Şimdi Ara

S-Pen kalemli Galaxy Tab A 10.1 satışa çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • S-Pen kalemli Galaxy Tab A 10.1 satışa çıkıyor

S-Pen ekran kalemi teknolojisi uzun yıllar sadece Galaxy Note serisine özgü kalmıştı. Son yıllarda bir iki nadir modelde S-Pen teknolojisinin kullanıldığını gördük. Bunlardan birisi Galaxy A tablet serisiydi.

S-Pen barındıran ilk Galaxy Tab A modeli geçen yıl piyasaya sürülmüştü. Bu yıl da serinin güncel versiyonları görücüye çıkmıştı. Bununla birlikte Galaxy Note 7 çalışmalarının ön planda olması nedeniyle tabletin piyasaya çıkışı gecikti. Neredeyse 5 ay sonra firma modeli piyasaya sürüyor.

S-Pen Avantajı

En son iki yıl önce Galaxy Note markasına ait bir tablet görme fırsatımız olmuş ve sonrasında da S-Pen teknolojisi Galaxy Tab A serisine transfer edilmişti. İlk olarak 9.7 inçlik Galaxy Tab A modelinde kullanılan S-Pen, ikinci nesilde ise Galaxy Tab A 10.1 modelinde karşımıza çıktı.

Galaxy Tab A 10.1 modeli orta seviyeye yönelik bir tablet. 10.1 inçlik ekranında 1920x1200 piksel çözünürlük barındıran modele Exynos 7870 yonga seti güç veriyor. 14nm sürecinde üretilen Exynos 7870, 8 adet Cortex-A53 çekirdeği ve Mali-T830MP2 grafik birimi içeriyor. Güç tüketiminde avantajlı olan yonga setine 3GB RAM eşlik ediyor.

7300mAh kapasiteli batarya ile 13 saatlik bir kullanım sunan tabletin arka kısmında 8MP çözünürlüğünde, ön kısmında da 2MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor. Önceki nesle göre ön paneli biraz daha geniş olan model bu bakımdan 553 gram ağırlığa yükselmiş.

Ayrıca Bkz.Microsoft bir dönem Facebook için 24 milyar doları gözden çıkarmış

16GB arttırılabilir kapasite ile desteklenen modelde dikkat çekici olarak Samsung Notes uygulaması yer alıyor. İlk kez Galaxy Note 7 modelinde gördüğümüz Notes uygulamasının bu modelde yer alması önemli bir ayrıntı. Galaxy Tab A 10.1 2016 modelinin 350$ fiyat etiketine sahip olduğu açıklandı. Satışlar ise bu hafta başlıyor. 

• Eski tablet furyası bitti, Çinden gelen tablet rüzgarları dindi, insanlar heveslerini aldılar 300-500'e veya 1000'e alınan tabletle bir şey yapılamayacağını anlayıp gördüler, şimdi gerçekten tablet almak isteyen veya ihtiyacı olan bir kesim kaldı böyle birini tatmin edecek iki seçenek var ya Windows 10 tabletler core-m'li cihazlar veya i3,i5'li surface'ler ki (tabletden biraz çıkıyorlar ama neyse ) yada ios tarafında ipad pro seçenekleri.

Peki neden android değil bir kere özellikle android'in kendisi tablet kısmında çok zayıf mağaza vs detaya inmeye gerek yok bilen biliyor, google bile önem vermiyor ki üreticiler önem versin o yüzden pastadan pay kapılması adına android tarafında böyle düşük donanımlı cihazlar yapılıyor, zaten böyle bir yazılımla donanım iyi olsa ne olacak üreticiler de bunu biliyor android tarafında amiral çıkarmıyorlar çıksa da tek tük genelde android'i düşük seviye için kullanıyorlar, android'in bayrağını taşıyan samsung bile windows'a yöneldi, yoksa şu haberdeki donanıma bakın koskoca tablet geçen sene çıkan telefon donanımından daha zayıf. Şimdi işe yaramaz demedim herkesin bütçesi var ona göre üretiliyor bu cihazlarda, benim gözümde ise teknolojiden pek anlamayan anneye babaya, küçük çocuğa oyalanması için vermelik olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doom II -- 25 Ekim 2016; 14:59:20 >
  • Alacaklar bence acele etmesin.

Millet bir alsın kullansın, patlama-yanma falan yoksa alırsınız. Samsungun yeni çıkardığı ürünlere şu sıralar temkinli yaklaşmak gerek.

Hele söz konusu bir tablet ise durum daha da vahim olabilir. Tabletteki batarya daha büyük, patlarsa tam patlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 25 Ekim 2016; 13:36:32 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Batarya yüzünden patlamadığı ortaya çıktı zaten. Henüz daha nedenini bulamadılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LttleHedgehog

Batarya yüzünden patlamadığı ortaya çıktı zaten. Henüz daha nedenini bulamadılar.

Biliyorum.

Fakat her neden kaynaklanıyorsa ucu yine bataryaya dokunduğundan, batarya büyüdükçe risk artıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doom II

Eski tablet furyası bitti, Çinden gelen tablet rüzgarları dindi, insanlar heveslerini aldılar 300-500'e veya 1000'e alınan tabletle bir şey yapılamayacağını anlayıp gördüler, şimdi gerçekten tablet almak isteyen veya ihtiyacı olan bir kesim kaldı böyle birini tatmin edecek iki seçenek var ya Windows 10 tabletler core-m'li cihazlar veya i3,i5'li surface'ler ki (tabletden biraz çıkıyorlar ama neyse ) yada ios tarafında ipad pro seçenekleri.

