Şimdi Ara

S4 tecrübem, olabildiğimce objektif olmaya çalıştım ama bir yere kadar. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
4
Favori
7.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önce de yazdım: Bİr kez daha yazmaktansa işin kolayına kaçıp kopyala yapıştır yapıyorum:

"Herkes bir şeyler yazmış; bir şeylerden yakınmış.
    Madem öyle işte böyle: Ben de kendi çapımda bir şeyler çiziktireyim.

Bu akıllı telefon denen meretlerle 2011 Aralık ayında tanıştım kayınbiraderimin arkadaşının çok az kullandığı ikinci el bir Iphone 3G ile. Daha önce akıllı telefonum olmadığı için benim için bir devrim niteliğindeydi. Bu kısmı kısa geçeceğim: 3G yi bir seneye yakın kullandım. Iphone 5 ve IOS 6 çıkana kadar Appstorede 3G ye uyumlu bir dünya uygulama, oyun vs vardı; lakin bunlar çıkınca 3G desteği ve uygulamaları resmen kuş oldu gitti. Şimdi ota püsüre IOS 4.3 isteyip duruyor. Apple'ın kötü yanlarından birisi bu olsa gerek: Eski versiyonların desteğini elden ayaktan çekiyorlar. Tabi uyumlu eski sürümleriyle whatsapp den tutun da twittera kadar her türlü uygulamayı bulmak, indirmek ve kurmak mümkün; ancak pek de işlevsel olmuyorlar. Kasım 2012'de Iphone 5 aldım ve 3G yi eşime verdim. O da düne kadar 3G yi kullandı. Iphone 5i kullanınca anladım ki 3G felaket düzeyde yavaşmış. Ben başka akıllı tel görmediğim için 3G ile 1 yıl idare ettim. Lakin eşim bendeki Iphone 5i de zaman zaman kullandığı için onu 3G hiç tatmin etmedi. Neyse dün ona da yeni tel aldık ve 3G yi annemize verdik. Vermeden önce tüm verileri silip bir de temiz restore edince aslında 3G nin bu haliyle müthiş hızlı olduğunu gördük. Demek ki 3G ler günümüzde sadece tel ve internet amaçlı kullanılırsa büyüklerimiz için ideal bir telefon halen.

Gelelim Iphone 5 ile Samsung Galaxy S4 meselesine. Iphone 5 16 GB ı 7 aya yakındır kullandım ve müthiş memnun kaldım. İşin biraz da p.çliğine kaçmak şart IOS ta ama o kısma daha sonra değineceğim. Eşim için dün gidip bir Iphone 5 ve Galaxy S4 bakımı yapalım dedik kayınbiraderle. Bayiide müşteri kullanımı için S4 vardı ve hem bendeki 16 GBlık hem de kayınbiraderimdeki 32 GBlık Iphone 5 ile ordaki S4 ü karşılaştırdık. İşin tasarım kısmı filan bizi bağlamıyor. İkisi de gayet şık. Büyüklük küçüklük de tercih meselesi. Lakin S4 ün ekranı büyük diye almak da bana mantıklı gelmiyor. Onun yerine Ipad alıp PC niyetine kullanır TV mi izlerim büyük ekran için.

Her neyse... Ben orda ciddi ciddi S4 e bakmaya başladım. Kararsız kaldım alsam mı diye. Sonra bir test edelim dedik. Bendeki 16 lık Ip5 13 GB ile (yeni bebişimizden dolayı 6 GBı fotoğraf ve video ile 7 GBı oyun, müzik, uygulama ile) ağzına kadar doluyken; kayınbiraderimin 32 lik IP5 i 24 GB ile (oyun, müzik, fotoğraf, video, uygulama ki onun uygulamalar sektöründen dolayı çok zorlu uygulamalar ile) ağzına kadar doluyken; bayideki S4 bomboş bir haldeydi. Standart gelen birkaç uygulamayı aynı anda açarak denedik ve tahmin edin ne oldu? Şaka gibi ama Iphone 5ler ile S4 e resmen 1er bazen 2şer saniye fark attık. Özellikle internete girip de sayfalar arası geçişte bu fark 3-4 saniyeye bile çıktı. S4ün ekrana dokunmadan hissiyatı filan hikaye: alakasız alakasız tepkimeler ile gezinmek istediğim yerlerden bir anda elim yaklaştı diye başka yerlere geçip durdu. Tabi buna alışmak lazım; yoksa müthiş bir özellik ekranının hijyenine önem veren titizler için. Lakin aynı uygulamalarda dopdolu 2 Iphone 5e karşılık bomboş S4 ciddi anlamda yavaş kalınca o anda soğudum ben o telefondan. Şu 16 GB lık S4ün 8.82 GB boşlukla gelmesi hoş değil ama günümüzde 16 GB lık akıllı telefon zaten yetmiyor; yükseğine bakmak lazım direk.

