Şimdi Ara

Saat Bölümü Kuralları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
8.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 11 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 1
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Evren (1 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Saat Bölümü ile ilgili kurallar aşağıdaki gibidir:


  1- Doğrudan veya Dolaylı Reklam Yapmak ve fiyat Belirtmek Yasaktır
  Bölüm içinde doğrudan veya dolaylı olarak reklam sayılabilecek şekilde adres belirtilerek ürün fiyatları hakkında konuşulması, referans verilmesi, yönlendirme yapılması yasaktır.Satıcıların bölüm içinde doğrudan ve dolaylı olarak reklam veya satış yapmaları kesinlikle yasaktır ve bu davranış tek başına süreli veya süresiz uzaklaştırma sebebidir.
  Piyasadaki cazip fiyatların diğer üyeler ile paylaşılması için forumun Sıcak Fırsatlar bölümü, yine ilgili bölüm kurallarına uyularak kullanılabilir. Satıcılar da foruma reklam vererek firma ve ürün tanıtımı yapabilirler.

  2- Firmalar Hakkında Şikayet Mesajları Yazmak Yasaktır
  Donanım Haber forumları genel kurallarında belirtildiği gibi (madde 16), firmalar ile ilgili yaşadığınız sorunlar, problemler hiçbir nedenle bölüm içinde dile getirilemez. Sitemiz bu tür şikayetlerin bulunacağı, hakkın aranacağı bir kurum değildir. Bu tür mesajlar silinebilir, kitlenebilir uyarıyı göz ardı eden üye uzaklaştırılabilir.

  3-Yeni Konu Açmadan Önce Arama Yapılmalıdır
  Bölümümüz içerisinde bir konu açmadan önce, mümkünse forumumuz içerisinde bir ARAMA yapın. Böylece konu hakkında daha önceden açılmış olan konulara ya da mesajlara süratle ulaşarak, çok daha kısa sürede bilgi sahibi olabileceğiniz gibi konu/topic kirliliği de yapmamış olursunuz. Ayrıca bölüm içerisindeki üst konulardan da faydalanabilirsiniz. Arama yapılamdan açılan konularınız kilitlenecek ya da silinecektir.

  4-Açıklayıcı Konu Başlığı Seçilmeli ve Yeterli Bilgi Verilmelidir
  Önemli Uyarı ! Başlığı Uygun olmayan Konular Uyarı Yapılmaksızın Silinebilir / Kilitlenebilir.
  Konu Başlığı Seçimi:
  I-) Bölüm içerisinde açacağınız konularda "İmdaat", "Yardım", "Kararsız Kaldım", "Acele Cevap" vb konu başlıkları kullanmayın. Bu şekilde kullancağınız başlıklar hem mesajınızın daha az kişi tarafından okunmasına sebep olacak, hem de arama yapılırken konuya ulaşımı güçleştirecektir. Bu sebeple konu başlığının, açmış olduğunuz konu ile bağlantılı olmasına özen gösterin.

  II-) Açacağınız konu içerisinde sadece fiyat belirtip "Ne almalıyım" tarzı konu baslıkları kullanmayın.

  III-)Mesaj yazımı konusunda:

  a- Açılan konu içerisine hiç bir zaman "+1" ya da benzeri sadece smile'laran oluşan yorumlarda bulunmayın. Açılan konuya ya da konunun takibinde, konu hakkında yeni bir şey ilave etmeyecekseniz hiç bir şey yazmayın.
  b-Ard arda ikik mesaj ust uste yazmak yerine duzenlu butonunu kullanarak soylemek istedikleriniz aynı mesaj icinde belirtmeniz daha iyi olacaktır.
  c- Mesajlarınızı sürekli olarak büyük harf kullanarak yazmaktan kaçının. Sürekli olarak büyük harf kullanmanın "bağırmak" anlamına geldiğini unutmayın.
  d- Açık olan konu içinde (a) maddesi dışında gereksiz her türlü mesaj atmak yasaktır.Gereksiz mesaj sahibi şikayet dahilinde inceleme sonucu ceza alacaktır.

  IV ) Diğer Üyelere Saygılı Olunmalıdır
  Konu içerisinde saygı kurallarını hiçe sayarak hakaret, küfür, aşağılama, sataşma, kışkırtma ve benzeri içerikli kişi ya da firma haklarını rencide edici mesajlar kesinlikle yasaktır. Bu şekilde bir mesaj ile karşılaştığınızda konunun veya mesajın sağ üst köşesinde bulunan şikayet butonunu kullanın. Şikayet butonunu kullanmak yerine siz de hakaret eden üyeye cevap verirseniz, aynı şekilde cezalandırılacağınızı unutmayın..!


  V ) Başka Site Reklamı veya Tanıtımı Yapılmamalıdır
  Benzer alanlarda içerik veya hizmet veren, ticari amaç güden sitelerin linklerinin belirtilmesi yasaktır.

  VI ) HANGİ ŞEKİLDE OLURSA OLSUN, FORUMDA SAHTE,TAKLİT (REPLİKA) SAATLER İLE ALAKALI KONU AÖMAK YADA SATIŞINI YAPMAK YASAKTIR.KONULAR İÇERİSİNDE DE SAHET YADA TAKLİT(REPLİKA) SAATLER İLE İLGİLİ MESAJ ATMAK (ALIM,SATIM,YORUM İSTEMEK,ÖNERMEK VEYA TARTIŞMAK) YASAKTIR.BU KURALA UYMAYANLAR GEREKLİ UYARI VE CEZAYI ALACAKLARDIR.
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  |
  |
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.