Şimdi Ara

S4 tecrübem, olabildiğimce objektif olmaya çalıştım ama bir yere kadar. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
4
Favori
7.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erci541

Bugun youtube'da Mesut Cevik'in s4 incelemesini izlerken, s3 ve s4'te rehberin gec acilmasinin sebebinin, rehberin face, twitter, google gibi sosyal aglarla senkronize olmaya calismasindan kaynaklandigina degindiler.

Yani rehber ayarlarindan, bu senkronizasyon ozelligini ka9patinca o cok sikayet edilen 5-10 saniyelik gecikmeler olmuyormus.

Bilginize...

Şu videoyu bi izleyemedim link verirmisin ?
  • Bu gif konudaki bazi yazarlarimiza gelsin :))
     S4 tecrübem, olabildiğimce objektif olmaya çalıştım ama bir yere kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seylem

O yere göre sıgdırılamayan ios,kendi icinde stabil sadece.Bir hafıza kartı destegi gelsin,bir flash calıstırsın,bir bilgisayara taktıgında şak diye tanısın,ota moka itunes istemesin,sisteme müdahaleye izin versin,root edilsin,kişiselliştirilsin,kısacası androidin herseyine müdahele edilip hemen bir cok seyi degiştirebildigimiz gibi izin versin,baska marka telefonlarda calıstırabilsin görürüm ben o zaman o stabileteyi İos sadece iphonelarda ve belirli donanımlarda calsıyor stabilitenin en büyük sebeblerinden biride bu.Ama android yüzlerce modelde ve bunlar icindeki yine yüzlerce farklı donanım üzerinde calısıyor,bu yüzden stabiliteyi yakalamak cok zor.Yanisi evet ios dogru stabil ama tamamen dısa kapalı bir sistem oldugu için stabil.Bunu yazılımcısıda söylüyor.Gerci fanboyluk öyle bir hale geldiki sistemi yazan adama bile dil uzatıldı hatta apple ın kurucusu wozniak bile samimi bir dille android lerdeki gps sistemini övüp iphone dan daha iyi dediğinde adama demediklerini bırakmadılar.Adamın biri cebine i5 koymus telefon yamulmus,gelmiş burda konu acıp eleştirince adamın bir dayak yemedigi kaldı.Bukadar olmaz yaaa!Aynı seyler android fanboylar icinde gecerli.Al işte en basit aldık androidli bir telefon en son 2.1 sürümünde kaldık dahada yeni bişey göremedik.Var olan sorunları dert etmedim gelir güncelleme düzelir dedim babayı aldım.Hal böyle olunca üreticiyi her platformda yerden yere vurdum.S4 yeni cıkmıs cok güclü,cok özellikli bir telefon yazılımsal eksiklikleri var dogru.Telefon cok yeni muhakkak yasanan sorunlar gelecek olan güncellemelerle düzeltilecektir.Yok düzeltmezlerse ne deseniz haklısınız ozaman.E ios un bazı sürümlerinde navigasyon programının yanlıs yönlendirmeleri oldu ve hatta ve hatta en basit bir alarm programının bile çalışmadıgı zamanlar oldu.2000 lira ver bir alarm bile calamasın sonra adamlar bunu güncellemelerle düzelttilermi düzelttiler.cepte egilen telefonlarmı dersin,daha kutusundan cıkartırken boyası atanımı ararsın...Fakat bunlara ragmen bu kusurlara ragmen nasıl kusursuz görülüyor bu sistem nasıl toz kondurulmuyor gercekten anlamak güç!Hepsinin artısı eksisi var babamızın firması gibi savunmayalım.

Flash diyorsan puffin browser
    Mudahale diyorsan jailbreak
    Hem tweakların babası var ki androidi yeniden yazsan o tweakları ekleyemezsin.

