Şimdi Ara

SAATLER (1198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.880.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11961197119811991200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Awesome

quote:

Orijinalden alıntı: ubiquitous_arda

Saatin linki var mı?

http://www.hizlisaat.com/Casio-EQS-500C-1A1DR,PR-30516.html

Alıntıları Göster
    şu saat o sitede 370 tl gözükürken alışverişsaati.com da 550. başka bir sitede 430. amazon.com da ise 200 dolar. site fazla hesaplı geldi.

http://www.hizlisaat.com/Nautica-A17570,PR-24142.html

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan2017

quote:

Orijinalden alıntı: hozburun

işte benim güzellerim

soldan sağa arz-ı endam ederler hanım beni evden kovana kadar da yenilerini eklemeye devam

1) Seiko Kinetic Sports 200 5M43-OA40
    2) Seiko 5 Sports SNZG11J1
    3) Maurice Lacroix Le Classic LC 1098 SS001-31E
    4) Orient UT05
    5) Bulova 98A112
    6) Citizen Nighthawk

SAATLER

hepsi çok güzel hocam, dağılımı güzel yapmışsınız her ortamda her kıyafete uygun saatleriniz var. İyi günlerde kullanın.

teşekkür ederim, şu an için gündemimde plastik/kauçuk kordonlu kronograf bir saat var ama daha adını koyamadım :) araştırmaya devam ediyorum ...

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat_katliam

Ama önceki mesajda da sorduğım soru ; seiko kinetic neden tavsiye etmiyorsunuz , otomatik mekaniklerden ne farkı varki kinetic olayının?

Kinetic mekanizmada, saatin içindeki şarjlı bir pil veya küçük bir jeneratör devresi, otomatik saatlerde olduğu gibi rotorla şarj oluyor. Sonrasında aynen pilli saat mantığıyla çalışıyor. Sonuçta pilli bir mekanizma. Bir de kinetic saatleri genel olarak biraz pahalı buluyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: serhat_katliam

Ama önceki mesajda da sorduğım soru ; seiko kinetic neden tavsiye etmiyorsunuz , otomatik mekaniklerden ne farkı varki kinetic olayının?

Kinetic mekanizmada, saatin içindeki şarjlı bir pil veya küçük bir jeneratör devresi, otomatik saatlerde olduğu gibi rotorla şarj oluyor. Sonrasında aynen pilli saat mantığıyla çalışıyor. Sonuçta pilli bir mekanizma. Bir de kinetic saatleri genel olarak biraz pahalı buluyorum ben.

Alıntıları Göster
    Aşağı linkte Kinetik mekanizmalı SEIKO KINETIC – 9T82 manueli var, bir göz atın isterseniz.

http://www.aydinsaat.com.tr/seikoweb/support/ib/pdf/turkish/9t82.pdf

• quote:

Aşağı linkte Kinetik mekanizmalı SEIKO KINETIC – 9T82 manueli var, bir göz atın isterseniz.

Manuelde söylenenin aksine, kinetic ve güneş enerjili pillerin de şarj tutma kapasiteleri zamanla düşer. Fabrika verilerine göre 15 - 20 yıl dayanacağı hesap edilen şarjlı piller pratikte 8 - 10 yıl arası gidiyorlar.

Yani kinetic mekanizmada kullanılan şarjlı pillerin de zamanla değişimi gerekir ve şarjlı pil değişimi oldukça pahalıdır.

• quote:

quote:

Manuelde söylenenin aksine, kinetic ve güneş enerjili pillerin de şarj tutma kapasiteleri zamanla düşer. Fabrika verilerine göre 15 - 20 yıl dayanacağı hesap edilen şarjlı piller pratikte 8 - 10 yıl arası gidiyorlar.

Yani kinetic mekanizmada kullanılan şarjlı pillerin de zamanla değişimi gerekir ve şarjlı pil değişimi oldukça pahalıdır.

Alıntıları Göster
    @ Hozburun

Bulova'nın mekanizması nedir ve ne kadara almıştın?

• quote:

@ Hozburun

Alıntıları Göster
    Casio EQS 500c'nin boyutları bunlar

50 X 45.8 X 12.3 mm/90 g

50mm oluyor galiba kasa çapı. Acaba çok mu büyük ? Bileğim ve ellerim küçük değil. Hatta büyük yani boyumda çok uzun. Yinede çok gösterişli durmasından korkuyorum.