Isınma ve şarj demiş birçok kişi. Anlamıyorum ne yapıyorsunuz da bu Iphone 5i lav kıvamına getiriyorsunuz. Bendeki Iphone 5 ile oynadığım bütün oyunlar da dahil hiçbir zaman ciddi bir ısınma ile karşılaşmadım. Oyunu bıraktıktan sonrasında da 5 dakika sonra elime aldığımda buz gibi oluyordu; daha ne istenir ki. Galaxy S4ü ısıtmaya yarayacak bir oyun olmadığı için bayiide onun durumunu bilmiyorum ama o da o konuda çok iyidir hiç şüphe yok.

Kayınbiraderde daha önce Sony Experia Z vardı ve onunla beraber android işletim sistemini epeyce incelemiştim. Güzel ama stabil değil.

Sonuçta o bayiiden sırf bu hız farkından dolayı Iphone 5 32 GB alıp çıktım.

Bence akıllı telefon almadan önce esas bakılması gereken konu: İşletim sistemi. Hangisi alıcıya uygunsa onu tercih etmeli. Ondan sonra ekran büyüklüğüydü, tasarımıydı vs onlara bakması lazım.

Şarj konusunda da Iphone 5 ile gece 11 de doldurup fişten çektiğim telefonum ile gün içinde mailden tutun da twittera, whatsapptan tutun da mesajlaşmaya, en az 2 saatlik konuşmadan tutun da kızımı özledikçe resimlere bakmaya, her ne kadar ortalama 15 dk kullansam da SYGIC navigasyondan tutun da 1 saat boyunca 3G üzerinden haber sitelerinden 3 tanesinin tüm haberlerini okumaya vs vs vs kadar her şeyi kullanıyorum ve akşam fişe tekrar takana kadar da multitaskımı temizlemiyorum (en fazla battery doctor ile acclerate yapıyorum) akşam eve gittiğimde saat 9 gibi 22 saatlik bekleme ve 7-8 saatlik kullanım süresiyle şarjım halen %25-30 civarlarında oluyor ki bu beni fazlasıyla tatmin ediyor. Haa gündüz sürekli oyun oynayabilecek kadar boş bir işiniz vardır o zaman şarj yetmez o ayrı mesele ki o kişiler ağzını açıp tek kelime etmesin.

Gelelim şu uygulama ve müdahale konularına. Jailbreak diye bir şey demeyeceğim Iphone için. Bence JB son derece gereksiz bir şey. Androidde uygulamaların %75inin virüslü olduğu söylentisi gerçekse bu tam bir çin işkencesi demektir. IOS ta böyle bir sorunla ya karşılaşmazsınız ya da JB yüzünden karşılaşırsınız.
    Uygulamaları beleşe getirmek benim yöntemlerimle pek mümkün değil. Lakin genelde günün beleş uygulamalarını takip edip değerlendirerek haftada 1 ya da 2 kez müthiş uygulamaları beleşe indirmek de pek ala ki mümkün. Oyunların zaten çoğu beleş. Esas sıkıntı oyun içi alım konuları: Normalde oyunların ilk başlarını uygulama içi alım olmaksızın rahatlıkla geçebiliyoruz. Bir süre sonra sıkışıp kalıyoruz. Bazen öyle oluyor ki bir uygulama içi alım yapmanız lazım ve atıyorum 5000 altın (coins) için 179.99 TL gibi uçuk bir rakam istiyor ve bu parayı en az 10-15 kez vermeniz gereken noktalar olabiliyor. Bu işin çözümü ise çok basit: IFUNBOX adlı program. Ifunbox u pc mize bir kez kuruyoruz ve oyunun içine giriyoruz. İster işin uzmanlığını kapıp oyunu açıp kapatıp multitasktan çıktıktan sonra Ifunboxta OyunAdı\Library\Prefences klasörü içindeki dosyasını pc ye indirip altınlarımızı 999999999 gibi değerler yaparak geri tele yüklüyoruz Ifunboxla istersek de işin kolayına kaçıp pek çok siteden bu tür save dosyalarını indirip bol bol 999999999 altınlı oyunlarımızı yine Ifunboxla tele yükleyerek oynayabiliyoruz. İkinci taktikte virüs konusunda cidden dikkat etmek gerekiyor. İndirdiğimiz siteleri iyi tercih etmeliyiz. Yoksa çok baş ağrıtıcı olabilir.

