Şimdi Ara

S4 tecrübem, olabildiğimce objektif olmaya çalıştım ama bir yere kadar. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
4
Favori
7.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Rehber konusu evet sıkıntı ama marketten uygulama indirerek onu aşabiliyorsun. Fakat Android için markette bir dünya tarayıcı var inanın hiç biri safarinin üçte biri etmez. Apple için de bir sürü şey söylenebilir. Telefona sahip olayım da 16 gb olsun diyorsun o da az geliyor. Artık 32 gb minimum olması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaş cidden merak ettim bende niye kasılmaz bu s3 ler s4ler note 2 ler ? Bende galaxy ace annemde s3 mini var şipşak açılıyor rehber.Ki benim galaxy ace i yani düşünün ne kadar kötü bir tel.Exdialer diye bir program var hatta bir iki kere denedim galaxy ace ip5 den hızlı açtı rehberi(ciddi).Subway Surfersdada S3 Mini güç tasarrufunda 60 fps oynatıyor resmen.Komşu iP5 ise bir kasılıyor bir kasılıyor anlatamam.Bakın objektif konuşuyorum kendimde de ipad mini var.O da kasıyor Subway Surfersda.Birde apple cihazlar daha çok ısıtır elini.Hayır boşuna karalamaya gerek yok samsungun hakkını yiyorsunuz burada.S4 ün sensörleri çok iyi çalışmadığı doğrudur.Apple düşmanı olsam 32 gb fiyatına nexus 7 varken ipad mini almazdım.Birde bu telefonlarda hafıza kartı var arkadaşlar.iOS kasmayan bir işletim sistemi gerçekten akıcı çalışıyor orasıda doğrudur.Ama s4 kasıyor s3 kasıyor falan uydurmayın arkadaşlar kassa kesin bende kasardı.

• quote:

Orijinalden alıntı: cbbatuhan26

Ya arkadaş cidden merak ettim bende niye kasılmaz bu s3 ler s4ler note 2 ler ? Bende galaxy ace annemde s3 mini var şipşak açılıyor rehber.Ki benim galaxy ace i yani düşünün ne kadar kötü bir tel.Exdialer diye bir program var hatta bir iki kere denedim galaxy ace ip5 den hızlı açtı rehberi(ciddi).Subway Surfersdada S3 Mini güç tasarrufunda 60 fps oynatıyor resmen.Komşu iP5 ise bir kasılıyor bir kasılıyor anlatamam.Bakın objektif konuşuyorum kendimde de ipad mini var.O da kasıyor Subway Surfersda.Birde apple cihazlar daha çok ısıtır elini.Hayır boşuna karalamaya gerek yok samsungun hakkını yiyorsunuz burada.S4 ün sensörleri çok iyi çalışmadığı doğrudur.Apple düşmanı olsam 32 gb fiyatına nexus 7 varken ipad mini almazdım.Birde bu telefonlarda hafıza kartı var arkadaşlar.iOS kasmayan bir işletim sistemi gerçekten akıcı çalışıyor orasıda doğrudur.Ama s4 kasıyor s3 kasıyor falan uydurmayın arkadaşlar kassa kesin bende kasardı.

Yok hocam bizde kasılma olmaz laf anlatamayiz. Onlarin amcaoglunun dayi oglunun yengesinin annesinin telefonu kasım kasım kasılır. Objektif yaziyoruz diyorlar birde. Bende diyorum exdialer ile ip5 ten hızlı bile acilir. Ama boş inandiramazsin. O parayi bende versem ve şekil icin şov yapacaksam ölsem kotulemem telefonumu. Bosverin ya bunlar icin tartismayalim herkes menunsa halinden sorun yok.

• S4'e iyi değil diyen gitsin 3310 kullansın. Çünkü arama yapmak ve mesaj atmaktan başka telefon fonksiyonu bilmiyor demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

quote:

Ya arkadaş cidden merak ettim bende niye kasılmaz bu s3 ler s4ler note 2 ler ? Bende galaxy ace annemde s3 mini var şipşak açılıyor rehber.Ki benim galaxy ace i yani düşünün ne kadar kötü bir tel.Exdialer diye bir program var hatta bir iki kere denedim galaxy ace ip5 den hızlı açtı rehberi(ciddi).Subway Surfersdada S3 Mini güç tasarrufunda 60 fps oynatıyor resmen.Komşu iP5 ise bir kasılıyor bir kasılıyor anlatamam.Bakın objektif konuşuyorum kendimde de ipad mini var.O da kasıyor Subway Surfersda.Birde apple cihazlar daha çok ısıtır elini.Hayır boşuna karalamaya gerek yok samsungun hakkını yiyorsunuz burada.S4 ün sensörleri çok iyi çalışmadığı doğrudur.Apple düşmanı olsam 32 gb fiyatına nexus 7 varken ipad mini almazdım.Birde bu telefonlarda hafıza kartı var arkadaşlar.iOS kasmayan bir işletim sistemi gerçekten akıcı çalışıyor orasıda doğrudur.Ama s4 kasıyor s3 kasıyor falan uydurmayın arkadaşlar kassa kesin bende kasardı.

