Şimdi Ara

Saadet Partisi-'Kim vergisini bilmek ister?'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
8.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
235 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://verginibil.com/

-------------------------------------------------------------------

EDİT

BEDAVA Maske İzdihamı !!!

-------------

Türkiye, OECD (İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı) ülkeleri içinde en çok vergi toplayan ülkelerden değil ama dolaylı vergilerde zirveye yakın.

Özel Tüketim Vergisi ve Katma Değer Vergisi, Türkiye'nin toplam vergi gelirlerinin yarısından fazlasını oluşturuyor.

Maaşlı çalışanlar, maaşlarından kesilen vergilerle, şirket sahiplerinden çok daha büyük bir vergi yükünü omuzlarında taşıyor. 2020 yılında tahsil edilen 158,8 milyar liralık gelir vergisinin yaklaşık 85 milyarı maaşlı çalışanlardan toplandı.

Araçlardan, alkol ve sigaradan alınan vergiler de son yıllarda yapılan zamlarla, bu kalemleri tüketen mükellefler neredeyse "gizli vergi rekortmenleri" haline geldi. 2020'de alkol ve tütün ürünleri için ödenen toplam vergi, 78.2 milyar TL'si ÖTV, 14 milyar TL'si ÖTV'nin KDV'si olmak üzere 92,2 milyar TL oldu.

Sade bir Türkiye vatandaşı, her gün 10 ila 20 farklı kalem vergi ödüyor.

İstanbul'da yaşayan maaşlı bir çalışanın, bir gün boyunca her adımında ödediği vergileri hesapladık.

Haber - Video: Aylin Yazan

Grafik: Mesut Ersöz

Katkıda bulunanlar: Ozan Bingöl (Vergi Sistemini Anlama Kılavuzu), Esra Yalçınalp

https://forum.donanimhaber.com/maasli-bir-calisan-turkiye-de-bir-gunde-ne-kadar-vergi-veriyor-bbc--148068929

Büyüteç: Türkiye'de vergi kimin sırtında? | "Kazı bağırtmadan yolma sanatı"

1984'te Katma Değer Vergisi (KDV) ile tanışan Türkiye'de, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), deprem vergisi, TRT payı gibi diğer dolaylı vergiler derken vatandaş, son yıllarda daha fazla verginin vergisini ödemeye başladı. Büyüteç'in bu bölümünde Türkiye'deki vergi sistemini mercek altına aldık.

Türkiye'de 2019'da 673 milyar Türk lirası vergi toplandı. Bunun %63'ünü, çoğu KDV ve ÖTV olmak üzere yapılan hemen her harcamada kesilen dolaylı vergiler oluşturuyor. Gelir ve sermaye kazançları üzerinden alınan vergilerde ise Türkiye, en düşük vergi yüküne sahip ülke konumunda.

Bu hafta ise Meclis'te kabul edilen torba yasa ile birlikte, son 18 yılda 10. kez zamanında vergisini ödemeyenlerin borçlarına taksitle yapılandırma imkanı getiriliyor. Uzmanlara göre sık sık gelen vergi afları, vergi politikalarına gönüllü uyum sağlayan vatandaşların adalet duygusunu sarsıyor.

Peki vergilerimizin nereye harcandığını biliyor muyuz? Vergi sistemi ne kadar adaletli? Vergi yükü toplumda adil bir şekilde dağılıyor mu? Yoksa yükün çoğu bazılarımızın sırtında mı?

+90 olarak Büyüteç'in 3. bölümünde Ozan Bingöl ve Nisa Bahçeli'nin katkılarıyla vergi dosyasını açıyoruz.

Atıflar:

Hazır görüntüler https://www.videvo.net​ sayfasından alınmıştır.

Stock footage provided by Videvo, downloaded from https://www.videvo.net

Kaynak

• Bir partide çıkıp demiyorki ben ötv yi kaldırıcam ben milletvekili maaşını bir memur öğretmen maaşına indiricem oyunuzu bana verin diye

• Saadet Partisi-"Kim vergisini bilmek ister?"
    Saadet Partisi-"Kim vergisini bilmek ister?"

http://verginibil.com/

-------------------------------------------------------------------

EDİT

BEDAVA Maske İzdihamı !!!

-------------

Türkiye, OECD (İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı) ülkeleri içinde en çok vergi toplayan ülkelerden değil ama dolaylı vergilerde zirveye yakın.

Özel Tüketim Vergisi ve Katma Değer Vergisi, Türkiye'nin toplam vergi gelirlerinin yarısından fazlasını oluşturuyor.

