Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugurcansayan

Selamlar

"Orijinal" olmamasını gerektirecek bir durum yok

pcsupport.lenovo.com adresinde 20U5S0DU00 veya seri numarasını girerseniz bilgisayara uygulanmış, modelde bulunan ve uyumlu parçaları görebilirsiniz:

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-l-series-laptops/thinkpad-l14-type-20u5-20u6/20u5/20u5s0du00/parts

Hocam psref sitesinde bu koda benzer bir kod göremedim hepsi benzer yapıdaydı. o nedenle kafam karıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 4hill kullanıcısına yanıt
    Bazı modeller psrefe aylar sonra girebiliyor. Psrefte olmaması normal...
  • ilgilenen arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum. yaeın pc gelirse seri no ile sistemden kontrol eder burdan paylaşırım.

• Hayırlı olsun @4hill

Son 4000 serisi Thinkpad'ler, piyasada intel işlemcili modeller var artık.

5000 serisi ile neler gelecek bakalım.

• Arkadaşlar merhaba, bu modeli düşünüyorum. Hazır indirim mevcutken önerir misiniz?

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma
  • cagdass07 C kullanıcısına yanıt

TR'ye gönderim var mı newegg'de?

Edit: Denedim valla gönderiyormuş :) Ne güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sefa -- 19 Şubat 2021; 15:28:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4hill

Arkadaşlar bu bilgisayarı aldım bugün. Ancak lenovo psref sitesinde

20U5S0DU00

şeklinde bir kod yer almıyor. Bilen birisi fikir verebilir mi?

Eğer resmi bir ürün değilse iade edeyim.

https://m.n11.com/urun/lenovo-thinkpad-l14-20u5s0du00-amd-ryzen-pro-7-4750u-8-gb-256-gb-ssd-free-dos-dizustu-bilgisayar-1690044?magaza=erlteknoloji&gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAvbiBBhD-ARIsAGM48bz4dQ8WsN5UMZ--1Rh9O5A4CKOixYMGXFm3D879hDfA1nhRi0dCOhEaAjF7EALw_wcB

Bugün pc geldi, kurdum ve denedim. Cihazın ekranı hariç bütün özellikleri yeterli ve iyi diyebilirim. Ancak ekran ips olmasına rağmen beni hayal kırıklığına uğrattı. Gerek parlaklığın yetersizliği gerek rengin solukluğu gerekse kontrastı çok kötü. 2012 yılından beri kullandığım x230'un ekranı bile bundan 10 kat daha iyi.

Ürünü iade etme şansım varsa iade edeceğim. Ekran benim için çok önemli. İade konusunu bilen varsa yardımcı olabilir mi?

• 4hill kullanıcısına yanıt
    Hocam aklınızda olsun, lenovonun ülkemizde satılan 9k altında satılan hemen tüm ürünlerinde 250 nit kontrast 700:1 olan ips ekran kullanılmış. Bu durum genel olarak diğer markalar için de geçerli maalesef...
  • Sefa kullanıcısına yanıt

Evet hocam var. Son fiyatı yansıtıp tahsil ediyorlar ondan sonra başka bir masraf çıkmıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sallami

Hocam aklınızda olsun, lenovonun ülkemizde satılan 9k altında satılan hemen tüm ürünlerinde 250 nit kontrast 700:1 olan ips ekran kullanılmış. Bu durum genel olarak diğer markalar için de geçerli maalesef...

Evet, öyleymiş psref ten kontrol ettim. Doğru düzgün bir ekran kullanmamışlar. Yazık olmuş güzelim bilgisayarlara.

• Arkadaşlar i5 10. nesil düşünüyordum ama R5 4500U işlemcili olan laptoplar daha uygun görünüyor.

R5 4500U işlemci performansı iyidir tahminim, ısınma vs. herhangi bir sıkıntı varmı?

Oyun vs. oynanmayacağı için sorun olacağını sanmam ama fikirlerinizi alayım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yksln -- 20 Şubat 2021; 0:1:31 >
  • Selamlar,

20 gün kadar önce Samsung Evo 860 500 GB aldım. Yeni Lenovo Ryzen 4700u bilgisayarıma takınca çalışmadığını gördüm. Çok fazla uğraşlardan sonra(laptop’u bile değiştirdim) Sallami kullanıcısı sayesinde Samsung ssd'lerin Ryzen işlemcilerle uyum problemleri olduğunu öğrendim. Ryzen işlemcili bilgisayar sahipleri Samsung Evo alırken 2 kere düşünsün derim. Az önce benimle aynı durumda olan başka bir arkadaş daha olduğunu öğrendim. Daha fazla olmaması için yaymaya çalışıyorum.

https://quorten.github.io/quorten-blog1/blog/2020/01/20/samsung-ssd-compat-prb?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Edit: 2,5” sata3 disk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresinbabasi -- 20 Şubat 2021; 8:37:4 >

• Uyum sorunu çok uzak ihtimal gibi geliyor ama dikkat etmek lazım. Sırf girişlerin yuvaların şekli benziyor diye çalışacağını ummak maalesef bir yanılgı. Artık C tipi USB bağlantılar bile USB olmayabiliyor.

