Şimdi Ara

S-LİNK USB 7.1 SES KARTI İNCELEMESİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
0
Favori
34.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Fiyatlara bakılırsa 40 50 lira arası yüksek denemez...
    Nede olsa orası yurt dışı fiyatlar. İllada fark olacaktır...
  • @mehmet_alp
    Tavsiyeniz benim de aklıma geldi ve kendi kablosu yerine evdeki diğer printer kablolarını denedim; yine de sonuç aynı oldu. Altın uçlu kablo gibi şeyler alır denerdim, ama sanırım sorun bu değil. Paketinde firewire işareti olsa da, sanırım laf olsun diye var; çünkü bir ucu firewire diğeri kare usb olan bir kablo bilmiyorum.
    Analog çıkışları hoparlörlerimin mini jak ucu olmadığından deneyemiyorum. Surround ses almak için tek yolum optik çıkıştan dvd player'ıma bağlanmak. Bunun için VLC'nin bana tanıdığı imkanların hepsini denedim. VLC'yi referans alıyorum, çünkü diğer media playerların bu tarz ileri düzey ayarlarına rastlayamadım. Ses çıkışı olarak kabaca, çift kanal ve 5.1, 'a/52 over spdif' seçenekleri var. Çift kanal zaten istediğimiz bir şey değil. 5.1'i denediğimde bunun optik çıkış için stereo gibi olduğunu farkettim. Daha önce de tecrübe ettiğim gibi, optik arayüz kullanarak gerçek surround almanın tek yolu a/52 over spdif; yani ham veriyi dvd player'a aktararak işi onun kendi çözücüsüne bırakmak. Böylece player kendiliğinden verinin dts ya da dolby oluşunu anlayarak ona göre işlem yapıyor ve surround'un yanı sıra ses kalitesi inanılmaz değişiyor. Bunu arkadaşımın notebook'undaki spdif ile yaptım ve çok özendim. Bu kart da benzer ses kalitesini ve surround'u sağlıyor; ama katlanılamaz ses kesilmeleriyle, sanki film 3 saniyede 100 milisaniye takılıyormuş gibi. Gerçekten çok rahatsız edici.
    Peki sorun nerede diye düşündüm:
    - Usb aktarımın hızında olabilir mehmet arkadaşımızın dediği gibi; ama çözücüye eksik veri gelince aynı takılma çift kanal ve 5.1 için de olmalıydı.
    - Optik Kablo olabilir; ama daha önce denendi, sorunsuz.
    - Dvd player'ın çözme kapasitesi daha önce denendi, sorunsuz.

Geriye tek bir seçenek kalıyor:
    - Optik çıkıştan alınan çift kanal ve 5.1 veri çözülmüş ve boyutlları indirgenmiş bir format ve takılma görülmüyor.
    - Öte yandan, 'a/52 over spdif' ham ve misli misli yüksek boyutlu bir format ve sorun burada çıkıyor.

* Sonuç: Kartın optik arayüzü bu denli veriyi aktaracak kadar güçlü değil ve eksik veri gönderiyor. (Tabii benim görüşüm)

• Benim kullandığım tüm kablolar ses kart kutusundan çıkan kablolar. Bende uzatma USB kablosu vardı. Orda denedim Ses tekılmaları bir onda oldu birde USB HUB da olda. Kendi orjinal kablosunda bir problem yok. Cihazda her hangi bir problem yok (En azından benimkinde bir sorun yok). Size tavsiyem, Bu ses kartını başka bir PC ye takıp denemenizdir. Sanırım bunu denemediniz. Yine olmazsa Kısa ve gercek USB 2.0 kablosu ile deneyiniz. (Belki kutu içinden orjinal kabloyu değiştirmişlerdir diye. Kablo saydam ve bir metre uzunluğunda idi.. Birde kutu içinden çıkan optik kablonun problemi olduğunu söylemiştiniz. Ben kutu içinden çıkan optik kabloyu kullanıyorum ki elimde başka optik kabloda yok. Yani acaba kutu içeriğini kurcalamışlarmı diye düşünüyorum.)

