Şimdi Ara

SAATLER (495. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.879.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • insan orijinallere,çin işlerine baka baka alışıyor,mekanizma ben çinim diye bağırıyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: Sultan El Kebir

quote:

Orijinalden alıntı: watcher6150

quote:

Merhaba arkadaşlar kafama feci şekilde bir soru takıldı.Aşağıda linki vermiş olduğum otomatik saatler aynı satıcı tarafından satışa sunuldu.Bu satıcı hakikaten çok değerli ve türkiyede bulunmayan çok güzel otomatik saatler sergiliyor lakin, saatlerin fiyatı piyasanın yarı fiyatının bile altında.Bu nasıl oluyor?

http://urun.gittigidiyor.com/CALVANEO-1583-ASTONIA-STEEL-OTOMATIK-KRONOGRAF_W0QQidZZ20673272

Üzerinde koruyucu bantları bile çıkarılmamış, piyano tuşlarından yapılma kutusu, garanti belgesi herşeyi var.Ama piyasa fiyatı 2500 YTL.Ama burada 650
    YTL gibi bir rakama satın alabiliyorsunuz.Mekanizması Çin mi diyeceğim ama satıcı saatin mağazasına gidip orjinalliğini teyit edebileceğimizi söylüyor.

http://urun.gittigidiyor.com/SILVERSTONE-EMILE-FREY-18-KARAT-ALMAN-OTOMATIK_W0QQidZZ19404484

Yukarıdaki saatinde piyasa fiyatı 800$ şu andaki fiyatı ise 350 YTL

Bu saatler makinesi kasasi ve kutusuyla herseyiyle cin yapimi...
    Piyasa fiyatlarini neye gore buldunuz???
    Cunku normal liste fiyati diye cok yuksek rakamlar yazarlar genelde ve daha sonra cok asagisinda satarlar...

Deme be!Hakikaten insanlık ölmüş.Zaten bu devirde hele hele Çin ticarette dünyayı ahtobot gibi sarmış iken ucuz fiyata alırken 3 kere düşünmek gerekir.Piyasa fiyatını ilanda satıcı kendi vermişHatta saatin markasının linkini vermiş orada da 1150 € olarak yazıyor.Bu arada Çin olduğunu nasıl anladınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

sağolun ama sitesine baktım öyle bir model göremedim
    quote:

Orijinalden alıntı: teng

quote:

Orijinalden alıntı: tnrskr

arkadaşlar hamilton khaki model saatim için deri kordon alacağım buralarda yani tokatta yok alabileceğim güvenilir yerli yabancı internet sitesi bilen varmı teşekkürler

Kuz saatte Hirsch marka liberty model kayışlar Hamilton saatler için çok uygun oluyor.

Sitesinde göstermiyor, bende baktım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cliffburnstein

Bu konuyu aylardır takip ediyorum. Geçmiş sayfalarda Movado - Zenith ortak üretimi otomatik saat var. Günde 2 saniye sapma yapıyor.
    Gözlemlerimi elektronik saate göre yaptım. Saat babamdan kalma olup 1960 üretimli. Günde otomatik saatler ortalama ne kadar sapma yapar ?
    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Arkadaş uzaklaştırılmış ama ben genel bilgi olması için cevaplayayım. 1960 yılından kalma bir saat için günde 2 saniyelik sapma mükemmel ötesi demektir. Bu saat zenith bile olsa (sanırım makine 2562 pc idi ama bunu 270 gün sonra öğrenebilicez) Cosc un kurulduğu 70 li yılların başında +6 -4 g/sn mükemmel bir sapma idi.
    270 gün mü ??? vayy..nereyi aradın böyle ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: de-ka

insan orijinallere,çin işlerine baka baka alışıyor,mekanizma ben çinim diye bağırıyor.
    quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar kafama feci şekilde bir soru takıldı.Aşağıda linki vermiş olduğum otomatik saatler aynı satıcı tarafından satışa sunuldu.Bu satıcı hakikaten çok değerli ve türkiyede bulunmayan çok güzel otomatik saatler sergiliyor lakin, saatlerin fiyatı piyasanın yarı fiyatının bile altında.Bu nasıl oluyor?

http://urun.gittigidiyor.com/CALVANEO-1583-ASTONIA-STEEL-OTOMATIK-KRONOGRAF_W0QQidZZ20673272

