Şimdi Ara

SAAB nasıldır? Motorlar,servis ve dayanıklılık hakkında (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
5
Favori
107.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence hafta sonu keyif için gezilecek araç. Eski bir Saab modeli bile farkı görmek için yeter.
  • BEN nedense yeni modelleri pek beğenmiyorum sadece 9-3 aero eski çizgileri taşıyo diğerleri zübbe gibi duruyor.
    2000 ve öncesi 900 ST modeli bence daha güüzel. aracın arkası biraz garip ama hem fiyatı hemde turbonun gücü yeter de artar.

saab isveç'in coğrafi şartları düşünüldüünde karlı yollarda ve virajlarda mükemmel yol tutuş sağlar. zaten en iyi rallciler de iskandinavlardan çıkar nedense..

96 saaab 900St kullanan varsa yakıt tüketimi ve yıllık bakım masrafı nedir yazarsa sevinirim çünkü 1996 model saab 900ST almak istiyorum..
  • Saab 9.3'ü iki kez test ettim. 9.3'ün de 9.5'in de tipini çok beğeniyorum. Ne var ki iç mekanın plastik kalitesi işi değiştiriyor. Bir de bu araç Türkiye'de S60'dan daha pahalıya satılıyor. Mantıklı gelmiyor bu durumda çok daha geniş ve konforlu bir S60 dururken 9.3'e 50 bin avro vermeyi.
  • Servis noktası çok olsa tek geçerim. Ne bmw ne mercedes valla. Tam aile arabası. Afyon yakınlarında minibüs ün sağdan bindirdikten sonra izmire kadar giden saab biliyorum.
  • muhtesemdır saab ucak ardından arabaya donunce ıste bu bombalar cıktı ortaya ama ulkemızde kullanımı ve ıdamesı zor.
  • hort!

Forumda 95-98 model Saab 900 SE Turbo kullanan biri varmı acaba? Bu model hakkında biraz bilgiye ihtiyacım varda.
  • Hayalim..
    45 civarına 2006 model iç mekanı değişmeden onceki son versiyon(2007 den sonra orta konsolu değiştirdiler.Eski konsol direk uçak kokpiti) alınabiliyor.1.9 dizel 150 beygir.Bir de hirsch paket oldu mu 173 hp sakin kullanımda 1100 km menzil.
    Alacam inşallah azccık toparlasam:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jackal78
    hort!
    Forumda 95-98 model Saab 900 SE Turbo kullanan biri varmı acaba? Bu model hakkında biraz bilgiye ihtiyacım varda.

DJ_Hutnu arkadaşımızın aracı bu olabilir.
  • Yukaardaki resimleri görünce, Yeni Laguna nın arka kısmının aslında Saab dan kopyalandığını düşündüm birden.
  • Saab binicisi olarak dayanıklılık ve performans konusunda oldukça tatminkarım.Donanım olarak 1999 altı modellerinde dahi bir çok markanın 2010 modellerinde olmayan opsiyonların mevcut olduğunu görebilirsiniz.Kalite , performans ve güvenlik konusunda ileri teknolojiye sahiptir.Benim tercihim her halükarda benzinli seri olur , mazotlu arabanın motor sesi dahi olumsuz tercihimde etkendir.Diğer dezevantajlarını siz düşünün.Mazot seçmesi , motorun çabuk yıpranması , vs...vs...
  • selam arkadaşlar,a

ranıza yeni katıldım,900 se almayı düşünüyorum iki ad. var: 95 ve 96 model biri turbo

fiyatları:14000 civarı pazarlık yapmadım daha,

ne dersiniz,son sahibi olmayı göze alarak.
  • hiç bir aracın son sahibi diye birşey yok, saab ın hastaları vardır onlara satarsınız, bu arada saab üretimi durdurdu fabrikayı kapattı haberleri geziyor nette..
  • ya ben 95 model saab ı inceledim onda bile her türlü özellik var hayret ettim.herşeyi var .93 modeldede her türlü özellik var.saab 93 model saab 9000 cse önerirmisiniz...?bide 95 model saab 9000 cse turbo var.bunları önerirmisiniz.evetse hangisi?

