Şimdi Ara

Galaxy S24 Ultra [ANA KONU] Eylül Güncellemesi Türkiye'ye yayınlandı (1222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
24.776
Cevap
515
Favori
1.053.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
62 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
36. Sırada  bugün en iyi #9
Sayfa: önceki 12201221122212231224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

CSC si ayni gidiyorsa her ay evet kulur. Ama senin demek istedigin Turkiye cihazina cevirmek olmali .

Turkiye cihazina cevirme de ilk sayfamizda bahsedilen Samfw Tool ile Urun Ulke Kodu degistirilerek ve degistirilen ulke de ornegin Turkiye ise firmware i suankindekiyle ayni ise firmware ni de indirmeye gerek kalmaz . Sadece CSC degistirdin ama hedeflenen ulkenin yazilim isimlendirmesi ayni ay bile olsa farkli daldan gidiyorsa firmware i de atilmalidir . Elbette HOME_CSC ile de ayni is oluyor.

Garanti etkilemez ... Garantiyi dert ettigine gore Afrika ulkesindesin . Oradaki servis sartlarini bilmem ama servise giderken yazilim farkli dalda bile olsa kendi orjinal satin alinan ulke hangi Afrika liysa onun CSC sine gecip oyle servise gidin . Pratikte bulundugunuz ulkedeki servisler dert eder mi bilmiyorum ...

Turkiye'de basima geldi unutmusum ILO yla Turkiye deki servise yolladim Turkiye cihazi oldugu IMEI den belli oldugu icin ve kendileri yazilim atsalarda ulke kodu degistiremediler. Samsung servisleri yazilim atmada urun ulke kodu yapmiyor. Ama ileri seviye de olsa istense yaparlar ... Onlarda Combination Firmware vardir Servis Yazilimi deniliyor. Oradan yapilir ama ileri seviye islem herkeste bu egitim alan vs yok azdirlar.

Samfw Tools CSC degisiminde Combination Firmware sarti yok ... Tekrardan formatla yazilim gerektirmiyor. Combination Firmware kurulduktan sonra full firmware atilmalidir da . Bunlarla ugrasmaya degmez. Combination Firmware Bootloader 3 icin U3 yayinlanmamis veya sizmamis ... Server imei illegal degistirme icin bu yazilim da gerekli imis suan yapilmiyormus. Olaki dusunuyorsan ... Burada birileri sordu cevaplamisti . Guncel durum da boyle .

Toparlayip guncelli de bahsetmek lazim ...

• Samsung kamera konusunda maalesef kötü çuvalladı. Uzun süre veremediği kamera güncellemesini de hatalı verince güncellemeyi geri çekti... Umarım kısa sürede sorunu çözer...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • brave353 kullanıcısına yanıt

Google'in Samsung'a herdaim her ay 21 inde bir sonraki ayin guvenlik guncellemesi ilk fazlisini yayinlar yani suan icin Eylul Guvenlik Guncellemesi baya aksadi ! Bir tek EUX te 6.1.1 lisinin uzerine Eylul guncellemesi cikti ama sonrasi gelmedi . Belli ki sorunlar var ... Madem var bari Guvenlik guncellemeleri aksatmadan yayinlasalar !

Rezalet !

Pazartesi ayin 23 u olacak ve teknik olarak Samsung Ekim Guncellemesi beklenir! Ama Eylul olani teknik olarak gecen ayin 21 inde Samsung'a Google tarafindan yollandi ...

Kamera guncellemesi yapanlar sansli . Sorun cozulmus deniliyor ...

Sadece vizilti ois firmware guncellemesini kapsiyordu. Kamera da cekim sonrasi asiri isleme halen devam ediyor!

Expert Raw guncellemesi yakin ama baska soruna odaklanmislar . Detayi goremedim ama bakalim neymis :

Galaxy S24 Ultra [ANA KONU] Eylül Güncellemesi Türkiye'ye yayınlandı
    Galaxy S24 Ultra [ANA KONU] Eylül Güncellemesi Türkiye'ye yayınlandısammy fans
    New Samsung Expert RAW drops soon with crucial fixes
    https://www.sammyfans.com/2024/09/21/new-samsung-expert-raw-drops-soon-with-crucial-fixes/

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Gelen son güncelleme yani şuan kaldırırlan kamera güncellemesi içeriyordu sanırım

• bizim cihaz elma 16ya vurmaya doyamıyor s25 ultra çıkınca ne yaparlar bilmem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

İşin enteresan tarafı ben s23U’da çok memnun kaldım. Telefon yağ gibi oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt

