Şimdi Ara

Sabah spora gidilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • full time bir işte işe başlıycam 12 ye kadar boşum sanah 8 12 arası spora gitmek nasıl olur, iyi gelişim sağlayabilir öiyim hala çünkü tek öğünüm kahvalı olcak ve supplement kullanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sağlarsın hocam, şu saatte gidersen gelişirsin şu saatte gidersen gelişemezsin gibi birşey yok.Beslenmeni,antrenmanını,uykunu doğru yaptıktan sonra her türlü sonuç alırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Supplement kullan, hatta steroid kullan yine tek öğunle gelisemezsin, adım bile atamazsin.

• öğle yemeğinden sonraki spor ile kahvaltidan sonraki spor arasinda agirliklar da ve performans ta biraz farklilik olur. ama hic yapmamaktan iyidir.

ya hep ya hic deyip sporu birakmaktansa sabah ta yapabilirsin.

• 8-12 arası boşsan part-time olmuyor mu bu?

Neden tek öğün yiyebildiğni de anlamadım.. yemek yiyemiyecek kadar mı yoğunsun? hiç sanmıyorum.. Spora gitmeden sağlam bir kahvaltı yap 1,5 saat oyalan sonra git sporunu yap gelince öğle yemeğini ye. iş yerinde hiç bişey yiyemiyosan bi avuç bağdem bi kova yoğurt ye ne bilim işte.. yemek yiyemiyorum diye bir şey olammaz kısaca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Dutchman -- 17 Mayıs 2017; 9:52:7 >
  • Tek öğün ile gelişim sağlayamazsın!

Vücut geliştirmede büyüme hızını karbonhidrat belirler; ağırlık idmanı öncesi ne kadar karbonhidrat alırsan o kadar hızlı ilerlersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flying Dutchman

8-12 arası boşsan part-time olmuyor mu bu?

Neden tek öğün yiyebildiğni de anlamadım.. yemek yiyemiyecek kadar mı yoğunsun? hiç sanmıyorum.. Spora gitmeden sağlam bir kahvaltı yap 1,5 saat oyalan sonra git sporunu yap gelince öğle yemeğini ye. iş yerinde hiç bişey yiyemiyosan bi avuç bağdem bi kova yoğurt ye ne bilim işte.. yemek yiyemiyorum diye bir şey olammaz kısaca.

sabah 8 öğlen 12 12.30 da işe girip akşam 10 da çıkıcam bunun neyiin anlamadınız,ayrıca tek öğün derken tek öğün yiyip spora gitmekten bahsediyorum

• önemli olan spora gitmeden önce aldığın kalori değil gün boyunca aldığın toplam kalori.
  • Flying Dutchman kullanıcısına yanıt
    bana göre 2 öğün yedikten sonra daha performanslı iyi bir idman geçiriyorum.

• Broscience ilk ogunu yedikten sonra fark etmez.

• Flying Dutchman kullanıcısına yanıt
    bro yemek yiyince glikojen depoları dolup daha fazla enerji vermiyo mu idmanda ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VaporWave -- 17 Mayıs 2017; 15:53:39 >
  • kusura bakma spordan önce tek öğün yiyormuşsun yanlış anlamışım. Olur tabiki. Neden olmasın, ağırsağlamın antrenman saati uygunluğu ile ilgili videosu vardı. hepsini deneyip yorumlamıştı + ve -siyle
  • Önemli olan gün içinde aldığın kalori değil spordan önce aldığın kaloridir!

Kısaca şöyle: bulk dönemi dediğimiz dönem, "temiz" beslenerek yüksek kalori aldığımız dönemdir. Bu kalorinin çok yüksek bir miktarını karbonhidrattan almamız gerektiğini hepimiz biliyoruz...

Peki neden karbonhidrat ? Çünkü glikojen depolarını doldurmak için. Glikojen depoları ne kadar dolu olursa, ağırlık idmanında o kadar pump oluruz; ne kadar pump olursak, kas o kadar gerilir; ne kadar gerilirse, o kadar hasar alır...

Gidilmez demiyorum; ama gelişim süreci glikojen depolarını doldurmak için karbonhidrat yüklemesi yapan birey kadar hızlı ilerlemez.

