Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (154. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pilamimarsu

R7 3750h HP li fiyati ile ayni olan i5 9300h 1660ti HP nt0001 var. I5 9300h r7 3750h dan guclu,ayrica arka tasarimi cok daha guzel.

Soruya gelicek olursak. Ben R5 4600h 1650ti yi tercih ederim. R5 4600h cok daha guclu bir islemci. 1650ti vs 1660ti max q arasinda ki fark hatri sayilir derecede az. 144hz ekran ve daha serin calisicak olmasida buyuk artilar.

Cevap icin teşekkürler. 4600 lü modeli aldım. Ama baktığım kıyaslamalarda intel muadiline göre gozle görülür derecede ısınıyor gibi islemci. Bana mı oyle geldi acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FBcoskunFB F kullanıcısına yanıt

Benim inceledigim testlerde 6-7 derece daha serindi. I5 10300h kullanan bir hocamin 95 leri gorurken R5 4600h li model 89 maksimum gormustu testlerde. Yaniliyorda olabirim. Hayirli olsun bu arada hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mfatih1907

Kendim için almıyorum öğretmen babam ve öğrenci kardeşim için aldık, umarım memnun oluruz yardımlarınız için teşekkürler.

Alıntıları Göster

Arkadaşların söylediği doğru ama bu kişinin kullanımına göre de değişir. Yani tarayıcıda 20-30 sekme açmıyorsanız. Web'de gezinme, film, müzik, ofis işlerinde 8 gb ram de sizi epey götürür. Ki 4-5 yıl sonra kim öle kim kala. Almışsınız artık. hiç kafanıza takmayın, güle güle güzel günlerde kullanın

• quote:

Bende onu düşündüm hocam. Verirler mi yorum yapsak acaba  

Web sitelerinde bizden almak diye bir kural var mı acaba. Sonuçta farklı bir site ama aynı satıcıdan aldık. Sanırım problem çıkmaz. Ürün gelince yorum yapar kodumuzu alırız Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma 

• quote:

Orijinalden alıntı: White Death

Matebook 14 stok var gözüküyordu kuponla 6100e ama ödemeyi almadılar bir türlü kaldık öyle

Tamam geri gelmiş zaten ön sipariş olarak alıyorlar herhalde kargo en geç 9 Aralık yazmışlar farketmemiştim Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma 

• White Death kullanıcısına yanıt

ödemeyi almıyorlar derken? Kupon indiriminden yararlanamadınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hukuk1453

ödemeyi almıyorlar derken? Kupon indiriminden yararlanamadınız mı?

Hata veriyordu hocam sistem yoğun falan filan diye. Tam bilmiyorum olayını. Stok bitti dememek için de olabilir belki. 4 tane gösteriyordu.

Daha sonra tekrar denedim bu sefer kabul ettiler siparişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Death -- 12 Kasım 2020; 0:34:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VgrooveR

Arkadaşların söylediği doğru ama bu kişinin kullanımına göre de değişir. Yani tarayıcıda 20-30 sekme açmıyorsanız. Web'de gezinme, film, müzik, ofis işlerinde 8 gb ram de sizi epey götürür. Ki 4-5 yıl sonra kim öle kim kala. Almışsınız artık. hiç kafanıza takmayın, güle güle güzel günlerde kullanın

Alıntıları Göster

Teşekkürler hocam malzeme kalitesinde sorun yaşamamak için düşündüm daha çok umarım sıkıntı olmaz.

• VgrooveR kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bunu sordum bi umut verirler belki diye ama n11'den satın alınanlar için bu kampanya geçerli değil dedi, kendi sitelerinden alınanlar için geçerliymiş sadece :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de matebook14 16/512 olan modelini aldım.

İlgilenebilecek bir arkadaş şimdiden konu başlığını açarsa iyi olur, modele özel konuları orada tartışırız.

Gördüğüm kadarı ile forumda satın alan çok olmuş. Herkese hayırlı olsun.

• quote:

Tabi ki hocam

hocam merhaba,

az once HB da gordum,

sızın aldıgınız laptop bu sanırım değil mi? fiyat durumu nasıl sizce, bu fiyatı vermişken ryzen 7 4800h mi bakmalıyım ne dersiniz,

Amacım iyi bir ekran olsun, güncel oyunları ultrada gerek yok full ayarlarda oynatsın birde foto video edit için dusunuyorum ne dersiniz.

https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-intel-core-i5-10300h-16gb-512gb-ssd-gtx1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q7mey-001-p-HBV00000VFUAQ?magaza=BOZDAN%20Teknoloji

• jackhammer kullanıcısına yanıt
    Evet hatta aynı satıcı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle1908

Evet hatta aynı satıcı

1650 için oyun testlerine baktım yüksek ayarlarda ortalama 50-60 fps veriyor, 1650ti olsa keşke 1 tık daha iyi olurdu ama bununda gördüğüm kadarı ile ram ve ekran artıları var, birde fiyat da kafamı karıştırdı vallahi bunaldım artık aylardır laptop bakıyorum bir yandan dolar kuru derken iyice çıkmaza gidiyor süreç

• jackhammer kullanıcısına yanıt
    Ben de senin durumunda idim. Gerçi ben gamer değilim sadece fiyat performans iyi olsun istedim. Buradaki arkadaşların yazışmalarından görüp aldım.
    Dün acaba ryzen 4000 serisi mi alsam diye düşündüm.

Arkadaşın dediği gibi ne amaçlı alacağına bağlı karar ver ve al bence.

Hepsinin artıları ve eksileri var

• huseyinxy kullanıcısına yanıt

Özel bir program kullanmıyorsanız ikisiyle de sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Eğer kullanıyorsanız, eski bir Matebook 13 2K ekran kullanıcısı olarak kullandığım monitörlerin çoğu full HD olduğundan çözünürlük değişimine hassas programlarda bazı sorunlar yaşıyordum. Ama bu programlardan herhangi birini kullanmıyorsanız bir fark yaratacağını düşünmüyorum.

Şimdi L15 aldım tam eşleyebilmek ve iki tarafta da yaptığım değişmeden birbirine tam aktarılabilsin diye.

• eng.39 E kullanıcısına yanıt

Ben bu ürünü aldım, bugün de gelir diye umuyorum.

Ancak, lenovo support sitesinden kontrol edince model ile ilan başlığı uymuyor.

Lenovo L 15 20u5001ytx03-ryzen7-4750u-16gb-256ssd-156-freedos-fu-P455678672

İlanda belirtilen model numarası: 20u5001ytx03

https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/thinkpad-l-series-laptops/thinkpad-l14-type-20u5-20u6/20u5/20u5001ytx03?linkTrack=Homepage%3ABody_Search%20Products&searchType=5&keyWordSearch=20u5001ytx03

Ürünün kutu bantları üstündeyse seri numarasından kontrol edip doğruysa açmalarını, aksi taktirde firma ile irtibata geçmelerini tavsiye ederim.

• Selamlar.

Bir arkadaş Huawei müşteri hizmetlerine Huawei Türkiye satıcı hesaplarını sorduğunda, bizimle alakası yok, biz sadece kendi sitemizden satıyoruz demişlerdi.

Firmanın sitelerdeki profili bu resimdeki şekilde.
    Yetkili satıcı olduğunu düşünüyorum. Yanındaki hediyeleri verirler bence ancak diğer 1tl yapan kodu alabilir miyiz görüşmek lazım.

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

• serkaf S kullanıcısına yanıt

Güzel ama ram takviyesi lazım. 5500M 1660ti maxq gibi performans veriyor 4800h'ın gücünü herkes biliyor. Bence alınabilir hemde msi.

• 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.