Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12.320
Cevap
71
Favori
517.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fvgumus

quote:

Orijinalden alıntı: teblig

quote:

ARkadaşlar birkaç sorum var bazı zamanlar araçta ışıklarda durdugumda rolanti devamlı inip çıkıyor hermzana yapmıyor yaptıgı zaman bazen çok az inip çıkıyor bazen çok fazla hangi nedenlerden dolayı yapıyor olabilir?2. sorun ise araçta lpg var
    forumda okudugum degerlerin yanına bile yaklaşamıyorum çok fazla yakıyor yakın zamanda baskı balata,buji ve hava filtresini değiştirdim gene fazla bi fark göremedim araç 00 model 1.8 s40

Aynı araca sahip birisiyim ve bende de aynı sorun var..
    2.viteste düşük devirde(1000) aşırı ileri geri sallantı oluyor..
    LPG cilere gösterdiğim halde sorunumu çözemediler..
    En son VOLEGE servisindeki Bahtiyar ustama durumu anlattığımda aracımın hemen bobinlerine baktı ve çatlak olduğunu gözlemledi.benim aracımda bobinlerin değişmesi gerekiyor.büyük ihitmalle sizin araçta öyledir.

sallatından kastınız bende ayrıca şöle bi durum var araç biraz ısınmadan soğuk havalarda özellikle şu günlerde ankara soğuk birkaç dakika rolantide çalıştırmadan hareket edersem gaz yememe gibi bi problem oluyor ve arac tekliyor gaza geçtikten sonra herhangi bir problem yok

Sabahları gaz yememe sorunu bende daha önce vardı ama bunu lpg ci ayarladı..

• quote:

Orijinalden alıntı: university

2. viteste sallantı ben de oluyor hocam. Yine yakıt çok fazla . km /37 kuruş gibi rakama denk geliyo. yarın artık buji bobin her neresindeyse problem baktıracağım. Geri bildirim yaparım inş.

bendede çok büyük dengesizlik var bazen deneme yapıyorum 40 civarı bazen 30 civarı
  • kendimi 3.0 motora sahip kullanıcı gibi hissettim ya. Bu yakıt işi çığırından çıktı artık:) Bi yere gitmeye korkuyo insan^^
  • arkadaşta bende gördü gitti volvo aldı 01 model otomatik 2.0 benden daha az yakıyor şaka gibi:D
  • ya arkdaşlar aynı problem bende var ama resmen benim araç çok yakıyor diyemem, resmen varil varil gaz çekiyor, depo delik midir nedir tam anlayamadım, hafta içi lpg'nin garantisi devam ediyor bir baktıracağım, inşallah büyük bir problem çıkmaz,(filtrelerde yeni değişti).
  • Arkadaşlar benim tavsiyem aracınızı birde benzine geçirip deneyin 200km civarında.Gazdanmı kaynaklanıyor yoksa araçtanmı onu birazda olsa anlayabilirsiniz.Bahsettiğiniz rakamlar korkunç yüksek bence.
    Bende 2.0t var 10lt ortalama benzin yakıyorum,arkadaşımda t4 var oda 11lt yakıyor.
  • şuanda benzinde 100 km de 13 litre yakıyor tabi ki biraz sert kullanıyorum ondan kaynaklanıyor galiba.(2.0 motor)
  • quote:

Orijinalden alıntı: university

2. viteste sallantı ben de oluyor hocam. Yine yakıt çok fazla . km /37 kuruş gibi rakama denk geliyo. yarın artık buji bobin her neresindeyse problem baktıracağım. Geri bildirim yaparım inş.

Gün içinde gittim. Bujilere baktırdım bi sorun çıkmadı. Lpg için gittim ayar yaptık dediler. Bir de bir kaç yerde gaz kaçağının oldugunu söylediler. Onları da düzeltmişler. Aynı zamanda periyodik bakımı da yaptırdım ve fitreleri de değiştirdim. Bakalım sonuç ne gösteriyor. ama gene pek değişeceğini düşünmüyorum çünkü yol bilgisayarında hiç bi değişiklik yok... Ne olduysa klima kompresör tamirinden sonra oldu. Kayış dizilimini bir türlü bulamadılar en son bir şekilde taktılar. O günden sonra klima kapalı da olsa arabada bir hantallık hissettim. Ve yakıt tüketimi arttı. Rica etsem v kayış dizilimini s40 1,6 benzinli araca sahip olan bir arkadaş resmini veya çizimini paylaşabilir mi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi university -- 9 Ocak 2012; 19:01:55 >