Yok hocam bizde kasılma olmaz laf anlatamayiz. Onlarin amcaoglunun dayi oglunun yengesinin annesinin telefonu kasım kasım kasılır. Objektif yaziyoruz diyorlar birde. Bende diyorum exdialer ile ip5 ten hızlı bile acilir. Ama boş inandiramazsin. O parayi bende versem ve şekil icin şov yapacaksam ölsem kotulemem telefonumu. Bosverin ya bunlar icin tartismayalim herkes menunsa halinden sorun yok.

Ya git bir mağazada incele ondada kasar.iPad Mini de de kasıyor.Ben iPhone 5 i kötüledim mi ? Sadece SS kasıyor dedim.Hızlı açıyor dedim de 2 salise falan.Hani 1 saniyede açılmasına 10 saniye diyenler var ya.Zaten telefonum ace.Kasılan telefonla mı hava atacam.Rom yüklerken bile kasan telefonla mı ? Ben sadece samsungu savundum.Androidin açık bir işletim sistemi olduğunu unutanlar vardı.Düzgün kameram olsa koyacağımda video yok işte.

• arkadaşlar tartışmalarınız gerçekten çok komik. s2 den s3 den s4 e geçenler mi dersin iphone 4-4s-5 geçeneler mi falan yazık günah o kadar paralar boş yere telefonlara harcanıyor. Arkadaşlarım var note2 s2 s3 kullanan telefonlarında internet paketleri dahi yok, bi çoğu telefonları optimal düzeyde kullanmayı bile bilmiyor. Ne kadar gösteriş amaçlı bir millet olduk çıktık.
  • Birebir aynı olmasa da sizinkine benzer tecrübe yaşadım. Ve yorumlarınıza harfi harfine katılıyorum. 1,5 yıldır iPhone kullanıyorum ve hala hergün aletin stabilitesini hayranlıkla tecrübe ediyor, kullanıyor ve bu kolaylığı bana sağlayan rahmetli steve jobs ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum.

P.S. İphone öncesi yıllarca HTC kullanan biri olarak HTC nin dış kasa tasarımlarına hala hayran olduğumu da belirtmeden geçmek istemedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hayatında ilk defa android telefon kullandığını sanıp, telefon uzmanı gibi şurada telefon yerenlere bitiyorum ya. 8gb hafıza varmış, 64gb da hafıza kartı yuvası var.
  • Samsung güzel cihazlar üretüyor orası kesin ancak çok sorunlu. S3 kullandım Note kullandım hep arıza hep arıza. Biraz Android yüzünden birazda sanıyorum çok üretmenin verdiği savsaklamadan ürünler genelde sorunlu Samsung'ta. Ama kesinlikle kötü cihaz değiller dediğim gibi yüksek oranda yazılımsal sorunu çok......bunun etrafımdaki arkadaşlarımda çok tecrübe etti, yani cihazlara pislik atmak için söylemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tube Screamer -- 28 Mayıs 2013; 23:41:19 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murtezacan

quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

quote:

Orijinalden alıntı: Mert_DarkBlade

Bugun reklamlarda dikkatimi cekti s4 te resim acip yan ceviriyo telefonu ekran takilarak donuyor operator veya samsungun reklamiydi emin degilim reklamda bile oyle olmasi garibime gitti

Hocam, Samsung bayisine gittim Palladium'dakine elime alır almaz uygulama listesine baktım boştu , yani açık olan bir uygulama mevcut değildi.
    Ana ekranda widget'ların olduğu bölümden bahsediyorum, geçişler takılıyordu. Daha sonra normal menüye girdim orada da dondu telefon.
    Yani dondu derken donup kalıyor anlamında demiyorum yanlış anlaşılmasın, telefonun menüsü takılarak geçiş sağladı bir kaç kere denk geldim deneye deneye.
    Sonra Z'yi çıkardım cebimden açık 10 tane uygulama var arka planda ama donma kasma takılma sıfır.

Bu yorumdan sıkıntının kaynağı Touchwiz diyebilir miyiz?

