Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilgi için teşekkür ederim hocam. Süreç çok uzunmuş, bilgisayarın da aciliyeti var. Dediğiniz gibi ben de başvursam 6 ay sonra da olsa karar çıkarsa onu da alırım belki. Kur vs fiyatlar o zamana iyice artabilir o açıdan mantıklı duruyor en azından.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehakifx M kullanıcısına yanıt

driverlar icin windows update sonrasinda lenovo vantage uygulamasiyla guncelledikten sonra bitiyor hocam.

Merhabalar ayni sekilde https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar

linktekini alarak araniza katildim arkadaslar laptop cok kaliteli ryzen 7 4700u cok hizli gercekten yalniz farkettigim soyle seyler var madde madde paylasayim.

1-ekran sizmasi malum herkeste var sanirim

2-ekran soluk gibi geldi bana gece modu acmiyorum sanki hep gece modunda gibi parlakligi da dusuk geldi bana

3-bios guncellendigi halde laptop kendi kendine uyguya dalarsa ekran siyah kaliyor acilmiyor kapagi kapatarak sleep olursa sorun yok

4-sanal makineye 1 cekirdek ve 1 gb ram verdim cok hizli sanal bile uzun compile alirsam 77 80 derecelerde calisiyor islemci yuzde 5 yukteyken 60 65 derece dokounmazsam 50 civari, islemci yuzdesi 10 iken 60 70 derece 30 40 iken 77 80 85 bile oluyor .

5-bostayken ise 45 50 derece ama ufak tefek takilirsam chrome vs 60 70 olabiliyor ve buralarda takiliyor duruma gore bunlar normal mi acaba

6-laptopun ust kismi klavye vs normal isiniyor cok degil fakat alti cok isiniyor bu sizde de mi bu sekilde acaba

7-touchpad 3 4 defa takildi hareket etmedi bazen takiliyor bir sure anlayamadim sebebini

8-bataryasi full parlaklikta web, coding muzik yaparken sizde kac saat gidiyor acaba ben henuz duzgun test edemedim ama 7 saat gitmez gibi geliyor

9- ve ekranda bir adet olu piksel ama sadece 1 tane

ayni makineyi alan arkadaslar listelediklerim hakkinda bilgi verirse cok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark_zero_cool -- 27 Ekim 2020; 17:51:3 >

• Arkadaslar e15 in hava cıkış izgaraları ikitane.Sağdakinden havacikisı oluyo ama saoldakinden hiç denk gelmedim daha.Soldaki ne işe yariyor.Biliyor musunuz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar

şu cihaz parasına degermi acaba 11.11 bekliyorum ama aşırı yüksek fiyatı

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackMon

https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar

şu cihaz parasına degermi acaba 11.11 bekliyorum ama aşırı yüksek fiyatı

ben de aynı düşüncedeyim ama 4700u ile fiyat farkı çok fazla. üstelik dolar da yükseldi. Bekleyip de daha yüksek fiyata almak da var. Ikilemdeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VgrooveR -- 28 Ekim 2020; 12:8:31 >
  • Kayserideki Sivaslı K kullanıcısına yanıt

O kısımda mosfetler bulunuyor. Kasada sıcak hava birikmesini önlemek içindir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikhail -- 28 Ekim 2020; 8:31:29 >
  • SharpThunder kullanıcısına yanıt

Bende de R54600H Modeli var HONOR'un Yaklasik 1 ay oluyor kullanmaya baslayali.

Umarim 4-5 sene goturur, kasasi vs dagilmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: VgrooveR

ben de aynı düşüncedeyim ama 4700u ile fiyat farkı çok fazla. üstelik dolar da yükseldi. Bekleyip de daha yüksek fiyata almak da var. Ikilemdeyim

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: mechanical01

Alıntıları Göster

Yok hayır ben yanlış yazmışım. İki işlemcili laptoplar arasındaki fiyat farkı çok fazla yazacaktım. Az yazmışım. Düzeltiyorum hemen.

Yalnız arada 2000 lira fark edecek performans farkı yok galiba

• Bende Xiaomi Redmibook 14 Ryzen 4500u 16gb ram 512ssd aldım. İnşallah pişman olmam. Cihaz ingilizce klavye ile geliyor bu sorunu nasıl aşarım? Var mı başka Xiaomi Redmibook alan?

• Lenovo Vantageden nasıl ctrl ile fnyi swap edebilirim ?

• Merhabalar. Bu L14 R7 4750u 16gb ram 256gb ssd olan konfigürasyonu satın almak istiyorum ama L14'ün malzemesi E14'den daha mı kötü? E14 de ekran ve alt kapak alüminyum,klavye kapağı plastik diye biliyorum. L14 de tamamen plastik galiba heryer? Bilgisi olan var mı?

• Fiyat?

• anilkq A kullanıcısına yanıt
    7000 di normal fiyatı kampanya kupon ile 6760 a geldi.

• sticker 5tl

klavye koruma 100tl

• beyler selam,

e15 in touchpad i kapanıyor mu? kapatmak istiyorum

• dolmalikbiber D kullanıcısına yanıt
    Reis ilk aldigim zamnlr benimkide öyleydi uykuya alinca ekran gelmiyodu ara ara.Ama simdi öyle bi sorun yasamdim daha.bugun 12. Gün

• quote:

Orijinalden alıntı: fguner88

beyler selam,

e15 in touchpad i kapanıyor mu? kapatmak istiyorum

Bios'a girip kapatabiliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: dark_zero_cool

driverlar icin windows update sonrasinda lenovo vantage uygulamasiyla guncelledikten sonra bitiyor hocam.

Merhabalar ayni sekilde https://www.n11.com/bilgisayar/dizustu-bilgisayar

linktekini alarak araniza katildim arkadaslar laptop cok kaliteli ryzen 7 4700u cok hizli gercekten yalniz farkettigim soyle seyler var madde madde paylasayim.

1-ekran sizmasi malum herkeste var sanirim

2-ekran soluk gibi geldi bana gece modu acmiyorum sanki hep gece modunda gibi parlakligi da dusuk geldi bana

3-bios guncellendigi halde laptop kendi kendine uyguya dalarsa ekran siyah kaliyor acilmiyor kapagi kapatarak sleep olursa sorun yok

4-sanal makineye 1 cekirdek ve 1 gb ram verdim cok hizli sanal bile uzun compile alirsam 77 80 derecelerde calisiyor islemci yuzde 5 yukteyken 60 65 derece dokounmazsam 50 civari, islemci yuzdesi 10 iken 60 70 derece 30 40 iken 77 80 85 bile oluyor .

5-bostayken ise 45 50 derece ama ufak tefek takilirsam chrome vs 60 70 olabiliyor ve buralarda takiliyor duruma gore bunlar normal mi acaba

6-laptopun ust kismi klavye vs normal isiniyor cok degil fakat alti cok isiniyor bu sizde de mi bu sekilde acaba

7-touchpad 3 4 defa takildi hareket etmedi bazen takiliyor bir sure anlayamadim sebebini

8-bataryasi full parlaklikta web, coding muzik yaparken sizde kac saat gidiyor acaba ben henuz duzgun test edemedim ama 7 saat gitmez gibi geliyor

9- ve ekranda bir adet olu piksel ama sadece 1 tane

ayni makineyi alan arkadaslar listelediklerim hakkinda bilgi verirse cok sevinirim

hocam ben de bu cihazı düşünüyorum. Merak ettiğin bir konu var. klavyenin içindeki kırmızı tuş ne ise yarıyor acaba

• 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.