Uzattım belki ama kısaca IOS çok pahalı; android beleş filan diyenlere bir tarafımla gülüyorum: Unutmayalım ki her sistemin bir açığı vardır ve IOS un açığı da JB gibi dursa da bence özünde IFUNBOX tur.

Kamera; özellikle kamera, ekran büyüklüğü, donanım yüksekliği, android işletim sistemi ve hava civa derseniz bence Galaxy S4.

Hız, stabilite, hassasiyet, güç, kullanım kolaylığı, IOS işletim sistemi vs. diye çok uzayabilir o yüzden şöyle diyorum:

"Kamera; özellikle kamera, ekran büyüklüğü, donanım yüksekliği, android işletim sistemi ve hava civa derseniz bence Galaxy S4." ... Bunun dışındaki her şey için Iphone 5... "

•  S4 tecrübem, olabildiğimce objektif olmaya çalıştım ama bir yere kadar.
  • Tum yazini okudum hocam cok yerinde tespitler ama maalesef s4 kullanicilari icin fanboysunuz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jobs mort olduktan sonra Apple kaliteside tasarımıda mort oldu... artık ondan hâyır gelmez...
  • hocam ciddi olarak bişey söylemek istiyorum

galaxy s4'ün daha doğrusu androidin ne olduğunu iphone kullanıcıları gayet iyi biliyor nasıl çalıştığını nelerin eksik nelerin fazla olduğunu

ben bugün galaxy s4'ü inceledim bahsettiğiniz sorunları bomboş kullanılmamış cihazdada ne yazıkki gördüm hani şu takılmalardan filan bahsediyorum tabi iphone kullanmayan buna takılmaz diyemez çünkü bizim cihazlarda herşey yağ gibi akıyor

ayrıca 6 7gb işletim sistemi windows 8de bile yok nasıl bir sistem yapmışlar çözmüş değilim windows 8 pronun iso dosyası bile 3gb

neyse kısacası s4'ü fiziksel olarak öyle böyle beğenmedim ne htc ne nokia nede iphone hepsinden gözüm düştü sadece kafayı s4'e taktım şuanda

o çerçevesi daraltılmış tasarım beni bitirdi diyebilirim internette s4 leş gibi görünüyor ama elime alınca işler değişti bu kadar güzel olurmu ya bide s3 gibi hantal durmuyor sadece ekran kullanıyormuşsunuz gibi geliyor hani şu kullanıcıların hazırladıkları videolardaki telefonlar gibi olmuş

açıkcası çok param yok cepte iphone 4s var ve şuan bana kalırsa s4'ün seviyesi iphone 4'dür kesinlikle 4s'e yetişemez diye düşünüyorum

tecrübelerimden çıkarak iphone 4s'mi garantiden sıfırlatıp 1200 1300e satıp paralel ithalat s4 alsam 1500tl filan oluyor

birde şöyle özel bir durum var iphone'u canım sıkıldıkça sıfırıyla değiştirebiliyorum ama samsung ölsen değiştirmiyor

ne yapayım kafam karman çorman oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

