Şimdi Ara

SAATLER (1223. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.879.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12211222122312241225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, saat almayı düşünüyorum ama hiç anlamıyorum bu işten, sahibindende beğendiğim birkaç model var. Bu iki saat sizce nasıl? Fiyatına/markasına vs bakmadım sadece görsel olarak beğendiğim için bu iki modeli seçtim.
    Baktığım ilanlarda fotoğrafların temsili değil ürüne ait olmasını tercih ediyorum ama anlamadığım için kıyas yapamıyorum. Tavsiye edebileceğiniz satıcı/ilan var mıdır?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-bugune-ozel-sok-fiyat-fiyat-songun-tag-heuer-calibre-36-54728906/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-kargo-dahil-38-tl-diesel-3-bar-xm-beyaz-takvimli-55659792/detay/
  • İki saat de çöp. Bütçenizi ve tarzınızı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
  • Eğer gerçek bir saatsever iseniz moda markalarına bakmanızı pek tavsiye etmem. Bazıları fazlaca katı bu konuda ama benim şahsi fikrim şu..yüksek meblağlar ödeyecekseniz bu saatlerden uzak durun. Ama ben estetik meraklısıyım saat sadece zamanı göstersin otomatik olmasına gerek yok quartz da işimi görür diyorsanız 100-150 tl ye kadar moda markalarına yönelebilirsiniz. Saat benimle yaşasın yaşlansın diyenler eğer bütçenizi-tarzınızı belirtirseniz bende burdaki diğer arkadaşlarda size yardımcı oluruz. Ayrıca replika olayına hiç girmeyin. İllaki almak istiyorsanız 15-20 tl den fazla para vermeyin:) zaten bu fiyata da replika pek bulamazsın çünkü aracılar aldıkları fiyatın üzerinde %1000 fiyat koyuyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

İki saat de çöp. Bütçenizi ve tarzınızı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Polemik bana da yardımcı olabilir misin hocam
    Bütçem 500TL diyebiliriz

Bu aşağıdaki tarzda saatleri seviyorum.

SAATLER
  • 500 TL spor ve pilli saat için gayet yeterli bir bütçe.

Öncelikle Seiko, olmazsa Casio modellerine bakmanızı öneririm. Bu iki markanın da modelleri hakkında fikir sahibi olmak için sahibinden ve gittigidiyor gibi sitelere bakabilirsiniz ama bu sitelerde bu iki markanın inanılmaz fazla sayıda taklidi satıldığı için fiyat konusunda fikir edinemezsiniz. Satıcı çok güvenilir olmadıkça asla alışveriş yapmanızı da tavsiye etmem. bytepire arkadaşımız güzel Seiko'lar getiriyor, fiyatları da makul. Dükkanını incelemenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraKule06

quote:

İki saat de çöp. Bütçenizi ve tarzınızı belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Polemik bana da yardımcı olabilir misin hocam
    Bütçem 500TL diyebiliriz

Bu aşağıdaki tarzda saatleri seviyorum.

SAATLER

edificenin hangi modeli bu. saati begendm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasa çapı kurma kolu hariç 41-42mm olan beyaz kadranlı derı kordonlu,tabıkı gostergelerı fosforlu yada aydınlatma tertıbatı olan,pahallı da olmayan bir saat onerebılecek var mıdır?

replıka olmaz,orjınal aramakatayım.
  • Bütçe 200 TL istediğim saat içi beyaz ya da siyah renkli zemin ve abartısız şık bir görünümü olsun istiyorum, moda marka/model vs takıntım yok, takvim olabilir ancak diğer göstergelere gerek yok olmasa da olur.

Polemik ve huseyin1982 teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMoJo
    edificenin hangi modeli bu. saati begendm

modeli bu EFE-504L-1AV
  • Rolex sevenlerin heyecanla beklediği model Explorer 2 216570 piyasaya sürülmüş.

