Şimdi Ara

S4 tecrübem, olabildiğimce objektif olmaya çalıştım ama bir yere kadar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
272
Cevap
4
Favori
7.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 8 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 129
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 39
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 15 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 26
  • Favoriye Eklediklerim 4
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cnr.kh (39 mesaj) grezimonk (34 mesaj) seylem (9 mesaj) *GameOver* (8 mesaj) rorschach_ (7 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (175 mesaj) Mobil (89 mesaj) Tablet (19 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> iPhone >> S4 tecrübem, olabildiğimce objektif olmaya çalıştım ama bir yere kadar.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3267 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    arkadaşlar slm bende i5 var, geçenlerde kardeşim geldi dediki abi xperia z alıcam, bende ona s4 ü incele dedim, çok iyi özellikler var dedim, gitmiş incelemiş s4 almış, getirdi telefonu güzel özellikler felan, zaten önceden de benimde sempati ile yaklaştığım telefondu bu. neyse kardeşim gösteriyor işte şöyle özelliği var böyle özelliği var, kullanması zevkli ekran gayet net. bir süre sonra kardeşim ilk önce bunun hafızası bana 16 dediler ama hafıza özelliklerde 8 gb gözüküyor dedi, allah allah baktım harbiden öyle, araştırdım meğer orjinalinde 16 ama 8 ini işletim sistemi kullanıyormuş, yuh dedim, sonra geldi kardeşim, telefon rehberi niye geç açılıyor dedi, baktım gerçekten geç geliyor, abartısız 8-10 saniyede felan açılıyor. Arka plandaki uygulamaları felan kapatınca yeniden açıtğında emin olun açılması buna kişi listeside dahil baya işgence, telefon 4 mü 8 seçikdek mi ne ama kullanınca samimi söylüyorum 4 tane felan android cihaz kullandım, kullanımda s2 den htc nin telefonlarından hiçbir hız farkı yok, bu subway tren oyununu bilirsiniz, oyunu 10 dakika felan oynayınca acaip derecede ısınıyor telefon birde takılmalar çok oluyor, oyunda yanmaların çoğu bu takılmalardan kaynaklanıyor zaten, yani şöyle söylim, bu saçma hataların çoğunu görünce çok şaşırdım, hele hele o bahsedilen, gözle sayfa kaydırma, dokunmadan menü geçişi felan varya öyle sandığınız gibi kullanılmıyor ya, yani ışık uygun olcak yok alet gözünü tanıyacak yeşil yanacak bilmem ne, zaten o çalışacam diye uğraşırken bıkkınlık geliyor kapatıyorsunuz telefonu, yani o özellikler hiçte kullanılabilen stabil özellikler değil bence, bi ara iphone 5 i satıp s4 alayım demiştim, yeminle iyiki almamışım, kardeşimde s4 e 3gs den geçmişti zaten.. demem oki arkadaşlar yatın kalkın şükredin cidden iphone kullanım için ideal, o kadar belirgin özellikleri olmasa da en azından stabil... bende kardeşimden yediğim o küfürlerle oturdum :)

Edit: s4 çok kötü bir telefon demiyorum, ama iphone 5 felan rakip olarak çıkartılacaksa daha iyi performans beklerdim sadece, ayrıca s4 alınabilecek bir telefon sadece 2000 liraya değil, 1200 liraya felan alınır, benim görüşüm bu...

EDİT2: KENDİ İPHONE 5' İMİ SATTIM BİLGİNİZE.

Edit 3: Fanboyluk yaptigimi soyleyen cok fazla kisi oldugundan, sunlari soylemek isterim. Arkadaslar s4 rehber konusunu cok usteleyen var yalniz konu sadece o degil rehber bir sekilde halledilebilir belliki donanimla ilgili degil ama orjinal hali ile gec acildigi kesin her ne kadar senkronlari kapatsakta durum ayni. Bazi arkadaslar neden iphonun eksilerinden bahsetmedin demisler. Tabiki bahsedeyim madem kiyaslama yapacagim mesajimdaki kiyaslardan yola cikarak yapayim, cogu arkadas kasasi yamuluyor, blutut kullanilmiyor, flash yok, ekran kucuk felan demis, simdi ben mesjimda bunlardan hic bahsetmedim, o yuzden de bana bunlari itham etmeniz cok sacma. Ben telefon kullanirken asla malzeme kalitesine dikkat etmedim, android kullandigim zamanlarda bile blutut kullanmadim, gunumun neredeyse 5 saati otobuste ayakta gectigi icin, ekran buyuklugu degil, elle tutulabilir olmasina ozen gosterdigim halde s4 un o yonunu hic elestirmedim, yamulmasi konusu olabilir ama bnce istisna etrafimda hic gormedim, eksi yanlarinda s4 te hic dikkate almadigim halde iphone 5 imde bir arkadasimda iki aylik telinde on kamerasi tozdan cekim yapamiyordu, benim telefonda on kamerada sorun yoktu ama arka kamerada bir iki toz zerrecigi vardi, ama engel degildi onun disinda, iphonda ram yuzundende olabilir bilmiyorum ama arada sirada bir uygulamaya girince kendi kendini kapattigi olmustur ama bunlar hic goze gelmiyordu, cunku her ihtiyaca tam anlami ile cvp veriyordu i5, en ufak kasma, takilma donma yasamadim, bir menuye girisimde yada programa girerken gec tepki verme olmadi ama maalesef ben donanima bakarim demistim bunlar s4 te vardi, o yuzden de bu sekilde bir elestiri yapmistim umarim bunlari dikkate alirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnr.kh -- 5 Haziran 2013; 12:08:51 >