Satın almadan önce muhakkak üreticiye ve satıcıya sorup onaylatmak lazım. Ben geçenlerde Bilendenal'a Samsung Evo ile E595'te Linux uyum sorunu var mı çalışır mı diye sordum ona göre aldım çalıştı, çalışıyor da. Ama öbür türlü olsa da alsam belki çalışmayıp elimde kalacak belli mi olur. İade edilir veya değişim yapılır da sorun değil, hiç değilse vakte yazık.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagdass07

Evet hocam var. Son fiyatı yansıtıp tahsil ediyorlar ondan sonra başka bir masraf çıkmıyor.

hocam merhaba. Bu siteden alışveriş yapmayı tavsiye eder misiniz? Gümrük + korgo vs ekstra bir ödeme kalemi çıkma olasılığı oluyor mu?

ben uzun zamandır bir ultrabook bakıyordum, ülkemizde alınabilir dediklerimiz 15k dan başlıyor.

aşağıdaki ürünün özellik ve fiyat olarak tam istedğim gibi 8200 de fiyatı var, TR'de olsa en az 13-14 K

ASUS ZenBook 14 Ultra-Slim Laptop

• 14 inch wide-view Full HD 4-way NanoEdge bezel display
    • Latest AMD Ryzen 7 4700U Processor (8M Cache, up to 4.1 GHz)
    • Fast storage and memory featuring 1 TB PCIe NVMe SSD with 16 GB LPDDR4X RAM
    • Built-in IR camera for facial recognition sign in with Windows Hello
    • ErgoLift hinge and backlit keyboard
    • Windows 10 Professional included
    • Extensive connectivity with HDMI, USB Type C, Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.0
    • USB 3.2 Type A, USB 3.2 Type C and Micro SD card reader (*USB Transfer speed may vary. Learn more at ASUS website)
    • Sleek and lightweight 2.78 lbs for comfortable portability
    • Carry sleeve, USB-A to RJ45 ethernet adapter and USB-C to Audio Jack dongle are included
    • MIL-STD 810G military standard for reliability and durability

https://www.newegg.com/global/tr-en/asus-um425ia-nh74/p/N82E16834235516?Item=N82E16834235516&quicklink=true

• quote:

Orijinalden alıntı: sepulturgay

hocam merhaba. Bu siteden alışveriş yapmayı tavsiye eder misiniz? Gümrük + korgo vs ekstra bir ödeme kalemi çıkma olasılığı oluyor mu?

ben uzun zamandır bir ultrabook bakıyordum, ülkemizde alınabilir dediklerimiz 15k dan başlıyor.

aşağıdaki ürünün özellik ve fiyat olarak tam istedğim gibi 8200 de fiyatı var, TR'de olsa en az 13-14 K

ASUS ZenBook 14 Ultra-Slim Laptop

• 14 inch wide-view Full HD 4-way NanoEdge bezel display
    • Latest AMD Ryzen 7 4700U Processor (8M Cache, up to 4.1 GHz)
    • Fast storage and memory featuring 1 TB PCIe NVMe SSD with 16 GB LPDDR4X RAM
    • Built-in IR camera for facial recognition sign in with Windows Hello
    • ErgoLift hinge and backlit keyboard
    • Windows 10 Professional included
    • Extensive connectivity with HDMI, USB Type C, Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.0
    • USB 3.2 Type A, USB 3.2 Type C and Micro SD card reader (*USB Transfer speed may vary. Learn more at ASUS website)
    • Sleek and lightweight 2.78 lbs for comfortable portability
    • Carry sleeve, USB-A to RJ45 ethernet adapter and USB-C to Audio Jack dongle are included
    • MIL-STD 810G military standard for reliability and durability

https://www.newegg.com/global/tr-en/asus-um425ia-nh74/p/N82E16834235516?Item=N82E16834235516&quicklink=true

Alıntıları Göster

Satıcı ve gönderici: newegg

Sorun yaşamazsınız hocam. Son fiyat ne ise o sizden kartınız aracılığı ile tahsil edilir.

Gümrük geldi mi UPS sizi arıyor. Bi form dolduruyorsunuz.

Gümrükten çıkış yapılıp size teslim ediliyor.

Fiyatın içinde kargo&vergi dahil yani.

Ben de buradan alacağım zaten takipteyim. Dediğiniz gibi TR ile 3-4 bin lira gibi farklar oluşuyor.

