Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ulan herkes 300-500 tl zam yapmış ya şaka gibi kafayı yemek üzereyim
  • paxal kullanıcısına yanıt
    Bizde niye böyle ki ? Sonra bu satıcıların eline kalıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.userbenchmark.com/page/captcha?dest=https%3A%2F%2Fwww.userbenchmark.com%2FUserRun%2F31488085

Hocam pilde en iyi performans modunda sonuçlar bunlar. Linki kopyalayıp yapıştırın. Tıklayınca referans eklendiği için sonuçların olduğu sayfaya gitmiyor.
  • Arkadaşlar bu konu Ryzen 4000 konusu ve konuyu dağıtmak istemiyorum ama 4500TL'lik fiyatı kaçıran ve muhtemelen bir daha bu civarda bir fiyata alamayacak olan kişiler için bu mesajı atmaya karar verdim. Ryzen 4000 olmasa da olur, yeter ki f/p olarak iyi bir laptop olsun diyenler aşağıdaki ürüne de bakabilir. Hatta bazı artıları da var. Konu dağılmasın derseniz başka bir yerde veya özel mesaj üzerinden de konuşulabilir.

Avantajix iadesi ile 4050TL gibi bir fiyata geliyor. Normalde %1.5 vermesi lazım ama benim hesaba 149.40TL gibi bir iade yansıdı. Stokta 3 tane var.

Sıcak fırsatlara açacaktım fakat 3 tane kaldığı için buradaki arkadaşlar faydalansın dedim.

Peki neden bu laptop mantıklı:

1) İşlemci 4300U ayarında ve neredeyse her kullanım tarzı için yeterli. Hatta oldukça güvenli olan undervolt işlemi ile %15-20 civarı bir artış bile sağlanabilir. Böylece 4300U'yu geçip 4500U'ya biraz daha yaklaşmış olur. Intel'de işlemciye giden voltaj düşürülebiliyor (fabrika çıkışlı olarak tüm işlemciler gereğinden biraz fazla voltajlı olur, hem laptop hem de desktopda durum böyledir) ve voltaj düşürünce işlemciler daha serin çalışır ve dolayısıyla daha uzun süre turbo hızda çalışabildikleri için performansları artar.

2) 15.6 büyük diyenler olabiliyor. Bu laptop 14 inç. Herkese uymayabilir ama gördüğüm kadarıyla çoğu kişi için yeterli. Özellikle taşınabilirliğe önem verenler için. 14 olunca şarj da %10-15 daha iyi olacaktır tabii ki. Bu da bir artı.

3) Parmak izi okuyucu mevcut.

4) Aydınlatmalı klavye de mevcut büyük ihtimalle. N11'deki bir çok satıcıya sordum ve yarısı var, yarısı yok dedi ama aşağıdaki ilandaki yorumda görüldüğü üzere aydınlatma olduğu kesin gibi. Model numarası aynı, sadece sonunda ekstradan RS mevcut. Bu harfler de araştırdığım kadarıyla 16gb ve 512Gb'ın harf numaraları. Yani aynı laptopun sadece 16gb ve 512gb SSD'li olanı. İlan sona erdiği için kısa süre sonra kapanacaktır ve yorum da boşa gidecek. o yüzden buraya yapıştırıyorum:

"
    BEKLEDİĞİMDEN İYİ MAŞALLAH

Bilgisayar gayet güzel... 2 adet type c, 2 adet usb 3.0, 1 adet gizli usb 2.0 (küçük mouse alıcılarını takıp gizleyebilirsininiz), SD kart okuyucu, hdmi çıkışı, ethernet girişi, ışıklı Türkçe Q klavye, parmak izi okuyuculu açma-kapama düğmesi, kızakla kapatılabilen webcam mevcut. Üstelik type c ile şarj olma özelliğine de sahip. Tabi uygun voltaj ve akım verebilen (20v × 3.25 A) adaptörünüz veya powerbankiniz olmalı. Üründe 1 adet de boş sata 7 mm ssd/hdd girişi var. Windows kurulumunu kendiniz yapıyorsunuz. Bilgisayar, işletim sistemsiz geliyor. Ekran ve hoparlör kalitesi beklentileri karşılar. Tek eksi yanı, 2666 mhz ram takacaklarını söylemişlerdi ama 2400 mhz takmışlar. Bilgisayar gayet seri çalışıyor, entegre ekran kartı olmasına rağmen sorun yaşayacağımı düşünmüyorum. Oyun oynayan birisi değilim."

https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-thinkbook-20sl003wtxrs-i5-1035g1-16g-512g-ssd-14-freedos-P434669441

5) Wifi 6 ve Bluetooth 5 mevcut.

6) En iyi yanlarından biri 5 tane usb girişi olması. Bunların 2 tanesi Type-c ve bu Type-c'lerden 1 tanesi ile şarj da edilebiliyor. Powerbank kullanarak bile şarj edilebilir yani. E14 ve E15'de boşta 2 tane usb varken, bunda 5 tane var. İş kullanımı için Thinkpad'den daha iyi düşünülmüş. E serisindeki usblerden 1 tanesi oldukça yavaş olan usb-2 zaten. Thinkbook'da ekstradan kart okuyucu da mevcut. E14 ve E15'de onu da çıkarmışlardı. İlginç bir özellik daha var. O da usb-2 portunun gizli olması. Fare, klavye gibi bazı cihazların alıcıları buraya takılıyor ve dışarıdan gözükmüyor, çıkıntı yapmıyor. Şu şekilde yani:

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

7) Webcam yine gizlenebiliyor.