Bu fotoğrafta çok büyük durmuyor ama yinede düşündürücü

SAATLER

Başka bildiğiniz kasa çapı 50mm olan saat varsa örnek resim koyabilir misiniz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Awesome -- 17 Ağustos 2011; 10:27:01 >

• quote:

burbank,

linkte detaylı incelemişler

http://yeomanseiko.wordpress.com/2010/09/20/seiko-5-motor-sports-snzh69k/

Alıntıları Göster
    Merhaba beyler. Benimde 300 TL ye kadar biriktirdiğim bir bütçem var, Ancak çok kararsız kalıyorum saat modellerinde. Merakımda yeni başladı aslında. Bir kaç saat modeli belirledim ancak konuyu görünce belirlediğim modellerden soğudum. Sizinde yardımlarınızla bir kaç saat önere bilir misiniz. Analog, Deri düşünüyorum,takvim olması tercihim. Krono falan olmasınıda istemiyorum bana fazla boğuyor gibi geldi saati. Klasik, birazdaha sade hafifte spor bir saat. Üni öğrenciyisiz.

Şimdiden teşekkür ettim, konuyu son tarihlerden göz atıcam. Hoşuma giden saat modeli olabilir.

SWATCH

TİMEX

TİMEX2

TİMEX3

vesaire beyler bunlar hoşuma gitti. Dediğim gibi sizin kadar da bilgili değilim. Daha iyi modeller göstereceksinizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sispanzer -- 16 Ağustos 2011; 10:46:29 >

• quote:

quote:

Aşağı linkte Kinetik mekanizmalı SEIKO KINETIC �9T82 manueli var, bir göz atın isterseniz.

Kesinikle katılıyorum. Saatçi bir dostum özellikle eco-drive saatlerden uzak durmamı söylemişti. Uzun vadede çok ekonomik olmuyorlar. Bence kesinlikle tam otomatik saat alınmalı, örnek vermek gerekirse 1967 seiko otomatik bir saatim var 30 tl ye bakımını yaptırdım hala canavar gibi çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan2017 -- 16 Ağustos 2011; 11:03:11 >

• quote:

quote:

quote:

Aşağı linkte Kinetik mekanizmalı SEIKO KINETIC �9T82 manueli var, bir göz atın isterseniz.

Kesinikle katılıyorum. Saatçi bir dostum özellikle eco-drive saatlerden uzak durmamı söylemişti. Uzun vadede çok ekonomik olmuyorlar. Bence kesinlikle tam otomatik saat alınmalı, örnek vermek gerekirse 1967 seiko otomatik bir saatim var 30 tl ye bakımını yaptırdım hala canavar gibi çalışıyor.

Alıntıları Göster
    @ Sispanzer

Bence de geriye doğru sayfaları incelerseniz bu bütçeler için farklı alternatif önerilerine rastlarsınız. Ben hemen bir black veya orange Monster önerebilirm Seiko'dan.

• quote:

@ Sispanzer

Bence de geriye doğru sayfaları incelerseniz bu bütçeler için farklı alternatif önerilerine rastlarsınız. Ben hemen bir black veya orange Monster önerebilirm Seiko'dan.

Alıntıları Göster
    FOSSIL

Çok teşekkür ederim kardeşim, Tavsiyen için. Ben bu modeli de beğendim ama işte insan bilmediği konuda yardım almak istiyor. Bir kez almak istiyorum. Öğrenciyiz, boğazımızdan kısarak biriktirdik:) Alana kadar dırdırımı çekin

SAATLER

SAATLER

SAATLER

Bunu almaya niyetlendim? Görüşleriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sispanzer -- 16 Ağustos 2011; 11:09:21 >

• quote:

@ Hozburun

ebay den kargo dahil 250 USD ye mal oldu, gümrüğe takılmadı :)

Özellikleri :

Stainless Steel & Titanium Case
    Black Dial with exhibition window
    21 Jewel Japanese Automatic Movement
    Curved Mineral Crystal
    Exhibition Caseback
    Black Leather Strap
    Water Resistant to 100 meters
    42mm Case Width

Watch Stats
    Face
    Display Style: Analog
    Shape: Square
    Size: L x W: 42 mm
    Color: Black with Blue Seconds
    Hands: Black Luminous
    Hour Markers: Luminous
    Band
    Material: Genuine Leather
    Wrist Size: 5-1/2" to 8-1/2"
    Width: 24 mm
    Color: Black
    Clasp: Standard Buckle

• quote:

Bence kesinlikle tam otomatik saat alınmalı, örnek vermek gerekirse 1967 seiko otomatik bir saatim var 30 tl ye bakımını yaptırdım hala canavar gibi çalışıyor.

