Şimdi Ara

s-link spg-10 akım koruyuculu 10 lu priz vatanbilgisayar'da 39tl (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
1
Favori
10.378
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qzwxec

anlamsız bir cihaz. Tamamen pazarlama mantığı ile üretilen, herhangi bir faydası olmayan milyonlarca üründen biri.

Akim koruma biraz anlamsiz olabilir cogu cihazin kendi icerisinde bu koruma var fakat asiri gerilim korumasi en onemli ve en gereklisidir. Evlerde kullanilan kacak akim koruma rolesi insan hayati icin asiri gerilim rolesi de cihazlarimiz icin olmazsa olmazdir fakat yuzde 90i mizda asiri gerilim koruma rolesi yoktur. Notr hatti kopmalarinda evinizde elektrige bagli tum cihazlarin guc karti veya kaynagi bu nedenle arizalanir ve tamiri cok zordur, buna karsi tek onlem asiri gerilim rolesidir. Ben urunu bu nedenle aldm okadar para verdigimiz cihazlarimizi koruyalim en azindan ekran ses sistemi pc ve bilesenlerini korumus olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERtu. -- 14 Şubat 2013; 15:29:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almaya niyeti olana bahane çok, şekli bile almak için sebep.
  • %8 İndirim
    59 $+KDV 124 TL kaçırdık beeeeeeeeeeeeeeeeee :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERtu.

quote:

anlamsız bir cihaz. Tamamen pazarlama mantığı ile üretilen, herhangi bir faydası olmayan milyonlarca üründen biri.

Akim koruma biraz anlamsiz olabilir cogu cihazin kendi icerisinde bu koruma var fakat asiri gerilim korumasi en onemli ve en gereklisidir. Evlerde kullanilan kacak akim koruma rolesi insan hayati icin asiri gerilim rolesi de cihazlarimiz icin olmazsa olmazdir fakat yuzde 90i mizda asiri gerilim koruma rolesi yoktur. Notr hatti kopmalarinda evinizde elektrige bagli tum cihazlarin guc karti veya kaynagi bu nedenle arizalanir ve tamiri cok zordur, buna karsi tek onlem asiri gerilim rolesidir. Ben urunu bu nedenle aldm okadar para verdigimiz cihazlarimizi koruyalim en azindan ekran ses sistemi pc ve bilesenlerini korumus olursunuz.

Bu cihazın içini açıp bakın, içinde 16 amper 250 volt basit bir şalterden fazlası yok. Aşırı akım koruması dediği şey sadece bu, ki 110 voltluk fişlerde standart olarak bulunan 5 amper 110 voltluk seramik sigortalar, çok daha efektif koruma sağlar.

Ayrıca evlerde genelde 8 amper 230 volt sigorta kullanılır ki bu cihazın koruma sınırına gelmeden evin şalteri devreye girer.

On-line UPS dışında hiç bir cihaz, yıldırım, güneş patlaması gibi ani akım-gerilim değişikliklerine karşı koruma sağlamaz.
  • Beyler cahilliğimi mazur göründe bizde tunçmatik var bununla arasında ne farkı var bu daha çok bir uzay mekiğinden düşen aleti andırıyor olsada ben bunu kullanıyorum
     s-link spg-10 akım koruyuculu 10 lu priz vatanbilgisayar'da 39tl

Pahalı bir PC Aldığımda PC Zarar görür mü bu s-linki almak şart mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In Time -- 14 Şubat 2013; 16:44:38 >
  • 1. slink kötü bir marka
    2. bu prizler işe yaramıyor bir regülatör değilki korusun neyi koruyacak.
  • quote:

quote:

quote:

Bu cihazın içini açıp bakın, içinde 16 amper 250 volt basit bir şalterden fazlası yok. Aşırı akım koruması dediği şey sadece bu, ki 110 voltluk fişlerde standart olarak bulunan 5 amper 110 voltluk seramik sigortalar, çok daha efektif koruma sağlar.

Ayrıca evlerde genelde 8 amper 230 volt sigorta kullanılır ki bu cihazın koruma sınırına gelmeden evin şalteri devreye girer.

On-line UPS dışında hiç bir cihaz, yıldırım, güneş patlaması gibi ani akım-gerilim değişikliklerine karşı koruma sağlamaz.

Gerilim koruması yoksa hiç bir avantajı yok.Zaten önemli olan gerilim koruması.TV gibi cihazlar zaten akım korumasına sahiptir de gerilim koruması yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: In Time

Beyler cahilliğimi mazur göründe bizde tunçmatik var bununla arasında ne farkı var bu daha çok bir uzay mekiğinden düşen aleti andırıyor olsada ben bunu kullanıyorum
     s-link spg-10 akım koruyuculu 10 lu priz vatanbilgisayar'da 39tl

Pahalı bir PC Aldığımda PC Zarar görür mü bu s-linki almak şart mı?

