Şimdi Ara

S/PDIF braket arıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fotoğrafta da görülen optik braketlerden arıyorum nerede bulabilirim acaba? Anakarttaki S/PDIF OUT çıkışına bağlayıp kullanacağım.

S/PDIF braket arıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 9 Nisan 2020; 21:10:41 >

• Bende ariyorum hazirini ama bulamazsam diye arastirdim sadece soket ve optik icinde lazrr diyot oldugunu ogrendim pc kasanin arkasi daki bos slot demiri uzerine monte edebilirsen soketleri isi cozmus oluyorsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • burakdc B kullanıcısına yanıt
    Tam anlamadım arkadaşım, hangi malzemelere ihtiyacım var?
  • Sase tipi rca disi soket sase tipi 3.5mm optik spdif disi soket ve kasanin arkasinda takili bulunan bos slot demiri ile lehim aletleri

Bunu benim için makul bir ücret karşılığı yapabilir misiniz?
  • Zaman konusunda size soz veremem malum heryer kapali ki bende saga sola gitmeye korkuyorum ama elime gecerse yada yapabilirsem gonderirim hatta bildigim distributor firmalarada sorarim orjinal olarak varmi diye belki ellerinde olabilir.

Eğer elinizden gelirse çok sevinirim arkadaşım, her yerde aradım bulamadım bir türlü. Sizin kadar tekniğinden anlamadığım için de kendim yapamam malesef.
    bahsettiğiniz çözüm şurada anlatılan mıdır?

https://www.youtube.com/watch?v=wQmzAxM-JDo&feature=youtu.be&t=723

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 17 Nisan 2020; 13:52:16 >
  • Evet aynen bu

bunu yapabilirim diye düşündüm ama sormadığım yer kalmadı bugün, dişi spdif soket bulamadım
  • Www.stereojak.com sitesinde var

evet web'de var, lokalde bulamadım demek istedim. o siteyi bilmiyordum, teşekkürler.
    Ben bu parçayı stereojak'tan aldım ve elime ulaştı ancak anlamadığım bir nokta var; anakartım gigabyte z270, devre şeması aşağıda, spdif out noktasında 2 pin var ancak izlediğim videolarda dişinin 3 bacağı kullanılıyor bağlantı için. Acaba 3. bacağı nereye bağlayacağım?

S/PDIF braket arıyorum.
  • Kardeş aldığın linki verebilirmisin bana. O kadar baktım sitede bulamadım? Kaçırıyor da olabilirm.
  • ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    https://www.stereojak.com/urun/optik-konnektor-jak-yuvasi
  • 3. bacak 5volt içinmiş. Optic to Coaxial kablo kullanacaksak 5voltu bağlamaya gerek yokmuş ancak optic kullanmak istiyorsak ışığı yaratmak için gerekiyor 5volt. Peki ben bu 5voltu anakartta nereden alacağım çözemedim. Var mı fikri olan?

Edit: Yukarıdaki şemada 14 numaralı ön usb bağlantı noktalarından 5volt alabiliyormuşum, yarın deneyeceğim bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr NO -- 25 Nisan 2020; 23:36:19 >
  • Ha ben braket olarak aradım ondan bulamadım demekki. Gene de sağolasın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.