|
    |

• Binbaşı
    1592 Mesaj
    Gecmis olsun. Donanim degilde s4 un ilgi cekici ozellikleri neler mesela?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    5451 Mesaj
    Benim yeğen de geçen hafta almıştı,dayı bak s4 aldım diye seviniyordu,
    Elime aldım,ilk önce ayarlara girdim,olm bu 8 gb lan dedim,yok dayı 16 gb diye şaşırdı,al bak dedim,müzik de yüklemiş,7 küsür gb kullanım alanı görünüyor,
    Nedenini ben de bilmiyorum o da,internet de yok,bakamıyoz,
    Hemen Turkcell müşteri hizmetlerini aradı,
    Onlar da;
    16 gb ama yarısını sistem kullanıyor demesin mi :))
    Yegen tm deyip kapattı telefonu,s4 e iyi bi küfür etti ama olan olmuştü.
    32 gb almak gerekiyormuş,yok daha neler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3267 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: gktgknk

Gecmis olsun. Donanim degilde s4 un ilgi cekici ozellikleri neler mesela?

valla hocam bir kamerası bana iyi geldi, bide ekran çok net, onun dışında ellerinle ekrana dokunmadan sayfa geçirebiliyorsun tabi 3 denemeden birinde geçiyor :) sonra gözlerinle web sayfasını felan aşağı yukarı oynatabiliyorsun yani gözlerinle derken başınla demek istedim, gozunu odak alıp baş hareketine göre oynatıyorsun oda aynı şekilde kafanı gözünü sabit tutarsan oluyor, video izlerken kafanı çevirince duruyor, falan filan ama hiçbiri doğru düzgün kullanılmıyor, ayrıca bu özellikleri kapalı tuttuğumuz halde bir günü zor çıkarıyor telefon hatta çıkarmadığı zamanlar bile oluyor, oyunda oynamıyoruz üstelik şarj bitmesin diye ama yok olmuyor :D nerden bakarsan bak gitmiyo makine
    |
    |

• Binbaşı
    1550 Mesaj
    Ekran ve kamera haric s3 den farki yok yenilik diye tanittigi ozellikler bos sacma sapan reklam amacli ozellikler s4 donanim olarak guclu bir cihaz s600 lu modeli alinip nexus programina dahil oldugu ici saf android olarak kullanilabilir bi cihaz ama her haliyle bi iphone 5 degil

|
    |
  • Teğmen
    164 Mesaj
    Sözde iPhone'u öldürmek için çıkartmışlardı iPhone'un stabilliğiyle yarışamaz bile
    |
    |
  • Yarbay
    14303 Mesaj
    Telefon yapamıyorlar neden boşuna çıkarıyorlar ki. Resmen çöp para onun yerine git iPhone 4s al. En azından parayı hak etsin.
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    12343 Mesaj
    Kimse dememiş ki Samsung S4'e Hafıza kartı takılıyor.. Biraz fanboyluğu bırakmak lazım artık. Tamam iPhone serisi daha iyi olabilir. Ama 2 farklı marka cihazlarının farklı farklı özellikleri var. Birisinin bişi avantajlı diğerinin başka bişiyi. Her gün gelip 5'er tane Samsung'u yeren konular açmaya da gerek yok bence. Aynı şeyi Samsung DH sayfasındakiler de yapıyor. Sadece burayı takip edenler sanıyor ki iPhone'ler herşeyiyle çok harika . Samsung sayfasına göz atarsanız iPhone hakkında yeren konuşmaları görebilirsiniz. Biraz objektiflik .

