Şimdi Ara

xxxxxxxxxxxxx (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
4.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maddi olarak sıkıntım yok şükürler olsun. Onun için hangisi daha iyi derseniz onu alacağım..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MbozZz kullanıcısına yanıt
    Gs kill 3200 mhz cl14 ramleri güzel. Yeni ryzenlerde 3600 ve 4000 öhz ramlerin ekstra performans farkı ne kadar bilmiyorum. Araştırmak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sene 2018 olmuş hala ram optimizasyonumu konuşuyor ryzen cephesi
    inşallah son kullanıcıya ulaştığında işlemciler ryzen 1 gibi ram özürlü olmaz ürünler
  • Ram optimizasyonu sorunu yok aslında bioslar güncelse. Gs kill ryzen uyumlu dediği ramlar samsung, diğerleri hynix. Samsunglar overclock konusunda daha iyi. Ryzen uyumlu ram intelde çalışıyor, ryzen uyumlu ibaresi olmayan ramlerde dediğ saat hızlarında ryzende çalışıyor.

• DeliOrmanlı0106 D kullanıcısına yanıt
    yeni seride bence çözerler bçyle bir işlemciye yakışmaz yine aynı şekilde gelirse
  • 3200mhz+ Samsung çiplilerden tercih et

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_X370-PRO/Memory-QVL-for-AMD-Ryzen-2000-Series-Processors.pdf

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MbozZz kullanıcısına yanıt
    3200CL14>3600CL16>3800CL17>4133CL18, zaten. Alabileceğiniz kesin çalışacak tek bir model var, o da FlareX. Genelleme yapanara aldırmayın, onlar işi sulandırıyor.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Flare x bulumursa alınır eski seri. Triden z ryzen uyumlu 3200 mhz cl14 var. Flare x in rgb lisi.

• tacos dorados T kullanıcısına yanıt
    3200 cl 14 ram 3600 cl 15 de çalışma ihtimali var. Cl 16 da kesin çalışır. Cl 16 daha yüksek hızda bile çalışabilir.

• Father Torque kullanıcısına yanıt
    .............................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acabuco3 -- 17 Nisan 2021; 3:21:49 >
  • acabuco3 A kullanıcısına yanıt
    İşlemcinin kendi doğal desteklemesi farklı, anakart eğer 3200mhz destekliyorsa 3200 olarak çalıştırabilirsiniz. Bir de ramler oldukça pahalı olduğu için biraz daha fazla verip ileriye dönük seçim yapmakta da fayda var bence. İleride Ryzen 3'te doğal frekans desteği 3200mhz oldu diyelim, ramlerinizi performans kaybı yaşamadan kullanabileceksiniz.
  • Dun sistemi kurdum

2600x le beraber Hyperx 2133mhz ram ve Ripjaws 3000 mhz ram takili.İkisi suan sorunsuz calisiyor.

Lakin intel uzerine kurdugum windows tanmidir bilinmez Cpuz den bakinca dual yerine Single gorunuyor.

Saat gec oldugu icin formatla ugrasmak istemedim, musait olunca atip tekrar bakacagim.

• Baxa kullanıcısına yanıt
    Bellekler birbirleriyle uyuml olmadığında dual channel çalışmaz, orada gördüğün gibi single çalışır.

Ayrıca 2133MHZ bellekleri takarak 3000MHZ'liklerin de 2133MHZ'de çalışmasını sağlamış oldun

Tavsiyem 2133MHZ'likleri satıp yerine 3000MHZ'lik almak veya hepsini satıp sağlam bir katmak yönünde olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Bellekler birbirleriyle uyuml olmadığında dual channel çalışmaz, orada gördüğün gibi single çalışır.

Ayrıca 2133MHZ bellekleri takarak 3000MHZ'liklerin de 2133MHZ'de çalışmasını sağlamış oldun

Tavsiyem 2133MHZ'likleri satıp yerine 3000MHZ'lik almak veya hepsini satıp sağlam bir katmak yönünde olur
    2133 luk eski sistemin, 3000 ligi zaten gecen haftalarda almistim.İntel de dual calisiyordu ama.

Belki biri 2133 digeri 3000 calisiyor o yuzden single yaziyorda olabilir, bellegi alana kadar 2133 e cekee dual yaparim oyle olmussa.

Güncel sistemlerde ikisinin farklı hızlarda çalışabileceği bilgisine sahip değilim ki benim doğru bildiğim tümünün en düşük olanın hızında çalışacağı.

Kaldı ki iki rami farklı hızlarda çalıştırabilecek bir BIOS tasarımı da görmedim şimdiye dek
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Güncel sistemlerde ikisinin farklı hızlarda çalışabileceği bilgisine sahip değilim ki benim doğru bildiğim tümünün en düşük olanın hızında çalışacağı.

Kaldı ki iki rami farklı hızlarda çalıştırabilecek bir BIOS tasarımı da görmedim şimdiye dek
    Olabilir normalde beninde bildigim en dusuk hiza sahip olan hangisi ise o hiz da dual calisir.

İntel de 2133 de dual calisiyordu , Format attiktan sonra belli olur.İntel sistem kurulu windowsu , amd sistemde kullaniyoruz bir seylerin sorunlu olacagi asikar.

Bellekleri aralarinda 1 bosluk birakarak taktiginizi dunuyorum. Bu basit hataya dusmediniz isallah :D

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Bellekleri aralarinda 1 bosluk birakarak taktiginizi dunuyorum. Bu basit hataya dusmediniz isallah :D
    Yan yana taktim diye hatirliyorum.

Aha yakalandin :D hemen pc yi kapatip a2 b2 olarak takmalisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 26 Nisan 2018; 14:32:51 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.