Şimdi Ara

S9 Plus kılıf ve ekran koruyucu tavsiyesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
12.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

S9 plus için ekran koruyucu hangisini tavsiye edersiniz.
    Birçok seçenek var, film, nano sıvı, komple cam...

Bir de orijinal alcantara kılıf bir süre deforme oluyor mu var mı bilen kullanan ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de telefonu sipariş ettim kılıf ve ekran koruyucu arıyorum tavsiye bekliyorum. Hocam siz de eğer aldıysanız görüşlerinizi beklerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xengineerx

Ben de telefonu sipariş ettim kılıf ve ekran koruyucu arıyorum tavsiye bekliyorum. Hocam siz de eğer aldıysanız görüşlerinizi beklerim.
    Hocam baseus alcantara kılıf kullanıyorum, ama çok memnun değilim görüntüsü güzel fakat kalp atışı sensörüne erişim zor oluyor. Parmağı okuyamıyor. Kendi orijinal alcantara kılıfı da aynı olacak çünkü kesimleri aynı.

Ekran koruyucu ise 3 farklı kaliteli ve dandik olmak üzere denedim, şimdi ekran koruyucu olmadan kullanıyorum, memnun kalmadım hiçbirinden.

Hepsiburadadan otterbox marka şeffaf kılıf ve cam seti var indirimli şu an 89lira.

Yarın yada pazartesi elime ulaşır. Beğenirsem yazarım alırsınız.

Edge ekranlar için ekran koruyucu bulmak zor zor.

• MIKROP DOGAN kullanıcısına yanıt
    Samsung mağazada 100 tl ye orjinal ekran koruyucu yapıyoruz ısıtma ile yapıştırıyoz kavisli kısmı tam oturuyor vs. Şeyler söyledi. Spigen in ıslak yöntemle yapıştırılan ekran koruyucuları var ama işte şüpheliyim kenarları zamanla sıkıntılı olacak diye. Kılıf olarak yine spigen in 60 liralık kılıfları falan gördüm onlardan alırım diye düşünüyorum daha karar veremedim.
    Ha bir de yine samsung mağazada 180 tl ye telefonu arka ön yan falan tamamen saran şeffaf ekran koruyucu gibi bir malzeme varmış kılıf kullanmana gerek kalmaz dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi nasıl koruyacak diye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Samsung mağazada 100 tl ye orjinal ekran koruyucu yapıyoruz ısıtma ile yapıştırıyoz kavisli kısmı tam oturuyor vs. Şeyler söyledi. Spigen in ıslak yöntemle yapıştırılan ekran koruyucuları var ama işte şüpheliyim kenarları zamanla sıkıntılı olacak diye. Kılıf olarak yine spigen in 60 liralık kılıfları falan gördüm onlardan alırım diye düşünüyorum daha karar veremedim.
    Ha bir de yine samsung mağazada 180 tl ye telefonu arka ön yan falan tamamen saran şeffaf ekran koruyucu gibi bir malzeme varmış kılıf kullanmana gerek kalmaz dedi ama bana pek inandırıcı gelmedi nasıl koruyacak diye.
    Mağazadaki marka wrapsol.

Cam değil ince film gibi birşey. Telefonu ilk aldığımızda yanlarda bulunan pet malzemeye benziyor.

Çiziklerden korur ama el hizasından asfalta düşerse şansı hiç yok darbe görür kasa ve ekran.

Ben şıklığı bozmadan incelikten feragat ederek koruma istiyorum.

Yoksa telefon çıplak mükemmel duruyor ama çatlak ön ve arka camla hiçbir telefon güzel görünmez.

• MIKROP DOGAN kullanıcısına yanıt
    Ekranı çıplakken zaten çiziklere bir nebze dayanıklı bir ekran. O yüzden ben de darbeye dayanıklı bir ekran koruyucu istiyorum. O zaman Mağazadaki ürünleri önermiyor musunuz, doğru mu anladım. Telefon çıplak hakkaten çok iyi duruyor. Spigen kılıf falan takınca çok kaba olur mu diye düşünüyorum.

