Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar benim aldıgım e15 4700u da fan sesi olmadigı için bilgisayarı ilk açılışta alttaki fan ızgarasına kulagımı dayayarak çalisip çalişmadığını kontrol ettim.Fan çalisıyo birkaç saniyeliğine.Bu zaman diliminde yani fan durana kadar bir cızırtı geliyor.Fan yavaşladikça cizırtının seside geniş araliklarla geliyor.Alali 3 gün oldu daha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BlackMon B kullanıcısına yanıt

Çok tatlı duruyor fakat umarım o D509 ve D512'de kullandıkları deneysel ve başarısız "soğutamama" sisteminden vazgeçmişlerdir :) Bu arada çok büyük ihtimalle IPS değil cihaz, klavye aydınlatma sisteminin de olduğunu düşünmüyorum ama onda emin değilim. Cihaza ait sayfa ne Asus globalde ne de Asus Türkiye'de yok ama aynı kasanın Intel işlemcili olanı K513'de IPS opsiyonu dahi yok.

Edit: Satış sayfasında satıcı altta detaylıca yazmış zaten, saolsun böyle satıcılar az kaldı. IPS değil, parmak izi filan yok, oldukça giriş seviyesi bir kasa, tek dikkat çeken yönü 15.6 inç'e göre inanılmaz hafif ve alt çerçeve dahil çerçevelerinin çok ince olması sayesinde çok küçük oluşu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 17 Ekim 2020; 22:19:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xswqaz

Arkadaşlar iyi günler.

Ben gamer falan değilim. Orta halli bir bilgisayar bakıyorum bir süredir. Fiyatlar malum. Ama Turkcell'in kampanyasındaki şu bilgisayar hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.

Ram arttırlıabiliyor mu ve pil ömrü nedir gibi?

Şimdiden teşekkürler

Lenovo IdeaPad 3 81WE00MUTX

Intel Core i5-1035G1 , 4 GB Ram, / 256 GB SSD M.2 , Windows 10 Home, 15.6 inç HD (6199 TL veya 6x948.22)

https://www.turkcell.com.tr/pasaj/bilgisayar-tablet/bilgisayarlar/laptoplar/lenovo-ideapad-3-81we00mutx

1035G1 çok güzel bir işlemci olsa da cihazın kasası alabileceğiniz en alt seviye, ne metal bölümler, ne IPS ekran, ne aydınlatmalı klavye, hiçbiri yok.

Eğer 14 inç ile sorununuz olmazsa alttaki cihaz çok daha güzel, hem i7, hem harici güçlü ekran kartı var, daha ince ve kaliteli kasa, IPS ekran vs her yönden çok daha üstün:

https://m.n11.com/dell-inspiron-5401-i7-1065g7-8gb-256gb-ssd-mx330-fredos-s65g7f82n-P453779883?v=1.20.2

Eğer 7200'e çıkamam derseniz 6500'e aynı sitede aynısının i5-1035G1 işlemcili ve harici ekran kartsız olanı da var

Ya da sizin attığınızla aynı şekilde klavye aydınlatması olmayan, ekranı TN 15.6 inç bir cihazı daha ucuza da alabilirsiniz; https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-hp-15s-fq1002nt-3l289ea-i5-1035g1-4-gb-256-gb-ssd-uhd-graphics-15-6-notebook-fiyati,804492832.html

• Kayserideki Sivaslı K kullanıcısına yanıt

Tiz bir ses mi? Fanlar çalıştıkça kaybolan, durdukça yükselen?

• hukuk1453 H kullanıcısına yanıt
    Tam tersi sadece fan calisınca duyuluyo durunca ses kesiliyo.Sanki fan bir şeye çarpiyo gibi dönerken.Fan hızlaninca ses artiyo yavaşlayinca sesin tekrar duyulma sureside artıyo ve ses daha kısık geliyor.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Sadece tn panel olsa iyi 200 nit imiş. Yaklaşmayın...
    Ayrica 3 usb portun ikisi usb 2.0. Neyin kafasını yaşıyor bunlar. Bluetooth da 4.1.... kestikce kesmiş.

• sallami kullanıcısına yanıt

Eskiden zaten aldığımız her cihaz böyle idi, sadece işlemciye ve oyun oynayacaksak ekran kartına bakar geçerdik ama Thinkpad gibi cihazlar bizi kötü alıştırdı. Artık en az 250 nit IPS ekran, BT 5.0 ve Wifi 6, kasada metal bölümler, kaliteli klavye ve soğutma sistemi gibi özelliklere en az işlemci ve ekran kartı kadar değer verir olduk :) İyi de oldu bence

Yıllar önce alınmış, i3 4005 işlemcili lenovo b50 var 768p tn panel 250 nite yakınmış. Altta açılan Özel kapak ile iki Ram soketine ve hdd ye erişim olanağı cabası. CD sürücüsü olmasına rağmen, 15.6 inçlik laptop 2.5 kg. Taş gibi kasa. Kaç kere düştü tık yok. Tabi zamanla ssd takılıp ram artırıldı mecburen. Nazar değmesin canavar gibi.