Ya samsungda ust duzey muhendissin yada alt duzey tanıtım elemanısın. Bence 2.si

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: civilbugra

quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Kimse dememiş ki Samsung S4'e Hafıza kartı takılıyor.. Biraz fanboyluğu bırakmak lazım artık. Tamam iPhone serisi daha iyi olabilir. Ama 2 farklı marka cihazlarının farklı farklı özellikleri var. Birisinin bişi avantajlı diğerinin başka bişiyi. Her gün gelip 5'er tane Samsung'u yeren konular açmaya da gerek yok bence. Aynı şeyi Samsung DH sayfasındakiler de yapıyor. Sadece burayı takip edenler sanıyor ki iPhone'ler herşeyiyle çok harika . Samsung sayfasına göz atarsanız iPhone hakkında yeren konuşmaları görebilirsiniz. Biraz objektiflik .

Not: Samsung ürünü kullanmıyorum.

Yanlış bilmiyorsam o yakılan hafıza kartı sadece müzik film fotoğraf gibi içerik için işe yarıyor yani uygulamalar telefonun hafızasına kuruluyor bazı uygulamalar hafıza kartına taşınıyor ama çipi taşınmıyor ee benim gibi telefonunda 200 küsür uygulama olan birisi içim zor bir durum. Tabi android de oynama yapmak mümkün root ve bir sürü işlem sonunda hafıza kartını telefon hafızası gibi gösterilebiliniyor ama neden uğraşayım ki. Htc bu açığı bildiği için one x de one da 32 min hafıza ile çıkarttı

dostum iphone kullanmamis biri anlamaz; 3-5 program kurup androidin stabilliginden bahsederler. benim telefonumda simdi baktim 216 program ve oyun var. ve hepsini kullaniyorum. gel de bunu en iyi android telefonda yap bakalim.

• Bemde verdim bakalim s4 siparisi, ilerleyen gunlerde yazarim yorumlarimi

• quote:

Orijinalden alıntı: Ithilien Rangers

Ya samsungda ust duzey muhendissin yada alt duzey tanıtım elemanısın. Bence 2.si

/>

Her iki platformuda eleştirdik,her iki tarafta da sıkıntı var kabul edin dedik.s4 yeni cıktı kusurlar var kabul ettik,güncellemelerle düzelir belki dedik.Düzelmezse gelir burda yine eleştirimizi yaparız.Buarada deşifre de ettin bizi helal kanka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seylem -- 31 Mayıs 2013; 1:35:25 >

• quote:

quote:

/>

Her iki platformuda eleştirdik,her iki tarafta da sıkıntı var kabul edin dedik.s4 yeni cıktı kusurlar var kabul ettik,güncellemelerle düzelir belki dedik.Düzelmezse gelir burda yine eleştirimizi yaparız.Buarada deşifre de ettin bizi helal kanka

Oh ne ala memleket. Telefonu çıkaralım, biliyoruz eksikler var yazılımla kapatırız mantığı var mı ya? Her telefon bu mantıkla çıkarsa ne olur halimiz. Ayrıca Telefonlar ağır iş makineleri değildir veya uzay matematiği hesaplayabilen süper bilgisayar da değildir. Samsung'u gerçekten takdir ediyorum mobil pazarda donanım konusunda en iyi firma. Yaptığı mobil işlemciler ve buna entegre gpu ları gerçekten performanslı. Peki yazılım konusunda aynı şeyi nasıl söyleyelim. S3 var kardeşimde telefon lag yuvası gibi 4 çekirdekli işlemci ve overclock yapılmıs mali400 grafik unitesi varken nasıl olurda çift çekirdekli iphone 5 ile aynı puanı alır. Demek ki ters giden birşeyler var. S4 de aynı şekilde gerçekten göz dolduran donanımlar var ama o donanımı kullanacak sistem yok. Stabilite olmadıktan sonra varsın 64 çekirdekli olsun. Ancak kağıt üstünde hava atarsınız tıpkı şimdi samsung fanlarının yaptığı gibi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