• arkadaşlar konuya çok zaman sonra dahil oldum fakat bir 1995 SAA 9000 CDE kullanıcısı olarak sizlere şunu söyleyebilirim saab kadar mükemmel ve muhteşem bir araba daha olamaz sebeplerine gelince sıralayayım isterseniz;
    1- içinde güvendesiniz yüksek süratler de bile
    2- turbo konusunda level-2 turbo var dyno testlerinde 1.2 bar basıncı var ( porche 911 turbo da 1.3 bar DİKKAT)
    3- benzin korkulduğu kadar değil 2000CC turbo bir aracın yaktığından az ki bu araç turbo
    şehir dışı:8.0LT şehir içi : 11 LT volvodan az bir kere ankara izmir 15.07.2011 gidiş geliş 320 TL benzin masrafı ortalama hız cruise kontrol devrede iken 145-160 KM/h
    4- herşeye rahatlıkla eğilmeden bükülmeden rahatça erişilebilecek bir şöföre uyumlu konsol
    5- 3mm kalınlığında saçtan imal edilmiş bir kasa
    6- parça konusunda vectra B kasayla aynı parçalara sahip spesifik parçalar haricinde
    7- her avrupa araba gibi parça fiyatları sanıldığı kadar da pahalı değil ( Örnek: periyodik bakımı 150 TL)
    8- motor konusunda kesinlikle yolda kalabileceğiniz bir araç değildir ki saab müzesine teslim edilen ve 1.680.720 KM kullanıldıktan sonra sadece periyodik bakımları yapılmış olarak
    9- arka koltuklarda bulunan diz mesafesi lüks üst segment AUDİ A-8 MERCEDES S CLASS BMW 7 SERİES v.b. araçlardaki kadar ama fiyatları kadar da değil fiyatı
    10- klima sistemi arka kapı pencere altlarından ön koltukların altından arka camın altından ön menfezlerden kapı yanlarından bu lüks sınıf arçlardaki bir özellik AUDİ A-8 MERCEDES S CLASS BMW 7 SERİES
    aynı şekilde ısıtma konumunda da
    11- bagajı istediğiniz kadar doldurun amortisörlerde hiç bir şekilde konforu bozma yok
    12- 1995 model bir araçta bulunan donanım üst sınıf 2011 model araçlarda bulunan kadar arada 16 sene fark varken
    13-
    gelelim dezavantajlarına;
    1- BMW,MERCEDES v.b. araçlar kadar türkiye de tutulmadığı için parça sorunu var
    2- çok nazik arabalar ağresif kullanımda ciddi masraflar çıkarıyor
    3- servis olarak iyi bir araştırma sonucuna göre gidilmesi herkese kurcalattırılmaması gerekli bir araç sebebi ise çok bilen yok markayı söyleyince bakarız abi diyorlar götürünce öküz tren konusu oluyor :)
    4- ikinci eli uygun fakat bakımlısını bulmak çok zor türkiye yollarında bir hassa otoban arabası diyebilirim size

bu kriterlerden sonra yol tutuş,sürüş,konfor,rahatlık,kalite,yürütme maliyeti,kullanım giderleri v.b. durumlardan sonra avrupa arabalar içerisinde bakımlısını bulduktan sonra gözü kapalı alınabilecek tek araba 5 yıl BMW ile 5 yıl SAAB bakımlarını karşılaştırın BMW SAAB'a göre 3 katı gibi bir rakam çıkartıyor karşınıza üstelik aldığınız paraya da satamıyorsunuz :)

