Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (237. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ürün 4 ay sonra piyasaya girmiş. 20VG006WTX ile ssd kapasitesi ve ekran parlaklığı dışında farkı var mı?

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-thinkbook-amd-ryzen-7-4700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-nic-fhd-20vg00astx_pdp_699615616

• NS_85 kullanıcısına yanıt
    Parlaklık ve ssd dışında bir fark görünmüyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • sallami kullanıcısına yanıt

Ekranı hem 300 nit hem de 100% sRGB imiş. Bu fiyata tercih edilir mi yoksa yeni seriyi mi beklemeli?

Aynı ekran yeni seri olursa iyi olur tabi.

• sallami kullanıcısına yanıt

PSRef'te Thinkbook 15 3. nesilde sadece şu model Türkiye'ye gelecek görünüyor. Bunun dışındakilerin sonradan eklenme ihtimali var mı, yoksa şu an hangi modeller görünüyorsa onlar mı gelecek?

https://psref.lenovo.com/Detail/ThinkBook/ThinkBook_15_G3_ACL?M=21A40040TX

Sonradan ilave olabiliyor hocam. Önceden thinkbook tek modeli vardı, sonra 3 tane eklendi. Ama çok geç geldi...

• acer swift 3 4300u aldım. bakalım inşallah üzmez

• MetalWave kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun, üzüleceğinizi zannetmiyorum, oldukça şık ve hızlı bir cihaz, 4300U işlemci de 10. Nesil i5-10210U eşdeğeri olan bir işlemci. Dahili ekran kartı olarak ise onlardan fersah fersah ileride...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bloodin kullanıcısına yanıt
    rtx 2060 lı gf65 vardı. sadece Knight online oynuyordum. fazla geldi hem mobil hemde ko yu açacak cihaz lazımdı, bayadır buna bakıyordum. fiyatına göre iyi duruyor. type c den sarjda benim için önemliydi, type c den görüntüde veriyorsa tadından yenmez

• Selam arkadaşlar
    Thinkpad sevdam devam ediyor.
    5 6 ay önce askıya almıştım ama şunu görünce almaya karar verdim.
    Yorumları alabilir miyim?
    Kullanım : günlük ev kullanımı bol bol sörf torrent film medya
    Oyun oynamam.
    Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

• Aslinda niyetim 4000 u serisi işlemcili bir laptop almaktı ama ya ram arttırılamıyor, ya ekstra hdd slotu yok çoğunda. Olanlar da fiyat uçuk.

Bu yüzden Acer Nitro Ryzen 5 4600h gtx1650 8gb 256gb 144hz modelini alarak ryzen 4000 serisi ailesine giriş yaptım :) Oyun çok oynamasam da taşınabilirlik önemli olmadığı için böyle bir tercih yaptım.

Daha önce de ilk çıktığında 60hz ekranli olanı alıp ışık sızması sebebiyle iade etmiştim. O serinin çoğunda vardı bu durum.

Bunda ışık sızması yok, ya şansıma ya da Acer bu seride sorunu düzeltmiş bilemiyorum. Bir ips ekrana göre çok çok iyi. Halbuki bu durumu göze alarak sipariş vermiştim, olmaması çok sevindirdi çünkü cihaz serin çalışıyor gerçekten.

Malzeme kalitesine vs bir şey diyemem ama ilerde ram ve ssd ekleyerek uzun yıllar götürür umarım. Kutudan hdd takmak için kablo ve vida çıkıyor.

Sessiz ve serin çalışıyor. Gece, sıfır ses odada tabiki çok da az olsa fan sesi duyulur gibi, o da ses geliyor mu diye dikkat edince farkediliyor.

Klavye siyah ve harf renkleri kırmızı olunca harfleri ayırt etmesi zor oluyor biraz, tabi bu durum klavye aydınlatmasi kapalıyken geçerli. Aydınlatma açıkken sorun yok.

Bataryasini test etmrdim ama intel işlemcilere göre çok daha uzun dayandığını biliyorum. Oyuncu laptop'u denebilecek bir laptop için çok iyi batarya değerlerine ulaşıyor ryzen modeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paxal -- 20 Haziran 2021; 21:29:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cygnus666

Selam arkadaşlar
    Thinkpad sevdam devam ediyor.
    5 6 ay önce askıya almıştım ama şunu görünce almaya karar verdim.
    Yorumları alabilir miyim?
    Kullanım : günlük ev kullanımı bol bol sörf torrent film medya
    Oyun oynamam.

Kusura bakmayın biraz geç cevap verdim yoğunluktan dolayı, cihazın kodu olan 20T8001UTX kodu ile Lenovo Destek'ten aratma yaptığımızda parçalar bölümünde görülen özellikler: Parmak izi okuyucu var, Ekran kesinlikle IPS, Klavye aydınlatma YOK.

