Şimdi Ara

SAATLERE SAAT KUTUSU GEREK,SİZ NEREDE SAKLIYORSUNUZ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
5
Favori
20.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Kutu çok kaliteliymiş, saatler de öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: eddy

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Kutu çok kaliteliymiş, saatler de öyle
    Teşekkürler arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyle007

Teşekkürler arkadaşlar

Alıntıları Göster
    Kalitesi kendini belli ediyor. Hayırlı olsun.
  • İzmirde saat kutusu satan yer bilen yoktur di mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.

quote:

Sonunda bi saat kutumuz oldu :) Bir arkadaşım hediye olarak aldı Mudo City'den.

Kalite olarak gerçekten çok iyi, fiyatı galiba 80TL idi. Biraz tuzlu olabilir ama kalite olarak değdiğini düşünüyorum.

barbekü arkadaşın dediği 45TL'lik kutuyu da gidip inceledim ama kalitesi iyi gözükmedi gözüme. Fiyat/performans olarak düşünülebilir.

* Sadece Seiko'yu deri kayışı esnek olmadığı için zarar görmesin diye yastıksız koydum. Onun dışında 10 numara oldu. Şimdi sıra geldi o boşlukları doldurmakta

Hayırlı olsun, güzel gözüküyor

Senin kutun da fena deil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrs.g -- 20 Mart 2012; 21:36:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mrs.g

quote:

Orijinalden alıntı: H.

quote:

Kalite olarak gerçekten çok iyi, fiyatı galiba 80TL idi. Biraz tuzlu olabilir ama kalite olarak değdiğini düşünüyorum.

barbekü arkadaşın dediği 45TL'lik kutuyu da gidip inceledim ama kalitesi iyi gözükmedi gözüme. Fiyat/performans olarak düşünülebilir.

* Sadece Seiko'yu deri kayışı esnek olmadığı için zarar görmesin diye yastıksız koydum. Onun dışında 10 numara oldu. Şimdi sıra geldi o boşlukları doldurmakta

Hayırlı olsun, güzel gözüküyor

Senin kutun da fena deil

Alıntıları Göster
    geçenlerde foruma mesaj atan kutucu bir arkadaştan 15 lik kutuyu 50 TL ye satın aldım, gayet memnunum işte size aile resmi ;) 6 adet boş yerim var ama cepte beş kuruş kalmadı o yüzden epey bir süre boş kalacaklar ama ahdim var 3 sene içinde mevcut 9 saatimden daha üst sınıf saatlerle dolacak bu kutu, ya dolacak ya dolacak

SAATLERE SAAT KUTUSU GEREK,SİZ NEREDE SAKLIYORSUNUZ?

• @hozburun hocam kutu çok hoşmuş ve fiyatı da çok iyi saatlerinize zaten bir şey demeye gerek yok her biri ayrı güzel bu arada pm
  • quote:

@hozburun hocam kutu çok hoşmuş ve fiyatı da çok iyi saatlerinize zaten bir şey demeye gerek yok her biri ayrı güzel bu arada pm

teşekkürler eddy cevapladım , kolay gele...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozburun

quote:

@hozburun hocam kutu çok hoşmuş ve fiyatı da çok iyi saatlerinize zaten bir şey demeye gerek yok her biri ayrı güzel bu arada pm

teşekkürler eddy cevapladım , kolay gele...

Alıntıları Göster
    ordan buradan bulduğum kutular

• quote:

Orijinalden alıntı: CeSur_TurK

Dostum kutudan ziyade vitrinde yer varsa saatleri benim gibi muhafaza edebilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: f5s5b5

quote:

Dostum kutudan ziyade vitrinde yer varsa saatleri benim gibi muhafaza edebilirsin..

Alıntıları Göster
    yukarda barbeku rumuzlu arkadasin bahsettigi ankaradaki yere gittim kutuyu gordum ama benim pekhosuma gitmedi( gerci kendiside isimi gordu, cok kalite diyemem demisti ama) cok basit duruyor. fiyat 45 tl hesapli ama almisken daha kaliteli bisi almak istiyorum ben. kuyumcukutulari.net diye bi adres verilmis yukarda yine. o adrese de mail attim kutu cesitlerini, kalitelerini, fiyatlarini vb sordum. gelen cevap sadece kutular kendi imalatimiz size yardimci olmak isteriz seklindeydi. ne fiyat ne kaliteden bahsetmisler. sanirim bende mudo daki 8 li kutuyu alicam. durusu daha kaliteli en azindan. ustundeki cam kismi yuvarlak ve koselerde kalan saatler pek gorunmuyo , cam kismi da dikdortgen olsa sanki daha hos olacakti. 6 li olan kutu da guzel ama isimi gormez. gerci 8 li de yetmiycek ama daha sonra hosuma giden bisi bulursam bi 8 li kutu daha alirim artik napalim.

