Şimdi Ara

SAATLER (1194. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.531
Cevap
104
Favori
3.879.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11921193119411951196
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Vaktinin çoğunu saatlere ayırmaya devam ediyorsun anlaşılan,
  • quote:

Orijinalden alıntı: burbank

quote:

Orijinalden alıntı: red01

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: red01

Yani ikisinden herhangi birini alırsam sorun teşkil etmez bileğim kalın oldugu için genelde saatler kolay olmuyor bu orjinal saatlere kordana eklemeyi nereden yapabiliriz

O zaman Black Monster'ı al. Kordona ekleme yapmana gerek olacağını sanmıyorum. Bu modellerin normal kordon uzunluğu yaklaşık 27,5 cm'e geliyor. Bilek kalınlığını bir ölç istersen.

20-21 cm civarı sizin tavsiyeniz Black monster den yanamı günlük kullanım için.

İkisi de günlük kullanım için uygun. Ben bileğim kalın dediğiniz için BM'ı önerdim. Kolda daha geniş ve hacimli duruyor çünkü. Adı üstünde "Kara Canavar"

Yardımınız için teşekkür ederim görüntü olarak atlas hoşuma gitti ama bu iki tanesinden birini alıcam iyi geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: polish

quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Valla emin değilim antiflare konusunda..

5 ve 5 sports serisinde AR yok, diver grubunda marinemaster serisi AR kaplı

Aaah Marine Master aah. Gönlümün sultanı. Bu arada sen hiç PMMM duydun mu Hocam. Poor Man's Marine Master.

Marine Master ile SKX007'nin kadran, indeks ve bezeli çok benzeştiği için, Poor Man'ler Marine Master'ın akrep, yelkovan ve saniye kolundan bulup takarak PMMM olarak kullanıyorlarmış SKX007'yi. Bunu da Vervito'dan öğrendim.

• Sen her ne kadar tag'ı pek beğenmesende, bende carrera ile takılıyorum bu aralar..

SAATLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

Şık, siyah, küçük kasalı olmayan, metal kayışı olmayan deri veya silikon tercihimdir saat arıyorum. Bütçem 300 TL. En büyük kriter şık olması.

Casio Edifice serisinden bu saate aşık oldum diyebilirim ama yinede belki daha iyisi vardır diye bakıyorum.

SAATLER

SAATLER

Birde neo-light denen bir özellik var. Bu ne demek? Karanlıkta direk saati görebiliyor muyuz kadran filan belirgin oluyor mu yoksa çok az mı belli oluyor ?

Başka öneriler bekliyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: serhat_katliam

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serhat_katliam
    Suda kullanım için kronometreli eski saatimi kullanırım,

Bu saatinizin üzerinde kaç m wr yazıyor. Ya da sadece "water resist" ibaresi mi var?

water resist yazıyor.
    Dalgıç olarak değil,yüzücü olarak su ile haşır neşirim,girdiğim günün tamamını suda geçiririm.

Ben de bu nedenle sormuştum. Üstünde sadece "Water Resist" yazan saatle suya girilmez. Onlar sadece ufak su çamur sıçramaları ile hafif yağmur için dayanıklıdır. Suya girip yüzmek için en az 100 m wr resist olan saatleri tercih edin.

• quote:

Sen her ne kadar tag'ı pek beğenmesende, bende carrera ile takılıyorum bu aralar..

SAATLER

Estağfurullah, ben Tag'i beğenmiyorum demedim Hocam.

Ben de Targa Florio ve Monaco modellerini beğeniyorum. Genel anlamda F/K (fiyat kalite oranı) olarak düşük buluyorum Tag'i. Bu da daha ziyade eta modifiyeli mekanizmalar kullanmalarından kaynaklanıyor. 10.000 tl'ye yaklaşan fiyatlı modelleri var çünkü. Bu fiyatlara yaklaşan saat modeli alacaksam inhouse mekanizma kullanmasını beklerim ben. Yoksa kalitelerine birşey demiyorum. Ama bu fiyatları edecek saatler değil modelleri. Oris gibi daha mütevazi olmaları lazım.