Yani kısaca eğer sizin için klavye aydınlatma olmazsa olmaz değilse bu cihaz bu fiyata alınabilecek en iyi taşınabilir cihazdır. Oyun oynamam demişsiniz ama bunu çift kanal ram yaptığınızda oyunları da rahatlıkla açar.

• cygnus666 C kullanıcısına yanıt

Thinkpad E15 Gen2'ye alternatif olarak Thinkbook 15 Gen2'yi de değerlendirebilirsiniz. E15'e göre artıları: Daha parlak, daha iyi ekran (300 nit), ışıklı klavye, daha küçük boyut ve daha çok usb girişi. Bir de rengi itibariyle daha az parmak izi tutması.

https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-lenovo-thinkbook-amd-ryzen-7-4700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20vg00astx-fiyati,1203019433.html

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

rtx 2060 lı gf65 vardı. sadece Knight online oynuyordum. fazla geldi hem mobil hemde ko yu açacak cihaz lazımdı, bayadır buna bakıyordum. fiyatına göre iyi duruyor. type c den sarjda benim için önemliydi, type c den görüntüde veriyorsa tadından yenmez

cihaz çok iyi, batarya mükemmel gidiyor. bir yerini kısayımda sarjı gitsin derdi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

Thinkpad E15 Gen2'ye alternatif olarak Thinkbook 15 Gen2'yi de değerlendirebilirsiniz. E15'e göre artıları: Daha parlak, daha iyi ekran (300 nit), ışıklı klavye, daha küçük boyut ve daha çok usb girişi. Bir de rengi itibariyle daha az parmak izi tutması.

https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-lenovo-thinkbook-amd-ryzen-7-4700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20vg00astx-fiyati,1203019433.html

Ayrıca muhteşem ötesi Thinkpad klavyesi. Thinkbook kasa olarak Thinkpad kalitesine yakın fakat klavye tamamen Ideapad klavyesi.

• Bloodin kullanıcısına yanıt

Thinkpad'in Thinkbook'a göre en önemli artısı klavyesi. Ben hiç denemedim ama birçok kişiden duydum. Ancak şahsen daha parlak ve doğru renk veren bir ekranı daha iyi klavyeye tercih ederim.

Bu arada Thinkbook 15 20VG00ASTX modelini eşime almıştık. Ekranı, fiyatına göre çok iyi. MSI P75 Creator ile benzer kalitede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NS_85 -- 19 Haziran 2021; 2:4:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Kusura bakmayın biraz geç cevap verdim yoğunluktan dolayı, cihazın kodu olan 20T8001UTX kodu ile Lenovo Destek'ten aratma yaptığımızda parçalar bölümünde görülen özellikler: Parmak izi okuyucu var, Ekran kesinlikle IPS, Klavye aydınlatma YOK.

Yani kısaca eğer sizin için klavye aydınlatma olmazsa olmaz değilse bu cihaz bu fiyata alınabilecek en iyi taşınabilir cihazdır. Oyun oynamam demişsiniz ama bunu çift kanal ram yaptığınızda oyunları da rahatlıkla açar.

Alıntıları Göster

Hiç sorun değil hocam.

Dediğim gibi Thinkpad sevdam var ve fiyat aralığı benim bütçeme çok uygun.

Işıklı klavye pek dert değil benim için ha olsa iyi olur ama bu fiyata istediğim donanımlı Thinkpad bulduğum için önce bir danışmak istedim sizlere.

Thinkbook ekran inceleme ve karşılaştırma bulabilirsem eğer bakarım ekranda önemli çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cygnus666 -- 19 Haziran 2021; 13:58:57 >
  • cygnus666 C kullanıcısına yanıt
    Thinkpad e15 gen 2 indirime girmiş 6.269 tl şu an:

https://m.trendyol.com/lenovo/20t8001utx-r7-4700u-8g-512g-15-6-dos-p-50621207?boutiqueId=571937&merchantId=106198&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.85.8

Thinkbook ise ara ara 6800 liraya düşüyor Gittigidiyor'da

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NS_85

Thinkpad e15 gen 2 indirime girmiş 6.269 tl şu an:

https://m.trendyol.com/lenovo/20t8001utx-r7-4700u-8g-512g-15-6-dos-p-50621207?boutiqueId=571937&merchantId=106198&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.85.8

Thinkbook ise ara ara 6800 liraya düşüyor Gittigidiyor'da

Bu piyasada muhteşem fiyat, böyle bir şey arayanların kaçırmaması gerekir.

• 
Sayfa: önceki 235236237238239
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.