hocam ciddi olarak bişey söylemek istiyorum

galaxy s4'ün daha doğrusu androidin ne olduğunu iphone kullanıcıları gayet iyi biliyor nasıl çalıştığını nelerin eksik nelerin fazla olduğunu

ben bugün galaxy s4'ü inceledim bahsettiğiniz sorunları bomboş kullanılmamış cihazdada ne yazıkki gördüm hani şu takılmalardan filan bahsediyorum tabi iphone kullanmayan buna takılmaz diyemez çünkü bizim cihazlarda herşey yağ gibi akıyor

ayrıca 6 7gb işletim sistemi windows 8de bile yok nasıl bir sistem yapmışlar çözmüş değilim windows 8 pronun iso dosyası bile 3gb

neyse kısacası s4'ü fiziksel olarak öyle böyle beğenmedim ne htc ne nokia nede iphone hepsinden gözüm düştü sadece kafayı s4'e taktım şuanda

o çerçevesi daraltılmış tasarım beni bitirdi diyebilirim internette s4 leş gibi görünüyor ama elime alınca işler değişti bu kadar güzel olurmu ya bide s3 gibi hantal durmuyor sadece ekran kullanıyormuşsunuz gibi geliyor hani şu kullanıcıların hazırladıkları videolardaki telefonlar gibi olmuş

açıkcası çok param yok cepte iphone 4s var ve şuan bana kalırsa s4'ün seviyesi iphone 4'dür kesinlikle 4s'e yetişemez diye düşünüyorum

tecrübelerimden çıkarak iphone 4s'mi garantiden sıfırlatıp 1200 1300e satıp paralel ithalat s4 alsam 1500tl filan oluyor

birde şöyle özel bir durum var iphone'u canım sıkıldıkça sıfırıyla değiştirebiliyorum ama samsung ölsen değiştirmiyor

ne yapayım kafam karman çorman oldu

o kurulunca 40GB kadar yer yaplıyor... ( tabi 64B olanı... ) ayrıca IOS'tada takılmalar var yok diyen sallıyor çok övdükleri dokunmatik ekran algılaması bile iddia ettikleri kadar hassas değil... kimse bundan söz etmiyor...

• quote:

şuan bana kalırsa s4'ün seviyesi iphone 4'dür kesinlikle 4s'e yetişemez diye düşünüyorum

Biri bana bunun şaka oldugunu söylesin!

S4 --------------- iphone
    4 cekirdek işlemci - ---- tek cekirdek
    2 gb ram - ---- 512 mb
    13 mp - ---- 5 mp
    fullhd ekran ------ 640x960
    1080p kayıt ------ 720p kayıt
    nfc

ve daha onlarca artı özellik olmasına ragmen s4 , iphone 4 seviyesinde?????!!!!!
    Oha artık yaaa valla oha be kardeşim bee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seylem -- 5 Haziran 2013; 18:55:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: seylem

quote:

şuan bana kalırsa s4'ün seviyesi iphone 4'dür kesinlikle 4s'e yetişemez diye düşünüyorum

2 gb ram - ---- 512 mb
    13 mp - ---- 5 mp
    nfc

ve daha onlarca artı özellik olmasına ragmen s4 , iphone 4 seviyesinde?????!!!!!

bilader ben şahsi olarak soruyorum sane ne ?

herşeyin donanım olduğunu sananlar var sene olmuş 2013

• quote:

quote:

2 gb ram - ---- 512 mb
    13 mp - ---- 5 mp
    nfc

Yıl 2013 olacak,cidden donanıma mı bakıyorsunuz sadece?Kimse android'in dalvik vm Virtual machine kullandığını söylemiyor ama.Niye?İşinize gelmiyor çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: grezimonk

quote:

quote:

quote:

2 gb ram - ---- 512 mb
    13 mp - ---- 5 mp
    nfc

bilader ben şahsi olarak soruyorum sane ne ?

herşeyin donanım olduğunu sananlar var sene olmuş 2013

sen ne saçmalıyorsun değişik donanım önemli olmasa Apple denen kurtlu elma donanımı niye geliştirsin? kıt olduğun için anlamana imkan yok...