Pahalı PC' nin PSU' su daha iyi korur, resimdeki çöpe para dökme.
  • bu ürünün indirimli fiyatını bende çok önceden görmüştüm hatta geçen birkaç gün stoklarda kalmadı dün tekrar stoklara soktular ama bana göre abartılacak bir ürün değil şu anda kullandığım belkin,tunçmatik ve s-link markalı akım koruyuculu prizlerim var ama gerek malzeme gerek kablo ürün kalitesi olsun Belkini tek geçerim Tunçmatikte çok daha iyi S-linkten gidin işportadan orta yollu bir 3lü priz alın aynı işi görür açıkçası bana göre para verilecek bir ürün değil
  • kaçırmışız yazık oldu
  • Keşke daha önce görseydim,aradığım bir üründü.
  • Bunlar gerçekten işe yarıyor mu? Bir Yıldırım düştüğü zaman yayılan binlerce volt gücü kesebilir mi? Sonuçta elektriğin de bir atlama eşiği var. Havanın da iletkenliği olduğu için belli mesafeleri alabiliyor. Prizin içindeki devre açık veya kapalı olsun o akım bunu aşamaz mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10lu priz için fiyat uygun. Bu yönden bakın isterseniz. Gerçi kablo çok kısa ama halledilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

Bunlar gerçekten işe yarıyor mu? Bir Yıldırım düştüğü zaman yayılan binlerce volt gücü kesebilir mi? Sonuçta elektriğin de bir atlama eşiği var. Havanın da iletkenliği olduğu için belli mesafeleri alabiliyor. Prizin içindeki devre açık veya kapalı olsun o akım bunu aşamaz mı?

Yarayıp yaramadığını test etmedim ama belkin almıştım prizden kaynaklanan bir sorunda elektronik cihazları 200.000 euro ya kadar sigortalıyordu.
  • quote:

Bunlar gerçekten işe yarıyor mu? Bir Yıldırım düştüğü zaman yayılan binlerce volt gücü kesebilir mi? Sonuçta elektriğin de bir atlama eşiği var. Havanın da iletkenliği olduğu için belli mesafeleri alabiliyor. Prizin içindeki devre açık veya kapalı olsun o akım bunu aşamaz mı?

O binlerce voltu senin evindeki incecik kabloların taşıyabileceğini mi zannediyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

quote:

Orijinalden alıntı: hippandra

hafta sonu ürünü aynı fiyata aldım bugün geldi fiaytına göre gayet tatmin edici
    tavsiye edilir

mağazadan 39 liraya mı aldınız yani?

hayır hocam magazadan değil web sitesinden aldım
  • S-Link Alman malidir. Alman kalitesine guvenin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

O binlerce voltu senin evindeki incecik kabloların taşıyabileceğini mi zannediyorsun?

bir miktarı, cihazları yakabilecek bir miktarı ulaşır diye düşünüyorum.
  • Ben de aldım fiyatına göre iyi bir ürün ancak anlamadığım bir şey var vatandan 2 kere web alışverişi yaptım ikisinde de açılmış kutulu, kullanılmış ürün yolladılar. G510 teşhir yolladılar iade ettim ama bu ürün fiyatına göre uygun bir sorun çıkarmadı. Size gelen s linklerin kutusu açılmışmıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conquerorbc -- 15 Şubat 2013; 0:17:33 >
  • quote:

quote:

quote:

Akım koruma hakkında aynı şeyleri söylüyoruz orası doğru fakat, içinden sadece anahtar çıkıyor dediğin ürünlerin üzerinde zaten aşırı gerilim koruması yazmıyor.. Yıldırım ve güneş patlaması dışında gerilim yükselmesine neden olabilecek ve olasılığı en yüksek nötr hattı kopmalarıdır. Nötr hattı ana klemensden gevşer veya duvara çivi çakayım derken nötre denk gelirsiniz vs. bütün evinizde fişe takılı aletler yüksek gerilim ve bir çoğuda düşük gerilime maruz kalarak yanar, tamiri de çok zordur çoğunun da olmaz.

Bilip bilmeden yanlış bilgi vermeyelim, evlerde de 8 amper değil, aydınlatma 10 amper prizler için 16 amper sigortalar bulunmaktadır ve birden çok sigorta vardır öyle tek bir sigorta olmaz, ana sigorta da 25-50 arasında deiğişir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.