Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yarın atayım olur mu hocam? Kaldırdım kıyamadım da.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ugursimsek_03 kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah canım cihaz senin, acelesi yok müsait zamanda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    Hocam lokum falan istersen gönderebilirim cidden. Afyon lokumu yemiş olursun.

schenker vıa 15 pro tarzı cihaz lazım banada. 4800h olup harici gpu su olmaması lazım ve en önemlisi sata portu ve 2 nvme girişi olmalı. istediğim tarzda cihaz bulamıyorum çinde de araştırdım bulamadım kaldırmışlar cihazları. 700 usd ye geliyordu 4800h lı laptop 91 w batarya var ama sata portu yok ayrıca tek nvme girişi mevcut...
  • Düsünmen yeter çok teşekkür ederim, Afyon'a yolum uğrayacaksa önceden haber ederim ve bir çayını içerim inşAllah

@gtx295 H serisi işlemcinin yanında harici GPU bulunmaması gerçekten çok nadir bulunabilecek bir kombinasyon. Ben Türkiye'ye öyle bir cihaz geleceğini sanmıyorum. Ancak dediğiniz gibi Çin'de, Almanya'da vs. bunu özel yapan firmalardan temin edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 7 Ağustos 2020; 1:54:34 >
    Sorun şuki cihaz yok piyasada istediğim gibi. sata portu olmaması ve tek nvme portu olması işime yaramıyor. intel istesem 875 tane kombin çıkıyor
  • Selamlar,
    Benim sipariş iptal edilmedi, Lenovo e15 4500u laptopu bugün teslim aldım. Arefe öncesi vermiştim siparişi.

Ancak şöyle bir sorunum var.
    Usb den windows 10 kurulumu yaparken mavi ekran hatası verdi. (Kernel security check failure).
    Daha sonra tekrar denedim ve kurulumu tamamladım ancak bu sefer windows güncellemeleri yaparken yine mavi ekran.
    Microsoft sitesinden yeni kopya indirip tekrar kurdum ve windows güncellemeleri kapatıp önce lenovo sitesinden güncelleme yapayım dedim ancak yine mavi ekran hatası aldım. Hata sebepleri bazen üsttekinden farklıydı.
    Cihaz ve windows açılıyor ama bir süre sonra tekrar bu hatayı alıyorum.

Cihaz kapalı kutusunda açılmamış bir şekilde bana geldi.

Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?
  • anx A kullanıcısına yanıt
    Hocam rufus ile gpt olarak yazdırdınız mı? Ben uefi kurdum sıkıntı yok bende.

• Evet rufus ile uefi yazdirdim. Hatta daha sonra windows sitesinden kendi uygulamasi ile direk usb ye yazdirmayi da denedim ikisinde de sonuc ayni maalesef.

Sağdaki usbye takıp oradan kurulum yaptım ben hocam. Usb 3.0 driver olmadığı için sıkıntı çıkarabiliyor bazen.
  • Evet ben de sagdakinden yukledim.

Bu arada windows iso yu yeni mi indirmiştiniz ?

Yarin tekrar deneyecegim ama yapacak pek farkli birseyim kalmadi gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mbyalcin

bu arada magnetar nickli arkadasa teşekkür etmiştim:))THH bilgileri için gayet açıklayıcı olmuş çok yararlandım.
    Rica ederim. Başvurum şu anda "savunması istendi" statüsünde. 30 gün süre veriyorlarmış savunma için, bazen daha da uzadığı oluyormuş. Umarım kısa sürede sonuçlanır.
  • mbyalcin M kullanıcısına yanıt
    Yeni ryzen işlemcili ürünler Türkiye'ye gelmiyor.
    Getiren firmalarda pahalı satıyor. Birçok insanın mağdur olmasına sebep olan x firması e-ticaret kurallarını hiçe sayarak yeni ürünlerin normal fiyatıyla bizlere ulaşmasını engelledi
    Getiren firma kendini lenovo yetkili servisi olarak tanıtmakta. Bu firmanın yaptığı yanlışların kanıtları bizlerde mevcuttur.
    Lenovo nun bu firmaya karşı bir tutum almasını istemekteyiz. Bizler için ise kısa zamanda lenovonun başka ülkelerde olduğu gibi kendi sisteminde bilgisayar satışlarına başlamasını umuyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: anx

Selamlar,
    Benim sipariş iptal edilmedi, Lenovo e15 4500u laptopu bugün teslim aldım. Arefe öncesi vermiştim siparişi.

