Şimdi Ara

S2h'li cahile yardım.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
198
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> S2h'li cahile yardım.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    131 Mesaj
    Merhabalar. ben cpu voltaj/frekans ayarlarını hep windows üzerinden yapan bir cahilim. b450m s2h anakartında voltajı ve frekansi biostan nasıl ayarlayabileceğimi söyleyebilecek var mi? islemci r5 3600 4100mhz 1.36v calistirmak istiyorum.

biosta amd overclocking sekmesindeyim.
    ilk başta Manual CPU overclocking yeri var.
    Açtığımda çıkanlar:
    CPU frequency 0
    CPU voltage 0

simdi frequencyye 4100 yazsam oluyor uygulayabiliyorum ama bu 4100 mhz anlamına mi geliyor bilmiyorum. kaydedip çıkmıyorum o yüzden. freq olarak m.i.t sekmesinde cpu clock ratio var ona 41.00 yazabiliyorum ama Windowsu acinca 4.10ghz olacakmi onu bilmiyorum denemedim.

asil sıkıntı voltaj. amd o.c.de voltage kısmına ise 1.36 yazmayi denediğimde 1 nokta yaptıktan sonra sıfırlıyor yani voltaja 1.36 yazamıyorum.
    durum böyle 4.1ghz 1.36v ayarlamak istiyorum biri anlatsın lütfen. cahilliğimi bagislayin.

amacim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Binbaşı
    1490 Mesaj
    Clock Ratio ile yapılıyor, voltajı klavyeden + tuşuna basarak arttırabilirsin ama o anakartla ne kadar sağlıklı o/c yapılabilir emin değilim.
    |
    |
    |
    |
    Ayni ayari Ryzen Master programi ile de yapabilirsin hocam, illa BIOS'a girmene gerek yok. Ek olarak 4.1 Ghz icin 1.36 biraz yuksek gibi geldi. O voltaja 4.3 ghz bile denenebilir sogutucu iyiyse.
    |
    |
    MSI B450 Gaming Pro Carbon AC - Ryzen 5 2600X 4.2Ghz(OC) w/Be Quiet! Dark Rock Pro 4 - 2 x 8GB 3400Mhz CL14 (OC) Ram - Samsung 840 EVO 120GB - Team Group L3 EVO 480GB - Nvidia RTX 2060 Founders Edition - CM H500P Mesh - Corsair RM750x 80plus Gold Psu - AOC G2590FX; Full HD 144Hz
  • Teğmen
    131 Mesaj
    autoda acilmiyordu. +- çalışmıyordu.
    mv cinsinden yazacakmışız megerse.
    tşk ederim. voltaj işini ayarladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
1
Reklamlar
emek server
Sohbet
bankalar.org
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,289
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.