Bu da çok taze bir fotoğraf:

SAATLER
  • quote:

500 TL spor ve pilli saat için gayet yeterli bir bütçe.

Öncelikle Seiko, olmazsa Casio modellerine bakmanızı öneririm. Bu iki markanın da modelleri hakkında fikir sahibi olmak için sahibinden ve gittigidiyor gibi sitelere bakabilirsiniz ama bu sitelerde bu iki markanın inanılmaz fazla sayıda taklidi satıldığı için fiyat konusunda fikir edinemezsiniz. Satıcı çok güvenilir olmadıkça asla alışveriş yapmanızı da tavsiye etmem. bytepire arkadaşımız güzel Seiko'lar getiriyor, fiyatları da makul. Dükkanını incelemenizi öneririm.

Polemik söylediğin satıcıya baktım ama sanırım yanlış bakıyorum yardımcı olur musun?

http://profil.gittigidiyor.com/bytepire
    http://www.sahibinden.com/bytepireWQQdXQQ4862795WQQpXQQdisplayuser
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaraKule06

quote:

500 TL spor ve pilli saat için gayet yeterli bir bütçe.

Polemik söylediğin satıcıya baktım ama sanırım yanlış bakıyorum yardımcı olur musun?

http://profil.gittigidiyor.com/bytepire
    http://www.sahibinden.com/bytepireWQQdXQQ4862795WQQpXQQdisplayuser

http://forum.donanimhaber.com/showprofile.asp?memid=2981&lastPostViewType=1#
  • bytepire'nin forumdaki dükkanını kast etmiştim, eksik yazmışım.

http://forum.donanimhaber.com/m_46998427/mpage_1/f_/key_//tm.htm#46998427
  • Replica konusunda uzman bir arkadaş var mı acaba? Bana mail atabilirse çok sevinirim kafama takılan birkaç konuda danışmam gerekiyor.

ozgurdortyol@gmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dae-su Oh -- 8 Eylül 2011; 13:44:14 >
  • Çin malı çöp bir ürün, saat demek bile istemiyorum.
  • Çöp diyorum, daha ne diyeyim?

Makinenin bir tane bile fotoğrafı eklenmemiş, neden acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: b_sevki

kasa çapı kurma kolu hariç 41-42mm olan beyaz kadranlı derı kordonlu,tabıkı gostergelerı fosforlu yada aydınlatma tertıbatı olan,pahallı da olmayan bir saat onerebılecek var mıdır?

replıka olmaz,orjınal aramakatayım.

Eğer otomatik senin için 1. öncelik değilse yani quartz bir saat olur bana en azından kaliteli olsun diyorsan aşağıdaki saati inceleyebilirsin.Sadece dediğin kasa çapından biraz daha ufak ama güzel bir saat

Tissot Men's White Dial Dress Watch (Ürün Kodu: T033.410.16.013.00)
    ebayda ürün kargo dahil 175 dolara satılıyor.Hemde kutu vs. ile beraber yollayan sorunsuz bir satıcı tarafından...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubiquitous_arda

Hocam çöp diyosun geçiyosun direk ya neden çöp mesela benim aklımda sen çöp diyince eta 7750 mekanizma para etmez şeklinde bi düşünce oluştu. Ama sanırım sen makinenin eta olmadığını söylemek istedin? Bide bu var mesela:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-tag-heuer-pendulum-52439997/detay/

hocam eta 7750 mekanizmanın tek başına fiyatı bu dediğin fiyattan çok daha fazla.polemik arkadaşımızın demek istediği eleman sallıyor.saat 3. sınıf replika yazık parana:) Replikanın 1. sınıfı ne demek onu da anlamış değilim halen :)
  • şahsen eta mekanizmanın imitasyonu var mıdır bilmiyorum. Şimdi sen o adama desenki hocam saatin üzerindeki mekanizma eta 7750 mi ne bileyim modifikasyonlu mu falan filan.Adam tabii abi şöyle böyle der durur. Detaylı incelemedim ama muhtemelen o satıcı saatin orjinalinin özelliklerini kopyalayıp satış sayfasına yapıştırmış. Sen saati aldın açtırdığında muhtemelen içinden quartz mekanizma çıkacak:) İşin kötüsü adam akıllı bi quartz koysalar en azından otomatik değil ama çalışıyor pili bitincede değiştiririm dersin.Ama en kötüsünü kullanıyorlar ve 1-2 ay içinde saat pert..Sanırım 545D casio edifice değil mi dediğin saat? gayet güzel şık bir saat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubiquitous_arda