Hocam vakit ayırıp bilgilendirdiğin için sağ olasın. Ben Türkiyede yaşıyorum yurtdışı cihaz aldım. Kutuda öyle yazıyor. Afrika diye SM-928B/DS Yazılım no: AXH7 olarak bitiyor. Sadece watch 7 aldım bugün , monitor uygulamasını telefona kurdum fakat girişte konum ülke olarak desteklenmiyor uyarısı aldım. Ben de tr rom yüklemeyi düşündüm belki Afrika çıkışlı rom olduğu için sorun oluyordur diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar, son güncelleme ile gelen çizimden görüntü oluştur özelliğini kullanmıyor musunuz? çoğu zaman inanılmaz işler çıkartıyor. valla elmacılar ağzı açık izliyor yaptıklarımı. yapıp memnun kaldığınız resimlerden de paylaşın lütfen fikir olur. ;)

• Selamlar Telefonu guncelledim ama yeni yapay zeka özellikleri yok anlamadım.Acaba gelmedi mi benim gelefona güncelleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERMAN DEVRİM -- 22 Eylül 2024; 6:44:42 >
  • Evet son güncellemeyi almamışım neden acep:) ?

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    Evet bende S24U için aynı fikirdeyim

• Beyler bence s24 u için en güzel ekran koruyucu original samsung yansıma onleyici koruyucudur gerçekten harika var la yok gibi birsey

• Samsung Health Monitor evet her ülkede çalışmaz! Afrika hangi ülkesiyle demekki öyleymiş. CSC değiştirmede birçok gerekçeden sadece biridir.

CSC farklılıkları yani cihazın her ülkedeki sağlık veya hukuki regülasyonları vardır . Örneğin: Türkiye'de hepsi çalışır ama sesli görüşme kayıt özelliği yoktur. ILO da vardır hem de hepsi kısıtlaması olmadan çalışır.

TUR e geçmek çözümdür akıllıcadır. Daha fazlası için ILO ve ona denk ülkelerin csc si de iş görür. Tercih meselesi .

• kenanmorbulut K kullanıcısına yanıt

Evet. Ama eskiye dönülmesi o kamera güncellemesini ois firmware sürümünü düşürtmez. Bunu sözkonusu kamera vızıtısı çözümü barındıran EUX Mayıs ayındaki 2. güncellemesini yapmıştım ve meraktan eski aylara da dönmüştüm kamera ois firmware sürümü düşmedi . Bunu başkaları da eş zamanlı tespit etti. Yani sadece kamera sorunu çözümü için Bootloader 3 e yükselmesi ile şimdi ayrıca daha güncel ois kamera firmware güncellemesi harici indirilebilir olarak pekala herkes kameradaki fiziksel ve işitsel vızıltı ve görsel de titretme fenomesine dair bu şekilde yükleyerek çözebilir sonrasında 3 olan eski herhangi bir yazılıma da pekala takılabilir .

Faydalı derli toplu birden fazla bilgi ve yönerge/ tavsiye içerdiğini düşünüyorum.

Samsung geri çekme kararı neyse kamera ois kaynaklı görsel fiziksel ve işitsel vızıldamasına dair çözümü de var kısacası ...

• ugurundur_21 U kullanıcısına yanıt

Yanlardan açıkta bırakıyor. Burada alanlar şikayetçi olmuş hatta Samsung a şikayet edilmiş orijinal Samsung  plastik yansıtma azaltıcı ekran koruyucu tasarımında iyileştirme de halen yapılmadı.

Yansıtma önlemede birebir olmadığı da ifade ediliyor. Bazı youtuber aksini söylemesi ilginç.

Keramet kaplamada değildi S24 Ultra ön ekranındaki cam materyalinin üreticisi Corning Glass firmasına ait ve bu yansıtma azaltıcı kaplama da değil. Samsung farklı bi çözüm ama denk sayılır. Birebir değil denk ... Etkisi var ama birebir değil.

• ERMAN DEVRİM kullanıcısına yanıt

6.1.1 i barındıran güncelleme kaldırıldı da.

Başka yerlerden indirilebiliyor işte :

Odin le HOME_CSC ile yapın. Format/ biçimlendirme içinse CSC li olanı da iş görür.

Esaslı arayüz değişikliği için tavsiyem HOME_CSC lisini kullanmamanızı öneririm.

Geri yüklerken de yeni bir cihaz gibi kurulumu yapın. Aksi halde türlü türlü irili ufaklı sorunlar baş gösterebilir.

• Samsung online shoptan alınan telefonu açıp kullanmış olsak bile iade edebiliyor muyuz? Daha önce gönderen oldu mu?

• 
Sayfa: önceki 12201221122212231224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.