• Ekran koruyucu için bir sürü deneyimim var kısaca anlatayım s8 kullanıyorum.Tüm ekran koruycular spigen kılıfla denenmiştir

1)Telefonu ilk aldığımda korusun diye cam ekran koruyucu almıştım tabi o zamanlar edge kenarları korumayacağını bilmiyordum koruyucu edge kenarları kapatmıyordu dokunmatiğide berbat yapmıştı koruyucudan hiç memnun kalmamıştım

2)Spigen neo flex aldım kılıfla uyumu mükemmeldi dokunmatikte sıkıntı ve edge kenarlarda kalkma toz alma filan yoktu ama parmak izi konusunda berbattı ekranı temizledikten 4 5 dakika sonra tekrar kirleniyordu ekran o yüzden memnun kalmadım.

3)Aliexpressten bir sürü ekran koruyucu sipariş ettim ama hepsi pet jelatin tarzıydı çünkü edge kenarlı telefonlara cam ekran koruyucu pek işe yaramadığı için cam olanları kafamdan çıkarmıştım.Aliexpresten gelenlerden hepsi güzeldi ama 1 tanesi hariç kılıftan dolayı koruyucuya baskı yapıp kaldırıyordu en sonunda bu linkini verdiğimi aldım ve ekran koruyucu problemini artık rafa kaldırdım kılıfla tam uyumlu parmak izi bırakmyor ekranda olup olmadığı zor anlaşılıyor.Eğer kılıfla kullanacaksanız hald edge alın kılıfsız kullancaksanız full edge almalısınız

Vrurc PET Ekran Koruyucu Samsung Galaxy Not 8 Için S8 S8 Artı 3D Tam Kapak Ön ve Arka Koruyucu Telefon film (2 adet/paket)

https://s.click.aliexpress.com/e/fYAMY9w

4)Son olarakta uv likitki cam ekran koruyucuları keşfettim içinden kendi sıvısı çıkıyor onu ekrana döküp koruyucuyu yapıştırıyorsunuz ve uv ışığıyla kürleşiyor ondan da sipariş ettim yakında elime ulaşır ama uygulamakta kararsızım kimi ekran koruyucu söküldükten sonra ekrana dökülen sıvıyı çıkarmakta zorlanmış kimi sorun yaşamamış o yüzden riske atmak istemiyorum ekrana zarar veririm diye onun da linkini vereyim.Alırken satıcıya kılıfla kullanacaksanız case friendly kılıfsız kullanacaksanız edge cover olarak not yazın ki ona göre göndersin

Lamorniea UV Temperli Cam Samsung Galaxy S8 S9 Artı Not 8 9 S7 Kenar Ekran Koruyucu UV Işık tam Kapak Tutkal Koruyucu

https://s.click.aliexpress.com/e/EewhWY0

Sonuç olarak ekran koruyucu konusunda baya bi tecrübe yaşadım gerekli gereksiz para harcadım en memnun kaldığım şuan da kullandığım 3. Yorumda yazdığım ekran koruyucuyu kullanıyorum.Kılıfta spigenden başka denemedim rugged armor kullanıyorum telefonu hiç düşürmedim henüz bi aksiyon yaşamadım o yüzden koruyuculuğunu bilmiyorum ama youtubedaki testlerde koruyuculuk konusunda başarılı olduğunu gördüm.Sorunuz olursa daha başka yardımcı olurum :)

• doğu bankta girişte spada ekran koruyucu satan bi yer var en temizi gidin onu alın, s9 forumunda sayfalarca yazıldı çizili en makul olan çıkma atma yapmayan cam bu diğerleri fasafiso

• ataman67 A kullanıcısına yanıt
    Sizin tavsiyeniz üzerine ben de uv koruyucu denilen camlardan sipariş ettim. Kılıf ile uyumsuz olma ihtimali şu anda beni düşündürmeye başladı, zira tough armordan vazgeçmem. Neyse gelsin bakalım, uyumsuz olursa birine hediye ederim olmadı.

