Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (212. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gömülü ramler micron marka 22-22-22-52
  • @Prfssr Hocam sizle konuşmuştuk usb type c muhabbetini galiba

Aliexpress'te bir adet buldum 8.80 dolarlık kuponlar var plati'de kuponla alınınca baya bi uyguna geliyor ben alıcam büyük ihtimal.

https://tr.aliexpress.com/item/4000683482443.html?spm=a2g0o.cart.0.0.7ffc3c00alL6gR&mp=1

toplamda herşeyi dahil edersek 30 lira bile yapmıyor.

• Bugün %7 şarjı olan laptopumu saat 12.33 te şarja koydum saat 14.30 fullendi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar bu ürün nasıldır acaba?

E ve L serisi arasındaki farklar nedir acaba?

L serisinde gen1 ve gen2 arasındaki farklar nedir?

Son olarak vobi teknoloji hakkındaki görüşleriniz nedir?

Her türlü cevaba açım :) iyi forumlar...

• 8000 civarına harici gpu'suz H işlemcili düşmedi bi doğru düzgün. :/

• ykurtulus kullanıcısına yanıt
    Kaç watta kadar destekliyor ben göremedim ama 65w destekliyordur herhalde. Fiyatı da uygunmuş gerçekten baya. Ama ben de çok masraf ettim laptopa bir süre artık bir şey almayacağım.
  • Chronotide kullanıcısına yanıt

11 Kasım'da Matebook 14 7500 tl ye düştü 16-512

• Thinkbook 15 inc modelini aldım. Şöyle bir sorum var, ssd tarafinda 2 adet m2 veya bir m2 bir sata takilabiliyor diye hatırlıyorum özelliklerden ancak ilk defa m2 kullanıyorum, cihazda ikinci için bir yuva göremedim. Yanlış mı hatırlıyorum 1 m2 ve 1 2.5sata mı destekliyor, fotoğrafı ekliyorum.

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper24 -- 15 Ocak 2021; 23:36:58 >
  • alper24 A kullanıcısına yanıt

• Huawei alacağım son laptop markası sanırım. Çok QC problemleri var.

Lenovonun tanıtım dokümanında iki m2 ssd ya da 1 m2 bir 2.5 sata birlikte kullanma olanağından bahsediliyordu. Bu bilgiyi baz alarak bize gelende hangisi var ya da olabilir diye araştırmaya çalıştık. Bir sonuca varamadık. Onu hatırladınız sanırım...
  • Dünyanın en büyük üreticilerinden birinin QC'yi kötü yapacağını düşünmüyorum. Zira çok matebook 14 aldırdık kendimde aldım o fiyatlara çok donanımlı,fazlasıyla premium. QC'lik durumda göremedik. Ama ilerisi için ne olur tabi ki bilemeyiz.

• Sırf bu konuda bolca okudum valla :) Arkadaşlarıma ne kadar almayın dediysem aldılar, hepsi problem yaşıyor neredeyse.

Misal ne yaşadılar hocam matebook 14 ile ilgili? Işık sızması demeyin lütfen,bu bir sorun olamaz. 10 IPS panelin 9 unda ışık sızması oluyor.

Hocam SSD'nin önündeki parça çıkabiliyor mu ? Şu haliyle 2280 lere uyumlu gözükmüyor. Mekanik HDD kısmını söktün mü? Orada belki ikinci bir m2 yuvası vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FALEZ34 -- 16 Ocak 2021; 14:10:27 >
  • Fanın durduk yere idle'da iken çalışması, fandan gelen hissing sesi, ısınma problemleri, ekran kalitesizliği (sadece backlight bleed olsa keşke), günlük donma problemleri sıfır kurulumda, trackpad'in lag problemleri, pil yetersizliği ve pilin son derece hızlı kapasite kaybı ve genel kalite ile ilgili şikayetler. Huawei kaliteli bir laptop üreticisi değil, niye bu kadar savunuyorsunuz anlamış değilim. Diğer markalar duruyorken Huawei tercih etmek için ciddi bir sebep olması gerekiyor ve bunları sağlıyor değil Huawei.

Matebook 14 için mi bu yorumlar? Quadhd 300nit 100srgb gibi mükemmel bir panele sahip. Pil ömrü 7 saat civarı ki 45w işlemci kullanıyor bu laptop, çok çok iyi değerler. 15w işlemci ile karşılaştırmamak lazım. Her üreticinin laptoplarında sorunlar var. Asla savunmuyorum,sadece fazla vurmuşsunuz. Diğer sorunları yaşayan illa ki vardır, bunları kendim yaşar veya tanık olursam bunu söylemekten asla çekinmem.

• Isınma sorununu gruba kanıtlarıyla attım. Ryzen 5 4600h gibi işlemciye fiziksel anlamda çok güzel soğutmada koyulsa bu kadar incelik ve az hava sirkülasyonu ile ısınma kaçınılmaz. CS-GO testinde 102 dereceleri gördü maalesef. Günlük kullanımda işlemciyi 8w'a sabitledim ve 42 dereceyi geçmiyor. Fanları da açmıyor.

• Merhabalar,

Ben de az önce 15 Gen 2 (20VG006WTX) siparişi verdim. İ5 11. Nesil Acer aspare 5 ile arada kalmıştım. İşlemci performansı ve fiyat farkı(850 TL) nedeniyle Lenovo’yu tercih ettim.

Bir arkadaş sağolsun ram için “Kingston Hyperx impact 3200 mhz” önermiş.

Peki sağlıklı 250 GB disk için hangisini önerirsiniz? Link gönderme şansınız var mı acaba?

Bahsedilen ram linki sanırım bu idi...

Kingston Hyperx 8gb 3200MHZ CL20 Ddr4 Sodımm Ram HX432S20IB2/8

https://www.hepsiburada.com/kingston-hyperx-8gb-3200mhz-cl20-ddr4-sodimm-ram-hx432s20ib28-p-HBV00000YRZSM?magaza=Elmac%c4%b1k

• 
Sayfa: önceki 210211212213214
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.