Hocam çöp diyosun geçiyosun direk ya neden çöp mesela benim aklımda sen çöp diyince eta 7750 mekanizma para etmez şeklinde bi düşünce oluştu. Ama sanırım sen makinenin eta olmadığını söylemek istedin? Bide bu var mesela:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-saat-kol-saati-tag-heuer-pendulum-52439997/detay/

Elbette bu paraya orijinal 7750 olamaz demek istiyorum. Makine fotoğrafını neden koymamışlar diyorum, daha ne diyeyim? Yoksa 7750 gerçekten çok iyi bir makinedir.

Bu satıcı makineyi saatten söksün, makine gerçek 7750 ise derhal sadece makine için 300 lira veririm.

Gösterdiğin ikinci saat de çöp. Şöyle ki, 7750 otomatik kronograflı bir makine iken, ikinci ilanda kurmalı kronografsız bir makine olmasına karşın, ilan açıklamasında makine için 7750 yazmışlar. Adamın saatler hakkında genel bir bilgisi dahi yokken bir de ukalalık yaparak konuyla alakasız potansiyel alıcıları kandırmaya çalışıyor. Ulan saat zaten çöp, bir de ilan açıklamasını yanlış yazma işte.

Ülkemizdeki çakma saat sevdasını anlayamıyorum, bu gidişle de anlamam mümkün görünmüyor. Konuya saat tavsiyesi için gelen 10 arkadaştan neredeyse yarısı çakma saat tavsiyesi istiyor. Çakma saate, aslında genel olarak çakma ürüne verilen paraya daima acırım. Çin'de kiloyla satılan, kilosu da 2 haneli dolar seviyesini geçmeyen bu saatler ülkemizde 100 dolardan başlıyor, satıcının yüzsüzlüğü ve alıcının bilgisizliği ve cinliğine (!) bağlı olarak 1000 dolar seviyesine kadar çıkabiliyor. Allah aşkına, 1000 dolar verip de çakma saat mi alınır? Ben değil 100 doları, 10 doları bile çakma saate harcamam ama 1000 doları ciddi ciddi bir çakma saate verenler var. Neymiş birebir üretimmiş, kimse gerçeğinden ayıramazmış.

Bırakın bu işleri allah aşkına! Çakma bir JLC aldınız diyelim. Piyasa jargonuyla, birebir replika olsun. Saati gören herkes saati gerçek sansın. Hatta birebir replika da olmasın, proje saat ya da franken watch dedikleri orijinal kasa, kadran, kollar, bezel vs ile üretilen çakmalardan olsun.

Her JLC üretildikten sonra satışa sunulmadan önce tam 1000 saat test edilir. (Bu test programına saatin bilekte günlük kullanılması da dahildir.) 1000 saat yaklaşık 42 gün demektir. Testi geçemeyen saat satışa sunulmaz, eksikleri giderilir. Eksikler giderildikten sonra satışa sunulur. Eksikler giderilemezse satışa sunulmaz. Şimdi birebir replika, ya da franken watch aynı mıdır gerçek bir JLC?

Oyster serisi bir Rolex en az 100 metre su geçirmezliğe sahiptir. En arap işi her yeri pırlantalara bulanmış bir Rolex'le dahi en kötü olasılıkta şnorkelle dalış imkanı vardır. Hangi birebir replika Rolex'te bu imkan vardır? Neredeyse her Rolex'in COSC sertifikası sahibi olduğunu, 904L çelik kullanıldığını, son atılımla her Rolex'in %100 in house olduğunu söylememe gerek bile yok sanırım.

Bu listeyi çok uzatabilirim, ama pek kimse okumadığı için fazla yazmanın faydalı olduğunu düşünmüyorum. En fazla 1 sayfa sonra yine birisi gelecek ve 3 tane çöp taklit arasından en iyisi hangisi diye soracak. Aynı paraya servisi, garantisi, ikinci eli olan sağlam bir marka önerdiğimizde burun kıvıracak. Bırakın bu taklit çöpleri, bu çöpler kimseye yakışmıyor ama gerçek saat severlere asla yakışmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12211222122312241225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.