DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
SAATLER
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı
29.541
Cevap
116
Favori
3.654.184
Tıklama
Giriş
      709 Mesaj
      07 Eylül 2011 09:49:42

quote:

Orijinalden alıntı: rome34

Alıntıları Göster

Beyler cevap verecek kimse yok mu forumda?

vergi muafiyeti sınırı son genelgeyle 75 Avroya çekildi diye biliyorum. bildiğim kadarı ile bu fiyata kargo dahil değil, ki senin örnekte şu anki kurlara göre bir hesap yapıldığında kargo dahil olsa da yasal sınırın altında gözüküyor yine bildiğim kadarıyla saat yasak bir ürün değil bir sorun olmadan getirtebileceğinizi düşünüyorum

• Çavuş
      71 Mesaj
      07 Eylül 2011 12:39:02

quote:

Orijinalden alıntı: KaraKule06

Alıntıları Göster

vergi muafiyeti sınırı son genelgeyle 75 Avroya çekildi diye biliyorum. bildiğim kadarı ile bu fiyata kargo dahil değil, ki senin örnekte şu anki kurlara göre bir hesap yapıldığında kargo dahil olsa da yasal sınırın altında gözüküyor yine bildiğim kadarıyla saat yasak bir ürün değil bir sorun olmadan getirtebileceğinizi düşünüyorum

@ KaraKule06
      verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

• Onbaşı
      38 Mesaj
      07 Eylül 2011 15:20:18
      iyi günlerrr bu saatler acaba gerçek resimleri midir? saatler replika. peki fiyatı kadar ederi varmıdır acaba ?

SAAT 1

SAAT 2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hovarat -- 7 Eylül 2011; 15:26:58 >

• Yarbay
      7773 Mesaj
      07 Eylül 2011 15:25:09
      Gerçek resimleri değil onlar. İnternettten alınmış resimler, fiyatı ederi kadar var mıdır? Bence hayır...

• Onbaşı
      38 Mesaj
      07 Eylül 2011 15:44:16
      visceroid, peki replika saat almayı tavsiye edermisin ?

• Yarbay
      2470 Mesaj
      07 Eylül 2011 15:59:38
      Saatimden Bir görüntü. 5-6 aydır sorunsuz kullanıyorum.

Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur. Hz.Mevlana
    • Onbaşı
      38 Mesaj
      07 Eylül 2011 16:03:07

quote:

Orijinalden alıntı: y@s@r

Saatimden Bir görüntü. 5-6 aydır sorunsuz kullanıyorum.

saatiniz replika mı ? nerden aldınız ve ne kadar fiyata acaba ?

• Yarbay
      2470 Mesaj
      07 Eylül 2011 16:04:22

quote:

Orijinalden alıntı: hovarat

Alıntıları Göster

saatiniz replika mı ? nerden aldınız ve ne kadar fiyata acaba ?

Saatim orjinal bir saattir replika değil.

Fiyat ebayda araştırabilirsiniz. Yurtdışından almıştım.

Allah ile olduktan sonra, ölüm de ömür de hoştur. Hz.Mevlana
    • Yüzbaşı
      321 Mesaj
      07 Eylül 2011 19:08:05

Arkadaşlar merhabalar. Bir takas sonucu Calvin Klein markalı bir saat elime geçti. 100M suya mukavemetli bir model. Aslında fena değil farklı bir model. Ancak kayışlarını değiştirmek zorunda kalmış arkadaş ve herhalde orijinal kayış pahalı gelse olacak başka bir marka deri kayış kullanmış. Bukadar açıklamadan sonra size bir konuda hem paylaşım yapmak isterim hemde fikir almak.
      Bu kayışları baba yadigarı Seiko 5 imde değerlendireyim dedim. Aslında çok müthiş birşey olmadı tamam ancak fenada değil sanki:).Bunun kayış bağlantı kısmı orijinalde 18mm, siyah kayışlar ise 20mm.Çok sırıtmıyor ve emanet durmuyor. Birde makinesinde bakıma ihtiyaç duyuyor olsa gerek,sessiz ortamda da anladım amma çok ses çıkartıyor rotor dönerken.

• Yüzbaşı
      318 Mesaj
      07 Eylül 2011 19:26:07

Arkadaşlar bu saat için düşüncelerinizi alabilir miyim? HB'de 375 lira.

• Teğmen
      195 Mesaj
      07 Eylül 2011 21:10:19
      Dostum bu model yanılmıyorsam aliminyum diye geçiyor. Saatin arka yüzeyi terden deforme oluyor bunun yerine swatch irony serisine bak

No Fear
    • Teğmen
      125 Mesaj
      07 Eylül 2011 22:27:22
      İnce bilekli bir kişiye kasa çapı=42 mm olan saat büyük müdür, arkadaşlar?

• Çavuş
      71 Mesaj
      07 Eylül 2011 22:31:19
      Beyler daha önce kısmen sormuştum sağolsun KaraKule06 cevaplamıştı ama tam tatmin edici bir cevap almak için biraz daha ayrıntılı soruyorum. Gelecek yanıtlara göre sipariş verip vermeyeceğim belli olacak. Olay şu:

Şimdi arkadaşlar Ebay'dan saat satın almak istiyorum. Saatin fiyatı 78$+20$ (kargo bedeli). Saatin buradaki değeri 350-500 TL arasında değişiyor. Sormak istediklerim:

-Yurtdışından saat yasak bir ürün mü? (cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi), ya da izin veriliyor mu?

