Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (42. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Atıyorum site referans ekliyor bozuyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Elizabeth Woolridge Grant kullanıcısına yanıt
    4500-5000 arasina dusmeden alinmaz bence. Ram ler lehimli bu modelde

• Elizabeth Woolridge Grant kullanıcısına yanıt
    ram gömülü olmasa şimdi gidip alırdım
  • Grimwood kullanıcısına yanıt
    6000tl civarına çıksam kesinlikle şunu alırdım.

https://www.amazon.com/Lenovo-Processor-Graphics-Included-81X20005US/dp/B086226DDB
  • HP Envy x360 bekleyen var mı aramızda
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Bunun da tek sıkıntısı ekranın parlak olması. Arkadan ışık vurduğunda sıkıntı yaratır

• @hsyn_38 hocam e15 te siyah ekranda ışık sızması varmıydı sizin.

• Kayserideki Sivaslı K kullanıcısına yanıt
    Yoktu hocam. Önceki seride olduğu için en çok ondan korkuyordum ama bende çıkmadı şükür. Ekranı çok kaliteli çıktı benimkinin

• hsyn_38 kullanıcısına yanıt
    Biri yazmıştıda burda hocam bende bu latopu alıcam inşallah ondan sordum.Piyasada bunun özelliklerinde laptop yok.Buna 5000 bile verilir bence.Fiyat bi belli olsunda

Aynen hocam bence de bu piyasaya göre kesin 5000 verilir. Zaten satıcı tanıtım fiyatı olarak 4500 e koyduğunu söylemişti. Cihaz tutulunca normal fiyatına çekti. Tabi bunu yaparken sipariş verenlere ayıp etmemesi lazımdı o ayrı.

Aslında 4300u lu model de alınabilir, onda da klavye aydınlatma, ram ve ssd upgrade imkanları var

Hocam onun ram 4gb ama.Zaten dahili ekran katı 2gb ını yiyo.

Hocam yanına 8gb ram alırsiniz tamam. 12 gb de her isinizi gorur

Hocam bende tam bilmiyorumda autocad solidworks kullanmayı öğrenecem.8lik alıyım lazm olursa 8de ben ekleyim öyle daha ucuza gelir dedim

• Arkadaşlar konuyla alakasız ama denk getirirsem artık almayı düşündüğüm için sizlerin fikrini almak istedim.

MSI Modern 14 A10RAS-881XTR modeli bayramda 6k civarına düşmüştü fakat beklemeyi seçip almadım. Diğer almama sebebimde ram yuvasının anakartın altında olması. Yani upgrade seçeneğim var ama cihazı toptan sökmem gerecek. Uğraştıcı olacağı için vazgeçmiştim.

Bilgisayarı yazılım geliştirmede kullanacağım, biliyorum öyle ahım şahım gereksinimler bulunmuyor bunlar için. Sadece Android Studio tarzı uygulamaları sıkıntısız çalıştırmak istiyorum.

Tekrar 6k sularına düşerse bu modeli almak mantıklı bir hareket olur mu? Fiyatı inip çıkıyor çünkü sürekli. Eğer mantıksız olursa yine max 6k civarında ultrabook tarzında başka bir öneriniz olur mu? Ben aylardır laptop bakmaktan sıkılmaya başladım artık. Piyasada kendime göre de bir şey bulamuyorum baydı artık.

İşlemci: Intel® Core™ i5-10210U (6M Cache, 1.60 GHz, up to 4.10 GHz)
    İşletim Sistemi: FreeDos
    Ekran: 14" FHD (1920*1080), 60Hz 72%NTSC Thin Bezel, close to 100%sRGB
    Chipset: SOC
    Ekran Kartı: MX330, 2GB GDDR5
    Hafıza: DDR IV 8GB (2666MHz)
    Hafıza yuvası: 1 Slot
    Maksimum Hafıza: Max 32GB
    HDD: 256GB NVMe PCIe SSD
    Ön Kamera: HD type (30fps@720p)
    Klavye: "Backlight Keyboard (Single-Color, White) Finger Print Touchpad"
    Pil: 4-Cell , Li-Polymer , 50 Whr
    Güç Adaptörü: 65W adaptör
    Boyutlar: "322 x 222 x 15.95 mm"
    Ağırlık: 1.19 kghttps://www.hepsiburada.com/msi-modern-14-a10ras-881xtr-intel-core-i5-10210u-8gb-256gb-ssd-mx330-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-hbv00000svixo
  • Grimwood kullanıcısına yanıt
    Hocam bu modele benzer olarak incelemesi var.https://www.notebookcheck.net/MSI-Modern-14-A10RB-Laptop-Review-Lighter-than-it-Looks.451093.0.html
    İstersen buradan bir bak. Android studio için işlemcisi yeterli fakat android studio (özellikle emülatör) fazlaca ram harcıyor.
    Ekstra 8 gb alıp rahatlıkla kullanılabilir ( verdiğiniz linkte satıcı max ram 32 gb olarak yazmış). Bu modelin TN panelli olanı seçtiğiniz bilgisayar. IPS ekran daha iyi olurdu.
    Ben de 15 inc olanlarına bakıyordum bir ara 6500 tl oldu fakat şu an bulamıyorum.
    Yazılım amaçlı olarak ( ben de yazılım amaçlı bakıyorum android studio , flutter vb ) E15 gen2 'yi önerirdim fakat satıcı üçkağıtçı çıktığı için şu an öyle bir durum oluşmuyor.
  • Arkadaşlar bilgisayarın ekranını kapağını ve klavyesini silmek için gerekli bez ve sıvı tavsiyesi verebilir misiniz? Bilgisayarıma gözüm gibi bakmak istiyorum.

• servanvetes S kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarıyla modern serisinde full ips ekran var hocam, hatta özelliklerde belirttiğim gibi %100 srgb değerine sahip bir ekranı var. o yüzden çok çekici geliyordu, çünkğ ekran da çok önemli benim için. fakat tek modül ram yuvası var o yüzden bu modeli de alasım yok.
    keşke tereddüte düşmeyip e15i ilk çıktığında alsaydım daha fazla kafam şişmezdi en azından, hayırlısı artık. tatmin edecek bir model gelinceye kadar bekleyeceğiz artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • userbenchmark.com/UserRun/31502345

Başına www ekleyip skorlarımı değerlendirir misiniz?
  • ugursimsek_03 kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi. Pilde düşük skorlar alması doğal zaten. Aslında az güç harcayan işlemcilerde öyle olmamalı ama üreticiler o şekilde ayarlıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.