Şimdi Ara

S40 I (1995-2004) (130. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.316
Cevap
71
Favori
516.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam su olayı hakikaten ilginç. Bir anlık dalgınlıkla camı açık mı unuttunuz desem, zaten bindiğinizde fark ederdiniz. Ki hem ön hem arka taraf nasıl ıslanacak? Valla benim de kafam karıştı. Bence yapabileceğiniz tek şey tekrar yağmur yağdığında arabayı yine aynı yere park edip gidip içinde oturup inceleme yapmak olur.

Sağ taraftaki civata değiştikten sonra ayar yapamamışsanız sorun yeni civatada olmasın? Eskiyi takıp tekrar denediniz mi?
  • nacker kullanıcısına yanıt
    Artık su olayını takip edeceğim.

Eski civatayı usta atmış ama adam takarken civata aynıydı, sorun yoktu dedi. Tek çözüm aynı civatadan yeniden mi almak ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordMayros

Cocuk kilidi aktif oldugunda acik seklinde birbkucuk uyari lambasi yaniyor ama dortlude aydinlatma var

tüm

arkadaşlar bende bu gün söktüm ampülleri patlak nasıl yapacagım fikir vere bilirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s40 ankara -- 25 Kasım 2017; 14:54:43 >

• s40 ankara kullanıcısına yanıt
    Far modulunun ampulleri 3 adet benimkilerde patlakti. Znt den siparis verdim tanesi 26.00 tl. Degistirdim hepsini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Klima panelinin ışıklarını hiç değiştirmedim o konuda bir tecrübem yok fakat far anahtarındaki ampülleri ucuza halletmek için, var olan ampülleri alttaki lehimleri eriterek duydan söktüm. Sonra linkteki ampülleri tekrar duyun içerisine soktum ve düşmemesi için ayaklarına biraz lehim sürdüm ve o şekilde geri taktım. Mavi şapkaları da yeni ampüllere geçirdim, orijinali gibi oldu.

Aldığım ampüller 12v teyp ampülü olarak geçiyor. Benim aldıklarım orjinal ampüllerden daha ufaktı. Şapkalar biraz bol geldi mesela, ama sıkıntı olmadı.
    https://www.merterelektronik.com/Oto-Teyp-Ampulu-12-Volt,PR-14154.html
    https://www.alkayaelektronik.com/12v-oto-teyp-ampul

• goodorevil kullanıcısına yanıt
    Açıkçası benim arabada yürüyen aksamda henüz bir sorun yaşamadığımdan alt takım/süspansiyon konusunda biraz cahilim.

Yeni civatadan önce sağ-sol değişebiliyorsa değiştirip tekrar denemek daha kolay olur gibi geliyor
    Hocam arabayı bir kere lifte koydum mu, işçiliği verdim mi komple civatayı değiştirmek daha mantıklı gibi. Şu aralar iş konusu gene değişiyor, İstanbul'a azıcık yaklaşıyorum. Avrupa yakasında iyi bir servise gidip nokta atışı yapmak istiyorum.
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    Bence de iyi bir ustaya götürüp parça değiştirmeden önce kontrol ettirmek en ucuz yöntem olur. Şimdi civata alıp değiştirseniz, sorun da başka bir yerde çıkarsa boşu boşuna masraf.
    teşekkür ederim artık bir cözüm bulcam yeni cok para çözüme ulaşınca burdan yazacagım tekrar
  • Şaban AK Ş kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim ama cok para ben kendim bi çözüm bulcam yaparsam burda anlatırım
    Hocam dediğim gibi Maslak'ta falan iyi bir servise götüreceğim arabayı. Orada bakacağız, belki dişleri yalama ettiler.
  • Bugün arabaya ufak bir bakım yaptırdım. Arka balatalar değişti.Balatalar Delphi 70 lira. Termostatı değiştirdim. Vargner di yanılmıyorsam orjinal. Oda 80 lira. Benim sol tekerden bir ses geliyordu onun sebebi amortsörün üzerindeki takoz ve bilyalar dağılmış. Lemförder miş orjinali onuda 110 liraya aldım. Hepsinin takılmasına 150 lirada işçilik verdim. Öndeki ses gidince araba baya sessizleşti.

• Nasıl bir ses vardı hocam?
  • İlk başlarda 60 km üzeri çukura girdiğimde lak diye vuruyordu. Sonra daha yavaş süratlerdede yapmaya başladı. Arkasından tümsekten gdçsrken gıcırtılar ve en sonda direksiyonu tam sol yaptığımda mafsal sesine benzer tıkırtılar.

Ben son raddesine kadar kullanmak zorunda kaldım. 2 kere tamirciye söylememe rağmen bulamamıştı. Ses artınca tabi yerini bulmak kolay oldu.

• ooo balatalar bende 3-4 ay önce degiştim ön arka ama 90tl HB HITEC BRAKE

Benim aracta sol arka taraftam ses geliyor bir türlü cözemedim genellikle benzin bitmeye yakın geliyor benzin alınca ses kesiliyor neden ola bilir.
  • Aklıma gelmişken sorayım.

Sabahları araba soğukken, kasislere girdikçe sırayla ön ve arka taraftan, 4 taraftan da gacır gucur kauçuk sesi geliyor. Bunun dışında herhangi bir ses yok. Ve sadece kasislerde oluyor. Biraz yol yapıp, arabayı ısıtınca geçiyor. Daha önce başına gelen veya tahmini olan var mı?
    Nasıl bir ses tarif edebilir misiniz? Sol arka tarafta benzin ile alakalı depo ve tertibatının haricinde bir tek benzin filtresi var.
    Ses yapacak ve benzinle alakalı başka bir yer bilmiyorum.
  • Arabami komple detayli temizlik kuaför yaptiracagim sonaxta. iç , diş, pasta cila , boya koruma

Motoruda yikatmak istiyorum. Sizce motoru yikatmalimiyim. Bir sıkınti olurmu. Adamlar işini cok iyi yapiyorlar. Daha ince yikatan varmi.

bende sonaxın motor temizleyicisi var. yağlı yüzeylere sıkıp basınçlı suya yıkayın diyor. eğer bu şekilde uyguluyorsa bence dikkat etmek lazım, bizim kaput altı karışık biraz. daha önce yıkama işi yüzünden bobin yakanlar olmuştu. sadece üstten hortumları, plastik aksamı vs. parlatacaklarsa sıkıntı yok. nasıl yıkayacaklarını sormak lazım, suyu basıyoruz derlerse hiç girişmemek en iyisi.

benim eski arabada spreyi sıkıp bahçe hortumunu sokardım direk motor içine, ama volvo da bu tarz risklere hiç girmiyorum :)
    benim en son motor yıkatma maceram 1.000 tl ye mal oldu ona göre düşünün bence

bobinler çatladı bujilere su kaçtı birde

egsoz manifoltundan hava filtresine giden kagıt hortum yırtılmıştı :(
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.