seçtiğin kelimelere dikkat etmen konusunda seni son kez uyarıyorum bunu kafana sok adam gibi konuşmayı ne zaman öğrenirsen o zaman tartışırız seninle evlat

• Yav he he ! nokia 3210 bile daha iyi
  • quote:

Yav he he ! nokia 3210 bile daha iyi

En azından daha stabil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • JailBroken IOS androidi üzer liseli kardeşim öyle köle falan değiliz kullandık her ikisinide konuşuyoruz.. 6 aylık iphonumu verip kapalı kutu S4 alırım istersem de ne gerek var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaTRan35 -- 5 Haziran 2013; 22:20:55 >
  • Herkes kendi aldığı cihazı övüyor doğal olarak , ama ne yazıkki insanların büyük bir kısmı bu konularda cahil. Dolayısıyla en iyi telefonu en yüksek donanıma sahip olan sanıyorlar.

Donanım önemlidir ama tek başına hiçbir işe yaramaz. Elinizde çok güçlü donanımlı bir pc yada telefon olsa dahi eğer yazılımınız bu donanımı tam randımanlı olarak kullanamıyor ise donanımız gerçek kapasitesinde çalışmaz. Örneğin siz bugün son derece gelişmiş donanıma sahip bir pc ye windows 95 yüklerseniz, donanım gerçek performansı ile çalışmayacak ve yetersiz yazılım bu güçlü donanım için yetersiz kalacaktır. Dolayısıyla donanım ve yazılım uyum içinde olmalıdır. Bu uyum sağlandığında düşük donanımlı bir cihaz kendisinden çok daha güçlü donanıma sahip bir cihazdan daha performanslı ve stabil çalışabilir.

Bu konuyu anlamak için şöyle basit bir örnek vereyim, bugün 16 gb depolama kapasitesine sahip bir telefon aldığınızda kullanabileceğiniz alan gerçekten 16gb mıdır? Hayır, sadece kağıt üzerinde 16gb yazar ama aslında yaklaşık 10gb kadar bir kullanım alanınız vardır. O yüzden kağıt üzerinde yazan donanım özellikleri önemli değildir hatta yanıltıcıdır, önemli olan kullanıma yansıyan ve aktif olarak kullanabildiğimiz donanımdır. Depolama alanıyla ilgili bu durum bugün neredeyse tüm markalarda karşılaştığımız bir durumdur. Elbette telefonun işletim sistemi de belli bir yer kaplar ve bu fark o yüzden oluşur ama bunu sadece bize belirtilen donanım ile kullanabildiğimiz donanımın aslında çok farklı olduğunu anlatabilmek için vurguladım. Örneğin 1969 yılında aya giden Apollo 11'in bilgisayarı 1 mhz cpu, 1 kb ram, 12 kb diske sahipti, anladınız siz onu:D

Aynı şey ram ve işlemci içinde geçerlidir. Evet işlemciniz 2Ghz hızında çalışıyordur ama yazılımınız bu hızın ve gücün ne kadarını kullanıma yansıtıyordur önemli olan budur. Iphone bu konuda en başarılı cihazdır çünkü ios ile mükemmel bir uyum içinde çalışarak donanımınızı en verimli şekilde kullanmanızı sağlar. O yüzden çok daha güçlü donanıma sahip samsung S4 , bence iphone 3GS kadar bile stabil çalışmamaktadır. Abarttığımı düşünenler iphone 4S ile kıyaslasın lakin 4S de bikaç senelik bir cihazdır.

Ayrıca android ve ios cihazlarda dikkatimi çeken bir diğer önemli fark dokunmatik ekranın tepki süresidir. Bunun yazılımlamı yoksa donanımlamı ilgisi var bilmiyorum ama Samsung ve Android cephesinin önce buna bir çare bulması gerekiyor. Sırf bu nedenden ötürü bile Iphone'un 2-3 nesil önceki telefonları dahi bugün note 2 ve S4 gibi yeni nesil android telefonlardan bile çok daha iyi bir kullanım deneyimi sunuyor. Bana kalırsa eğer tamamen dokunmatik ekranla kontrol edilen bir cihaz yapıyorsanız ilk işiniz dokunmatik ekranın tepki süresini düşürmek ve akıcı bir kullanım sağlamaktır. Ama samsung ne yazıkki bu konuda geliştirmeler yapmak yerine hiç kullanmayacağımız ve doğru düzgün çalışmayan süslü özelliklere kafa yoruyor ve kağıt üzerindeki abartılı donanım özellikleri ile insanların gözünü boyayarak pazardan bu şekilde payını alma derdine düşmüş görünüyor.