8) Şık ve hafif bir kasa. Kişiden kişiye değişir ama gri renk kasa gayet güzel bence. E serisi Thinkpad'lerde olduğu gibi yarısı metal yarısı plastik. Zaten Thinkpad özelliklerinin Ideapad kasasına sığdırılmış hali denebilir. Klavyesi de başarılıymış ve sıvı dökülmelerine dayanıklı.

9) Kasada hdd takılabilecek bir bölme de mevcut. E14 ve E15 Thinkpad'lerde bu yapılamıyor.

Bilgisayarın tek eksisi olarak GPU'nun Ryzen'lardan daha güçsüz olması gösterilebilir. Oyun oynayan kişiler için önemli olabilir.

Laptopun linki:

https://www.trendyol.com/lenovo/thinkbook-20sl003wtx-i5-1035g1-8g-256g-ssd-14-dos-dizustu-bilgisayar-p-41655235

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 7 Ağustos 2020; 15:10:37 >

• Bir bilsem, sanki bedava veriyorlar bize.

• Arkadaslar merhaba herkese zam yapmaya baslamis ben de panik olup n11 de 4900TL'ye buldugum e495'i aldim 8gb ram 512ssd ryzen7 3700u ileride bi 8 ram daha eklerim. bide kullnamadigim sata ssd im var 256gb lik onu da takmayi dusunuyorum ek olarak. Urun gelince merak ettikleriniz varsa pm den cevaplayabilirim. Burasi ryzen4000 konusu oldugundan forumu kirletmeyelim
  • Elizabeth Woolridge Grant kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Bu cihaz da orta seviye işler için yeterli yanliz klavye aydinlatmasi yoktu sanirim onda

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: servanvetes

Bizde niye böyle ki ? Sonra bu satıcıların eline kalıyoruz
    bizde ne dogruki bu dogru olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elizabeth Woolridge Grant -- 7 Ağustos 2020; 15:23:45 >
  • hsyn_38 kullanıcısına yanıt
    saolun hocam cok tesekkurler. satici kargoya varmis insallah sorunsuz bir sekilde teslim alirim. aynen dediginiz gibi klavye aydinlatmasi yok malesef.
    İnşaallah hocam. Neyse saglik olsun. 3700u iyi işlemci

• ugursimsek_03 kullanıcısına yanıt
    Sizin skorunuz 4500Ulu diğer laptoplara göre ortalamanın altında çıkmış. Hatta teste katılanların %95'inden daha düşük gözüküyor. Benim 3500U'nun tek çekirdek performansı sizdeki 4500U'ya göre %40 hızlı çıkmış. Sizinkinin daha hızlı çıkması lazımdı. Bellek performansında da bir problem var. 3200mhz ile daha iyi olmalıydı, gecikme süresi çok fazla ayrıca.

Belki anlık bir problem olmuştur, bilgisayarınızı yeniden başlatıp bir kez daha test yapabilirsiniz belki.

Benim E595 teste katılanların %99'undan daha iyi cpu performansına sahipmiş :) E595 performans olarak başka bir seviyede diyordum da bu şekilde kanıtlamak aklıma gelmemişti hiç.

userbenchmark.com/UserRun/31491643

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 7 Ağustos 2020; 16:32:29 >
  • paxal kullanıcısına yanıt
    @Bloodin hocam bizde niye böyle değil?

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Cpu-z dual gösteriyor ramleri. Bir de pilde denedim ben acaba ondan mı?

Evet pilde performans daha düşük olabilir. Şarja takılıyken çok daha iyi skorlar alırsınız büyük ihtimalle. Özellikle ram performansı çok yavaşlıyor pildeyken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 7 Ağustos 2020; 16:20:0 >
    Ramlerin cl değeri farklı acaba ondan mı? Gömülü cl 22 taktığım 20.

Çok büyük bir fark yaratmaz ram farklılığı. Tamamen aynı özellikte ram takmak şart değil.

Pilde olduğu için böyle çıkmıştır. Bir kez daha denerseniz çok iyi sonuçlar alırsınız bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 7 Ağustos 2020; 16:23:26 >
    Tamam denerim hocam.

Biraz da birşeyler doğru olsun.
    N11 bu durumu ilettim.Sonuç olarak firma haklı dediler ve bu kadar.
    Thh ye versen de sonuç değişmeyecek.

• hukuk1453 H kullanıcısına yanıt
    Tam bilmiyorum sebebini fakat hiçbir uluslararası firma bizde kendisi satış yapmıyor ilginç şekilde. Tahminimce yasalarla ve vergilerle ilgili bir şey...

Ben linki hiçbir şekilde açmayı başaramadım

Fakat pilde performans ölçümü doğru çıkmayacaktır elbette

• 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.