Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TR piyasasına pek hakim değilim, Condoctount almayın o sıvı metal ve tehlikeli, bu fiyatları vermek yerine Arctic MX4 2019'da alinabilir lakin soğutmadada fark olur. Her türlü stok macuna göre ısı düşüşü elde edersiniz zaten.

• mikhail kullanıcısına yanıt

hocam siz coktan surdunuz sanirim ama fotograf cektiyseniz ya da ne kadar nereye surulecegine dair bi gorsel referans verebilir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: _magnetar_

Lenovo Vantage yazılımı ile Fn ve Ctrl tuşlarının yerini değiştirebilirsin. Ben de Ctrl tuşunu köşede kullanmaya alışkınım. Yazılım üzerinden yer değiştirdim. Şu anda sol alt köşedeki tuş Ctrl olarak çalışıyor. Tavsiye ederim.

Alıntıları Göster

Ctrl ve fn tuşunu yer değiştirmek için klavye ayarlarını bulamadım? Bilgisi olan var mı?

• Hisoka H kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam BIOS'ta olması lazım hocam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hisoka H kullanıcısına yanıt
    Lenovo Vantage uygulamasından yapılıyor. Mağazadan indirebilirsiniz.

• ugursimsek_03 kullanıcısına yanıt

İndirdim uygulamada öyle bir seçenek göremedim. Ekran görüntüsü atabilir misiniz?

• Free Man. kullanıcısına yanıt

hocam bugun performans moduna alip kullandim makine 90 100 108 derecelerde calisiyor cpu da yuzde 70 80lerde iken maximum 111 dereceye kadar cikti isin garip tarafi ne ust kasa isiniyor core temp uygulamasiyla olcuyorum sicakligi bu nedir hocam anlamadim gercekten bugun 14 gun doluyor alali bir tek bende mi bu sekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark_zero_cool -- 3 Kasım 2020; 14:38:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_zero_cool

hocam bugun performans moduna alip kullandim makine 90 100 108 derecelerde calisiyor cpu da yuzde 70 80lerde iken maximum 111 dereceye kadar cikti isin garip tarafi ne ust kasa isiniyor core temp uygulamasiyla olcuyorum sicakligi bu nedir hocam anlamadim gercekten bugun 14 gun doluyor alali bir tek bende mi bu sekilde.

Hocam farklı sıcaklık ölçme programları ile ölçtünüz mü? Belki programdan kaynaklı bir problem olabilir.

• VgrooveR kullanıcısına yanıt

hwmonitor ile de bakiyorum sonuclar ayni hocam cok ilginc teknik olarak nasil 111 dereceye cikabiliyor bu alet alan arkadaslarda hic mi boyle bir durum olmadi acaba performans modunda suan 80 den assagi inmiyor 78 80 yeni sekme acsam 3.9ghz e kadar cikiyor frekans sicaklik 100 derece gosteriyor

• quote:

hwmonitor ile de bakiyorum sonuclar ayni hocam cok ilginc teknik olarak nasil 111 dereceye cikabiliyor bu alet alan arkadaslarda hic mi boyle bir durum olmadi acaba performans modunda suan 80 den assagi inmiyor 78 80 yeni sekme acsam 3.9ghz e kadar cikiyor frekans sicaklik 100 derece gosteriyor

Dengeli kullandığınızda durum nasıl? Sizin makinada normal olmayan bir şeyler var. Sanki içindeki termal macunlar kurumuş mu. Yoksa soğutucu işlemciye iyi temas etmiyor mu bilemedim. Eğer içinize sinmiyorsa iade edin.

dengeli modda ise 85 90 derecelerde takiliyor hocam, 14 gun doldu hocam simdi iade edebilir miyim bugun son gun daha dogrusu iade surecini bugun baslatabilir miyim gecen ayin 20 sinde almistim

• quote:

dengeli modda ise 85 90 derecelerde takiliyor hocam, 14 gun doldu hocam simdi iade edebilir miyim bugun son gun daha dogrusu iade surecini bugun baslatabilir miyim gecen ayin 20 sinde almistim

içinize sinmiyorsa iade sürecini başlatın. Aldığınız site üzerinden iade süreci başlatılabiliyorsa denemekten zarar gelmez

hocam karar veremedim ki 111 derece olmasi normal degil iade etmek istemiyorum ama pc de sorun varsa cope atmis olucaz bu sefer paramizi.

• quote:

hocam karar veremedim ki 111 derece olmasi normal degil iade etmek istemiyorum ama pc de sorun varsa cope atmis olucaz bu sefer paramizi.

O zaman aklıma gelen tek çıkar yol, servise göndermek. Bir de dengeli pil kullanımı mevcut iken şöyle yarım saat bilgisayarı HW Monitör uygulaması açık iken kullanın ve yarım saat sonucunda buraya Hw monitör'ün ekran resmini paylaşabilir misiniz

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma
    Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

hocam yarim saat dengeli mod sonunda degerler bu sekilde ss alirkenislemci yuzde 50 de idi bilmiyorum urun kusurluysa iade edeyim degil normalse kullanayim ama forumdan kimse birsey demedigine gore heralde herkesde durum ayni bu degerler

• hocam işlemci sürekli yükte görünüyor.
    Ki bu normal değil. Bilgisayar için de işletim sistemi yüklü olarak mı geldi

• dark_zero_cool kullanıcısına yanıt

bu iste bir yanlislik var hocam 100 derece oluyor gosteriyor uygulamada laptopa bakiyorum alti ustu yanmasi lazim isinmamis orta isinmis sadece normal laptop isisi acaba benim mi atesim cikti noldu

hayir hocam ben windows kurdum ss alirken yukteydi ama ufak bi compile yapiyordu sifir bosta olsun 60 70 arasinda takiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: pilamimarsu

800 lük ve 1000 lik kuponları aldım. Beklemeye geçiyoruz artık.

Hocam birleşiyor mu kuponlar

• dark_zero_cool kullanıcısına yanıt

Kasada acayip bir ısı yoksa büyük ihtimal programlar yanlış gösteriyor. AMD ile sıcaklık ölçme programları çok verimsiz çalışıyor. Misal benim 2 senedir termal macunu sürmediğim A10 7870K ya 19 derece diyor siz anlayın. Veya throotle ı test edin. 111 dereceye çıkıyorsa çok büyük throotle yemesi lazım.

• 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.