Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Cagtay13 , dolmalikbiber Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
2.724
Cevap
68
Favori
149.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 39 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 237
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 286
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 30 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 241
  • Favoriye Eklediklerim 82
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Bloodin (286 mesaj) hsyn_38 (172 mesaj) mikhail (138 mesaj) emrecandnmz (126 mesaj) ugursimsek_03 (106 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1166 mesaj) Mobil (795 mesaj) Mini (89 mesaj) Uygulama (674 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook - Netbook Tavsiye Bölümü >> Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma
Giriş
    1246 Mesaj

• Teğmen
    144 Mesaj
    Çok pahalı yazmışlar acaba meşhur vobiteknoloji ne kadara getirecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    3064 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SCARF4CE

Thinkpad E14 Gen2 Ryzen 7 siparişini verdim aldığım fiyatın üstüne 220 lira zam yemiş bile.

Cihazın kasası alüminyum mu plastik mi hocam?

|
    |
    860K kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    144 Mesaj

Bu cihazın psref ine ulaşabilen var mı daha fazla zam gelmeden alıyım bari 14 inch ama olsun

|
    |
    SharpThunder kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    144 Mesaj
    |
    |

• Yarbay
    3064 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    SCARF4CE

insallah alüminyumdur :D hiç bilmiyorum, elime geçince belli olacak, alayım da ne olacaksa olsun dedim. plastik çıksa da önceki seriler kadar kalitesiz değil sanırım.
    |
    |
    Halacoglu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    E14'ün gelceği fiyat min 5500'dü, ben riskleri göz önünde bulundurdum, hesapladım, 6 taksitle geçtim hepsiburadadan. E14 4500u, 8 RAM, 256 SSD, 1080P FHD IPS. Laptop gelsin aliexpress'den RAM siparişi geçicem hemen.

Lenovo'nun kullandığı 3200mhz Hynix RAM 40 dolar;https://tr.aliexpress.com/item/4000125617764.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.278121c6f9sIkR&algo_pvid=60da16ca-933d-4ae7-86cd-f4a46e40ee66&algo_expid=60da16ca-933d-4ae7-86cd-f4a46e40ee66-3&btsid=0bb0623b16015514629975934eb085&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

6350 civarına gelcek toplam. 5 yıl rahat gider.

• Onbaşı
    34 Mesaj
    Hayırlı olsun

|
    |
  • Yüzbaşı
    408 Mesaj

Swift 3 4700u lu modeli var mi bilmiyorum. Ama Swiftlerde ram artirilamiyor, buyuk sorun.
    |
    |
    fensinn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayırlı olsun gelince incelemesini yazar mısınız parmak izi, ir var mı vs

|
    |
    mikhail kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2761 Mesaj
    Bir süredir bir Ümit 4. Nesil ryzenli laptopları bekliyordum ancak Yeni gelen ürünlerin fiyatları da benim açımdan fiyasko. Intel cihazlar zaten fiyat olarak çok uçuk kalıyor. Şunu söyleyeceğim hiç aklıma gelmezdi ancak dolar cinsinden fiyatına göre en uygun cihazlar henüz zam gelmediği için MacBook’lar. Şaka gibi bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravaze -- 1 Ekim 2020; 14:55:50 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    453 Mesaj

Teşekkür ederim hocam, baya bekledik, T14 falan beklersem belki E14 de alamıyacağım diyerekten de aldım. Parmak izi yok yazmışlar, belki hatadır, zaten kullanmıyorum ama yazarım buraya bilgileri.
    |
    |
    emrecandnmz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2 hafta önce mediamarkt'tan direk mağazadan 4800u'lu lenovo slim 7 aldım. Ancak delirmek üzereyim, durup dururken touchpad kilitleniyor tamamen donuyor. harici mouse taksak bir sıkıntı yok ama touchpad'i de kullanmak istiyorum, sonuçta sıfır cihaz. onun dışında bazen klavyede yazdıklarım 3-4 sn geç geliyor ekrana.

delirmek üzereyim, 10bin tl verip sıfır cihaz alıp da bu kadar basit ama çok sinir bozucu bir sorunla karşılaşmak rezalet. servise versem formatlayıp halloldu diye göndericekler. internetteki çözümlere de baktım, benzer şeyleri yaşayanlar var ama daha çok intel işlemciler için çözümler yazılmış. (intel dahili grafik kartındaki panel refresh'i kapatın vs gibi çözümler)

yardımcı olabilecek var mıdır?

Hocam Linux Mint indirip flash belleğe atıp flash bellekten live olarak işletim sistemini çalıştırıp dener misiniz? Orda 1-2 saat kullanın. Sorun olmazsa Windows üzerinden yazılımdan yürüyelim.
    |
    |
    onkeii kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikhail -- 1 Ekim 2020; 18:6:50 >

Psref e ulaşabildiniz mi hocam?

|
    |
  • Teğmen
    146 Mesaj

Birinci nesilde kasa olarak 3 farklı konfigürasyon vardı; tamamen alüminyum, tamamen plastik ve gövdesi plastik kapağı alüminyum. İkinci nesilde de aynı mı acaba 🤔

|
    |
  • Yarbay
    3607 Mesaj

İade edebilirseniz iade edin hocam,sahsen o paralari verdikten sonra macbooktan baska bakmam.Lenovonun yanindan gecmem.
    Bakmayin burda surekli lenovo reklami yapildigina

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    onkeii kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: Halacoglu

Birinci nesilde kasa olarak 3 farklı konfigürasyon vardı; tamamen alüminyum, tamamen plastik ve gövdesi plastik kapağı alüminyum. İkinci nesilde de aynı mı acaba 🤔

Simdi PSREF'e ulaşamadım lakin satıcı kalınlığı yazmış. 18.9mm, bu kalınlık PC/ABS(alt) + Alüminyum(üst) konfigrasyona ait.

3 kasa var;
    •PC/ABS - En ağır
    •Alüminyum
    •PC/ABS + Alüminyum - En hafif, en üst konfigrasyon diye geçiyor.

PC/ABS'e ise plastik diyip geçmemek lazım. Çok sağlam bir materyal, mesela ideapad'lerin kasaları çok adi, hemen kırılıyor, PC/ABS ise kolay kolay kırılmayacak güçlü ve hafif bir materyal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: emrecandnmz

Reklamlar
Radyo Dinle
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,859
1.2.165

Reklamlar

Radyo Dinle Gülüş Tasarımı kripto para haberleri Sohbet
SEO Canlı Tv izle Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü

Version: 1.2.1039

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.