• quote:

Biraz araştırdım ve aynı kutuyu internette 28 dolar civarında buldum fakat mesela deri kordonlu saatlerin burda saklanması biraz zor değilmi,sende belirtmişsin gerçi deri gevşemesin falan diye,daha çok demir kordonlu saatler için mi bu?

• quote:

İzmirde saat kutusu satan yer bilen yoktur di mi

Kemeraltı / sarraflar sokağında / sarraf malzemesi satan bir dükkan var 15 li kutusu deri kaplama 90 Tl diğer modellerde mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcuctug -- 29 Temmuz 2012; 15:00:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tcuctug

quote:

İzmirde saat kutusu satan yer bilen yoktur di mi

Kemeraltı / sarraflar sokağında / sarraf malzemesi satan bir dükkan var 15 li kutusu deri kaplama 90 Tl diğer modellerde mevcut.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende kutu almak istiyorum, saatlerim artmaya başladı ve kutuya ihtiyacım var, başlangıç olarak 10 'luk veya daha az bir şey olabilir 5-6 gibi Ankarada aldığınız yer hala duruyormu gitsem bulabilirmiyim ? Hergün kızılaya aöf kursuna gidiyorum iş çıkışı, tam yeri nerede acaba

• Merhaba arkadaşlar yeni bir üretici sitesiwww.saatkutusuburada.com
    Deri El yapımı saat kutuları çok uygun fiyata ! Hemde yerli malı yurdun malı !

• quote:

quote:

Biraz araştırdım ve aynı kutuyu internette 28 dolar civarında buldum fakat mesela deri kordonlu saatlerin burda saklanması biraz zor değilmi,sende belirtmişsin gerçi deri gevşemesin falan diye,daha çok demir kordonlu saatler için mi bu?

arkadaş bunu her saatle kullanabilirsin deri kordonlu saatin kordonunu sıktırmazsın/bağlamazsın olur biter yani gevşek kaldığı sürece bir sorun yaratmaz. arkadaş neden o şekilde yapmış ben pek anlamadım.

bende bu aralar çok araştırmaya başladım. tchibo nun internet sitesinde de çok güzel saat kutuları var. hatta kol düğmesi+saat kutusu (aksesuar kutusu) yapmışlar. piyasa da kutuların en uyduruğu en az 50tl den başlıyor. yurtdışı sitelerini de inceledim. 5-10 lira ucuz fakat çeşit çok fazla ama ne derece riske girmeye değer tartışılır. ama bu arada şunu keşfettim; ürünlerin maliyet değeri bence en fazla olsa olsa 20 tl olur ki toptan olduğunda o kadar bile olmaz. ve bunu kendim yapmaya karar verdim ne derece yapabilirim bilmiyorum ama kendim yapacağım. yani lazım olanlar 1parça altı için büyük tahta, yanlar için 4 parça tahta, 4 parça çıta, 1 tane cam için mika, 2 adet küçük menteşe, isteğe bağlı olarak 1-2 adet kilit mekanizması, kaçlı yapacaksak ona göre kumaş ve sünger (yada pamuk, sert istersek strafor veya onun gibi bir malzeme) iç bölme yapmak için mukavva isteğe göre deri kapmala yapılacaksa ona uygun bir malzeme (ki ben tercih etmeyeceğim çünkü hem maliyet artacak hem emek yani hem maddi hem manevi onun yerine tahtayı renkli şekilli alırsak gerek kalmaz yada onuda deri kaplama yerine kumaş kaplama yapabilirsiniz) sanırım burda en önemli sorun ya dikiş yapmayı bileceksiniz yada dikiş yapmayı bilen bir tanıdığa sahip olmanız gerecek ;)

ufak bir maliyet hesabı yaparsak üç aşağı beş yukarı bedavaya geliyor. sanırım çevrenizde bu malzemeleri toplayacak tanıdık bir mobilyacı vardır. ama parayla bile alınsa dediğim gibi en fazla 20tl. burda işin + ve - lerine bakınca artısı el emeği göz nuru olacak kendiniz yapmış olacaksınız ve belki karşınıza muhteşem bir şaheser çıkacak eksisi ise istediğiniz gibi olmayacak ve bütün emekler çöpe gitmiş olacak :)

bence denemeye değer. hatta ben bu işi başarırsam eşim için mücevher çakıl çukul kutusu kendime kol düğmeli saat kutusu yapmayı planlıyorum. ama önce yolu yarılamak için başlamak lazım.