Bu arada optik kullanmak için ilk başta XBMC programını kullanıyordum. Bir deneyin sizde fark olacakmı...
  • arkadaşlar win 7 de kullanan vrmı ben bu urunu almayı düşünüyorum . 7 de sorun çıkarır mı ki ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: seth87

arkadaşlar win 7 de kullanan vrmı ben bu urunu almayı düşünüyorum . 7 de sorun çıkarır mı ki ???

Ben kullanıyorum problem yaşatmıyor. Bir tek söylemem gereken, MSin sunduğu driverla değil üreticinin sunduğu driver ile kullan daha çok verim alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Garen Yöndem

quote:

arkadaşlar win 7 de kullanan vrmı ben bu urunu almayı düşünüyorum . 7 de sorun çıkarır mı ki ???

Ben kullanıyorum problem yaşatmıyor. Bir tek söylemem gereken, MSin sunduğu driverla değil üreticinin sunduğu driver ile kullan daha çok verim alırsın.

win 7 river linkini verebilirmisin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalaraz

quote:

Orijinalden alıntı: Garen Yöndem

quote:

win 7 river linkini verebilirmisin...

Ms driverını diyorsan zaten otomatik tanıyıp indiriyor kendisi. Diğer üretici driverını istiyorsan kutusundan çıkan cdden yükle önce sonra update yap.

• http://members.driverguide.com/driver/detail.php?driverid=1716181

Bu olabilir... Olmazsa bendeki driveri bir siteye yüklerim...
  • merhaba arkadaşlar bugün s-link sl-u51 marka ses kartı aldım içinden cd çıkmadı.fakat vin7 kullanıyorum tak çalıştır ile tanımladı ses açayip bozuk cızırtılı ve anormal 16bitde ayarlardan baktım sorun burda olabilirmi 24bite geçiremedim ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim tşk.....
  • arkadaşlar win 7 driveri linki heryerden kaldırılmış elinde olan warsa bi yere yuklerse ayayip sevinicem bilgisayarı donduruyo şu anki driver nolur yardım
  • yok mu kimse forumda
  • yardım lutfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: west64

Teşekürler... Oldu 7 de ragat kullanıyorum..

SETUP I BI YERE UPLOAD EDEBILIRMISIN YADA E MAİL İLE YOLAYABILIRMISIN HIC BIYERDE BULAMIYORUM HERYERDEN KALDIRILMIS S LİNK İN SITESIDE KORECE İLK WE SON S LİNK ALISIM OLUCAK
  • quote:

Orijinalden alıntı: handjob

quote:

Orijinalden alıntı: west64

Teşekürler... Oldu 7 de ragat kullanıyorum..

SETUP I BI YERE UPLOAD EDEBILIRMISIN YADA E MAİL İLE YOLAYABILIRMISIN HIC BIYERDE BULAMIYORUM HERYERDEN KALDIRILMIS S LİNK İN SITESIDE KORECE İLK WE SON S LİNK ALISIM OLUCAK

CM6206-Driver-090514.rar google den arat

bende ilk çıkan sayfa;

http://www.hotfilesearch.com/download/60020742-CM6206-Driver-090514.rar.html

oldu.

• Arkadaşlar,
    Bu ürünü bilgisayar haricinde LCD TV me takıp kullanabilirmiyim ? LCD Tv min optik çıkışını harici ses kartına bağlayıp güç kaynağı olarakda yine LCD Tvmin USB sini kullansam DTS digital ses alınabilir mi?

Eğer bu olmuyor ise bilgisayara bağlanmadan çalışan 5.1 ses çıkışı ve optik girişi olan bir harici ses kartı önerebilirmisiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kutsan

Arkadaşlar,
    Bu ürünü bilgisayar haricinde LCD TV me takıp kullanabilirmiyim ? LCD Tv min optik çıkışını harici ses kartına bağlayıp güç kaynağı olarakda yine LCD Tvmin USB sini kullansam DTS digital ses alınabilir mi?

Eğer bu olmuyor ise bilgisayara bağlanmadan çalışan 5.1 ses çıkışı ve optik girişi olan bir harici ses kartı önerebilirmisiniz ?

