Şimdi Ara

Ryzen1600 12nm sisteme anakart ne almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yedek sistem toplayacağım ufak bir yardımınıza ihtiyacım var ilk olarak asıl sistemimi yazayım.

4790k 4.6ghz
    asus rog 1080ti
    2k monitör

Şuan 4790k her işimi görüyor yaklaşık 1-2 yıl daha beni idare edeceğini düşünüyorum. Bunun yanına ek olarak memlekete döndüğümde kullanacağım 2. Sistem alacağım her memlekete döndüğümde anakart ram falan söküp kutulamaktan bıktım f/p bir sisteme ihtiyacım var. F/p oranı en yüksek işlemci bildiğim kadarıyla 12nm 1600 neredeyse 2600 e denk. Monitörüm 2k olduğundan 1080ti %80-%90 besler diye düşünüyorum. Amacım ileriye dönük bir sistem toplamak amd eğer ddr4 platformuna bir seri daha çıkarırsa büyük ihtimalle soket değiştirmeyecek ve amd izin verirse 4. Nesil bir işlemciyi alıp takabileceğim bir anakart istiyorum.

Ufak bir araştırna yaptım en iyi vrmlere sahip b450 anakartlar arasında seçim yaptım

msi b450 tomahawk max 900tl
    msi b450 mortar max 700tl

Sizce 650tl lik ryzen 1600 yanına bu anakartlar gereksiz fazla mı olur (ileride işlemcim yetersiz kaldığında 3800x upgrade şansım var eğer amd izin verirse 4000 serisi alacağım. Sizce bu fiyat aralığında anakart alıp ileriye dönük yatırım mı yapayım yoksa 400-500 liralık b450 alıp geçeyim mi.

Alınacaklar:
    işlemci
    anakart
    8 ya da 16gb ram ( daha karar vermedim)

Toplam bütçe 2000 civarı ama güzel önerileriniz olursa arttırabilirim.

(sistemde 1080ti ve 2k monitör kullanacağım)

Yardımlarınızı bekliyorum eğer bambaşka önerisi olan varsa başka fikirlere de açığım amacım ileriye dönüp fp sistem toplamak. Teşekkürler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Asus tuf pro gaming anakart
    2x8gb 3200 mhz bellekler
    1600 işlemci

Bu 3 parça ile yola devam edebilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.