Üzerinde koruyucu bantları bile çıkarılmamış, piyano tuşlarından yapılma kutusu, garanti belgesi herşeyi var.Ama piyasa fiyatı 2500 YTL.Ama burada 650
    YTL gibi bir rakama satın alabiliyorsunuz.Mekanizması Çin mi diyeceğim ama satıcı saatin mağazasına gidip orjinalliğini teyit edebileceğimizi söylüyor.

http://urun.gittigidiyor.com/SILVERSTONE-EMILE-FREY-18-KARAT-ALMAN-OTOMATIK_W0QQidZZ19404484

Cunku normal liste fiyati diye cok yuksek rakamlar yazarlar genelde ve daha sonra cok asagisinda satarlar...

Deme be!Hakikaten insanlık ölmüş.Zaten bu devirde hele hele Çin ticarette dünyayı ahtobot gibi sarmış iken ucuz fiyata alırken 3 kere düşünmek gerekir.Piyasa fiyatını ilanda satıcı kendi vermişHatta saatin markasının linkini vermiş orada da 1150 € olarak yazıyor.Bu arada Çin olduğunu nasıl anladınız?

Ama alttaki kaplama olan saat mekanizması Citizen Miyota ya da çok güzel bir taklidi..
    Ancak satan adamdan korkulur, olta mekanizmasını Valjoux diye yutturur da bir an kendimizden şüpheye düşeriz. İyisi mi yanına hiç yaklaşmayalım bizi de çarpar valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkihs

arkadaslar herkese merhaba. bende saatlere merakli kardesinizim. seikonun benim gorusum 1970 li ve 80 li yillarda urettigi otomatik saatler gunumuzde kilerden cok daha kaliteli idi (gerci diger markalardad benzer). rus ve cccp uretimi olan saatlerle ilgili neler dusunmektesiniz.
    ornegin ulkemizde hic bilinmeyen vostok ve poljot marka saatlerde kalite acisindan iyidir. bilhassa vostok marka saatlerin celik kasa olanlari dayaniklilik olarak omega gibi saatleri aratmazlar.

Vostok hiç elime düşmedi (düşse bırakmayacağımı biliyor kaçıyor kerata )
    Ancak iki tane 2612 alarmlı poljot mekanizmalı saatim var, birde 2614 (sanırım) mekanizmalı Poljot saatim var. Ama çelik kalitesi çok hafif, hemen çizilecekmiş gibi duruyor.
  • Merhabalar;

Forumun saat bölümünü uzun bir süreden beri takip ediyorum.Gerçekten bu işe gönül vermiş abilerimiz var ve bildiklerini forumla hiç sıkılmadan paylaşıyorlar.Hepsi de değerli insanlar.

Sadede geleek olursak;

3 tane saatin kaliteli replicasını arıyorum,

Yardımcı olursanız çok sevinirim.Birde siz olsanız bu saatlerden hangisini seçerdiniz?

Teşekkürler

SAATLER
  • 2.saat

SAATLER
  • 3.saat
  • [img=http://img23.imageshack.us/img23/990/gpsplit.th.jpg]

URL=http://img23.imageshack.us/i/gpsplit.jpg/]
     SAATLER
    [/url]
  •  SAATLER

Bu da benim saatim, çok anlamam saat özelliklerinden ama bu saati çok beğendiğim için almıştım bir süre önce. Anlayan arkadaşlar yorum yapabilir nasıl bir saat olduğuna dair, ben bir tek biraz ağır olmasından şikayetçiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donjohnson

quote:

quote:

quote:

Deme be!Hakikaten insanlık ölmüş.Zaten bu devirde hele hele Çin ticarette dünyayı ahtobot gibi sarmış iken ucuz fiyata alırken 3 kere düşünmek gerekir.Piyasa fiyatını ilanda satıcı kendi vermişHatta saatin markasının linkini vermiş orada da 1150 � olarak yazıyor.Bu arada Çin olduğunu nasıl anladınız?

Hem de Çin'in ağababası

Watcher usta saat forumlarının gediklisidir ve muhteşem bir saat koleksiyonu vardır. Kendisini şahsen tanımasam da hayatını saatlere adamıştır desem kendisi ne der acaba ?

Yani bu saatler ÇİNN ÇİNNN diye bağırıyor. Zaten yabancı forumları dolaşırsanız bir liste de var bu konuda. Hatta bütün saat meraklılarına bir kıyak yapıp, "bir kısmının" listesini koyuyorum buraya.