-Gümrükten geçerken buradaki değeri göz önünde bulunduruluyor mu, buradaki fiyatının yüksek olması problem oluşturur mu? (Aslında bu neye göre onu da merak ediyorum)

-Bedel hesaplanırken sadece ürünün fiyatını ( 78$) göz önünde bulunduruyoruz öyle değil mi? (kargo dahil değil)

-***Ticari amaçla olmadığı halde yine de vergi ödüyor muyuz? yoksa muaf mıyız? (Özellikle bunu çok merak ediyorum)

-Bunların dışında herhangi bir problemle karşılaşır mıyım?

Yoksa saati sipariş etmek için sabırsızlanıyorum

Teşekkür ediyorum şimdiden.

• Çavuş
      55 Mesaj
      07 Eylül 2011 23:46:19
      -ben daha önce ebay'den saat aldığım için saatin sorunsuz ürünler arasında olduğunu biliyorum
      -toplamda 98$ yaklaşık 70 euro yapıyor, ticari olsun olmasın toplam bedel 75 euro'nun üstünde ise vergi ödersin
      vergi için toplamda ödediğin bedele bakılıyor yani kargo bedeli de dahil.
      -ürün bulunduğun ilin Posta İşleme Merkezi'ne kadar geldiğinde eğer sorun varsa kargonun geleceği adrese sorunla ve çözümle ilgili evrak yolluyorlar

• Binbaşı
      1041 Mesaj
      07 Eylül 2011 23:46:57

quote:

Orijinalden alıntı: rome34

Beyler daha önce kısmen sormuştum sağolsun KaraKule06 cevaplamıştı ama tam tatmin edici bir cevap almak için biraz daha ayrıntılı soruyorum. Gelecek yanıtlara göre sipariş verip vermeyeceğim belli olacak. Olay şu:

Şimdi arkadaşlar Ebay'dan saat satın almak istiyorum. Saatin fiyatı 78$+20$ (kargo bedeli). Saatin buradaki değeri 350-500 TL arasında değişiyor. Sormak istediklerim:

-Yurtdışından saat yasak bir ürün mü? (cep telefonu, fotoğraf makinesi gibi), ya da izin veriliyor mu?

-Gümrükten geçerken buradaki değeri göz önünde bulunduruluyor mu, buradaki fiyatının yüksek olması problem oluşturur mu? (Aslında bu neye göre onu da merak ediyorum)

-Bedel hesaplanırken sadece ürünün fiyatını ( 78$) göz önünde bulunduruyoruz öyle değil mi? (kargo dahil değil)

-***Ticari amaçla olmadığı halde yine de vergi ödüyor muyuz? yoksa muaf mıyız? (Özellikle bunu çok merak ediyorum)

-Bunların dışında herhangi bir problemle karşılaşır mıyım?

Yoksa saati sipariş etmek için sabırsızlanıyorum

Teşekkür ediyorum şimdiden.

Yasaklı ürün degıldır Cep telefonu gibi
      gümrükten geçerken kargo dahil fiyatı hesaplanır
      Burdaki fiyatı değil faturada yada kutu üzerindeki fiyata göre hesaplanır
      ticari amaçlı olmasada vergi ödersiniz gümrükte kalırsa
      bunların dışında bir problemle karşılaşmazsınız sadece takipli almaya bakın muhakkak

Son olarak muafiyet 75 eurodur bunuda belirtelim.

İletişim ve Alışverişlerim için Tıklayınız.
    • Binbaşı
      1234 Mesaj
      07 Eylül 2011 23:48:10

quote:

Orijinalden alıntı: speedyc

yok aslında büyük takanlar var

MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2007 & MERCEDES-BENZ TRAVEGO 15 SHD 2012 6 sıra silindir 422 Bg
      ECZACI
    • Yarbay
      6786 Mesaj
      08 Eylül 2011 00:03:45

quote:

İnceden kastınız nedir? Ayrıca saatin kasa yapısı bence çaptan daha önemli. Deneyerek almanızı tavsiye ederim.

oçkd fiao ifrs stat çgu iüd nnu ir n
      Kim ulan bu Erol Egemen?
    • Teğmen
      125 Mesaj
      08 Eylül 2011 00:11:00

quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Alıntıları Göster

İnceden kastınız nedir? Ayrıca saatin kasa yapısı bence çaptan daha önemli. Deneyerek almanızı tavsiye ederim.

bileğim 16-17 cm, istediğim saatin çapı 42cm, gözüm alışık olmadığından bana büyük gözüküyor, ama saat tam hayallerimdeki saat, büyük müdür acaba bi de kro gibi gezmeyelim o kadar para sayıp

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      08 Eylül 2011 00:12:39

quote:

Alıntıları Göster

bileğim 16-17 cm, istediğim saatin çapı 42cm, gözüm alışık olmadığından bana büyük gözüküyor, ama saat tam hayallerimdeki saat, büyük müdür acaba bi de kro gibi gezmeyelim o kadar para sayıp

hangi duvar saatini takmayı düşünüyorsun.

• Çavuş
      71 Mesaj
      08 Eylül 2011 00:13:04

quote:

Orijinalden alıntı: mukavem@

-ben daha önce ebay'den saat aldığım için saatin sorunsuz ürünler arasında olduğunu biliyorum
      -toplamda 98$ yaklaşık 70 euro yapıyor, ticari olsun olmasın toplam bedel 75 euro'nun üstünde ise vergi ödersin
      vergi için toplamda ödediğin bedele bakılıyor yani kargo bedeli de dahil.
      -ürün bulunduğun ilin Posta İşleme Merkezi'ne kadar geldiğinde eğer sorun varsa kargonun geleceği adrese sorunla ve çözümle ilgili evrak yolluyorlar

Alıntıları Göster

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.