• Aracın soğukken teklemesi gaza geçene kadar gaz yememesi benzislikten yapabiliyormuş bende dün gittim 50 lirallık aldım bugün deneme amaçlı direk çalıştırıp çıktım ve herhangi bi sorun olmadı benzini çeyrek deponun altında olmamasından bahsediyolar ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir.
  • benzinin en az çeyrek depo olması tavsiyesinin sebebi ; yakıt pompası deponun içinde daha doğrusu benzinin içindedir, benzin aynı zamanda yakıt pompasını soğutur , ancak depo boş olursa yakıt pompası fazla ısınır ve erken bozulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinozkan

benzinin en az çeyrek depo olması tavsiyesinin sebebi ; yakıt pompası deponun içinde daha doğrusu benzinin içindedir, benzin aynı zamanda yakıt pompasını soğutur , ancak depo boş olursa yakıt pompası fazla ısınır ve erken bozulur.

son derece doğru...
  • s40 arıyorum 2003-2004
    1.6 manuel mi 2.0 otomatik mi hangisi daha az yakar lpg de?
  • Bu sıralarda stop olayı baş gösteriyor rolantiden yapıyor diyolar durmaya yakın araba stop ediyor bugün ışıklarda yavaşladım durmaya yakın stop etti ve teyp kapandı aracın gösterge ışıkları söndü geri yandı kendiliğinden geçen bir kaç ustaya götürdüm havalar soğuk gaz ayarı yaptır dediler rolanti devrini yükselt dediler gazcıya gittim hiçbirşey yok arabada dediler soğuk yapar dedi bende anlamadım ama bi problem oluğu aşikar yardım ve önerilerinizi bekliyorum
  • quote:

Bu sıralarda stop olayı baş gösteriyor rolantiden yapıyor diyolar durmaya yakın araba stop ediyor bugün ışıklarda yavaşladım durmaya yakın stop etti ve teyp kapandı aracın gösterge ışıkları söndü geri yandı kendiliğinden geçen bir kaç ustaya götürdüm havalar soğuk gaz ayarı yaptır dediler rolanti devrini yükselt dediler gazcıya gittim hiçbirşey yok arabada dediler soğuk yapar dedi bende anlamadım ama bi problem oluğu aşikar yardım ve önerilerinizi bekliyorum

üstad maf sensörünü temizlet ondan olma ihtimali yüksek
  • VOLVO s40 almak üzereyim. üç tane araç var üçüde boyasız. ÇOK ACİL YARDIM GEREKLİ.

1.si 2003 2.0 otomatik
    2.si 2004 classic 1.6 manuel
    3.sü 2001 2.0T otomatik

en çok beğendiğim 3. sü fiyat olarak ve görünüş olarak deri koltuk filan var ancak hangisi az yakar ya da şöyle söyleyeyim 2.0t olan diğerlerinden çok fazlamı yakar,
    tam net ortalama bulamadım. kullanıcılar tyardmıcı olursa sevinirim
  • quote:

Bu sıralarda stop olayı baş gösteriyor rolantiden yapıyor diyolar durmaya yakın araba stop ediyor bugün ışıklarda yavaşladım durmaya yakın stop etti ve teyp kapandı aracın gösterge ışıkları söndü geri yandı kendiliğinden geçen bir kaç ustaya götürdüm havalar soğuk gaz ayarı yaptır dediler rolanti devrini yükselt dediler gazcıya gittim hiçbirşey yok arabada dediler soğuk yapar dedi bende anlamadım ama bi problem oluğu aşikar yardım ve önerilerinizi bekliyorum

Ben de MAF sensöründen olabilir diyecektim ancak gösterge ışıkları söndü, teybi kapandı yazmışsınız. Bir elektrik tesisatı problemine işaret eder genelde bu tür belirtiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluell

VOLVO s40 almak üzereyim. üç tane araç var üçüde boyasız. ÇOK ACİL YARDIM GEREKLİ.

1.si 2003 2.0 otomatik
    2.si 2004 classic 1.6 manuel
    3.sü 2001 2.0T otomatik

en çok beğendiğim 3. sü fiyat olarak ve görünüş olarak deri koltuk filan var ancak hangisi az yakar ya da şöyle söyleyeyim 2.0t olan diğerlerinden çok fazlamı yakar,
    tam net ortalama bulamadım. kullanıcılar tyardmıcı olursa sevinirim

2004 model s40 larda bildiğim kadarıyla çeşitli düzeltmeler ve güncellemeler yapıldı. Bu nedenle 2004 modeli tercih edebilirsiniz. Ben 2004 1.6 kullanıyorum ve motor gücünden memnunum. Ancak performanslı kullanacaksan 1.8 den aşağısı kurtarmaz diye düşünüyorum.

• bir deneyelim başka fikri olan?
  • 2001 2.0t otomatiği uzun bir süre kullandım, çok keyifli bir arabadır. Şehir içi yakıt tüketimi 12-13 lt/100km , bu birazda kullanım tarzıyla ilgili.
  • gaz kelebeğini temizlettim stop ve rolanti sorunum ortadan kalktı.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.