Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sallami

14 inç thinkbook var mı hocam g2 olacak yalnız?

Hayır sadece 1 adet E 15 Gen 2 mevcut.

Sıfır kapalı kutu, 23,5 ay garantili, 5700TL

4500U + 256GB SSD + 8 GB RAM + IPS Ekran + Klavye aydınlatma

Bir tane de 4700U işlemcili E15 Gen 2 var ama o birkaç ay kullanıldı. 512SSD ve 16GB RAM var. İsteyen olursa bunu satıp diğerini kendim kullanabilirim.

• _magnetar_ kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam E serisinin portları benim için çok yetersiz.
  • Arkadaşlar bütçe 8000 TL (Ufacık - Birazcık esnetebiliriz :) )SIFIR Laptop düşünüyoruz intel düşünüyorduk ama ryzenin inteli tokatladığı videolara denk gelince ryzene döndük bana bi laptop önerir misiniz 256 GB SSD+1TB HDD hafızalı(yada buna yakın hafıza şart çünkü oyunlar dosyalar vs.) 120 hz yenileme minimum 1650ti ekran kartı vs vs ısınma sorunu olmayacak oyun artı iş kullanımı için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 68023967 -- 6 Şubat 2021; 17:25:43 >
  • Arkadaşlar e15 gen2 modelde uzun süre kapalı kaldıktan sonra açınca bios menü açılıyor tekrar kapatıp açtıktan sonra windows açılıyor bunun sebebi ne olabilir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canpolat_28 kullanıcısına yanıt

Selamlar

Sizin bilgisayarın SSD'nin markası firmware'ı nedir bilmiyorum ama cold boot ile sorun yaşıyor olabilir. Bilgisayarı açınca pcsupport.lenovo.com adresinden Sürücüler ve Yazılımlar -> Depolama ile belki çözüme ulaşırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcansayan -- 8 Şubat 2021; 12:42:12 >
  • Selam arkadaşlar, 20 gün kadar önce Lenovo Ryzen 4700u 15 Gen 2 aldım. Arızalı olduğu için servise verdim. Şimdi değişim-iade raporu ile aldığım yere gideceğim. Eğer firma stokunda yoksa iade yapacaklar. 5800-6000TL bandında alternatif bir model var mı önerebileceğiniz?
  • Geçmiş olsun. Değişim/iade çıkmasına sevindim. En azından süründürmemişler.
  • sallami kullanıcısına yanıt
    Evet korktuğum kadar uzun sürmedi...
  • Ben de kendime 14 inç 1.4 kiloyu geçmeyen bol portlu mat ekran bir laptop bakıyorum. 11 nesil intel de olabilir. Zen3 amd de. 7000 altında olursa iyi olur. Bulursak haberleşiriz. Haydi rastgele...

Hp 445 g8 ve hp 440 g8 fena görünmüyor. Bakalım TRye gelecek mi?

Bu arada hp 450 g8 vardı geçen 1.74 kg. İstersen bir bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 8 Şubat 2021; 19:58:35 >
  • ne arızası verdi bilgi verir misiniz e14 için kasa kalitesi nasıldı tecrübeleriniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levona02x5 -- 8 Şubat 2021; 21:38:42 >
  • levona02x5 L kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Kasa e14 değildi. Thinkbook 15 gen2 ARE 20VG006WTX idi. Ben malzeme kalitesini alttaki plastik kapak dışında beğendim. Yeni bir SSD takmak istediğimde tanıtamadım bir türlü. En son servise verdiğimde anakartın problemli olduğunu öğrendim. Stoklarında varsa değiştirme ya da iade hakkım var. Şu an başka bir cihaz bakıyorum. Ama kuvvetle muhtemel yine aynı cihazı alacağım.
  • E14 Gen2 4500u cihazımın ses kartı ve anakart bilgilerine nereden ulaşabilirim?

Ses kartının ne kadar iyi olduğunu öğrenmem gerek

• bounfled B kullanıcısına yanıt
    Lenovo modellerinin genelinde kutu üzerinde bulunan barkodlu model bilgilerini içeren etiket üzerinde üçüncü satır idi sanırım serino ya da model no gibi bir şey idi sanırım anakart seri nosunu gösteriyor. Bu seri noyu lenovo help e girerseniz cihazın tüm destek dokümanları ve uygun parça listesine ulaşabiliyorsunuz.

Bu anakart seri no bilgisini aida gibi yazılımlar da gösteriyor. Oradan da bulabilirsiniz. Hatta ses kartı özellikleri de gösteriyor olabilir aida.
  • ugurcansayan kullanıcısına yanıt

Hocam ssd firmware ı böyle ciddi bir probleme sebep olabilir mi bilemiyorum açıkçası , konuda arattığımda da böyle bir soruna karşılaşanı da görmedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 4500u işimi görür nitelikte incelediğim kadarıyla. Fiyatı da bulabildiğim en ucuz Acer marka 5200TL bütçeme uygun.

Masaüstü var oyun için ama gerekirse güncel oyunları da orta ayarlarda en en kötü 30fps oynatır gördüğüm kadarıyla. Fiyat performans olarak çok iyi bir cihaz gibi geldi bana.

Dolar düşüşü devam ederse belki az daha bile düşebilir alana kadar. Ama acelem yok, o yüzden asıl sorum şu, 5000 serisi ne zaman çıkar bununla ilgili bilgi var mı? Yoksa al geç mi dersiniz?

• sallami kullanıcısına yanıt

Audio chip orda yazıyor, ama yazan model hakkında hiçbir yerde bilgi yok (realtek alc3287). Ayrıca anakart hakkında da bilgi vermemiş. Tuhaf.

• bounfled B kullanıcısına yanıt
    48khz/24bit olduğu daha profesyonel işlemler için harici kart kullanılması gerektiğini reditte yazmış biri. Alc3287 çipi 4 dolara satılıyor o kadar ucuz yani... tüm lenovolarda da bu kullanılmış hem de yıllardır...
  • 4500u thinkbook 15 internete düşmeye başlamış. Bakalım 14 inç (amd) gelecek mi

https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levona02x5 -- 12 Şubat 2021; 16:53:51 >
  • thinkpad e14 gen2 kullanıyorum. kullananlara bir sorum olacak.

bu üst taraftaki ses açma kapama mikrofon tuşları arada çalışmıyor. şu şekilde mesela ses açma kapama tuşunun ışığı takılı kalıyor, çalışıyor ama ışığı kapanmıyor. mikrofon tuşu aynı şekilde. yıldız simgeli olan istediğimiz şeyi atadığımız tuş çalışmıyor mesela. ve bu durup dururken oluyor. yeniden başlatınca düzeliyor ama iki güne bir yaşıyorum bu durumu.

yazılımsal muhtemelen ama güncellemeler geliyor fakat düzeldiği de yok. araştırdım başka yaşayan var mı diye ulamadım. var mı başka yaşayan?

• levona02x5 L kullanıcısına yanıt
    Bir iki hafta önce psrefe girmişti yeni modeller. Eklenen modellerden biri 20VG00ASTX kodlu 4700u, 512 ssd ve 300 nit ekran. Bakalım kaç liraya girecek piyasaya...

20vg008wtx modeli ise 4500u, ve 2 adet nvme ssd slotlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallami -- 12 Şubat 2021; 17:36:55 >
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.