Şimdi Ara

RYZEN WİN10 KURULUM HATALARI VE SÜREKLİ SİSTEMİN AÇILMAMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • durumu kısaca özetleyeyim,intel kullanırken ryzen!a geçiş yaptım sistemi kurdum sıkıntısız oyun falanda oynadım sıkıntı yok 3 gün sonra sistem açılmadı,tekrar kurmaya çalıştım kurulumun başında hata veriyordu neyse uğraşarak kurdum yine göçtü sistem yine kurulumun başında hatalar farklı win 10'lar denedim yine aynı sonuç acaba ram'de sıkıntımı var dedim ramtest ile kontrol ettim sıfır hata,win 8 kurdum uyumsuz dedi falan önemsemedim yine açılmama sorunu başladı,2 farklı harddiske kurulum yaptım yine aynı hardidsklerde sıkıntı yok test ettim,en son uefi windows 7 kurayım dedim uyumsuz olduğunu bildiğim halde kurdum ve sorunsuz çalışıyor 4-5 gündür ancak daha oyun falan kurmadım bu ne saçmalık anlamadım hatta microsoft'un kendi sitesinden indirip flash belleğe yazdırdım win10'u ama yine açılmama sorunu çıktı,win 7'de sıkınıtısız çalışıyor ama win10'da sürekli sıkıntı var ne biçim iş anlamadım anakart msı b350m gaming pro işlemci ryzen 1200 son bios yüklü,sisteme oc yap yada yapma değişen yok sistem win 10 olduğu sürece her zaman en fazla 3 günde göçüyor güncellemeleri bile kapattım nafile driverları değiştirdim yine aynı,bazı programları kurmadan birkaç gün denedim yine aynı,ben böyle birşeye hiç denk gelmedim ve analamdımda durum ne olası herşeyi denedim

` Durdurma kodu: Memory Management
    ` Durdurma kodu: Irql Not Less or Equal
    ` Durdurma kodu: Kernel Security Check Failure
    ` Durdurma kodu: Critical Process Died
    Durdurma kodu: page fault in nonpaged area
    Durdurma kodu: bad pool header

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendomi -- 24 Ekim 2017; 10:53:12 >

• Son win 10 sürümleri Ryzen ile daha stabil çalışıyor diye yorumlar okumuştum hangi win 10 yapı numaralarını denediniz? bide uefi olarakmı kuyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MsSsS

Son win 10 sürümleri Ryzen ile daha stabil çalışıyor diye yorumlar okumuştum hangi win 10 yapı numaralarını denediniz? bide uefi olarakmı kuyorsunuz?

son cikan guncelleme haricinde ki hemen her seyi denedim,uefi kurulumda yaptim ama sonuc ayni win7 uefi olrak kurdum sikintisiz calisiyor

• Msi anakartların biosunda gizli olan bir puştluk sanırım bende verdim 2 tane msi marka anakartlı windows 10 facia sorunlar çıkarttı. Asus anakartlıda verdim ama hiç sorun yok onlarda firmanın kulağını iyi çekmesi lazım microsoftun windows 10 çalışmayacaksa ne çalışacak bu sistemlerde eşek gibi işlemci kullanıyoruz pentium işlemci değilki bu önemsemeden geçelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

Msi anakartların biosunda gizli olan bir puştluk sanırım bende verdim 2 tane msi marka anakartlı windows 10 facia sorunlar çıkarttı. Asus anakartlıda verdim ama hiç sorun yok onlarda firmanın kulağını iyi çekmesi lazım microsoftun windows 10 çalışmayacaksa ne çalışacak bu sistemlerde eşek gibi işlemci kullanıyoruz pentium işlemci değilki bu önemsemeden geçelim.

Bir cozum bulabildin mi dostum,ben en son uefi win 10 redstone 2 guncellemeli kurdum 2hafta falan kullandim stabil oyunda oynadim sikinti yok bugun actim pc'yi yine ayni sey ne bicim is bu yav,sistemi yenifen kurmak icin bile cebellesiyorum daha isin basinda yine hata veriyor,oyunda bile sikinti yokken birde tik diye gidiyor

• Windows 7 ile devam şu an için muhasebe yazılımı var çalışan üzerinde gittiği yere kadar gidecek bu şekilde lakin zorunlu 10 olması gerektiren bir yazılım gelirse ne olur bende emin değilim bios çıkartmaları şart yeni yoksa düzeleceği yok. Microsoftta yaşanan sorunların farkında zaten ama çözüm yok şu an için. Windows 7 şu an için kısa bir süreliğine sendede çözüm olacak Windows 7 kurulu vaziyette acronis ile yedek alıp Yeni Windows 10 stabil olunca denemekten başka çaren yok. Windows 10' un ilk çıkan 1501 di sanırım bulabilirsen onu dene derim.
  • quote:

Windows 7 ile devam şu an için muhasebe yazılımı var çalışan üzerinde gittiği yere kadar gidecek bu şekilde lakin zorunlu 10 olması gerektiren bir yazılım gelirse ne olur bende emin değilim bios çıkartmaları şart yeni yoksa düzeleceği yok. Microsoftta yaşanan sorunların farkında zaten ama çözüm yok şu an için. Windows 7 şu an için kısa bir süreliğine sendede çözüm olacak Windows 7 kurulu vaziyette acronis ile yedek alıp Yeni Windows 10 stabil olunca denemekten başka çaren yok. Windows 10' un ilk çıkan 1501 di sanırım bulabilirsen onu dene derim.

uefi windows 7'de aynı şekilde sorun çıkardı şu anda uefi windows 10 var redstone 2 güncellemesi,ilk sürümü kursam yine güncelleme yapacak sonuç aynı en iyi msı arayıp sormak birde,delirtti beni resmen hayatımda hiç böyle büyük bir sorun yaşamadım anlamadım gitti ilk başlar donanımdan şüphelendim ama en son yazılımsal bir sıkıntı var dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

quote:

Windows 7 ile devam şu an için muhasebe yazılımı var çalışan üzerinde gittiği yere kadar gidecek bu şekilde lakin zorunlu 10 olması gerektiren bir yazılım gelirse ne olur bende emin değilim bios çıkartmaları şart yeni yoksa düzeleceği yok. Microsoftta yaşanan sorunların farkında zaten ama çözüm yok şu an için. Windows 7 şu an için kısa bir süreliğine sendede çözüm olacak Windows 7 kurulu vaziyette acronis ile yedek alıp Yeni Windows 10 stabil olunca denemekten başka çaren yok. Windows 10' un ilk çıkan 1501 di sanırım bulabilirsen onu dene derim.

uefi windows 7'de aynı şekilde sorun çıkardı şu anda uefi windows 10 var redstone 2 güncellemesi,ilk sürümü kursam yine güncelleme yapacak sonuç aynı en iyi msı arayıp sormak birde,delirtti beni resmen hayatımda hiç böyle büyük bir sorun yaşamadım anlamadım gitti ilk başlar donanımdan şüphelendim ama en son yazılımsal bir sıkıntı var dedim

Hocam korkuttun şimdi beni, bende ryzen 1200 aldım ama anakartım gigabyte.Sana sormak istediğim çok önemli bir soru var.

Elimde şuan kurulum yapmak icin Windows 10 yok, usb de Windows 8 var, birde Windows 7 CD si var.

Sistemi kurup Windows 10 dvd veya usb si hazırlayana kadar hangi işletim sistemi idare eder beni ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• sendomi S kullanıcısına yanıt
    güncellemeyi iptal et ne sorarsa yapma masa üstüne düşüncede servislerden Windows update servisini devre dışı bırak güncelleyemez bir daha sen servisi açmadıkça.
  • Windows 7 kurman sorun değil lakim b350 çipset var ise anakartta Windows 7 kurmak eğer entegrasyon işinden anlamıyorsanız çin işkencesine dönecektir usb aygıtların hiç birisi çalışmıyor Windows 8 kurulumu yaparsanız sorunsuz kuruluyor. A320 çipsetli ürünlerde sorun olmadan Windows 7 kuruluyor. Windows 7 isosuna tüm amd çipset sürücülerini entegre ettikten sonra kurulum gerçekleşiyor.
  • Temmuz ayında Ryzen sistem topladığımda Vatan PC'de çalışan kişi mutlaka bios güncellemesi yapmamı söyledi. Hatta biz yapalım dediler. Asus B350 ana kart, 1700x işlemci, Corsair Vengeance bellek kullanıyorum. Bilgisayarı topladığım günden bu yana gelen tüm Bios güncellemeleri yaptım. Sanırım şimdiye kadar dört güncelleme geldi. Hiçbir sorun yaşamadım. Lisanslı Win10 kullanıyorum.

Özetle: Ben Bios güncellemeyi öneriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gesso -- 6 Kasım 2017; 19:7:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryzen1200

quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

quote:

Hocam korkuttun şimdi beni, bende ryzen 1200 aldım ama anakartım gigabyte.Sana sormak istediğim çok önemli bir soru var.

Elimde şuan kurulum yapmak icin Windows 10 yok, usb de Windows 8 var, birde Windows 7 CD si var.

Sistemi kurup Windows 10 dvd veya usb si hazırlayana kadar hangi işletim sistemi idare eder beni ?

bu sorun sende olacak diye bir kaide yok belkide msı ve hatta benim anakart ile ile ilgili bir sorundur oda kısmi olaraktır

• quote:

Orijinalden alıntı: gesso

Temmuz ayında Ryzen sistem topladığımda Vatan PC'de çalışan kişi mutlaka bios güncellemesi yapmamı söyledi. Hatta biz yapalım dediler. Asus B350 ana kart, 1700x işlemci, Corsair Vengeance bellek kullanıyorum. Bilgisayarı topladığım günden bu yana gelen tüm Bios güncellemeleri yaptım. Sanırım şimdiye kadar dört güncelleme geldi. Hiçbir sorun yaşamadım. Lisanslı Win10 kullanıyorum.

Özetle: Ben Bios güncellemeyi öneriyorum.

zaten son bios yüklü,bütün güncellemeri hemen yaparım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.