Not: Samsung ürünü kullanmıyorum.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Ustteki arkadasa katılıyorum.
    Hafıza kartı takarsın olur biter.

|
    |
  • Yarbay
    8548 Mesaj
    Marketten exdilaer ve nova kurun sonra tekrar test edin bakalım neler olacak.

|
    |
  • Yarbay
    3267 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Kimse dememiş ki Samsung S4'e Hafıza kartı takılıyor.. Biraz fanboyluğu bırakmak lazım artık. Tamam iPhone serisi daha iyi olabilir. Ama 2 farklı marka cihazlarının farklı farklı özellikleri var. Birisinin bişi avantajlı diğerinin başka bişiyi. Her gün gelip 5'er tane Samsung'u yeren konular açmaya da gerek yok bence. Aynı şeyi Samsung DH sayfasındakiler de yapıyor. Sadece burayı takip edenler sanıyor ki iPhone'ler herşeyiyle çok harika . Samsung sayfasına göz atarsanız iPhone hakkında yeren konuşmaları görebilirsiniz. Biraz objektiflik .

emin ol iphone dan sıkılmış biri olarak en objektif yorumları yaptım ! ayrıca geçmişime bakarsan böyle bir konuyu daha önce hiç açmadım yada buna benzer kötüleyici bir konu, ama bu konuyu açmamdaki tek amaç gerçekten hayal kırıklığı yaşamış olmamdır, hafıza kartı takılıyor olması pek bişey değiştirmiyor hocam emin ol, yani olay hafıza değil aslında, telefonu kullan bana hak vereceksin, ben bi ara satıp almayı düşündüm yakından incelediğimde hiçte öyle olmadığını anladım hocam, yani iphone kullanan birisi samsunga alışması çok zor aradaki stabilite farkını net görürsün, olay bu hocam yoksa insafsızca davrandığım en ufak bişey yoktur emin ol, dediklerimin sonuna kadar arkasındayım, biri çıkıp aksini iddia etsin bu söylediklerimden özür dilemeyede hazırım.

EDİT: HOCAM ŞİMDİ BU YORUMU YAZINCA KARDEŞİM BENİ ARADI :) VE TELEFONUN KAÇ GÜNDEN BERİ RESTART ATTIĞINI SÖYLEDİ KENDİ KENDİNE NAPCAM ŞİMDİ BUNU DEDİ :D VE YİNE KÜFÜR EDİP KAPATTI.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnr.kh -- 27 Mayıs 2013; 12:42:38 >
    |
    |

quote:

Budur işte !

O arkadaş kullanmayı bilmiyor olabilir. Hemen kötülemeler gelmiş. Neden telefonları karşılaştıracam diye uğraşıp duruyorsunuz ki ? Samsung Galaxy S4 gayet sağlam ve kaliteli telefon. İşletim sistemi farklı model marka farklı, elbet görüş ayrılıkları çıkacaktır önce saygı duyun.

• Yarbay
    3267 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Barcelonaist

quote:

Budur işte !

O arkadaş kullanmayı bilmiyor olabilir. Hemen kötülemeler gelmiş. Neden telefonları karşılaştıracam diye uğraşıp duruyorsunuz ki ? Samsung Galaxy S4 gayet sağlam ve kaliteli telefon. İşletim sistemi farklı model marka farklı, elbet görüş ayrılıkları çıkacaktır önce saygı duyun.

hocam neye istinaden yazdın bu yorumu bilmiyorum ama, böyle gereksiz çıkışlar çocukça.
    1. yorumumda saygısızlık yok. saygı duyun demişsinde.
    2. kullanmayı bilmeyende yok, telefonu iki gün eline alıp kurcaladım mı bilmediğin bişey kalmaz, ayrıca telefon kullanmaktan kastın nedir napıyorsun telefonla oda ayrı bir konu.
    3. s4 kullan ondan sonra konuş, ayrıca bu yorumlar hali hazırda iphone 5 kullanan birisinin yorumları, telefonu ezmek kötülemek değil amacım, benim kendi tecrübeme göre ciddi
    kötü bir telefon aradaki farkı görmen için, benim yorumlarımı onaylaman için önce iphone sonra s4 kullanmış olman gerekir, tabi kullanmadığın için saygı duyun, kullanmayı öğrenin
    gibi gereksiz yorumlar yaparsın, ama önce saygı duyması gereken sensin.

• Yüzbaşı
    964 Mesaj
    quote:

Aynen biraz objektif olup fanboyluğu bırakmak lazım ama hâlen hergün onlarca "bakın samsung böyle kötü böyle takılıyor rehber geç açılıyor " tarzı mesajlardan gına geldi. iP5 dediğin telefon 2.000 TL Ama geçen telefona mesaj geldi Paraf Karta özel S3 1.000Tl dedi. 1.000TL~ fark var bırakın da biraz eksileri olsun S serisinin tabi -'si varsa ..