1 yıl garanti ve ingilizce klavye sorun etmiyorsanız. Öneririm.

• sepulturgay kullanıcısına yanıt
    Asusun ryzen modellerinde aynı özelliklere sahip başka marka laptoplara göre %20 (bazen %40) performans kaybı var. Sogutma yetersiz ve asus tdp yi 15 e sabitlemis. Lenovolarda örneğin 25w ta kadar çıkıyor. Linkini verdiğiniz laptop ile ilgili yorumlara bakmadan, tarafsız kıyaslamalı bur inceleme okumadan almayın derim. Günümüzdeki işlemciler değişken tdp ye sahip. Ryzen u serisi 12-25 arası tdp ye sahip. Yani laptopu tasarlayan bu aralıkta bir değer secebiliyor. Bu durum artık özellik değil tasarımın one çıktığını gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdass07

Satıcı ve gönderici: newegg

Sorun yaşamazsınız hocam. Son fiyat ne ise o sizden kartınız aracılığı ile tahsil edilir.

Gümrük geldi mi UPS sizi arıyor. Bi form dolduruyorsunuz.

Gümrükten çıkış yapılıp size teslim ediliyor.

Fiyatın içinde kargo&vergi dahil yani.

Ben de buradan alacağım zaten takipteyim. Dediğiniz gibi TR ile 3-4 bin lira gibi farklar oluşuyor.

1 yıl garanti ve ingilizce klavye sorun etmiyorsanız. Öneririm.

Alıntıları Göster

dediğim gibi almayı çok istiyorum. TR de Laptopların pahalı olması bir yana zaten ürün bulunmuyor.

Peki şu arkadaşın yaşadığı sorunla ilgili bir yorumunuz var mı?

genelde millet kredi kartı, adres vs ile ilgili sorunlar yaşamışlar.

Alıntı

metni:
    19.01.2021 tarihinde Newegg sitesinden leptop almaya karar verdim.Siparişi geçtikten ve parayı ödedikten bir süre sonra hesabımın güvenlik önlemleri nedeniyle banlandığını ve siparişin iptal olduğunu öğrendim neyse 5 gün bekledim ama iade hala yatmadı.Newegg ile iletişime geçtiğimde paranın kendilerine ulaşmadığını hala bankamda provizyonda olduğunu söylediler.Bankamı aradığımda ise ödemenin başarılı olduğunu provizyonda paramın olmadığını söylediler.Sizce nasıl bir yol izlemeliyim başına bunun gibi bir olay gelen varsa yardımcı olabilir mi?

• sepulturgay kullanıcısına yanıt

Hocam site bana ait değil sonuçta. Yakınım olarak sipariş geçip sorun yaşamadan teslim alan var. Çok fazla sayıda buradan ürün getirtip sahibinden, letgodan 2-3 bin karla satmaya çalışan elaman doldu. Belki onlara karşı önlemler almışlardır.

Hesabınızı açın bilgilerinizi eksiksiz doldurun. Gerekirse newegg ile yazışın ondan sonra siparişinizi oluşturun. Bilemiyorum kısacası bu tür sorun yaşamadığım için. Ben de yakında zamanda sipariş oluşturacağım. Sorun yaşarsam belirtirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sallami

Asusun ryzen modellerinde aynı özelliklere sahip başka marka laptoplara göre %20 (bazen %40) performans kaybı var. Sogutma yetersiz ve asus tdp yi 15 e sabitlemis. Lenovolarda örneğin 25w ta kadar çıkıyor. Linkini verdiğiniz laptop ile ilgili yorumlara bakmadan, tarafsız kıyaslamalı bur inceleme okumadan almayın derim. Günümüzdeki işlemciler değişken tdp ye sahip. Ryzen u serisi 12-25 arası tdp ye sahip. Yani laptopu tasarlayan bu aralıkta bir değer secebiliyor. Bu durum artık özellik değil tasarımın one çıktığını gösteriyor.

bilgilendirme için teşekkür ederim öncelikle.

Bu model olacak diye bir şartım yok zaten başka model marka serilere de bakıyorum.

Bu yorumunuzu neye göre yazdınız bir kaynak var mı?

Modelin incelmesinde bahsettiğiniz durumun sessiz modda ve pilde çalışırken olduğu yazıyor. Anladığım kadarı ile sessiz modu kapayınca böyle bir sorun olmaz

Alıntı

metni:
    The performance drops once the processor is limited at 10W on the Silent mode, but this laptop does very well on battery, running at 15-25W, just the same as when plugged in. 

• 860 Evo’nun 2 çentiği var, sokete otursa bile görmüyor tek çentikli modellerden almak gerekiyor.

Tek çentikli modeller daha yeni.

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma
  • 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.