Peki neden android değil bir kere özellikle android'in kendisi tablet kısmında çok zayıf mağaza vs detaya inmeye gerek yok bilen biliyor, google bile önem vermiyor ki üreticiler önem versin o yüzden pastadan pay kapılması adına android tarafında böyle düşük donanımlı cihazlar yapılıyor, zaten böyle bir yazılımla donanım iyi olsa ne olacak üreticiler de bunu biliyor android tarafında amiral çıkarmıyorlar çıksa da tek tük genelde android'i düşük seviye için kullanıyorlar, android'in bayrağını taşıyan samsung bile windows'a yöneldi, yoksa şu haberdeki donanıma bakın koskoca tablet geçen sene çıkan telefon donanımından daha zayıf. Şimdi işe yaramaz demedim herkesin bütçesi var ona göre üretiliyor bu cihazlarda, benim gözümde ise teknolojiden pek anlamayan anneye babaya, küçük çocuğa oyalanması için vermelik olmuş.

Android in iyiki tablete özel mağazası yok. Yıllardır android tablet kullanırım bir kere bile özel mağaza eksikliği hissetmedim. İnternet, video, oyun ve çizim için kullanıyorum ve alışan insan için bu işleri telefondan yapmak ile tabletten yapmak arasında çok fark var.
  • iyi oldu. 1 hafta öncekalemli tablet arıyordum ve hepsi eski nesildi.

• bu tableti aldım. samsung un kendi mağazasında 1099 tl. cihazda gps var. hafızası 16 gb olması kötü. ekranı klasik samsung ekranı. şuan yeni olduğu için pek birşey diyemicem ama şunu söyleyeyim cihaz ağır malzeme olarakta öyle kalite hissettitmiyor. ayrıca cihaz 4:3 oranından daha çok 16:9 oranına çok daha yakın geri butonu kısa kenarda. 10.1 " tabletlerde uzun kenarda olması daha kullanışlı. kalem olması vantajlı. zaten kalemi için aldım. hafıza sorununuda 32 gblık samsung hafıza kartı ile giderdim. bu cihazda en büyük eksiklik sim kartı girişi olmaması bence. iş için alıp kalemi aktif olarak kullanmak isteyen insanlar için 3g ihtiyaç. başka alternatifde şuan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 2 Kasım 2016; 23:33:28 >
  • Bu tablet Türkiye'ye geldi mi? Nerde var? Gelir mi? Ben hiçbir yerde bulamadım. (3Gb ramli S Pen destekli olanı soruyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: pp_pp

Bu tablet Türkiye'ye geldi mi? Nerde var? Gelir mi? Ben hiçbir yerde bulamadım. (3Gb ramli S Pen destekli olanı soruyorum)

aynı soruyu ben de merak ediyorum. Piyasada doğru düzgün kalemli tablet yok. microsoft surface serisi de çok pahalı. Şuan alınabilecek tek cihaz tab a 9,7 inç lik versiyonu ama onun da çözünürlüğü çok düşük. Bu 10.1 inç lik versiyon bir an önce gelirse çok iyi olacak..
  • Bende bu tabletten sipariş geçtim bugün, fiyat performans ürünü gibi duruyor bakalım. Elimde 2012 model note 2 telefon var, hala kullanıyorum. Ondaki sağlamlık hissini hissettim, o yüzden değerlendirdim.
  • Telefonlar zaten 6" oldu kimse 3-4" için ekstradan yanında tablet taşımaz. Telefonla yapabilceklerin dışında bir işlem yapamıyorlar sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegrators

Bende bu tabletten sipariş geçtim bugün, fiyat performans ürünü gibi duruyor bakalım. Elimde 2012 model note 2 telefon var, hala kullanıyorum. Ondaki sağlamlık hissini hissettim, o yüzden değerlendirdim.

Rica etsem link verebilirmisiniz ? iyi gunlerde kullanin...

• http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-galaxy-tab-a-sm-p580nzkatur-10-1-in%C3%A7-3-gb-16-gb-haf%C4%B1za-android-marshmallow-tablet-pc-siyah-1169115.html

Burdan aldım, son 2 tane vardı tükenmiş. Teknosada da var.http://www.teknosa.com/urunler/125046069/samsung-galaxy-tab-a-sm-p580-101-siyah-tablet

Dün geldi, ilk izlenimim; hızlı bir tablet, çözünürlük, batarya performansı iyi. Kalemle işlem yapmak kolay. Ben internete girme, haber okuma vs için almıştım, memnunum. ağırlık 500 gr civarı, benim için sorun değil, boyut olarakta ne çok kalın ne çok ince. Üst düzey oyunları yüklemedim ama orta seviye oyunların hepsini sorunsuz oynatır kanaatindeyim. Isınma az. Orta seviye tabletler arasında üst sıradadır. Sonuç Fiyatına göre gayet iyi, tavsiye ederim. Yanlız micro sd takviyesi yapacağım. 16 gb hafızanın zaten 6 gb ı yüklü geliyor. Minimum 64 gb micro sd takviyesi yapılırsa eksik yönü benm için kalmıyor.

Daha fazla bütçem olsaydı, alacağım tablet ipad pro 9,7 olurdu. Daha Profesyonel üst sınıf bir tablet arasaydım onu alırdım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.