Ama taşımak zorlaştı artık sürekli geziyoruz. Yarı yarıya hafif 1080p 15.6 ekranlı bi şey arıyoruz.

Getire getire 8gb sabit artırılamayan dandik şeyler (acer) ile 200 nit paneli başka dandik şeyler (asus) getiriyorlar. Hay ben sizin beyninizi.... seveyim de ceza yemeyeyim.

Tipik lenovo fanlari,cok kalitesiz malzemeler kulllaniyorlar.Ayni sorun benim y520 de vardi

Hocam en iyisi 2030'a kadae bekleyip içinde nükleer batarya olan laptoplardan almak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Eskiden zaten aldığımız her cihaz böyle idi, sadece işlemciye ve oyun oynayacaksak ekran kartına bakar geçerdik ama Thinkpad gibi cihazlar bizi kötü alıştırdı. Artık en az 250 nit IPS ekran, BT 5.0 ve Wifi 6, kasada metal bölümler, kaliteli klavye ve soğutma sistemi gibi özelliklere en az işlemci ve ekran kartı kadar değer verir olduk :) İyi de oldu bence

ah ah hocam ışıklı E kasalar gelsede alsak  

• https://www.hepsiburada.com/lenovo-thinkpad-e15g2-amd-ryzen7-4700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20t8001utx-p-HBV00000YA9A3?magaza=Techburada

Bu laptop'u almayı planlıyorum bugün, daha iyi bir seçenek tavsiyesi olan var mı

acaba...Ona göre sipariş geçeceğim hemen.

Teşekkürler.

• e15 gen2 alan birisi, eger bios güncellemesi yapmadıysa kurulu gelen bios sürümünü söyleyebilir mi acaba? acılırken f1e baısnca gelen bios menüsünde yazıyor sürüm. R1AET32W seklınde bir şey yazar. 32w en son sürüm, 31 28 falan eskiler.

Ek olarak, bios güncellemesi yaptım Lenovo Vantagedan ve yavaslama oldu. şimdilik yapmamanızı tavsiye ederim

• Fadeout kullanıcısına yanıt

Tavsiye ederim. Bende alalı bi kaç gün oldu.

Coil whine olabilir, bu konuyu araştırıp geri dönüş yapar mısınız?

Eğer sorununuz coil whine ise aslında ortada bir sorun yoktur, sorun olmadığı için çözümü de olmayabilir.

• hukuk1453 H kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin coilwhineden suphelendiğiniz bende anladımda.Bu fandan kaynaklaniyor gibi.Cw ile alakası yok bence.Fan durunca seste kesiliyo cunkü.Ayrica diger arkadaslardanda geri dönüş alabilirmiyiz.4700u yu bitek ben almadım onlarda yardımci olursa seviniriz.Onlardada böyle bir ses varmı yoksa sadece bendemi böyle.

• Arkadaşlar ben bilgisayarıma 16 GB RAM aldım artık rahatça çalışabiliyorum 20 GBı doluyor 😀 Ankara’da N11 üzerinden alacakken şu tarihte Ankaradan kargolanır ibaresi gördüm ve firmayı aradım. Yaklaşık %13 indirimli bir şekilde firmadan aldım ve yerinde takıp kontrol ettik bilginiz olsun sizde kullanabilirsiniz...
    Bu arada firma (Victor’u) 2666mhz RAM taktığını söylemişti bu yüzden baz 8 GB modelini aldım ve kendim 3200mhz takınca 3200de çalışıyor benim önerim kendiniz uygarda yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silentenigma07 -- 18 Ekim 2020; 16:41:25 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu linkteki laptop bana mevcut durumda alınabilir gibi geldi. https://www.hepsiburada.com/lenovo-thinkpad-e15g2-amd-ryzen7-4700u-8gb-512gb-ssd-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-20t8001utx-p-HBV00000YA9A3?magaza=Techburada

aşırı oyun oynamam ama grafik kartı ile ilgili kafama takılanlar var. hepsiburada sitesinde ürünün özelliklerinde vega 10 yazıyor. ama bir kaç siteye ve test videolarına baktığımda ryzen 4700u da vega 7 renior olduğu yazıyor. Lenovo desteği kurcaladım ama orasıda bakıma girmiş sanırım net bir sonuç alamadım. bu cihazı satın almış arkadaşlar veya net bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.