Bende Sense'de takılma yaşamıyorum. En azından şu ana kadar yaşamadım. Skype'tan uzun boyutlu dosya indirmeye çalıştığımda sistem hatası alıyorum, o da bazen.

iOS'i zaten -yine yanlış anlaşılmasın- çocuğun eline versen de kullanır. Yani gayet rahat ve kullanıcı dostu. HTC ve Samsung'ların yarı donanımı ile yapabiliyor ne yapıyorsa.

Not: Hemen kavga çıkmasın, donanımlar birbirine yakın ve işletim sistemleri de aynı olduğu için acaba arayüzlerde mi sıkıntı var diye düşündüm. Malum bu konularda telefonuma b.k sürdümicem diye ana avrat küfür edenler var.

Touchwiz diyebiliriz hocam aslında. Ağabeyim Samsung'dan çok daha iyi anlar. Ona bahsettim bu durumdan o bana sıkıntı Touchwiz dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaLpiN

quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Android cihazlar içinde en kaliteli ürünleri benim kanaatimce Sony markası yapıyor. Yıllardan beri gelen sempatimle Sony'den şaşmadım zaten.
    Yok gözlerini takip ederek ekranı kaydırmalar, ters çevir telefon sussun, yok gözleri görüp ekran ışığını söndürmüyormuş bu ne yani.
    Bunlar bence bir cihaza kalite değil, resmen kalitesizlik damgası yedirir. Geçen biri gelip Xperia Z başlığı altına yazı yazmış Xperia size ne sunuyor diye, böyle ukalaca bir yazı yazmış.
    Bende aynen bunları sıraladım. Xperia artık bir markadır. Xperia gözleri takip edip sayfa kaydırmaz, böyle gereksiz bir özelliği barındırmaz.
    Xperiayı ters çevirince cihaz susmaz, çünkü yandaki tuşa basmak daha mantıklıdır. Xperia daki sensörler gözleri takip edip ona göre ışığı ayarlamaz dedim aynen böyle.
    Bence Sony'yi Sony yapan, Apple'ı da Apple yapan budur. Bu iki firma da böyle benim gözümde gereksiz ve boş olan özellikleri saçmalıkları barındırmıyor.
    Bakın 10 numara bir cihaz yaptı gittim hemen satın aldım. 2 gün önce de S 4 inceledim, o telefonun neresi 8 çekirdekli anlamadım doğrusu.
    Çünkü cihazı incelemeden önce uygulama listesine baktım hiç bir uygulama açık değildi. Ama bir şey fark ettim, telefon menü geçişlerinde takılıyordu ve widgetlerın olduğu ekranda da takıldı şaşırdım.
    Cebimden çıkardım Z'yi, tabi o sıra Samsung daki bayan elimdeki Z'yi kesiyor, benim cihaz stabil 10 numara çalışıyor ama s4 de bunu göremedim.
    Ben s ıı de kullandım, o cihazda problemler vardı, biri aradığında beni yeşil cihazı sağa çekip cevap veremiyordum telefon donuyordu, keza arkadaşım da da kuzenimin en yakın arkadaşında da aynı problem var.
    Bunların da yaşadığı gözlerimde görünce dedim yani bu Samsungların hepsinde kronik bir şey sanırım bu.
    Umarım demek istediğimi anlamışsınızdır. Reklamlarına baktığımız zaman 5 tane S4 kullanan adam bir araya gelip müzik paylaşıyor aynı anda hepsinde çalıyor,
    Size soruyorum kaç kişiniz bunu bir araya gelip yapar ? Ama Sony su geçirmez özelliği koymuş,bu eğlenceden önce bir önlemdir benim için ve bir gün mutlaka suya düşebilir mantığı ile olaya bakıyorum ve teli rahat kullanıyorum.
    Müzik grubu olayı bana göre gereksiz boş bir özelliktir ama su geçirmezlik öyle değildir. Yani demek istediğim bu benim.
    Benim cihazımda göz sensörü bilmem ne paylaşımı osu busu olmasın arkadaş, kalite olsun, plastik olmasın telefonum. İnsanları böyle saçma sapan özelliklerle akıllarını bulandırıyorlar.

Çok konuşmuşsun ama boş konuşmussun

Hayırdır Samsung fan boyu falan mısın ?