Lindberg & Sons
    Bovalier
    Wagner since 1948 (or was it 1948, don't know)
    MZI
    Graf von Monte Wehro
    Yves Camani
    Lukado
    Spirit of Marine
    Meisterzeit (not to be mixed up with Wempe Zeitmeister !)
    Labor
    Goldberg
    Meisterkrone
    Royal Swiss
    Lindberg & Goldmann (they pretend to be mounted by Laco, haha)
    Jacques Catani
    Detomaso
    Forestier
    Medor
    Ador
    Anno1827
    Emile Frey
    Herc
    Alpha
    Gustyn Germany
    Alado
    Breytenbach
    Louis Dubath
    Calvaneo
    Chronos
    Minoir
    Pierce
    Vandenbroek & Cie.
    Charente
    Louis Lobel
    Enzo Bellini
    Jerome & Cie.
    Montale Paris
    Linhart
    Ivens & Söhne
    Donati Firenze
    Breitner
    Corvette
    Pascal Hilton

Nazik sozlerine cok tesekkur ederim dostum
    Bu bilgileri de saatforumuna da eklersen cok makbule gecer
  • ben de aşağıdaki saatlerden birinin replikasını almak istiyorum. izmirde nerede bulabilirim acaba?
    saatlerle ilgili yorumlarınız benim için çok değerli olacaktır.

SAATLER
     SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilancho -- 24 Eylül 2009; 4:30:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oozcetin

Merhabalar;

Forumun saat bölümünü uzun bir süreden beri takip ediyorum.Gerçekten bu işe gönül vermiş abilerimiz var ve bildiklerini forumla hiç sıkılmadan paylaşıyorlar.Hepsi de değerli insanlar.

Sadede geleek olursak;

3 tane saatin kaliteli replicasını arıyorum,

Yardımcı olursanız çok sevinirim.Birde siz olsanız bu saatlerden hangisini seçerdiniz?

Teşekkürler

SAATLER

Bu saatlerin hepsinin replikası yok. Sadece ortadaki Tag Heuer Carrera'nın replikasını bulabilirsin.
    Nereye bakacağına dair pm yolluyorum, burada adres vermemiz yasak.
  • en iyi saat tag heuer dır
  • quote:

Orijinalden alıntı: cllyldrm

en iyi saat tag heuer dır

Elbette biraz zorlasa ilk 30 a bile girebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: teng

quote:

Orijinalden alıntı: cllyldrm

en iyi saat tag heuer dır

Elbette biraz zorlasa ilk 30 a bile girebilir.

• ya ben de saat almayı düşünüyorum 300tlye kadar bütçem var klasik şık bir saat arıyorum tavsiye verirseniz sevinirim
  • SEIKO SNK807 OTOMATİK PİLSİZ

SAATLER

SAATLER

SAATLER

Bu saatten almayı düşünüyorum saat hakkındaki yorumlarınızı merak ettim ve bu pilsiz hareket sistemiyle çalışma pirensibini açıklarsanız sevinirim.
  • en iyi saat en güzel saat mükemmel saat diye bir şey yok arkadaşlar ne yazık ki. hepsi kusurlu hepsinin bir zayıf noktası bir eksik noktası farklı estetikleri değişik özellikleri farklı zamanlar tutma kabiliyetleri veya daha fazlası var.. hele ki elektronik olmayan full mekanik saatlerin hepsi bambaşka. en güzel saat sizin beğendiğiniz saattir özü bu yani. yoksa insan evladı yapsa mükemmel saat budur dese işte çok çılgın özellikleri olsa atomik zaman tutan mekanik mekanizmalar yapsa misal içinde de bir sürü özellik olsa alarm olsa 5000 atm su geçirmez olsa choronometre cart curt bir sürü özelliği olsa artık ne özellik isterseniz hepsi içinde olsa çok da nazik gözükse herşey çok daha sıkıcı olur ve bunca saat satılmaz :) o vakit en güzel saat sizin bir sürü emek verip severek aldığınız saattir diye fikrimi belirtirken hepinizi selamlıyorum.

(bu arada ne hale gelmiş forum dalga geçilip eğleşilmiş diye düşünmek istiyorum ama ciddiler galiba ürktüm. bir sürü garip soru istek komik olmuş gene :)
  • 
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.