Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: foxtrot

<merhaba, doğru mu anladım, gelen RAM'i mi değiştirdiniz? Bende de L15 var ama bir tanesi lehimli diye biliyorum..

Bende de gelen RAM DDR4-2666. Bana gelen ürünün kodu YTX. WTX ve XTX kodlarını da gördüm ancak nasıl bir fark var bilmiyorum. Benim gördüğüm ilanlarda DDR4-3200 RAM gösteriyor, ancak bizde satıcılar ilanları çok bilinçli koymadıkları için alan birisi belki teyit edebilir. Mesela benim aldığım ilanda da RAM 3200 olarak görünüyordu.

Genel olarak Lenovo'larda çok farklı malzemeler kullanılıyor. Bende 512GB Samsung SSD çıktı, RAM ise Micron'un üretimi (Crucial markasının sahibi olan üretici, ama testlerde unknown manufacturer olarak görünüyor)

Bendeki L15'in (20U7001YTX07) test sonuçlarını aşağıda paylaşıyorum.

https://www.userbenchmark.com/page/ipblacklisted

https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar

ben burdan almıstım 11.11de

ram samsung ssd wd çıktı :) güvenlik bantlarını vs ben açtım

• quote:

Orijinalden alıntı: ykurtulus

dual channel oldu di mi?

Doğrudur hocam dual channel  klavyenin aydınlatma şiddeti ayarlanabiliyor çok beğendim.

• BlackMon B kullanıcısına yanıt
    L15’in çerçeveleri daha mı kalın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawyer.ÖUL

L15’in çerçeveleri daha mı kalın?

gen2 ye göre evet öyle diyorlar :) öyle aşırı degil bence göze batmıyor bile ikisini yan yana koymak lazım bakmak lazım

https://i.hizliresim.com/bfMebk.jpg

burda arkadaşımız atmıştı ( benim pc yanımda degil )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackMon -- 6 Aralık 2020; 21:31:44 >
  • Bende gelen RAM DDR4-2666 nedense

• RAM'ın 2666 vs 3200 çıkması ilginç. Ben Teknoraks'tan aldım. Yorumlarda bazı satıcıların notebook'u satmadan önce içindeki malzemeleri değiştirdikleri yazılı. Bu satıcıların isimleri forumda var mı?

• https://www.hepsiburada.com/acer-swift-3-sf314-42-amd-ryzen-5-4500u-8gb-256gb-ssd-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hseey-001-p-HBV00000XV6D7?magaza=Teknorya

Ram gömülü geliyor bunda değil mi, 16 falan olmuyordu. Doğru mu hatırlıyorum?

Böyle bir cihaz lazım bana, şirketin verdiği 7 senelik lenovo sırtımda ve canıma okuyor her gün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dış kapının iç mandalı kullanıcısına yanıt

Evet gömülü ram ile geliyor.Geri kalan her şey sorunsuz 1 aydır kullanıyorum.

• foxtrot F kullanıcısına yanıt

Hocam burada hep yazıyoruz zaten Teknoraks'dan ürün satın almayın diye. Teknoraks,Atlantis Doğu vb. markalar ürünün üzerinde ki orjinal 3200mhz cl22 Samsung ramleri alıp timetech veya başka çöp 2666mhz ramler takıyor. Bunu intel laptoplarda yapsa tamam da Ryzen hele ki dahili gpu ile kullanacagimiz Ryzen'lerde 2666mhz ram takmak laptopu öldürmektir. Önerim GTI bilişim veya Vesmark'tan satın almanız olurdu. Lenovo daima Samsung ram ve Wd SSD kullanıyor laptoplarinda.

• quote:

Orijinalden alıntı: pilamimarsu

Hocam burada hep yazıyoruz zaten Teknoraks'dan ürün satın almayın diye. Teknoraks,Atlantis Doğu vb. markalar ürünün üzerinde ki orjinal 3200mhz cl22 Samsung ramleri alıp timetech veya başka çöp 2666mhz ramler takıyor. Bunu intel laptoplarda yapsa tamam da Ryzen hele ki dahili gpu ile kullanacagimiz Ryzen'lerde 2666mhz ram takmak laptopu öldürmektir. Önerim GTI bilişim veya Vesmark'tan satın almanız olurdu. Lenovo daima Samsung ram ve Wd SSD kullanıyor laptoplarinda.