/>

Oh ne ala memleket. Telefonu çıkaralım, biliyoruz eksikler var yazılımla kapatırız mantığı var mı ya? Her telefon bu mantıkla çıkarsa ne olur halimiz. Ayrıca Telefonlar ağır iş makineleri değildir veya uzay matematiği hesaplayabilen süper bilgisayar da değildir. Samsung'u gerçekten takdir ediyorum mobil pazarda donanım konusunda en iyi firma. Yaptığı mobil işlemciler ve buna entegre gpu ları gerçekten performanslı. Peki yazılım konusunda aynı şeyi nasıl söyleyelim. S3 var kardeşimde telefon lag yuvası gibi 4 çekirdekli işlemci ve overclock yapılmıs mali400 grafik unitesi varken nasıl olurda çift çekirdekli iphone 5 ile aynı puanı alır. Demek ki ters giden birşeyler var. S4 de aynı şekilde gerçekten göz dolduran donanımlar var ama o donanımı kullanacak sistem yok. Stabilite olmadıktan sonra varsın 64 çekirdekli olsun. Ancak kağıt üstünde hava atarsınız tıpkı şimdi samsung fanlarının yaptığı gibi.

Pekiiiii ilk yazımdada dediğim gibi ios tada hatalar oldugunu anlatmıs ve sonra gelen bir güncelleme ile düzeltildigini söylemiştim.Böyle bir mantık varmı diyosun ya hani!! Eeee bir samsung tamı var??iphone a niye toz kondurmuyon bu durumda????İşte benim kızdıgım nokta burası...Peki bir windowsu ele alalım;Win 7 cıktıgından beri üstünden yıllar gecti hala güncelleme geliyor,niye?cünkü hala eksiklikleri kusurları var.Stabilite bir iphone gibi degil kabul bunun nedeninide ilk yazımda belirtmiştim;android sadece s3-s4 için yazılmadı.yüzlerce model,yüzlerce farklı donanım kullanılıyor,ios gibi kısıtlı degil neredeyse her telefona kuruluyor buda stabileteyi etkiliyor tabi,yazılım tarafına bakınca acık kodlu olmasıda en büyük etkenlerden biri.Ha günden güne bu sorunları gideriyorlarmı,düzeliyormu,dahada stabil oluyormu oluyor.2000 lira verip İçine gömülüp işlemeyen home tuşu sıkıntısımı dersin,gps hatalarımı dersin,alarmı calmayanmı dersin,ekranı sararan,boya atmasımı dersin,cepte yamulanımı dersin daha cok sayarım.Sayıyoruz ama bunları kabul etmek işinize gelmiyor,ben androidteki sıkıntıları kabul ettim hadi sizide görelim!!Bak samsung degil LG marka cift cekirdekli android işletim sistemi kullanan bir telefon kullanıyorum.Yaptım hemen tüm güncellemeleri ayarlamaları,yag gibi kayıyor alet daha ne bir takılma ne bir kasma var,biraz kamerası gec acılıyor onun dısında cok memnunum.Sonuc olarak haklısın kardes en iyisi iphone diğerleri çöp beş para etmez!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seylem -- 31 Mayıs 2013; 3:20:45 >

• En kizdigimda yorum yapanlarin yuzde 97 i daha s4 gormemis yada magazada eline alip menude saga sola yapmis kisiler, simdi cikacak o 3 kisi bende varya kullaniyorum ya diyecek biliryorum. Yorumumu yaparken aslinda fanboy olarak degil hayal kirikligi yasamis bir kullanici olarak yazmak istedim, ve fanboylukla suclayanlar en ufak fanboyluk bulamazlar yazimda, sirf laf olsun diye oneymis ne yorumlar geldi ya

• Kardes bak arkadas orda hatali laf soylemis her telefon zamanla guncelleme ile duzelir ama davunman yanlis ben ilk android telimi 2010 yilinda htc desire hd ile kullandim inan bugun cikan teller hala ayni ozellikteler o telefon ile, andoid yine ayni yeni tweekler haric onu gectimde androidin stabil olmamasinin bircok modelde kullanilmasi ile nasil bir baglanti kurdun ya, sen bir android surumunun her telefona oldugunu felan mi saniyorsun, her model kensi android surumunu kullanir ve her uretici kendi modelini uretir, s4 teki ozelliklri daha once hicbir telefonda gormemissindir, apple da bir nevi oyle, her telefonunn ayri modeli var...