geçenlerde başımdan geçen bir kazayı anlatayım sizlere 140 KM sürat ile seyrederken gecenin karanlık olmasından dolayı yolda da ışıklandırma zayıftı sol şeritte bulunan logar kapağının olmadığı bir çukura düştüm ve sadece ve sadece jant yamuldu ve lastik yarıldı araba izinden bile sapmadı başka araçla aynı süratle o çukura girin de göreyim hangi avrupa araba olursa olsun orada kalmıştınız sağlamlık konusunda sözün bittiği yer diyebilirim SAAB tabii türkiye de çok fazla bulunmadığından ve sürekli arıza çıkarmadığı için ne sanayi de ustalar aşina bu araca ne de türkiyede ki kullanıcılar çünkü bilen alıyor ve kolay kolay satmıyor yani her sokak başında BMW ya da MERCEDES gibi görebileceğiniz bir araç olmamakla beraber herkesinde kullanabileceği bir araç değildir.
    Trionic motor idare sisteminin (bugün Generation 8 kullanılıyor) yeteneklerini sergiledi. Saab'ın egzozundaki kirleticilerin atmosferdekinden çok daha az olduğu ortaya çıktı. Otomobil, havayı "temizliyordu"! Turboşarj Saabı Amerikan Kayalıklarında 2,650 metre (8,700 ft) yükseğe çıkararak turbo otomobillerin yüksek irtifada da hala nasıl başarılı performans sergilediklerini gösterdi. Ve deniz seviyesinde, 9000 Aero modeline bir Ferrari Testarossa'dan daha hızlı bir vites sağladı. Ve bir de, bir milyondan fazla mil yol kateden Saab Turbo sahibi de var.

Saab'ı ayrıcalıklı kılan çok daha fazla neden var , Saab'ın felsefesini anlamak için daha derin araştırma yapmak gerekir.

• arkadaşlar 2004 9-3 2.0t vectör aldım
    araç lpgli.
    kaskosu 34 plaka 1.900 tl.
    diğer plaka ve indirimlerle 1.000 tl falan olacak
    yine zorunlu sigorta 350 tl tuttu. fakat plaka değişecek o da 180 tl falan olacakmış.
    her konuda herkese yardımcı olabilirim.
    0 533 6844217 ÖZGÜR

izlenimlerim:
    performans 10 numara;
    mondeolar,insignialar, vectralar, pasatlar, avensisler, civicler sadece nal toplar.....
    yakıt size göre değişir
    donanım ultra üst düzeydedir...
    allah herkese versin...
  • arkadasım ne kadara almıştın arabayı
  • kaliteli arabalardir tum saab modelleri her ulkede opel servisleri satar 2 eli yine aynisekilde burda fransadada dusuktur ama mercedes audiyada bmw kadar kaliteli midir bilemem ama fiyatlari sifir km aynidir diger markalardan asagi kalmaz alirken motoru iyi durumdaysa alin derim
  • Arkadaşlar Saab 2006 model 1.9 tid vector aracım var.İhtiyaçtan dolayı satmak zorundayım.İlgilenlere duyrulur.
  • Sevgili kardeş saablar çok güzel araba fakat türkiye de piyasası yok, ama almak ister uzun uzun kullanmak istersen çok güzel klas arabalar saabın 1997 model arabasındaki teknolojiler şuan 2011 fiat ta yok :D benim 1997 model saab 9000 aerom var 2 sene oldu ve şlimdi 2. almak istiyorum arabada performans desen var konfor desen var güvenlik desen var bence hiç düşünme al uzun yıllar güzelce bin...
  • saab almadan önce ruhsatı kontrol edin

saablarda koltuk adeti yerine medeni durum yazar

sahibiyle köklü bağlar kurduğu ve satılamadığı için nufusa almak şarttır

medeni durumda evli yazan bir aracı almayın

parça masrafı ile adamın ocağına incir ağacı ormanı diker

sinirden sıtma olursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Son Sahibi Olursun -- 7 Eylül 2012; 13:34:44 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.