Forumdaki tüm mesajlarınız hemen hemen geldi bana çünkü uzun zamandır bende bu ses kartı işini takip ediyorum.Açıkçası şu sıralar creative x-fi usb ses kartına karar vermiş durumdayım.Hatta vatanda indirimde 150 tl her an alabilirim.Birde vatanda normal x-fi yazıyor ama satılan pro modeliymiş öyle bir artısı var.

Bu s-link ürününe gelirsek ben şimdi okudum benden sonra yapılan yorumları ve millet 5.1 dts ses aldım falan yazmış ilginç..Çünkü ürünün araştırmasını okuduğumda 2.1 desteklediği yazıyordu.Hatta alıntılayım o mesajımı;

quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

bu arada verdiğiniz incleleme linkini okdum şimdi fark ettim adam yazmış..cümle şu ordaki:

""Dolby Digital strandartlarında ses iletimi sağlayan bu arabirimde ancak iki kanal (stereo) ses çıkışı alınabiliyor""

yani nerdeki sizin burdaki bu yorumlarınızdan 50 lira verip alacaktım bu ürünü bişeye yaramayacaktı bişey yazarken net olun net

inceleme linkide:http://www.pckoloji.com/f173/-asonic-7-1-usb-external-sound-pocket-ses-karti-1179-gars8/

neyse bu kart hayalide suya düştü 5.1 ses hayal oldu yine creative 200 liradan 50 ye düşerse alırız..

Bence işinizi garanti almak adına sizde creative almalısınız.Zaten bu s-link desteklese bile ses kalitesi olarak creative in yanına yaklaşacağını düşünmüyorum.24 bit ses veriyor creative..Zaten bu kart 50 tl falan civarıdır bulsanız..50 buna verene kadar creative alın ömürlük olsun.Garanti ve servis bakımından da başınız ağırmaz

• Hafta sonu vatanbilgisayar a gittim. Ürünü yerinde inceleme fırsatım oldu. Ses çıkışı gayet güzel fakat bilgisayar desteği olmadan çalışmıyormuş. Yani LCD TV me direkt takıp 5.1 ses sistemimden DTS ses alınamıyor.

Adaptör ile çalışan, 5.1 ses ayarları harici ses kartı üzerinde yapan bir model önerebilirmisiniz ? Mümkünse oprik ses giriş ve çıkışıda olsun. Çok şeymi istiyorum acaba :)
  • quote:

Hafta sonu vatanbilgisayar a gittim. Ürünü yerinde inceleme fırsatım oldu. Ses çıkışı gayet güzel fakat bilgisayar desteği olmadan çalışmıyormuş. Yani LCD TV me direkt takıp 5.1 ses sistemimden DTS ses alınamıyor.

Adaptör ile çalışan, 5.1 ses ayarları harici ses kartı üzerinde yapan bir model önerebilirmisiniz ? Mümkünse oprik ses giriş ve çıkışıda olsun. Çok şeymi istiyorum acaba :)

Siz madem tv ile kullanacaksınız güzel bir ev sinema sistemi alın gitsin.Ben açıkçası duymadım adaptör ile bilgisayar olmadan çalışan ses kartı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

quote:

Hafta sonu vatanbilgisayar a gittim. Ürünü yerinde inceleme fırsatım oldu. Ses çıkışı gayet güzel fakat bilgisayar desteği olmadan çalışmıyormuş. Yani LCD TV me direkt takıp 5.1 ses sistemimden DTS ses alınamıyor.

Siz madem tv ile kullanacaksınız güzel bir ev sinema sistemi alın gitsin.Ben açıkçası duymadım adaptör ile bilgisayar olmadan çalışan ses kartı..
    Güzel bir ses sistemi 750 TL den başlıyor.

Benim Vestel Slim Tower 5.1 ses sistemim var. Optik girişi maalesef yok. Sesleri sadece stereo alabiliyorum. Bu nedenle harici bir ses kartı istiyorum.

Belki istediğim gibi bir ses kartı ileride çıkar ...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.