• Spor sonrası için küçük bir sandviç taşımak yararlı olur.

• Sabah yaptığın düzgün bir kahvaltı zaten depolarını doldurur merak etme. biz de aç karnına git demedik yukarda. olay gün içinde aldığın kaloriye bakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Flying Dutchman -- 18 Mayıs 2017; 15:53:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrelegrand

quote:

Orijinalden alıntı: JxEeRroD

Önemli olan gün içinde aldığın kalori değil spordan önce aldığın kaloridir!

Kısaca şöyle: bulk dönemi dediğimiz dönem, "temiz" beslenerek yüksek kalori aldığımız dönemdir. Bu kalorinin çok yüksek bir miktarını karbonhidrattan almamız gerektiğini hepimiz biliyoruz...

Peki neden karbonhidrat ? Çünkü glikojen depolarını doldurmak için. Glikojen depoları ne kadar dolu olursa, ağırlık idmanında o kadar pump oluruz; ne kadar pump olursak, kas o kadar gerilir; ne kadar gerilirse, o kadar hasar alır...

Gidilmez demiyorum; ama gelişim süreci glikojen depolarını doldurmak için karbonhidrat yüklemesi yapan birey kadar hızlı ilerlemez.

merak ettiğim cevap buydu teşekkürler . broscience bilmem ne diye ağlayan salakların yorumları tatmin etmemişti.

pump ile hipertrofi olcak diye birsey yok, asil brosayns yorum bu aslinda :)

uzun aciklamanin bir anlami yok salagiz sonucta :)

• Pump olmadan kas büyümez arkadaşlar!

İş çıkışı yapılan ağırlık idmanı, sabah tek öğünle yapılan ağırlık idmanından 10 kat daha etkili olucaktır.

Denemesi bedava...

Hepinize saygılar, iyi forumlar.

• quote:

Pump olmadan kas büyümez arkadaşlar!

İş çıkışı yapılan ağırlık idmanı, sabah tek öğünle yapılan ağırlık idmanından 10 kat daha etkili olucaktır.

Denemesi bedava...

kaynak?

kendim demeyin lutfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

quote:

Denemesi bedava...

kaynak?

kendim demeyin lutfen.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4562558/

ve

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24714538

bu iki makale de hipertrofi hakkinda bilgi edinebilirsiniz.

pump sadece 45dk ligina sisrmektir.

• quote:

quote:

quote:

Denemesi bedava...

kaynak?

kendim demeyin lutfen.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4562558/

ve

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24714538

bu iki makale de hipertrofi hakkinda bilgi edinebilirsiniz.

pump sadece 45dk ligina sisrmektir.

Pump dediğimiz olayı sadece kası şişirip bırakmak olarak algılamayın!

Hipertrofi ile ilgili güzel örnek vermişiniz ama kas hipertrofisinin 2 çeşidi vardır; sarkoplazmik hipertrofi, myofibril hipertrofi.

Sarkoplazmik hipertrofi, kasın şişmesiyle kas hücresinin glikojenler yardımıyla genişlemesini sağlayan hipertrofidir.

Myofibril hipertrofi ise kasın yırtılarak hasar aldığı kasın yırtılması ve onarılması ile olan hipertrofidir.

Bizim büyüme dediğimiz olayın %70 kadarı sarkoplazmik hipertrofidir. Bu yüzden myofibril hipertrofi daha önemlidir.

Myofibril hipertrofi: ağır kilolar ve hızlı kasılmalarla kasta yırtık oluşmasıyla oluşuyor. Şimdi soruyorum sen kası şişirip gerdirdikten sonramı daha fazla hasar verirsin yoksa kası şişmedenmi ?

İşte bu yüzden antrenman öncesi karbonhidrat önemlidir; ne kadar karbonhidrat+su, o kadar pumptur; ne kadar pump, o kadar gerilmedir; ne kadar gerilme olursa kasıda o kadar yırtarsın.

Yani kısaca pump dediğimiz olayı, hafif kilolarla kası şişirip çıksam bile gelişirim anlamında anlamayın! Sizi pump değil, pump olduktan sonra kasın üzerine yapılan vurucu darbeler büyütür.

Myofibril ve sarkoplazmik hipertrofiye bakmanı öneririm kas hipertrofisi konusu o dur.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.