Kılıf konusunda şimdiye kadar 3 marka kullandım. Otterbox, Spigen ve UAG. İphone kullanırken İstisnasız en sevdiğim UAG oldu. Ama kılıfın üst tarafları sert yapıda olduğu için pantolon iç cebini yırtma gibi bir durum yaşadığım için note 8 de tough armor kullanıyorum. Standı iyi iş görüyor. Yuvarlatılmış hatları olduğu için cebin yırtılması gibi bir durumla karşılaşmadım. Ancak note 8'e Neoflexi Tough ile uyguladığımın 3 hafta kadar sonrasında telin sağ üst köşesinden jelatin atma yaptı. NAzar boncuğu gibi bir baloncuk var. Kılıf oradan baskı yaptığı için böyle oldu. Eğer kılıf üzerindeyken uygulasaydım, sanırım sorunsuz olacaktı. Neoflexin de yenisi bfde satılmadı. Herkesin küfrettiği temperli camı satıldı spigenin.

Otterbox; aşırı kalın ama koruması iyi. ucuza bulunursa clear symmetry alınabilir ki HB de indirimdeymiş zaten. Bunun ekran koruyucusu da iyiydi s plusta kullanmıştım. ( İphone zamanında kullanmıştım, iş görür. )

UAG; Mükemmel. Hafif,ince, telefona kalıp gibi oturuyor ve çok şık. Standı da olsa tadından yenmez ama maalesef yok. Yüzük falan da takınca tasarımı çöp oluyor. ( Buna henüz sahip değilim ama radarımda. 100 liralara indiği an yapıştıracağım :) )

Tough armor: Spigen de alınabilecek adam akıllı tek kılıf. Telefonu iyi sarıyor, standı var ve ince. Slim armor adının tersine kalın ve 8 ayda telefon içinde oynamaya başladı. Tough kenarlardan daha iyi sarıyor ama slim sarmıyor.

Spigen air skin. Çok ince ama aşırı kaygan, sabun gibi.

Baseus 0.22 mm: hafif ince ve kaymaz yapısı var. Ama 3 ay sonunda ses açma kısma tuşlarının oradaki ince şerit atma yaptı.

Sonuç olarak kılıf konusunda UAG alarak noktayı koyarsınız. Ama ekran koruyucu için maalesef çözümler yetersiz kalıyor. O yüzden ekranın köşesinden çıkıntısı yüksek olan ve dolayısıyla ekran üstü düşüşlerde ekranı daha fazla koruyacak olan kılıflara yönelmelisiniz. UAG ve Tough bu konuda iyidirler.

Umarım bu uv denilen şey işe yarar da ekran koruyucu derdinden kurtarır bizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 1 Aralık 2018; 14:46:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0173FC748

Sizin tavsiyeniz üzerine ben de uv koruyucu denilen camlardan sipariş ettim. Kılıf ile uyumsuz olma ihtimali şu anda beni düşündürmeye başladı, zira tough armordan vazgeçmem. Neyse gelsin bakalım, uyumsuz olursa birine hediye ederim olmadı.

Kılıf konusunda şimdiye kadar 3 marka kullandım. Otterbox, Spigen ve UAG. İphone kullanırken İstisnasız en sevdiğim UAG oldu. Ama kılıfın üst tarafları sert yapıda olduğu için pantolon iç cebini yırtma gibi bir durum yaşadığım için note 8 de tough armor kullanıyorum. Standı iyi iş görüyor. Yuvarlatılmış hatları olduğu için cebin yırtılması gibi bir durumla karşılaşmadım. Ancak note 8'e Neoflexi Tough ile uyguladığımın 3 hafta kadar sonrasında telin sağ üst köşesinden jelatin atma yaptı. NAzar boncuğu gibi bir baloncuk var. Kılıf oradan baskı yaptığı için böyle oldu. Eğer kılıf üzerindeyken uygulasaydım, sanırım sorunsuz olacaktı. Neoflexin de yenisi bfde satılmadı. Herkesin küfrettiği temperli camı satıldı spigenin.

