha düşük miktarlarda para öderseniz vatandaşınıza değer vermediğinizi alenen beyan etmiş olursunuz. Vatandaşınız çalışırken ondan ciddi miktarlarda işsizlik primi alırken herşey iyiydi hoştu, ancak işveren vatandaşınızı kapı önüne koydu ve artık sizin için çeşmenin suyu kesildi. O zaman asgari standartlardan banane nasıl yaşarsa yaşasın diyerek nasıl bir yönetim sergilediğinizi sanıyorsunuz?

Dediğim gibi sizinle daha fazla tartışmak istemiyorum, konuya ilk cevabınızı size tekrar hatırlatıp konuyu noktalayacağım. Madem herşeyin farkındasınız AKP hükümeti işsizlik maaşı ödüyor şuan ve dediğim gibi bu maaş tamı tamına asgari ücret kadar. Öyleyse buyrun hodri meydan AKP'yi de CHP'yi öven başlık sahibini IQ'su ile eleştirdiğiniz gibi eleştirin de görelim.

quote:

Yazan adamın iq 3 ya da 4. Bütün saçmalıkları geçtim asgari ücret 2500lira işsizlik maaşı 2000lira. Millet çalışmaz o zaman. Milletimizi bilmiyoruz sanki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gabriellini

80 sene yapamadığını şimdi mi yapacak? Güldürdün.

80 yıl chp iktidarmış peeeeeh

• ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    Yahu hocam, öğrenci üniversitede bağıra bağıra işsiz kalacağım diyor sonrada ben niye işsizim diyerekten sosyal medyada hükümete sövüyor. Yok yaaa. Var mı öyle dünya. Artık diplomalı olmak önemli değil üniversiteli olmak önemli. Örnek vermek gerekirse; Türkiye'de kaç kişinin nüfus cüzdanında müslüman yazıyor fakat müslümanlığın da belli başlı yerine getirilmesi gereken şartları var. Ama nüfus cüzdanında her müslüman yazan bu şartları yerine getirmiyor. İkisi de müslüman ama. Hesap günü ona göre sağdan veya soldan amel defteri veriliyor. Bağırabilir mi o adam ben de müslümandım niye soldan aldım diye? Aynı mantık. Bir adam üniversitede yatıyor, bir adam da kendimi nasıl geliştirebilirim, imkanlardan nasıl istifade edip alanımda uzman olabilirim diye çalışıyor. Sonra birisi adam gibi işinde uzman olarak, üst makamlarda çalışıyor, diğer adam da sosyal medyadan benim de diplomam var deyip develete sövüyor. Olabilirse de üniversitede çalışan adamın çaycısı falan oluyor. Hak etmiyor bunu veya bu adamın işsizim diye bağırma hakkı var mı?
    İşte şükretmesini bilmiyoruz. Bakın o örnek aldığınız Amerika'ya. Üniversitelerin hepsi paralı, hem de öyle az buz bir para da değil. Adam üniversite okuyacağım diye bin takla atıyor. İşten üniversiteye, üniversiteden işe. E tabi o para yeter mi? Birde kredi çekiyor. Mezun olduktan sonra o çektiği krediyi ödemek için canı çıkıyor.

• bu söylenilenler hayal. chp'de gelse x partide gelse bu yazılanların hiçbiri öyle kolay kolay kimse yapamaz.

Malesef ülkemizin başına gelen insanlar sistemi değiştireceklerine , kendileri sistemin parçası oluyor ve aynı yoldan devam ediyorlar.
  • AcılıUçanTaco kullanıcısına yanıt
    Hocam bunlara kalsa kanuniden sonrası 2002ye kadar chp ydi

• Srdrsym4441 S kullanıcısına yanıt
    Kimin yunan tohum olduğu ap açık ortada sevr destekçileri bop projesi destekçileri sizsiniz biz değil biz bağımsız Tam bağımsız Türkiye istiyoruz sizin gibi mandacılık himayecilik değil.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.