Ben hiçbir markanın fanı değilim. Android cihazlarda kullandım sevdiğim yanları oldu elbette ama donanım yanılgısına düşmemek gerekiyor.

Android, IOS , Windows Mobile hepsi iyiki varlar ve hatta umarım yenileride eklenir. Biz son kullanıcılar için hem seçenekler artar hem de umarım bu rekabet ile teknolojinin nimetlerinden daha fazla istifade etmemize olanak sağlanır.

iyi günler..

• Benim gibi iş için kullananlar bu çoluk çocuk uygulamalarından ziyade stabilite istiyor.

İşte bu noktada kimse kusura bakmasın Apple, diğer tüm markaları toplar iki ile çarpar.

Android kullanıyorum, yakında iphone'a geçiş yapacağım. Android pişmanlıktır.
  • s3den o kadar kolay vazgeçtilerki o kadar paraya alanların elinde öyle masum masum kaldı telefon 4s bile hala çok inmiş değil fiyatı sebei ise appleın ürüne destek vermesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: barocker

Herkes kendi aldığı cihazı övüyor doğal olarak , ama ne yazıkki insanların büyük bir kısmı bu konularda cahil. Dolayısıyla en iyi telefonu en yüksek donanıma sahip olan sanıyorlar.

Donanım önemlidir ama tek başına hiçbir işe yaramaz. Elinizde çok güçlü donanımlı bir pc yada telefon olsa dahi eğer yazılımınız bu donanımı tam randımanlı olarak kullanamıyor ise donanımız gerçek kapasitesinde çalışmaz. Örneğin siz bugün son derece gelişmiş donanıma sahip bir pc ye windows 95 yüklerseniz, donanım gerçek performansı ile çalışmayacak ve yetersiz yazılım bu güçlü donanım için yetersiz kalacaktır. Dolayısıyla donanım ve yazılım uyum içinde olmalıdır. Bu uyum sağlandığında düşük donanımlı bir cihaz kendisinden çok daha güçlü donanıma sahip bir cihazdan daha performanslı ve stabil çalışabilir.

Bu konuyu anlamak için şöyle basit bir örnek vereyim, bugün 16 gb depolama kapasitesine sahip bir telefon aldığınızda kullanabileceğiniz alan gerçekten 16gb mıdır? Hayır, sadece kağıt üzerinde 16gb yazar ama aslında yaklaşık 10gb kadar bir kullanım alanınız vardır. O yüzden kağıt üzerinde yazan donanım özellikleri önemli değildir hatta yanıltıcıdır, önemli olan kullanıma yansıyan ve aktif olarak kullanabildiğimiz donanımdır. Depolama alanıyla ilgili bu durum bugün neredeyse tüm markalarda karşılaştığımız bir durumdur. Elbette telefonun işletim sistemi de belli bir yer kaplar ve bu fark o yüzden oluşur ama bunu sadece bize belirtilen donanım ile kullanabildiğimiz donanımın aslında çok farklı olduğunu anlatabilmek için vurguladım. Örneğin 1969 yılında aya giden Apollo 11'in bilgisayarı 1 mhz cpu, 1 kb ram, 12 kb diske sahipti, anladınız siz onu:D

Aynı şey ram ve işlemci içinde geçerlidir. Evet işlemciniz 2Ghz hızında çalışıyordur ama yazılımınız bu hızın ve gücün ne kadarını kullanıma yansıtıyordur önemli olan budur. Iphone bu konuda en başarılı cihazdır çünkü ios ile mükemmel bir uyum içinde çalışarak donanımınızı en verimli şekilde kullanmanızı sağlar. O yüzden çok daha güçlü donanıma sahip samsung S4 , bence iphone 3GS kadar bile stabil çalışmamaktadır. Abarttığımı düşünenler iphone 4S ile kıyaslasın lakin 4S de bikaç senelik bir cihazdır.