• quote:

Cok samimi soyluyorum yalan soyluyorsun yada bilmeden atiyorsun, rehberi i5 ten nasil hizli acar dostum boyle birsey mumkun degil bir kere, daha bugun aksam uzeri arkadasim s3 almis, moralini bozmak istemedim, arka plandaki uygulamalari kapattim arkadasin yaninda dedimki takildigim sey bu, rehber neden arka plandakileri kapatinca gec geliyor dedim, oda nasil yani dedi, gosterdim abartisiz 3-4 saniye sonra acildi, iosta rehberin gec gelmesi olayini iddia ediyorum 3gs de var bende onda bile gec acilma olmaz rehber dedim mi aninda gelir ama s3 yada s4 te gelmiyor.. Senin galaxy modelinde belki arka plandakiler kapatilmiyordur ondan surekli aciktir, tekrar sana yine soyluyorum bu soylediklerimde en ufak mubala yoktur tek tek tecrube ederek yazdim, ben almak istedigim bir telden bahsediyorum ve bugun alan arkadasimada soyledim bende s3 alicam ama 2. El olucak dedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MarquisDeSade

onceleri bende s2 vardi, ardindan s3 e gectim, s3u verip s4 aldim tamam s2 ve s3 ikisiyde iyiydi hakkini yememek lazim, ama bu s4u aldigima cok pismanim. gercekten cok takiliyor, pili cabuk bitiyor, arkada 40-45 tane sistem uygulamasi calisiyor, istedigin kadar kapat yeniden basliyor.
    sicaklik deresesi dogru gostermiyor, gps fixlenmiyor ve yolun disinda gosteriyor, ekranda smearing var, dlna kendi cihazindan baskasina baglanmiyor, allshare dongle aldim 180tl verip, cihaz rootlu oldugu icin allshare baglanmiyor, seste catlamalar var, wifi devamli kopup baglaniyor, kamerayi acinca cihaz restart atiyor
    daha bunlar 1 haftalik izlenimlerim.

Bu arkadasin dedikleri hatalari kardesim bugun bahsetti bilginiz olsun !! Dikkate alin hele hele kamera acinca donma ve reset atma var bilginize

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

quote:

Cok samimi soyluyorum yalan soyluyorsun yada bilmeden atiyorsun, rehberi i5 ten nasil hizli acar dostum boyle birsey mumkun degil bir kere, daha bugun aksam uzeri arkadasim s3 almis, moralini bozmak istemedim, arka plandaki uygulamalari kapattim arkadasin yaninda dedimki takildigim sey bu, rehber neden arka plandakileri kapatinca gec geliyor dedim, oda nasil yani dedi, gosterdim abartisiz 3-4 saniye sonra acildi, iosta rehberin gec gelmesi olayini iddia ediyorum 3gs de var bende onda bile gec acilma olmaz rehber dedim mi aninda gelir ama s3 yada s4 te gelmiyor.. Senin galaxy modelinde belki arka plandakiler kapatilmiyordur ondan surekli aciktir, tekrar sana yine soyluyorum bu soylediklerimde en ufak mubala yoktur tek tek tecrube ederek yazdim, ben almak istedigim bir telden bahsediyorum ve bugun alan arkadasimada soyledim bende s3 alicam ama 2. El olucak dedim.

Anlamadan savunma yazdiginiz belli. Exdialer diye bir rehber programi var onu yazmis arkadas. Orijinal rehberden de daha güzel arayuzu tuslar filan, arayuzunu de degistirebiliyorsunuz tus buyuklugu ayari vs. O programla çok hızlı açılıyor rehber. İmkanı yok filan demeyin görmeden. Arkadasinizin telefonu normal rehberde öyle yapiyordur.
    Zaten sizlerin bu telefonlara tu kaka demeniz sinirleri geriyor. Ios farkli kisilere android farkli kisilere hitap ediyor. Birinde sadece simgeler var birinde kilit ekraninda widget filan var. Birinde simgeler istediginiz yere konabiliyor birinde sırayla. Anlatabilmisimdir umarım. Androidde küçük sorunların çözümü çok basit.

• quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

subway surface'ın takıldığına inanmıyorum.
    Benim s3 mini de takılmayan oyun neden s4'de takılsın ki.
    S4'ün kullandığı 8gb sadece android değil, muhtemelen android 4gb kullanıyor 4gb da telefonun kendi uygulamaları kullanıyordur,gözle sayfa kaydırma vs gibi.
    Telefona hafıza kartı takılıyor bunu da unutmamak lazım ama 16gb telefonun sana sadece 8gb'lık alan bırakması önemli bir sorun.
    s4 alan en iyi oyunları oynamak isteyecektir doodle jump oynamak için s4 alınmaz, ama oyunlar hafızayı dolduracağı için sorun oluyor.
    Android'in eksileri olduğu kadar artıları da var, bunlara da dikkat etmek lazım.
    Ben objektif yazıyorum demek,objektif yazdığınız anlamına gelmez çok objektif olmamış yorumlar.
    İhtiyaca göre telefon almak çok önemli.

