Şimdi Ara

Ryzen sistem topladım Soğutucu Patladı! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
3.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Corsair'de böyle bir durum olmasına karşın zarar gören parçalarınıza değişim garantisi veriliyor ancak ülkemizde durum nedir, böyle bir durumla karşılaşıp zararını tahsil eden varmıdır bilemiyorum.
    (Tombul arkadaş Corsair yetkilisi, soruya cevabını izleyin, 3-4 dk. kadar sürüyor sanırım)

Türkiyede bir arkadaşın Silverstone aio soğutucusu patlamıştı,sistem bileşenlerini aynı yerden aldığı için komple değiştirmişlerdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: arbiter

quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

quote:

borularda bükülme olmadığına eminmisiniz bükülüp sıvı akışını kesip basınç dan patlamış olma ihtimalide var.

custom sıvı soğutma aslında fiyat olarak çok aman aman bir fark oluşturmuyor aliexpress den doğru parçaları temin ettiğinizde fiyat performans olarak çok daha iyi sonuç alınabilir.
    zaten 120 bir radyatörden bu havalarda çok şey beklemeyin 240 altı radyatör boşa verilmiş para anlamına gelir.

NZXT Kraken X42 kullanıyorum, gayet de performanslı i74790K ile... Şöyle genellemeler yapmayın lütfen...

bu ortam sıcaklarında ya odanız klimalıdır yada düşük frekanslarda çalışmakta ama ben bile 2 radyatör ile bu ortam sıcaklarında zor zaptediyorum sistemi sizinkine hayran kaldım doğrusu.

Bende Nzxt Kraken X 52 kullanıyorum,hortum esnekliği süper,ultra sıcak havalarda süper iş çıkarttı.
    Anakart max 41 derece,ekran kartının 87 derece gördüğü günde;2 saat aralıksız Quake Champions ile işkence yaptım.
    Amd 125 watt Fx 6200 işlemci bol miktarda oyun içinde %100 işlemci kullanımına ulaşıyor,ekran kartını %1oo besliyor.
    Darboğazı,ekran kartı beslerken yaşatmıyor ama akıcı oyun deneyimi sunamıyor yani kendini besleyemiyor.
    Değiştir beni diye bağırıyor resmen.
    Neyse; 64 derece cpu sıcaklığı orda gördüm en fazla,likit sıcaklık ise 50 derece oldu en üst değer olarak.
    6 çekirdek olarak ise 45 derece en fazla gördü.(Her bir çekirdek max 45 derece yaptı)
    Nzxt kraken X42,X52,X62 serisi ile estetiksel ve perfonmanslı Aio yapmayı başarmış.

• Hep söylüyorum sıvı soğutmaya kolay kolay bulaşmamak lazım diye ama maşallah herkes 200-300 TL'lik sıvı soğutmadan medet umuyor. Gidin Noctua NH-D15(Dual) alın rahat rahat kullanın kardeşim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: woundedknee

quote:

quote:

quote:

borularda bükülme olmadığına eminmisiniz bükülüp sıvı akışını kesip basınç dan patlamış olma ihtimalide var.

custom sıvı soğutma aslında fiyat olarak çok aman aman bir fark oluşturmuyor aliexpress den doğru parçaları temin ettiğinizde fiyat performans olarak çok daha iyi sonuç alınabilir.
    zaten 120 bir radyatörden bu havalarda çok şey beklemeyin 240 altı radyatör boşa verilmiş para anlamına gelir.

NZXT Kraken X42 kullanıyorum, gayet de performanslı i74790K ile... Şöyle genellemeler yapmayın lütfen...

bu ortam sıcaklarında ya odanız klimalıdır yada düşük frekanslarda çalışmakta ama ben bile 2 radyatör ile bu ortam sıcaklarında zor zaptediyorum sistemi sizinkine hayran kaldım doğrusu.

Bende Nzxt Kraken X 52 kullanıyorum,hortum esnekliği süper,ultra sıcak havalarda süper iş çıkarttı.
    Anakart max 41 derece,ekran kartının 87 derece gördüğü günde;2 saat aralıksız Quake Champions ile işkence yaptım.
    Amd 125 watt Fx 6200 işlemci bol miktarda oyun içinde %100 işlemci kullanımına ulaşıyor,ekran kartını %1oo besliyor.
    Darboğazı,ekran kartı beslerken yaşatmıyor ama akıcı oyun deneyimi sunamıyor yani kendini besleyemiyor.
    Neyse; 64 derece cpu sıcaklığı orda gördüm en fazla,likit sıcaklık ise 50 derece oldu en üst değer olarak.
    6 çekirdek olarak ise 45 derece en fazla gördü.(Her bir çekirdek max 45 derece yaptı)
    Nzxt kraken X42,X52,X62 serisi ile estetiksel ve perfonmanslı Aio yapmayı başarmış.

Seninle bilgisayarlarımızda kullandığımız bu tür bileşenler hemen hemen aynı, fanlar, soğutma vs. Ben de NZXT'nin ürünlerini kullanıyorum ve gayet de memnunum.
    Bir kere ürünleri hem estetik, hem de çok sağlam. X52 Kraken kullanıyorum AIO olarak. Bu sıcaklıklarda bana mısın demedi.

• Su soğutucu kendi üstünlükleri bakımından hava soğutucuların bir parça üzerinde performans verir ama yine elektronik aygıt olması sebebiyle daha yüksek bir hata oranı var. Özellikle suyun genleşip, plastiğin genleşmemesinin sıcaklıkla oluşturacağı tehlikesi önceden önüme çıkmıştı. Su soğutuldukça bir sürü olumlu özellik kazanıyor, ama bunun için öncelikle pompanın çalışır olması gerekli. Biraz güvenliğin tersi yönde tasarıyla ortaya konmuş gibi duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BalistikBomba

quote:

Orijinalden alıntı: woundedknee

quote:

quote:

quote:

Seninle bilgisayarlarımızda kullandığımız bu tür bileşenler hemen hemen aynı, fanlar, soğutma vs. Ben de NZXT'nin ürünlerini kullanıyorum ve gayet de memnunum.
    Bir kere ürünleri hem estetik, hem de çok sağlam. X52 Kraken kullanıyorum AIO olarak. Bu sıcaklıklarda bana mısın demedi.

Noctua hava soğutma da oldukça başarılı ama hayatta o takozları pencereli kasada kullanmam.
    Estetik olarak büyük profilli hava soğutmalar iğrenç duruyor.
    Kasa ve sistemde değişiklik yaparken 3 kat aşağı indirip 100 metre taşıyorum.
    Anakart ve diğer bileşenlere o devasa iğrenç şeyle zarar vermek benim için daha riskli.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.