Öyle pek yorumlar yazan birisi değilim. Alıntıladığım arkadaşı birsüredir takip ediyorum gerek yardımı olsun gerek objektifliği olsun tam DH ye yakışan bir arkadaş

• Yarbay
    3047 Mesaj
    Valla buna benzer bir olayı bende xperia s te yaşadım iphone 4ümü satıp xperia s almıştım sonra bir an önce iphone 5 in çıkmasını bekledim ve ilk gün aldım.android pişmanlıktır..
    |
    |
  • Yarbay
    3267 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: WhyNot?

quote:

Aynen biraz objektif olup fanboyluğu bırakmak lazım ama hâlen hergün onlarca "bakın samsung böyle kötü böyle takılıyor rehber geç açılıyor " tarzı mesajlardan gına geldi. iP5 dediğin telefon 2.000 TL Ama geçen telefona mesaj geldi Paraf Karta özel S3 1.000Tl dedi. 1.000TL~ fark var bırakın da biraz eksileri olsun S serisinin tabi -'si varsa ..

Öyle pek yorumlar yazan birisi değilim. Alıntıladığım arkadaşı birsüredir takip ediyorum gerek yardımı olsun gerek objektifliği olsun tam DH ye yakışan bir arkadaş

valla hocam, ne diyim fikriniz saygı duyarım ama anlatmam ne mümkün, fanboy felan demişsiniz ama öyle olsam heralde baştan iphone 5 aldırırdım kardeşime, bizzat yaşadığım tecrübeyi aktardım, eğer samsung almak istersen seni tutan yok git al, alanada küfür etmiyoruz zaten, objektif yorum dediğini sende bilmiyorsundur kesin, benim üstteki anlatımımda objektif olmayan bi yer gösterebilir misin ?

• Yüzbaşı
    919 Mesaj
    quote:

Yanlış bilmiyorsam o yakılan hafıza kartı sadece müzik film fotoğraf gibi içerik için işe yarıyor yani uygulamalar telefonun hafızasına kuruluyor bazı uygulamalar hafıza kartına taşınıyor ama çipi taşınmıyor ee benim gibi telefonunda 200 küsür uygulama olan birisi içim zor bir durum. Tabi android de oynama yapmak mümkün root ve bir sürü işlem sonunda hafıza kartını telefon hafızası gibi gösterilebiliniyor ama neden uğraşayım ki. Htc bu açığı bildiği için one x de one da 32 min hafıza ile çıkarttı

Google bile nexus da hafiza karti destegi vermiyorken, hafiza karti performans dusurup yavaslatmaktan baskabir ise yaramiyorken, cogu uygulama hafiza kartina tasinamiyorken hala hafiza karti takarsin diyenler var. ilginc.

Samsung s4 de ozellik ekleyecegim diye sistemin icine etti ve sisirdi. Sonucta ortaya 8gb lik alan kullanan hantal bir sistem cikti. Evet android ios kadar stabil degildir ama s4 deki gibi dandikte degil sistem. Zaten samsungda touchwiz sacmaligindan vazgecmeye karar verdi ve haziran sonu itibari stock android yuklu s4 satisi google play uzerinden basliyor. Rehberin gec acilmasi vb tamamen samsungun ustun donanim uzerine giydirdigi gereksiz arayuz yuzunden. Nexus 4 de ne takilma var ne gecikme.

• Binbaşı
    1974 Mesaj
    Valla iphone 5 i satıp almayı düşündüm vazgeçtim tamamen teşekkür ettim arkadaşım ağzına sağlık

|
    |
  • Emekli Yönetici
    12343 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: civilbugra

quote:

Yanlış bilmiyorsam o yakılan hafıza kartı sadece müzik film fotoğraf gibi içerik için işe yarıyor yani uygulamalar telefonun hafızasına kuruluyor bazı uygulamalar hafıza kartına taşınıyor ama çipi taşınmıyor ee benim gibi telefonunda 200 küsür uygulama olan birisi içim zor bir durum. Tabi android de oynama yapmak mümkün root ve bir sürü işlem sonunda hafıza kartını telefon hafızası gibi gösterilebiliniyor ama neden uğraşayım ki. Htc bu açığı bildiği için one x de one da 32 min hafıza ile çıkarttı

Ufak bir root işlemi ile halledilebiliyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen sadece okuduklarımı yazıyorum

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.