• Adam çıkmış kendince eksik olan yönlerini anlatmış, merak ediyorum herkes aynı yazıyı mı okuyor yoksa siz başka şeylere mi bakıyorsunuz ? Fanboy olsa kendi kardeşine İphone 5 aldırmaz mıydı sizce ? Hee ama doğru adamın İphone fanboy'u diye suçlanmaması için S4 muazzam, şakır şakır kayıyor, İphone leş bir cihaz demesi gerekiyordu doğru siz de haklısınız.
  • Gördüm kardes gördüm hepinizden cok kullandım,satıcıyım,iphone unuda sattım samsungunuda,hepsinin sorunları gördüm binlerce kullanıcı şikayeti dinledim.2010 daki android sürümlerini 4 yıl sonra cıkanla arasında fark yok dedin yaaslında yorum yapmamak gerek çünkü boşa yazıyoruz.İos iphone lar üstünde calısıyor degilmi?yani içindeki donanıma özel yazılıyor,baska bir markaya kurabiliyormusun?kuramıyosun dolayısıyla kontrol ve stabilte kolaylaşıyor.Androidte yüzlerce donanım üzerinde tek bir yazılımın stabil olabilmesi cok zor.

quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh"her model kensi android surumunu kullanir" !!

Samsung oturup jelly bean i baştan yazmıyor canımın içi,google yazıyor ve üzerinde ufak degişiklikler yapıyor.Yani sonuc olarak "Kim nederse desin iphone"....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seylem -- 31 Mayıs 2013; 3:44:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tazzz_mania

Adam çıkmış kendince eksik olan yönlerini anlatmış, merak ediyorum herkes aynı yazıyı mı okuyor yoksa siz başka şeylere mi bakıyorsunuz ? Fanboy olsa kendi kardeşine İphone 5 aldırmaz mıydı sizce ? Hee ama doğru adamın İphone fanboy'u diye suçlanmaması için S4 muazzam, şakır şakır kayıyor, İphone leş bir cihaz demesi gerekiyordu doğru siz de haklısınız.

Kesinlikle katılıyorum. Ortalık arenaya dönmüş nasıl bir şeydir bu android yada ios sevgisi anlamadım ki futbol takımı tutmak gibi bir şey olmuş.

Bir saattir okuyorum yorumları hocam en iyi sen yazmışsın yorumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunlab

samsung aslında tam türk insanına uygun telefonlar yapıyor adamlar akıllı adam, ama o akılları bir işletim sistemi yapmaya yetmiyor, ama her yeni telefonda burda bi parti yapıp, avicii, armin van buuren, tiesto ya çaldırıp millete ''vaaay be bak adamlar bizi önemsiyorlar'' havasını verdikden sonra, satıyorlar s2 den hallice telefonları, biride demiyorki; arkadaş bu telefonun s3 den ne fazlası var, ben söyleyeyimmi hiç bi farkı yok, biri gelir şimdi afilli yabancı kelimelerle şuyu var buyu var, temassız kullanım, göze göre hareket fln sayar ama, bakın yıllarca burda iphone kullanıcılarına hava atmak için iphone kullanıcısı oldugumuzu söyleyip saldıran fandroidlerin şuanki yapdıgı şeyi söyleyeyim size; 3-5 kişilik bir ortamda hemen; bakın benim telefonum gözüme göre sayfayı kaydırıyor, parmaksız kullanıyorum fln...
    kuzen S4 almış alayım inceleyeyim dedim biraz, kamera ve rehber açarken bariz kasılıyordu, başka bir arkadaşım note 2 kullanıyor ama sd kart hep sorun çıkarıyordu ve sonunda telefonu kartı görmez oldu, zamanında bende iphone havasından vaz geçip xperia s almışdım ama 2 gün dayanamadım iphone a geçdim, sonuçda havasız yaşanmıyor