Maaşlı çalışanlar, maaşlarından kesilen vergilerle, şirket sahiplerinden çok daha büyük bir vergi yükünü omuzlarında taşıyor. 2020 yılında tahsil edilen 158,8 milyar liralık gelir vergisinin yaklaşık 85 milyarı maaşlı çalışanlardan toplandı.

Araçlardan, alkol ve sigaradan alınan vergiler de son yıllarda yapılan zamlarla, bu kalemleri tüketen mükellefler neredeyse "gizli vergi rekortmenleri" haline geldi. 2020'de alkol ve tütün ürünleri için ödenen toplam vergi, 78.2 milyar TL'si ÖTV, 14 milyar TL'si ÖTV'nin KDV'si olmak üzere 92,2 milyar TL oldu.

Sade bir Türkiye vatandaşı, her gün 10 ila 20 farklı kalem vergi ödüyor.

İstanbul'da yaşayan maaşlı bir çalışanın, bir gün boyunca her adımında ödediği vergileri hesapladık.

Haber - Video: Aylin Yazan

Grafik: Mesut Ersöz

Katkıda bulunanlar: Ozan Bingöl (Vergi Sistemini Anlama Kılavuzu), Esra Yalçınalp

https://forum.donanimhaber.com/maasli-bir-calisan-turkiye-de-bir-gunde-ne-kadar-vergi-veriyor-bbc--148068929

Büyüteç: Türkiye'de vergi kimin sırtında? | "Kazı bağırtmadan yolma sanatı"

1984'te Katma Değer Vergisi (KDV) ile tanışan Türkiye'de, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), deprem vergisi, TRT payı gibi diğer dolaylı vergiler derken vatandaş, son yıllarda daha fazla verginin vergisini ödemeye başladı. Büyüteç'in bu bölümünde Türkiye'deki vergi sistemini mercek altına aldık.

Türkiye'de 2019'da 673 milyar Türk lirası vergi toplandı. Bunun %63'ünü, çoğu KDV ve ÖTV olmak üzere yapılan hemen her harcamada kesilen dolaylı vergiler oluşturuyor. Gelir ve sermaye kazançları üzerinden alınan vergilerde ise Türkiye, en düşük vergi yüküne sahip ülke konumunda.

Bu hafta ise Meclis'te kabul edilen torba yasa ile birlikte, son 18 yılda 10. kez zamanında vergisini ödemeyenlerin borçlarına taksitle yapılandırma imkanı getiriliyor. Uzmanlara göre sık sık gelen vergi afları, vergi politikalarına gönüllü uyum sağlayan vatandaşların adalet duygusunu sarsıyor.

Peki vergilerimizin nereye harcandığını biliyor muyuz? Vergi sistemi ne kadar adaletli? Vergi yükü toplumda adil bir şekilde dağılıyor mu? Yoksa yükün çoğu bazılarımızın sırtında mı?

+90 olarak Büyüteç'in 3. bölümünde Ozan Bingöl ve Nisa Bahçeli'nin katkılarıyla vergi dosyasını açıyoruz.

Atıflar:

Hazır görüntüler https://www.videvo.net​ sayfasından alınmıştır.

Stock footage provided by Videvo, downloaded from https://www.videvo.net

Kaynak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sasdw333ew -- 24 Şubat 2021; 22:52:2 >

• Çok başarılı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya partileri miktiredin, şu ukrayna gibi bir değişiklik yapalım, saaadet'in sosyal medyacıları adaylığını koysun, onları başkan yapalım. Valla siyasetçilerin a dan z ye hepsinden tiksindik, yıldık, iğrendik resmen.

• Saadetin reklamları akıl dolu ve akepe seçmeninde bir kıvılcım çakması ümidiyle hazırlanıyor.

Ama benim ümidim yok malesef. Onlar zombi modundalar.

• oha cok guzel olmus lan yalniz ben ilk soruda takildim.telefon jokerimi kullanip bu isin uzmanina sormak istiyorum
  • Ben tercihen ve mümkünse odemiyorum. tabii bunun için zaten vergimi iyi biliyor olmam lazım, ki kaçınabileyim

Ben vergi kaçırmam. Vergi yaratmam. Şu anda eşimin 100 yıllık kalosunu muayeneye götürdüm. Tuv'den bildiriyorum.

100 yıllık fusion'ı sanayiye bıraktım. Bunu sanayiden aldım. Muayeneye getirdim.

Mal mıyım ben? Niye böyle aptal arabalara biniyorum? bu mesajı da zenfone 5 ile atıyorum. İkinci el aldım. Salak mıyım ben? Niye iPhone almadım? Vergi vereni yatırıp silkelesinler, sikke sikke her kuruşunu alsınlar lan! Benden size mama yok.