Otterbox; aşırı kalın ama koruması iyi. ucuza bulunursa clear symmetry alınabilir ki HB de indirimdeymiş zaten. Bunun ekran koruyucusu da iyiydi s plusta kullanmıştım. ( İphone zamanında kullanmıştım, iş görür. )

UAG; Mükemmel. Hafif,ince, telefona kalıp gibi oturuyor ve çok şık. Standı da olsa tadından yenmez ama maalesef yok. Yüzük falan da takınca tasarımı çöp oluyor. ( Buna henüz sahip değilim ama radarımda. 100 liralara indiği an yapıştıracağım :) )

Tough armor: Spigen de alınabilecek adam akıllı tek kılıf. Telefonu iyi sarıyor, standı var ve ince. Slim armor adının tersine kalın ve 8 ayda telefon içinde oynamaya başladı. Tough kenarlardan daha iyi sarıyor ama slim sarmıyor.

Spigen air skin. Çok ince ama aşırı kaygan, sabun gibi.

Baseus 0.22 mm: hafif ince ve kaymaz yapısı var. Ama 3 ay sonunda ses açma kısma tuşlarının oradaki ince şerit atma yaptı.

Sonuç olarak kılıf konusunda UAG alarak noktayı koyarsınız. Ama ekran koruyucu için maalesef çözümler yetersiz kalıyor. O yüzden ekranın köşesinden çıkıntısı yüksek olan ve dolayısıyla ekran üstü düşüşlerde ekranı daha fazla koruyacak olan kılıflara yönelmelisiniz. UAG ve Tough bu konuda iyidirler.

Umarım bu uv denilen şey işe yarar da ekran koruyucu derdinden kurtarır bizi.
    Hocam satın aldığınız satıcıya mesaj atın sipariş numaranızla case friendly istiyorum yazın kılıfla uyumlu versiyonundan gönderiyorlar.Umarım memnun kalırsınız ben uygulamakla uygulamamak arasında kaldım uv likit koruyuculu olanı.Aynı şekilde bende rugged armordan vazgeçemiyorum telefonucudan aldığım normal silikon kılıf var o her koruyucuyla uyumlu ama kılıfın koruyuculuğu sıfır o yüzden spigenden devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman67 -- 1 Aralık 2018; 15:14:29 >
  • https://www.spigen.com.tr/urun/galaxy-s9-plus-kilif-spigen-slim-armor-merlot-red

Hocam bu kılıfı beğendim bütçe sıkıntım da var 95 e bile zor çıktım, ne düşünüyorsunuz bunun hakkında? Arkadaki dik durma aparatı da cazip duruyor. Hatta ilk başta şunu beğenmiştim. Arkadaki aparatı nedeniyle ilkine döndüm.

https://www.spigen.com.tr/urun/galaxy-s9-plus-kilif-spigen-rugged-armor-urban
  • quote:

https://www.spigen.com.tr/urun/galaxy-s9-plus-kilif-spigen-slim-armor-merlot-red

Hocam bu kılıfı beğendim bütçe sıkıntım da var 95 e bile zor çıktım, ne düşünüyorsunuz bunun hakkında? Arkadaki dik durma aparatı da cazip duruyor. Hatta ilk başta şunu beğenmiştim. Arkadaki aparatı nedeniyle ilkine döndüm.

