Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Saat tamir ustasina sormak istediginiz bütün sorulari sorabilirsiniz ;)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
153
Cevap
9
Favori
46.509
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Saatler >> Genel Saat Sohbeti >> Saat tamir ustasina sormak istediginiz bütün sorulari sorabilirsiniz ;)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4099 Mesaj
      17 Mayıs 2018 10:27:29
      quote:

Orijinalden alıntı: Tendürek

Hafta sonu nişanım vardı ve kayınpederim bana şu saatten taktı:

Tissot

Ancak kolumdan çıkarınca saat duruyor. Neden olabilir?
      Saat otomatik bir saat,dolayısıyla içinde pil veya başka bir güç ünitesi yok...Yani ya devamlı kolunuzda olup kolun hareketiyle kurulacak veya siz kurma kolundan saati her gün kuracaksınız,yoksa durur...
      |
      |
      04 Haziran 2018 10:43:20
      arkadaşlar referanslı bir saatci arıyorum.Casio Edifice EMA-100B-1A4VUEF saatim var ve sürekli duruyor. kime yaptırabilirim ? kargo ile yollayacağım birisi olmalı veya tekirdağ merkezde
      |
      |
    • Yüzbaşı
      431 Mesaj
      04 Haziran 2018 17:17:37
      Ersa Saate götürebilirsin İstanbuldaysa .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
    • Pentel SmashGraph 1000GraphGear 1000 || Lamy Safari Matte Black
    • ■Samsung 55" 3D LED Smart Tv || Samsung S7 Black
    • Çavuş
      59 Mesaj
      08 Haziran 2018 11:21:32
      Merhabalar 12 sene önce satın aldığım Omega Seamaster saatim geçen sene camına buğu aldı.
      Saati sürekli takıyorum ( deniz, banyo, uyku)

Daha öncesinde Storks ta bakımını yatırıyordum ama kapandı bende sirkecide Tevfik Aydın'a götürdüm 2. kattaki yaşlı amcayı bilirsiniz.
      Saati açtı baktı içinde su yoktu o yine havayla temizledi. Contaların zamanla yıprandığını ve bunların değişmesi gerektiğini söyledi.
      Ayrıca Saatteki ayar pimi filan değişmesi lazımmış. Ancak Omega artık piyasaya yedek parça vermiyormuş o yuzden sadece kendi servisi
      parça değişimi yapıyormuş.

Geçen sene 1500 TL civarı bir rakamdan bahsettiler, ben arabama o kadar para harcamadım şimdiye kadar.

Makul bir fiyata saatimin bakımı ve değişmesi gerek parçaları yaptırabileceğim yer var mı?
      |
      |
      13 Haziran 2018 03:38:12
      casio Sgw 500 saatim var caminda 1 cm lik çizik oldu canimi cok sıkıyor baktıkça üzülüyorum ne yapabiliriz?

ayrıca bulunduğum ilde sular cok kireçli olduğu icin saatin belli yerlerinde kireç tortuları var onları nasıl temizleyebilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      23 Temmuz 2018 21:39:23
      hocam bende cakma rolex var saniye dakikanin ustune biniyo nasil halledebiliriz onu

|
      |
      14 Ağustos 2018 15:57:21
      Usta elinde iyi kordon var mı kendi yaptığın varsa SS lerini atabilir misin

|
      |
    • Er
      7 Mesaj
      29 Eylül 2018 00:22:10
      Methabalar bür sorum olacak yardımcı olmanızı rica ederim.FOSSİL marka saatim var son günlerde saniyesi tek tek değilde çift çift atıyor tık-tık-tık-tık şeklinde olması gerekirken tıktık-tıktık şekline dömüşyü bunun sebebi ne olabilir yardımcı olabilirmisiniz rica etsem.

|
      |
      02 Ekim 2018 17:12:21
      Hocam şu geçiren ve saniyesi akmayan bir seiko 5 Sports un tamiri kaç paraya gelir tahminen?

|
      |
      15 Ekim 2018 21:21:30
      Pulsar, Lorus marka saatlerin altın renkli çelik kordon ve kadranlı olanları zamanla soyulur mu?

Saat kaplama mı boya mı nasıl anlayabiliriz?

Kordon ve kadran çelik yazıyor ama renk olarak altın belirtiyor.

Kafam karışık, soyulacaksa çelik rengi tercih edeceğim. Sarının altından gri çıkması çok kötü olur.
      |
      |
      09 Mart 2019 21:54:11

Bende bu saat var saatin alttaki ufak olan sürekli dönüyor hiç durmadan, saat çalışıyor, ne olmus olabilir.
      |
      |
      26 Mart 2019 13:16:47
      Merhaba,
      Benim Seiko saatim var.Uzun zamandır pili bitik kenarda duruyordu.Bugün yeni panasonic pil takıldı ama saniyesi 5 daniyede birden atıyor.Sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

|
      |
      09 Nisan 2019 00:20:08
      Hocam saatlere aşırı ilgim var. Orjinal U-Boat ve Panerai sahibiyim. Ve üniversiteye giden bir kardeşinizim. Saatçiliği nasıl öğrendiniz, hangi aşamalardan geçtiniz? Genel anlamda saatler konusunda bilgim fazla meslek hakkında soru sormak istedim.
      |
      |
      14 Mayıs 2019 12:27:24
      Konuya cevaplar kesilmiş galiba ama.
      Tissot powermatic 80'in bakımı hakkında bilsisi olan var mı?
      Kendi servisine mi ustaya mı veriyim fiyat nedir vs?

|
      |
haberler
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.