Teknoryadan alınır mı hocam ? Çok yerde karşıma çıkıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yunuss.10 kullanıcısına yanıt

Hocam içinde gelen ramin markası ve mhz'si ne?

Ekran kalitesi nasıl?

Ağırlık ve kasa hissiyatı nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: Fire Cavalry

Hocam içinde gelen ramin markası ve mhz'si ne?

Ekran kalitesi nasıl?

Ağırlık ve kasa hissiyatı nasıl?

Dün söktüğümde gömülü Ram'i fark etmedim CPU-Z'den baktığımda markası yazmıyor ancak 3200 MHz. Malzeme kalitesini çok beğendim metal değil ancak çok sağlam duruyor. Ekranı çok fazla parlak değil ancak ben zaten genelde orta parlaklıkta kullanıyorum

• Bilgi için çok teşekkürler. Alıp kullanmaya da başladım, o nedenle değiştiremem, ancak sayenizde yine de haberim olmuş oldu. Dediğim gibi SDD çok sorun değil, Samsung epey hızlı ama RAM'in 2666 çıkmasına üzüldüm. Bunun yapılmaması gerekir diyeceğim ama ülkenin genel sorunu bu..

• Bende L15 arifesindeyim hocam. Fan sesi hakkında bilgi verebilir misiniz?

• ririii kullanıcısına yanıt

Teknorya genel olarak Acer satar ve Acerler'de arka kapağı açmak garanti dışı kalmasına sebep olduğu için fabrikadan nasıl çıktıysa elinize de öyle gelir. Genel olarak Teknorya güvenilir bir tedarikçi zaten.

• Hocam sen bu fan sesi olayı yüzünden bu gidişle laptop alamayacaksin

Bu arada ben de e14 gen2 var fan slacilmiyri nerdeyse cok nadir calisiyor. Oyun oynarken falan duydum o da çok azdı hiç rahatsız olmadım.
  • Prfssr kullanıcısına yanıt

Hocam valla tecrübe etmek lazım. Acer i alınca o sorundan sonra takıntı oldu. Çocuk oyuncağı olmadıgı için bu sefer daha kesin bir şekilde almak istiyorum.

• yok hocam dalga geçmedim, hepimiz farklı şeylere takılıyoruz. zaten benim de var bu tarz şeylerim. millet duysa manyak mısın der ve bazen bu tarz şeyler benim için performansın önüne geçiyor kendime hakim olamıyorum.

fan olayı rahatsız edici olabiliyor biliyorum bende de asus rog vardı o da aşırı fan sesi çıkarıyordu keza eskiden monsterım varken o da böyleydi. şuan e14 gen2 de fan olayı cidden çok iyi mesela şuan fan çalışmıyor sıfır ses.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prfssr -- 7 Aralık 2020; 17:15:25 >
  • Bende yıllardır sessiz modeller kullandıktan sonra böylesine güçlü soğutmaya sahip bir model alınca çok farklı oldu(benim an515-55 de ayrı olarak faninda farklı sorunda vardı). Oyun performansı benim için ön planda olmadığı için açgözlülük yapmayıp daha çok konfora odaklı laptoplar almam gerektiğini anladım. İyi günlerde kullanın E14 Gen2'yi hocam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pilamimarsu -- 7 Aralık 2020; 17:52:29 >
  • Abiler yanlış anlamayın dilenci değilim ama bana hafif, en az ryzen 5 4500u lu ve bir cihaz önerir misiniz?
    Meşhur acer ı 256 ssd ve lehimli Ram yüzünden eledim.

Bu thinkpadler olmaz, cihaz sırtımda İstanbulu geziyorum :d

Mantık şu. Zaten yanımda powerbank taşıyorum, PD destekli bir powerbank alırım, cihaz powerbank ile de şarj olursa type c üzerinden bana çiçek gibi olur.

Ekleme : Freedos 250 GB falan da olur 500 GB bulur bir yerden çakar geçerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dış kapının iç mandalı -- 7 Aralık 2020; 19:8:35 >
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.