Ayrıca android ve ios cihazlarda dikkatimi çeken bir diğer önemli fark dokunmatik ekranın tepki süresidir. Bunun yazılımlamı yoksa donanımlamı ilgisi var bilmiyorum ama Samsung ve Android cephesinin önce buna bir çare bulması gerekiyor. Sırf bu nedenden ötürü bile Iphone'un 2-3 nesil önceki telefonları dahi bugün note 2 ve S4 gibi yeni nesil android telefonlardan bile çok daha iyi bir kullanım deneyimi sunuyor. Bana kalırsa eğer tamamen dokunmatik ekranla kontrol edilen bir cihaz yapıyorsanız ilk işiniz dokunmatik ekranın tepki süresini düşürmek ve akıcı bir kullanım sağlamaktır. Ama samsung ne yazıkki bu konuda geliştirmeler yapmak yerine hiç kullanmayacağımız ve doğru düzgün çalışmayan süslü özelliklere kafa yoruyor ve kağıt üzerindeki abartılı donanım özellikleri ile insanların gözünü boyayarak pazardan bu şekilde payını alma derdine düşmüş görünüyor.

Ben hiçbir markanın fanı değilim. Android cihazlarda kullandım sevdiğim yanları oldu elbette ama donanım yanılgısına düşmemek gerekiyor.

Android, IOS , Windows Mobile hepsi iyiki varlar ve hatta umarım yenileride eklenir. Biz son kullanıcılar için hem seçenekler artar hem de umarım bu rekabet ile teknolojinin nimetlerinden daha fazla istifade etmemize olanak sağlanır.

iyi günler..

ANDROİDCİ ARKADASLAR RİCA EDİYORUM BU YAZİ TEKNİL OLARAK HATAYİ ANLATMAKTADİR... CİDDİYE ALİN LUTFEN

• tuğla para tuzağı falan deyip duruyosunda, paran olsa o tuzağa direkt düşeceksin bunuda biliyosun ahah :D
  • 1 hafta önce bende s4 aldım cihaz aşırı ısınıyor, 10 dakika oyun oynamak işkence bırakın oyun oynamayı 15 dakikayı aşan görüşmeleriniz varsa kulağınıza bir fan takmanız gerek

Ekranı muhteşem çok beğendim dokunmatiği hassasiyeti harika sensör destekli gelen yeni yazılım geliştirmeleri çok iyi ama biraz daha geliştirilmesi gerekiyor.

özellikle kamera kalitesi hızı modları ve yazılımsal geliştirmeleri premium seviye de 80 100 metreden 4x zoomla herhangi bir aracın plakasını okuyabiliyorsunuz.

dış sesi keza öylesine çok iyi, gerçekten kaliteli bir ses veriyor, kulaklık performansı 10 üstünden 8.5 biraz daha yüksek olabilirdi 4s'e kıyasla.

aklıma gelen başka şeyler rehberi geç açıyor 8 10 saniye olmasada bazen 3 4 saniye bekletiyor çağrı kaydı nitekim öylesine, klavyesi çok başarılı tuş aralıkları iyi ayarlanmış parmaklarınız çok büyük değilse kolay kolay yazım yanlışı yapmıyorsunuz.

ben s4'ü çok beğenmeme rağmen tekrar 4s'i mi kullanmaya karar verdim 4s kadar seri değil, şahsi fikrim aşırı ısınması rehbere ve çağrı kayıtlarına geç ulaşması, can sıkıcı

bana göre Galaxy s4 donanım ve yazılım olarak olmuş, bir kaç güncellemeyle rehber ve ısınma sorununu çözerlerse cihazı kullanmamak için bir sebep göremiyorum

android'in çop uygulamaları dışında keza bu da ayrı bir sorun tabi

keşke donanımı yükselteceklerine şu androidi geliştirmeye ve stabilliteye önem verseler, s4 8 çekirdek (en iyi işlemci deniyor octa vs..) 2gb ram 4s dual core 512 ram ama 4s s4'ten daha seri daha hızlı şu iosu s4'ile kullanmayı ne çok isterdim büyük ekran harika kamera ve ios.. eleştirme yanın da yat..