Aynı nedenden Panerai'leri de abartılı buluyorum. Tamam, iyi güzel saatlerde, modifiyeli eta mekanizma kullanılan çoğu saatleri 10.000 - 15.000 USD civarında. Bunları da düşünmek lazım biraz. Kendi mekanizmasını kullandığı P9002 mekanizmalı PAM321 var mesela. Şansıma benim beğendiğim modeli inhouse mekanizmalı çıktı. Herhalde param olsa almayı düşüneceğim yegane model şimdilik o olurdu.

Belki sendeki Carrera nispeten uygundur tabii. O zaman eyvallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 14 Ağustos 2011; 3:11:06 >

• quote:

Burbank dostun nasılsın görüşmeyeli,

Teşekkürler dostum. Evet, geçen hafta pazar günü Türk Saat Forumundan Teng, Watcher, Egunns, Vervito ile buluştuk. Güzel bir saat buluşması oldu.

Sen ise son zamanlarda forumları boşladın hep. Bir ara dolu dizgin gidiyordun. Kendini özelltirmeye mi çalışıyorsun?
    Buralarda senin gibi üstadlara ihtiyaç var.
  • quote:

Aaah Marine Master aah. Gönlümün sultanı. Bu arada sen hiç PMMM duydun mu Hocam. Poor Man's Marine Master.

Marine Master ile SKX007'nin kadran, indeks ve bezeli çok benzeştiği için, Poor Man'ler Marine Master'ın akrep, yelkovan ve saniye kolundan bulup takarak PMMM olarak kullanıyorlarmış SKX007'yi. Bunu da Vervito'dan öğrendim.

mod. seiko diye geçiyor onlar. modified seiko anlamında.
    bizde pek bilinmesede, yabancı forumlarda çok popüler konulardır. sadece kollar değil, aklına gelebilecek herşey modifiye ediliyor, monster serisi için, kadran modifikasyonu daha ön planda. modifiye işlemi daha çok skx serisi için (skx007-009 , monster) uygulanıyor
    birkaç örnek;

SAATLER

SAATLER

SAATLER

SAATLER

• quote:

quote:

Burbank dostun nasılsın görüşmeyeli,

Teşekkürler dostum. Evet, geçen hafta pazar günü Türk Saat Forumundan Teng, Watcher, Egunns, Vervito ile buluştuk. Güzel bir saat buluşması oldu.

Sen ise son zamanlarda forumları boşladın hep. Bir ara dolu dizgin gidiyordun. Kendini özelltirmeye mi çalışıyorsun?
    Buralarda senin gibi üstadlara ihtiyaç var.

1 aydır izindeydim, peşindende erkek kardeşime düğün yaptık. vaktim ve imkanım olmadı pek forumlara girmeye.. 1-2 gün oldu daha geleli. bu sürede de kaçırdığım yerleri okumaya çalıştım, bundan sonra buralarda oluruz inşallah

• quote:

quote:

Sen her ne kadar tag'ı pek beğenmesende, bende carrera ile takılıyorum bu aralar..

SAATLER

Estağfurullah, ben Tag'i beğenmiyorum demedim Hocam.

Ben de Targa Florio ve Monaco modellerini beğeniyorum. Genel anlamda F/K (fiyat kalite oranı) olarak düşük buluyorum Tag'i. Bu da daha ziyade eta modifiyeli mekanizmalar kullanmalarından kaynaklanıyor. 10.000 tl'ye yaklaşan fiyatlı modelleri var çünkü. Bu fiyatlara yaklaşan saat modeli alacaksam inhouse mekanizma kullanmasını beklerim ben. Yoksa kalitelerine birşey demiyorum. Ama bu fiyatları edecek saatler değil modelleri. Oris gibi daha mütevazi olmaları lazım.

Aynı nedenden Panerai'leri de abartılı buluyorum. Tamam, iyi güzel saatlerde, modifiyeli eta mekanizma kullanılan çoğu saatleri 10.000 - 15.000 USD civarında. Bunları da düşünmek lazım biraz. Kendi mekanizmasını kullandığı P9002 mekanizmalı PAM321 var mesela. Şansıma benim beğendiğim modeli inhouse mekanizmalı çıktı. Herhalde param olsa almayı düşüneceğim yegane model şimdilik o olurdu.