Bu şekilde konuşarak o fandroidlerden farkınız kalmıyor sizde ifan oluyorsunuz. Lütfen yanlış anlamayın amacım hakaret etmek vs değil. s3 ve s4 arasında aman aman özellik olmadığı konusunda size katılıyorum fakat 4s ile 5 arasındada aman aman bir özellik yok. Olaylara tek pencereden bakmayın derim. Burda çoğu arkadaş zaten belirtmiş ama tekrarlamış olayım. Kişinin beğenisine göre iki platformunda üstünlükleri var. stabilite ios , özgürlük android benim gözümde. Uzun süre android kullandım , kısmet olursa iphone 5s çıkınca ona geçmeyi düşünüyorum. Bir süre iphone 4 deneyimim oldu oldukça beğendim. Denemekten , değişimden zarar gelmez tek bir noktata saplanmamak gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa5532

quote:

Adam çıkmış kendince eksik olan yönlerini anlatmış, merak ediyorum herkes aynı yazıyı mı okuyor yoksa siz başka şeylere mi bakıyorsunuz ? Fanboy olsa kendi kardeşine İphone 5 aldırmaz mıydı sizce ? Hee ama doğru adamın İphone fanboy'u diye suçlanmaması için S4 muazzam, şakır şakır kayıyor, İphone leş bir cihaz demesi gerekiyordu doğru siz de haklısınız.

Kesinlikle katılıyorum. Ortalık arenaya dönmüş nasıl bir şeydir bu android yada ios sevgisi anlamadım ki futbol takımı tutmak gibi bir şey olmuş.

Ben de konuyu merak ettim baktım ama yorumları görünce tutamadım kendimi. Herkes konuyu kendi yolunda sürüklüyor, bu kadar abartılmaması gerek kardeşim. Öyle bir hale geldik ki kullandığımız eşyaların, markaların bile fanatiği oluyoruz, artık beğenmediğini bile dile getiremeyeceksin durum oralara gidiyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa5532

quote:

Ben de konuyu merak ettim baktım ama yorumları görünce tutamadım kendimi. Herkes konuyu kendi yolunda sürüklüyor, bu kadar abartılmaması gerek kardeşim. Öyle bir hale geldik ki kullandığımız eşyaların, markaların bile fanatiği oluyoruz, artık beğenmediğini bile dile getiremeyeceksin durum oralara gidiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

quote:

Orijinalden alıntı: erci541

Bugun youtube'da Mesut Cevik'in s4 incelemesini izlerken, s3 ve s4'te rehberin gec acilmasinin sebebinin, rehberin face, twitter, google gibi sosyal aglarla senkronize olmaya calismasindan kaynaklandigina degindiler.

Yani rehber ayarlarindan, bu senkronizasyon ozelligini ka9patinca o cok sikayet edilen 5-10 saniyelik gecikmeler olmuyormus.

Bilginize...

Şu videoyu bi izleyemedim link verirmisin ?

Mesut Cevik'in videosu, ortalarda biryerde rehberin gec acilmasinin sosyal ag senkronizasyonundan kaynaklandigini soyluyorlar.

www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Samsung-Galaxy-S4-Exynos-5-Octa-Snapdragon-600e-karsi-Ozel-video.htm

• Come to the green side

• quote:

Gördüm kardes gördüm hepinizden cok kullandım,satıcıyım,iphone unuda sattım samsungunuda,hepsinin sorunları gördüm binlerce kullanıcı şikayeti dinledim.2010 daki android sürümlerini 4 yıl sonra cıkanla arasında fark yok dedin yaaslında yorum yapmamak gerek çünkü boşa yazıyoruz.İos iphone lar üstünde calısıyor degilmi?yani içindeki donanıma özel yazılıyor,baska bir markaya kurabiliyormusun?kuramıyosun dolayısıyla kontrol ve stabilte kolaylaşıyor.Androidte yüzlerce donanım üzerinde tek bir yazılımın stabil olabilmesi cok zor.