• saadet chp hdp ile nasıl ortak oldu önce bir onu açıklasın.Saadet Partisi-"Kim vergisini bilmek ister?" 

• Bilinçli her vatandaş öğrenmek ister. Ama köle ve biatkarlar öğrenmek istemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7EE534877 -- 24 Şubat 2021; 10:59:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asigenc19

Bir partide çıkıp demiyorki ben ötv yi kaldırıcam ben milletvekili maaşını bir memur öğretmen maaşına indiricem oyunuzu bana verin diye

ÖTV bu ortamda sadece adı değişir veya kaldırdık deyip dolaylı bir yoldan alırlar çare yok

Ekonomide üretim ile tüketimin eşitlenmesi esastır talebi düşürmenin yolu da vergidir.

Ötv nin kalkmasının tek yolu üretimin katma değerli üretimin artmasıdır aksi mümkün değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

ÖTV bu ortamda sadece adı değişir veya kaldırdık deyip dolaylı bir yoldan alırlar çare yok

Ekonomide üretim ile tüketimin eşitlenmesi esastır talebi düşürmenin yolu da vergidir.

Ötv nin kalkmasının tek yolu üretimin katma değerli üretimin artmasıdır aksi mümkün değildir.

Alıntıları Göster

Mümkündür.

Türkiye'de talep azdır. Neyin talebini vergiyle düşürüyorsun? Yılda 600 adet satılan elektrikli araca vergi zammı bu argümanınıza ters düşmüyor mu?

Türkiye'de vergi cari açığı kapatmak için koyulur, talebi düşürmek için değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Mümkündür.

Türkiye'de talep azdır. Neyin talebini vergiyle düşürüyorsun? Yılda 600 adet satılan elektrikli araca vergi zammı bu argümanınıza ters düşmüyor mu?

Türkiye'de vergi cari açığı kapatmak için koyulur, talebi düşürmek için değil.

Alıntıları Göster

Türkiye 83milyon kendi nüfusu 10milyon mültecisi 3milyon turisti ile 100milyonluk talep potansiyeline sahip ülkedir.

Yılda 600 adet satılan araç örneği asla ters düşmüyor demek ülkede yerleşik 600 üreticinin ürettiği alternatife ikame ürün demektir vestelin kendi parça parça ithal ettiği ürüne karşı doğrudan ithal cep telefonlarına %10 vergi koydurtması gibi. Birçok sebebi olabilir firmaları yerli yatırım zorlamak ithal edilen ülke ticaret dengesi dahil.

Car açığı kapatmak için vergi konulur diyip sonrasında talebi düşürmek için değil büyük bir tezat bana itiraz etmek de çelişiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Ben tercihen ve mümkünse odemiyorum. tabii bunun için zaten vergimi iyi biliyor olmam lazım, ki kaçınabileyim

Ben vergi kaçırmam. Vergi yaratmam. Şu anda eşimin 100 yıllık kalosunu muayeneye götürdüm. Tuv'den bildiriyorum.

100 yıllık fusion'ı sanayiye bıraktım. Bunu sanayiden aldım. Muayeneye getirdim.

Mal mıyım ben? Niye böyle aptal arabalara biniyorum? bu mesajı da zenfone 5 ile atıyorum. İkinci el aldım. Salak mıyım ben? Niye iPhone almadım? Vergi vereni yatırıp silkelesinler, sikke sikke her kuruşunu alsınlar lan! Benden size mama yok.

-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 19 Mart 2021; 10:58:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: babus0606

saadet chp hdp ile nasıl ortak oldu önce bir onu açıklasın. 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 18 Mart 2021; 20:24:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asigenc19

Bir partide çıkıp demiyorki ben ötv yi kaldırıcam ben milletvekili maaşını bir memur öğretmen maaşına indiricem oyunuzu bana verin diye

ELİT YÜCE ENTELEKTÜEL ZEKİ İNSANLARIN PARTİSİ LDP DİYOR

• quote:

Orijinalden alıntı: babus0606

saadet chp hdp ile nasıl ortak oldu önce bir onu açıklasın. 

Adamlar her seçimde kendi adaylarını çıkardılar.

Asıl siz çözüm sürecinde pkk ile nasıl görüştünüz, aponun mektubunu nasıl okudunuz , kardeşini nasıl çıkardınız onu deyin

• quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Saadetin reklamları akıl dolu ve akepe seçmeninde bir kıvılcım çakması ümidiyle hazırlanıyor.

Ama benim ümidim yok malesef. Onlar zombi modundalar.

hepsi aynı tabandan geliyor AKP ile Saadet partisi AYNI

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.