NOT: bunu yazdıktan sonra biraz araştırdım saat kutusu nasıl yapılır diye aratırsanız bir sitede göreceksiniz bir arkadaş yapmış bence gayet güzel olmuş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iskanca -- 27 Aralık 2012; 21:21:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iskanca

quote:

quote:

arkadaş bunu her saatle kullanabilirsin deri kordonlu saatin kordonunu sıktırmazsın/bağlamazsın olur biter yani gevşek kaldığı sürece bir sorun yaratmaz. arkadaş neden o şekilde yapmış ben pek anlamadım.

bende bu aralar çok araştırmaya başladım. tchibo nun internet sitesinde de çok güzel saat kutuları var. hatta kol düğmesi+saat kutusu (aksesuar kutusu) yapmışlar. piyasa da kutuların en uyduruğu en az 50tl den başlıyor. yurtdışı sitelerini de inceledim. 5-10 lira ucuz fakat çeşit çok fazla ama ne derece riske girmeye değer tartışılır. ama bu arada şunu keşfettim; ürünlerin maliyet değeri bence en fazla olsa olsa 20 tl olur ki toptan olduğunda o kadar bile olmaz. ve bunu kendim yapmaya karar verdim ne derece yapabilirim bilmiyorum ama kendim yapacağım. yani lazım olanlar 1parça altı için büyük tahta, yanlar için 4 parça tahta, 4 parça çıta, 1 tane cam için mika, 2 adet küçük menteşe, isteğe bağlı olarak 1-2 adet kilit mekanizması, kaçlı yapacaksak ona göre kumaş ve sünger (yada pamuk, sert istersek strafor veya onun gibi bir malzeme) iç bölme yapmak için mukavva isteğe göre deri kapmala yapılacaksa ona uygun bir malzeme (ki ben tercih etmeyeceğim çünkü hem maliyet artacak hem emek yani hem maddi hem manevi onun yerine tahtayı renkli şekilli alırsak gerek kalmaz yada onuda deri kaplama yerine kumaş kaplama yapabilirsiniz) sanırım burda en önemli sorun ya dikiş yapmayı bileceksiniz yada dikiş yapmayı bilen bir tanıdığa sahip olmanız gerecek ;)

ufak bir maliyet hesabı yaparsak üç aşağı beş yukarı bedavaya geliyor. sanırım çevrenizde bu malzemeleri toplayacak tanıdık bir mobilyacı vardır. ama parayla bile alınsa dediğim gibi en fazla 20tl. burda işin + ve - lerine bakınca artısı el emeği göz nuru olacak kendiniz yapmış olacaksınız ve belki karşınıza muhteşem bir şaheser çıkacak eksisi ise istediğiniz gibi olmayacak ve bütün emekler çöpe gitmiş olacak :)

bence denemeye değer. hatta ben bu işi başarırsam eşim için mücevher çakıl çukul kutusu kendime kol düğmeli saat kutusu yapmayı planlıyorum. ama önce yolu yarılamak için başlamak lazım.

NOT: bunu yazdıktan sonra biraz araştırdım saat kutusu nasıl yapılır diye aratırsanız bir sitede göreceksiniz bir arkadaş yapmış bence gayet güzel olmuş :)

Alıntıları Göster
    @iskanca, mindere saati sarmama nedenim o Seiko deri kayışın bağlantı noktasının sertliğinden dolayı. Dik açıyla aşağıya iniyor kayış ve esneme imkanı yok, sabitlenmiş. O yüzden yani, söyleyeyim dedim :)

• quote:

@iskanca, mindere saati sarmama nedenim o Seiko deri kayışın bağlantı noktasının sertliğinden dolayı. Dik açıyla aşağıya iniyor kayış ve esneme imkanı yok, sabitlenmiş. O yüzden yani, söyleyeyim dedim :)

anladım dostum ;) ya bende ortaya birşey söyledim ama bir türlü elim varmadı başlayamadım ama elbet bir gün başlayacağım. ozaman burdan paylaşırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskanca

quote:

anladım dostum ;) ya bende ortaya birşey söyledim ama bir türlü elim varmadı başlayamadım ama elbet bir gün başlayacağım. ozaman burdan paylaşırım :)

Alıntıları Göster
    Nihayet Tchibo'dan bir saat kutusu aldım.

Fotoğrafta da görüldüğü gibi çekmece içinde otomatikler saat kutusu içinde pilliler çekmece içinde dağınık vaziyette duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: burbank

Nihayet Tchibo'dan bir saat kutusu aldım.

Fotoğrafta da görüldüğü gibi çekmece içinde otomatikler saat kutusu içinde pilliler çekmece içinde dağınık vaziyette duruyor.

Alıntıları Göster
    bursada satan bir yer biliyormusunuz

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.