quote:

Samsung oturup jelly bean i baştan yazmıyor canımın içi,google yazıyor ve üzerinde ufak degişiklikler yapıyor.Yani sonuc olarak "Kim nederse desin iphone"....

nasıl satıcın nasıl kullanıcısın anlaladım, 2010 yılında çıkan desire hd ile bugünkü 4,1 neyse cıkan sürüm arasındaki farkları sayarmısın ? görsellik ve bir iki pratiklik dışında ne değişti ? söyle bende bileyim hadi cahilim farzet ?

2. desire hd' nin android sürümünü indirip htc one x' e kurmayı anlatır mısın bana ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

quote:

Gördüm kardes gördüm hepinizden cok kullandım,satıcıyım,iphone unuda sattım samsungunuda,hepsinin sorunları gördüm binlerce kullanıcı şikayeti dinledim.2010 daki android sürümlerini 4 yıl sonra cıkanla arasında fark yok dedin yaaslında yorum yapmamak gerek çünkü boşa yazıyoruz.İos iphone lar üstünde calısıyor degilmi?yani içindeki donanıma özel yazılıyor,baska bir markaya kurabiliyormusun?kuramıyosun dolayısıyla kontrol ve stabilte kolaylaşıyor.Androidte yüzlerce donanım üzerinde tek bir yazılımın stabil olabilmesi cok zor.

quote:

nasıl satıcın nasıl kullanıcısın anlaladım, 2010 yılında çıkan desire hd ile bugünkü 4,1 neyse cıkan sürüm arasındaki farkları sayarmısın ? görsellik ve bir iki pratiklik dışında ne değişti ? söyle bende bileyim hadi cahilim farzet ?

2. desire hd' nin android sürümünü indirip htc one x' e kurmayı anlatır mısın bana ?

Yooo yoo kardes sen varken bana düşmez!!hani sen dedin ya her üretici kendi yapıyormus androidini allah askına anlat ta ögrenelim samsungun yaptıgı jb ile Lg nin ki arasında ne gibi farklar var!!!!bir iki tema ve bikac tane kendilerine ait olan program dısında ne fark var anlat.Ve gec şimdi bunu aldım suna kurdum muhabbetini.Daha dün türkcesi bile olmayan,kitap okumaktan baska birşey yapamadıgın amazon kindle tablete bir telefonun android 4.0 romunu caktım.yani benim icin zor degil kardeşim onuda yaparım sen rahat ol.android 4.0 ile 2.1 arasında daglar kadar fark var demiyorum ama gözle görülür hissedilir bir iyileşme var.elimdeki 2.1 yüklü tel ile diğer jb yüklü olan cihaz arasında hissedilir gözle görülür bir fark var sanamı inanıyım elimde gördüğüm telefonlaramı ? Peki toz kondurmadıgınız ios unuzun her güncellemesinde devrim niteleğinde bir degişimmi oluyor?? ya bırakın bu işleri.Evet satıcıyım,senden daha cok sey görüyor ve biliyorum.Son birkac ay icinde cebinde telefonu yamulan , menü tuşu kasanın içine girip işlevselliğini yitiren cok iphone5 iade aldım cok tamire gönderdim.Ha samsung cokmu sağlam?degil tabi,en ufak bir darbede camı hasar gören,telefon görüşmelerinde sesin karsıya gitmedigini şikayet eden müşterimde geldi.Bak ben tüm yazılarımda her ikisininde kusurlarını dile getirebiliyorum ama siz bunu yapamıyorsunuz işte bu yüzden anlaşamıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seylem -- 31 Mayıs 2013; 18:04:31 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.