Şimdi Ara

Ryzen Raid Kabusum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçenlerde intel işlemcim ve anakartımı yakınca, ryzen işlemci ve anakart siparişi verdim.
    İntel sistemimde işletim sistemim ssd üstünde depolama kısmı ise 2x2tb'lık raid diskimdeydi.
    ryzen sistemde bu diskleri nasıl görebilirim?
    önerilerinizi merakla bekliyorum.

• Hocam Raid 1 mi kullanıyordunuz? Platform aynı kalsa bile sistem değiştiğinde RAID'ler sorun oluşturabiliyor.
  • Raid 0 Kullanıyordum.
  • Bir el atsak?
  • Uplıyım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AYNI AYARLARLA BİLE RAİD SÜRÜCÜSÜ DEĞİŞTİĞİ İÇİN ÇALIŞMAYABİLİR.
  • Ne yapmam gerek?
  • RAID kümesini tekrar birleştiren yazılımlar var.Çoğunlukla geçici süre - veri kurtarmaya yönelik şeyler.
    Çoğunlukla Linux tabalı olanları nette görüyorum.
    Profesyonel bir çözüm değil,verilerin tamamının uçma ihtimali de var.Verilerin çok önemli değilse kendin araştırıp yap.
  • Göremezsiniz.
    Aynı anakart olsa bile diskler yabancı olarak görülecektir. Sebebi kontrolcününün kendi seri numarası gibi bilgileri diskin başına yazması. Aynı anakart ile raid bios ta önceki konfigürasyonu restore et gibi bir seçenek var ise kaldığı yerden raid kullanımına devam edilebilir.
  • Nasıl oldu bilmiyorum ama belgelerim kurtuldu.
    2TB'lık olan hdd'yi sanırım eşitlemek için 2'ye bölmüş sistem.
    Diğer 1tb harddiskim ve 2tb'lık harddiskin 1tb lık kısmı raw olarak gözükürken,
    2 ye bölünmüş olan kısımda bütün belgeler fat32 olarak duruyordu.
    Şaşırdım bende.
  • Intel'de raid modu seçince yeni sistemde görmüştü, hiç de öyle uzun ve atraksiyonlu değildi. Raid modu seçip boot ettim alt tarafı. Aynısını deneyin, olmazsa raid'i baştan kurmak gerekebilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.