Hocam biraz beklerim derseniz hepsiburadayı takip edin ara sıra yüzde 40 indirim oluyor normal indirimlere ek spign ürünlerinde ben 47 tlye almıştım rugged armoru slim armorda 67 tlydi ben alacağım zaman standı lazım olur film filan izliyorsanız sürekli standlıyı alın derim ikisininde koruması aynı sadece tasarım ve stand farkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman67 -- 1 Aralık 2018; 17:26:9 >
    0,4 inç sizin kullandığınız benim almak istediğim ilk linkteki 0.5 inç sizce çok kaba oluyor mu ? Bir de yine spigenin ekran koruyucuları bu kılıflarla uyumlu oluyor mu şu sıvı püskürterek yapıştırılandan bahsediyorum. Güzel mi o koruyucular?

• quote:

https://www.spigen.com.tr/urun/galaxy-s9-plus-kilif-spigen-slim-armor-merlot-red

Hem slim hem tough kullanıyorum, tough alin. Zira tough, slimden bile ince bir kilif. Askeri standart korumasi da var. Slimde bu var mi belli bile degil.

• quote:

0,4 inç sizin kullandığınız benim almak istediğim ilk linkteki 0.5 inç sizce çok kaba oluyor mu ? Bir de yine spigenin ekran koruyucuları bu kılıflarla uyumlu oluyor mu şu sıvı püskürterek yapıştırılandan bahsediyorum. Güzel mi o koruyucular?
    Spigen neo flex kullandım hiç memnun kalmadım kılıfla uyum konusunda sıkıntı yok kenarlardan kalkma filan yapmıyor sadece parmak izi çok bırakıyor yapış yapış oluyor elleriniz kir o yüzden diyeceksiniz ama temizken bile aynı sorunu yaşıyordum telefonu yağlı eğlerle kullanmam üstelik ve ekranda portakal kabuğu görüntüsüne sebep oluyor yine de alıp almamak size kalmış.kılıfın çok kaba olacağını düşünmüyorum çok az bir fark var aralarında korumak için de telefonu kaba kılıflarla pek boğmak istemedim açıkcası bu kadar korumaya düşüpte birşey olursa kader diyeceğim artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman67 -- 1 Aralık 2018; 18:10:1 >
    Şuan ne kullanıyorsunuz ekran koruyucu olarak? Önerir misiniz?
  • quote:

Şuan ne kullanıyorsunuz ekran koruyucu olarak? Önerir misiniz?
    Vrurc Ekran Koruyucu Için Samsung Galaxy S8 S9 S8 S9 Artı 3D Tam Kapak Ön ve Arka Telefon koruyucu film (2 adet/paket)
    https://s.click.aliexpress.com/e/cfLbFs8g bunu kullanıyorum çok memnunum spigen kılıfla atma kalkmada yapmadı.Arkal ve ön olarak çıkıyor paketten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ataman67 -- 1 Aralık 2018; 20:11:27 >
    Ekrani tam kaplayan versiyonu gondermis. Samsungun kendi uretimi mika kilif ile kullanirim artik. Zira o kilif sadece sol ve sag ust ve alt koseden tutunuyor kasaya, dolayisiyla tam ekran koruyucularla sorun yasmam diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 1 Aralık 2018; 20:34:18 >
    Hocam merhaba. Bu sizin önerdiğiniz koruyucudan taktırdım bende telefoncuda. Görünüm ve kullanım olarak gerçekten çok güzel. Ekran koruyucu yok gibi net ekran. Ama aynı gün içinden 3. sü takıldı ama hepsinde bir kenar attı. Birde bu altta koyulan jel ekran için sıkıntı yaratır mı acaba. Uzun süre kullanımda denediniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0173FC748

Ekrani tam kaplayan versiyonu gondermis. Samsungun kendi uretimi mika kilif ile kullanirim artik. Zira o kilif sadece sol ve sag ust ve alt koseden tutunuyor kasaya, dolayisiyla tam ekran koruyucularla sorun yasmam diye düşünüyorum
    Muhtemelen o kılıfla sorun yaşamazsınız hocam yorumlarınızı bekliyorum uygulayınca

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.