• Yorumlarınıza katılıyorum. Burada Android'in çok iyi veya İosun muhteşem olduğunu tartışmıyoruz, zira 2 işletim sistemininde güzel yanları var şöyleki;
    Androidde widget olayı gayet güzel. Örneğin 2. telefon olarak kullandığım htcde hava yağmurlu iken sileceğin çıkması,sayfa geçerken geldiğim ana ekran olan saat ekranındaki saat ve dakikanın sayması(ünlü htc animasyonundan bahsediyorum) cihazın kullanımını zevkli hale getiriyor. Bunun yanında sayfaları istediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz. Örneğin bir sayfayı müzik,diğer sayfayı galeri, bir başka sayfayı uygulamalar,ana sayfayı saat,profil mail bilgilerini ve bir başka sayfaya mesajları koyabiliyorsunuz. Yüzbinlerce uygulama içerisinde çok önemli olan bazı uygulamaların ücretsiz olduğunu bilmeyeniniz yoktur. BUnlardan en bilineni whatsupptır.

Harita uygulaması Appledan çok daha iyi çalışıyor. Google altyapısını kullandığı için sorunsuz bir gps sunuyor android.
    Bunlar güzel taraflarıydı. Şİmdi gelelim kötü yanına;
    Bir müddet sonra şişen yazılım yüzünden telefonun yavaşlaması ve uygulama indirirken karşılaştığım problemler. Özellikle bellek hatası.
    Rehberin ve mesajlara geç girmesi. Bu iş donanımla alakalı değil kesinlikle. Androidin yapısından kaynaklanıyor.

İsota ise güzel yanları stabil ,yavaşlamayan,uygulama yüklemesi ve kullanımı kolay bir sistem. Bunlar hepimizin malumu ama şunlar büyük handikap;

İlk olarak, sayfaları androiddeki gibi düzenlemek isterdim. En çok kullandığım şeyleri en alta koyabiliyorum ama benim istediğim androiddeki gibi mesajları koyduğum sayfaya geldiğimde ön izlemesini görmek ve örmeğin reklam mesajı ise hiç açmadan silebilmek.
    İstediğim melodiyi kullanabilmek(jailbreak yapabilirsin diyeniniz vardır ama bu basit iş için jailbreak yapıp cihazı virüslere açık hale getirmek istemiyorum.)
    Bluetoothla dosya göndermek artık çok da gerekli değil diye düşünüyorum. Artık kaç kişi dosya paylaşıyor ki,üstelik bulut bilişimi kullanmak bu kadar kolayken.
    Androiddeki gibi biraz daha görsellik olmasını isterdim.
    Bunları apple tabiki yapabilir ama yapmıyor. Bunun nedeni satış stratejisi ve iosun yapısı. İos objective c kullanıyor. ve bu java gibi görselliğe izin vermeyen bir sistem. Bilgisayar mühendisi değilim ama bildiğim bu. Yani Apple hız ve stabilite ile monotonluk arasında bir tercih yapmış ve hız ve stabiiliteyi seçmiş. Dolayısıyla bana göre ios7 şuanki ios 6dan çok da farklı olmayacaktır. Çok az bir görsellik ve yukarıda eksiklerinden bahsettiğim bazı özellikler gelebilir.
    Satış stratejisi derken şunu demek istiyorum; Otobüste bütün iphonlar hep aynı melodiyle çalıyor. Yani çalanın bir İphone olduğunu anlıyorsunuz. 2.si tabiki dikkat çekici bir tasarım. Ancak özellikle Htc onedan sonra bana göre Appleın cazibesi azaldı.

Sonuçta; iki işletim sisteminin de kendine göre iyi ve kötü yanları var. Fanatik olmaya gerek yok, önemli olan sizin ihtiyacınızın ne olduğu. Eğer stabil,hızlı bir cihaz istiyorsanız İos,görsellik ve istediğiniz her türlü şeyi yapmak istiyorsanız Android. Bu iş bu kadar basit.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.