Belki sendeki Carrera nispeten uygundur tabii. O zaman eyvallah.

yok latife yapıyorum sadece, senin tag konusundaki fikirlerini gayet iyi biliyorum :)

• Tamam işte forum saati

Yetkililere sesleniyorum aha da forum saati...Yukarıda örnekler..
  • İşte PMMM'ler.

SAATLER

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burbank -- 14 Ağustos 2011; 3:29:56 >
  • Arkadaşlar 400 sayfanın hepsini okuyamadım fakat çok kıymetli paylaşımlar yapılmış. Tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Bir iki sorum olacak ;

Sirkeci civarlarında ki saatçilerde başarılı replica saatler mevcut mudur veyahut İstanbul'da nerelerde başarılı replica saatçi vardır.

200 TL civarı bir bütçe ile kaliteli bir saat alınabilir mi ?
  • quote:

Tamam işte forum saati

Burbank ilk forum saati projesine başladığı zaman, aslında bu öneriyi dile getirecektim, ama rus saatlerine yöneldiği için hevesini kırmak istemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakLas1rkeN.

Arkadaşlar 400 sayfanın hepsini okuyamadım fakat çok kıymetli paylaşımlar yapılmış. Tecrübelerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Bir iki sorum olacak ;

Sirkeci civarlarında ki saatçilerde başarılı replica saatler mevcut mudur veyahut İstanbul'da nerelerde başarılı replica saatçi vardır.

200 TL civarı bir bütçe ile kaliteli bir saat alınabilir mi ?

bir dostuma yurtdışından snzf17 almıştık. 200 lirayı bile bulmadı. yaklaşık 180 liraya mal oldu. hem şık hem kaliteli hemde evladiyelik;

SAATLER

• Ruslardan hayır yok sanırım...Bu tarafa mı yönelmek lazımdır nedir?
  • --------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

Şık, siyah, küçük kasalı olmayan, metal kayışı olmayan deri veya silikon tercihimdir saat arıyorum. Bütçem 300 TL. En büyük kriter şık olması.

Casio Edifice serisinden bu saate aşık oldum diyebilirim ama yinede belki daha iyisi vardır diye bakıyorum.

Başka öneriler bekliyorum...

--------------------------------------------------------------------------------

Kendimde kullanıyorum. Pulsar BARCELONA - Ref. PF3761X

SAATLER

SAATLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan2017 -- 14 Ağustos 2011; 8:58:40 >

• quote:

quote:

Tamam işte forum saati

Burbank ilk forum saati projesine başladığı zaman, aslında bu öneriyi dile getirecektim, ama rus saatlerine yöneldiği için hevesini kırmak istemedim.

Bu bir şaka mı Hocam? Daha önce de bu konu dile geldiği zaman sen biraz kızmıştın, beni niye bu işlere karıştırdınız, seiko böyle modifiyelere girmez diye. Yoksa tekliflere açığız biz forum saatiyle ilgili. Ama teklif yapıp kaçmak yok. O zaman bize Seiko'yla ilgili modifiye ve logo koyabilecek bir yerle temasa geçip teklif al. Bir de belirli adet sipariş istiyorlar mı?

Fikir verip kaçmak yok.

Biz Rus saatlerini bütçe olarak çok yukarı çıkmayıp katılımı çoğaltalım diye seçtik. En son iki model buldu 2612'li (mekanik alarmlı) Avviator'dan Vervito. Forum saati sayfasında gördün mü? Perakende fiyat aldı. Ama adet sınırımız yok. Mevcut katılımlarla yapılabilecek.

Bir de Vostok'dan fiyat alacak. Olmazsa o Aviator'ları yaptırabiliriz.

Bu arada senin Seiko model ve fiyat teklifi almanı bekliyoruz

• quote:

Tamam işte forum saati

Tamam, seiko fabrikasıyla iletişime geçip bize bir iki teklif al lütfen. Forum saati sayfasında Watcher bir model bulmuştu, onun üzerinden bir teklf alın Forum saati sayfasında paylaşın Hocam.
  • 
Sayfa: önceki 11921193119411951196
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.