Tebrik ederim. Mekanik saatlerin kalıcılığına güzel bir örnek olmuş bu.
  • @ Sispanzer

Forumdaki araştırmalarınız sonucunda genelde tavsiye edilmeyen "Fossil" markasında mı karar kıldınız
  • quote:

@ Sispanzer

Forumdaki araştırmalarınız sonucunda genelde tavsiye edilmeyen "Fossil" markasında mı karar kıldınız
    @ Hozburun

bu Japon mekanizma nedir? Miyota mı? 8215, 8200 vb. kodu var mı üzerinde mekanizmayla ilgili?
  • quote:

quote:

Bence kesinlikle tam otomatik saat alınmalı, örnek vermek gerekirse 1967 seiko otomatik bir saatim var 30 tl ye bakımını yaptırdım hala canavar gibi çalışıyor.

SAATLER

Tebrik ederim. Mekanik saatlerin kalıcılığına güzel bir örnek olmuş bu.

Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan2017 -- 16 Ağustos 2011; 11:39:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ubiquitous_arda

quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

Casio EQS 500c'nin boyutları bunlar

50 X 45.8 X 12.3 mm/90 g

50mm oluyor galiba kasa çapı. Acaba çok mu büyük ? Bileğim ve ellerim küçük değil. Hatta büyük yani boyumda çok uzun. Yinede çok gösterişli durmasından korkuyorum.

Bu fotoğrafta çok büyük durmuyor ama yinede düşündürücü

SAATLER

Başka bildiğiniz kasa çapı 50mm olan saat varsa örnek resim koyabilir misiniz acaba?

Welder'in de kasaları 50mm sanırım. Bende büyük kasalı saatler bakıyorum. Bence çok büyük değil ama gösterişli durabilir ve bu güzel bişey.

http://www.youtube.com/watch?v=eXViWgNCcjg&feature=related

Biliyorum bu videoyu zaten bu incelemeye rast gelmem sonucu bu saate hayran kaldım ve almaya karar verdim. Biraz araştırayım şu 50mm kasalı saatleri.

• quote:

@ Hozburun

bu Japon mekanizma nedir? Miyota mı? 8215, 8200 vb. kodu var mı üzerinde mekanizmayla ilgili?

maalesef bilgim yok, satın almadan önce ve satın aldıktan sonra internetten çok araştırdım ama sadece otomatik japan bilgisi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozburun

quote:

@ Hozburun

maalesef bilgim yok, satın almadan önce ve satın aldıktan sonra internetten çok araştırdım ama sadece otomatik japan bilgisi var

Alıntıları Göster
    Richard Mille. "Felipe Massa" modeli. Titanium/Beyaz Altın. Big Date çok hoş durmuş. 172.000 TL.

SAATLER

SAATLER

SAATLER

Bu da Richard Mille Diver 300 m. 140.000 TL

SAATLER

SAATLER

SAATLER

Biri iftarda, diğeri sahurda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 16 Ağustos 2011; 14:42:20 >

• quote:

Richard Mille. "Felipe Massa" modeli. Titanium/Beyaz Altın. Big Date çok hoş durmuş. 172.000 TL.

SAATLER

SAATLER

SAATLER

Bu da Richard Mille Diver 300 m. 140.000 TL

SAATLER

SAATLER

SAATLER

Biri iftarda, diğeri sahurda

Alıntıları Göster
    Yukarıdaki RM'ye benzer (belki de aynısı) bir RM incelemiştim birkaç ay önce.

Kalite, işçilik, konfor her şey inanılmaz ama ne yalan söyleyeyim, tasarım olarak bana hitap ettiğini söyleyemem.

• 
Sayfa: önceki 11961197119811991200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.