Hocam cok guzel yazmissinda anlamiyorsun iste s3 minide kasmamasi cok normal olabilir ona bakarsan bugun s3 te de kasmadi oynadim, sorun s4 te diyorum, bugun kardesim kendisi gosterdi bana kamerayi acinca reset attti tel. Ben artilarini yazayimda ne yazayim hocam allah askina soyle, sensorler dogru duzgun calismiyor, asiri isiniyor, oyunlarda takilmalar kasmalar oluyor hadi onu anlik diyeyim, reset atiyor kamera da felan, tamm sana artilari ne diyim kamera dedim zaten iyi diye, fonksiyonel kamera var zaten, daha ne yazim ki temel ozellikleri icin alidigimiz telin temel oZellikleri iyi degil ama acayip iyi aramami yapiyor demem lazim yada karsi tarafa sesi cok net mi veriyor diyim hocam zaten diger artilari klasik ozellikler her telde olmasi sart bana ek sensorler felan lazimdi, batarya omru bile cok kisa samimi diyorum bitmesin diye tum ozelliklerini kapatip ufaktan oyun bile oynamiyoruz ama yine kotu sen artilarini soyle ben onaylayayim...

• Bugun youtube'da Mesut Cevik'in s4 incelemesini izlerken, s3 ve s4'te rehberin gec acilmasinin sebebinin, rehberin face, twitter, google gibi sosyal aglarla senkronize olmaya calismasindan kaynaklandigina degindiler.

Yani rehber ayarlarindan, bu senkronizasyon ozelligini ka9patinca o cok sikayet edilen 5-10 saniyelik gecikmeler olmuyormus.

Bilginize...

• quote:

Orijinalden alıntı: Şagop

bu tartışma bitmez; samsung fanboyları susmaz, appleboylar konuşur.

Aynen dostum ama sonunda kazanan kasaları dolan Apple ve Samsung Ya bırakın atışmayı tartışmayı. Hem fikir olmak zorunda değilsiniz. Marka sevgisi sempatizanı olmak hoş güzel ama neredeyse kavga derecesine getirmek yani tabir-i caizse holiganlık yapmak yakışmıyor bize. Ben şahsen android ullansam S4'ten başkasını kullanmam ama stabilite istediğimden iP5 kullanıyorum. Anında güncelleme desteği ve amiral gemilere has uygulamalar (stabilite ve optimizasyon sorunları olmayan) uygulamalar gelmediği sürece benim gözümde S4 ile S3 mini'nin hiç bir farkı yok. Samsung canavar gibi bir telefon çıkardı ama Android bunu resmen bitiriyor. Arkadaşın biri yazmış. Windows 8 bile 8gb yer kaplıyorken saçma touch wiz falan 8 gb'a yakın yer kaplaması bence çok ama çok saçma.

• quote:

Orijinalden alıntı: erci541

Bugun youtube'da Mesut Cevik'in s4 incelemesini izlerken, s3 ve s4'te rehberin gec acilmasinin sebebinin, rehberin face, twitter, google gibi sosyal aglarla senkronize olmaya calismasindan kaynaklandigina degindiler.

Yani rehber ayarlarindan, bu senkronizasyon ozelligini ka9patinca o cok sikayet edilen 5-10 saniyelik gecikmeler olmuyormus.

Bilginize...

:O bahsettiğn videonun linkini atar mısın? Bulamadım da

• quote:

Orijinalden alıntı: erci541

Bugun youtube'da Mesut Cevik'in s4 incelemesini izlerken, s3 ve s4'te rehberin gec acilmasinin sebebinin, rehberin face, twitter, google gibi sosyal aglarla senkronize olmaya calismasindan kaynaklandigina degindiler.

Bilginize...

Yok ya ne kadar kapatsaniz da bişeyleri orijinal rehber ve cevirici de cok gecikme var, ceviricide baya var. Program yuklemeden cozulmuyor zaten rehber uygulamasi gorunum olarakta filan kötü bence.

• Arkadas 16GB alınan cihazda 8/8 seklınde ıkıye ayrılmıs durumda ama bu Turkcell müşteri hizmetlerinin dediği gibi 8Gb yi sistem kullanmıyor. Sadece 8GB sistemin yavaslamaması için uygulamalar ve yenı guncellemeler için ayrılmıs bir bölüm. Nasıl evimizdeki bilgisayarın HDD yi ikiye bölüyoruz aynen o mantıkta. Bu rahatsız ediyorsa root atarak bunu düzeltebilirsiniz. Çokta kolay işlem ben yardımcı olurum takılana.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.