Ancak şöyle bir sorunum var.
    Usb den windows 10 kurulumu yaparken mavi ekran hatası verdi. (Kernel security check failure).
    Daha sonra tekrar denedim ve kurulumu tamamladım ancak bu sefer windows güncellemeleri yaparken yine mavi ekran.
    Microsoft sitesinden yeni kopya indirip tekrar kurdum ve windows güncellemeleri kapatıp önce lenovo sitesinden güncelleme yapayım dedim ancak yine mavi ekran hatası aldım. Hata sebepleri bazen üsttekinden farklıydı.
    Cihaz ve windows açılıyor ama bir süre sonra tekrar bu hatayı alıyorum.

Cihaz kapalı kutusunda açılmamış bir şekilde bana geldi.

Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?
    Sürekli farklı hatalar alınıyorsa 3 parçanın donanımsal arızasından şüphelenebilirsiniz;

1-) USB Flash Disk, fakat eğer kurulumu tamamlayabildiğiniz olduysa ve sonrasında mavi ekran verdiyse bu ihtimal ortadan kalkıyor.
    2-) Ram
    3-) SSD

Eğer farklı flash disklerle ve farklı imaj dosyalarıyla deneme yaptıysanız ve durum çözülmediyse çare Lenovo ile iletişime geçmek. Cihazı iade ederseniz başka yok. Olacak ama bu fiyata olmayacak. Değişim isteseniz ellerinde yok şu an. Bu yüzden en iyisi teknik servis.

Evet hocam yeni indirdim. Mediacreationtool2004 yazıyor. Oradan iso oluştur dedim. Sonra da esd.iso dosyasını rufus ile yazdırdım. Windows 10 Home kurdum.

Unutmuşum iso dosyası oluşturduğunuz bilgisayar 32 bit ise 32 bit iso oluşturmuş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: servanvetes

Yeni ryzen işlemcili ürünler Türkiye'ye gelmiyor.
    Getiren firmalarda pahalı satıyor. Birçok insanın mağdur olmasına sebep olan x firması e-ticaret kurallarını hiçe sayarak yeni ürünlerin normal fiyatıyla bizlere ulaşmasını engelledi
    Getiren firma kendini lenovo yetkili servisi olarak tanıtmakta. Bu firmanın yaptığı yanlışların kanıtları bizlerde mevcuttur.
    Lenovo nun bu firmaya karşı bir tutum almasını istemekteyiz. Bizler için ise kısa zamanda lenovonun başka ülkelerde olduğu gibi kendi sisteminde bilgisayar satışlarına başlamasını umuyoruz.
    Satıcıların hepsi aynı hocam, Acer Nitro 5 Ryzen 4600h laptop'u satan tek satıcı var. 6600 ile giriş yaptı, iki haftada fiyatı 7299 oldu, dolar 6.84 dü ilk satışa çıktığında, şu anda 7.36 TL aradaki fark 52 kuruş, yapılan zam 700 TL.
    Zaten stoklu çalışıyorlar, ürünler eski kurdan alınmış halde. Ürün sağlayan ithalatçı firmanın da tek tek yurt dışından getirttiğini sanmıyorum.

• paxal kullanıcısına yanıt
    Hocam bu tek satıcı işi çok kötü. Normalde markalar kendi sitesinden bilgisayar satıyorken Türkiye de bu mevcut değil.
    Adamlar eski kurdan almışlar o zaman tl ile çevirip ödüyorlar ama şimdiki kurdan satıyorlar. Onu da geçtim dediğiniz gibi kur farkı ile satış fiyatı arasında uçurum oluşturuyorlar.
    Yani normalde de kar ediyorlardı üstüne kur bahanesiyle çok daha fazlası kazanılıyor

• Lenovo malezya'da bile kendi sitesinden özelleştirilebilir halde satış yapıyor

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.