Şimdi Ara

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.878
Cevap
59
Favori
279.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • victory adlı satıcı bunların içini açıpmı taktı bunları çünkü hertürlü ram ssd kombinasyonu var. içini açtıysa garanti dışı kalmadımı?

• Lenova Legion 5 4800h model kullanan var mı dostlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lawyer.ÖUL kullanıcısına yanıt

Bu E14, 14.1 inch, GTI bilişimden ilk geldiği gibi 6 taksitle 6000tl ye aldım.

• S.a. dostlar, bu aralar pek giremedim kusura bakmayın, E14 ve E15'lerin gelmesiyle ortalık şenlenmiş bakıyorum. Getiren farklı firma ama kombinasyonlar koymuş.

Şimdi öncelikle eğer bu kombinasyonlar için kasanın içini açıyorlarsa bilin ki ürüne zarar vermedikleri sürece ürünler asla garanti dışı kalmaz. Siz de istediğiniz Lenovo cihazı açıp ram, ssd, hdd yükseltme yapabilirsiniz. Lenovo bunları yaparken cihaza zarar vermediğiniz sürece garanti dışı bırakmaz.

Gelelim şu Think serisinin kodlamalarına;

Think serisinde iki sınıf var:

Üst sınıf T, P ve X serileri

Alt sınıf ise E, L ve Thinkbook serileri.

Üst sınıfa kısaca değinecek olursak; T serisi su geçirmez, çelik kasalı asıl Thinkpad serisi. P serisi aynı sağlamlıkta fakat kalın, Xeon işlemcili iş istasyonları. X serisi ise aynı şekilde üst seviye ama incecik, taşınabilir iş bilgisayarları.

Alt sınıf ise şu şekilde:

L serisi T serisinin aynısı fakat çelik kasa ve su geçirmezliğe sahip olmayanı. Yine de alt seriler içindeki en sağlam kasa, E ve Thinkbook'ta olmayan iş güvenlik önlemlerine, özel güvenlik çipine, sim kart girişi gibi farklı girişlere sahip. Mesela Ryzen 4000 olanları tamamen Ryzen Pro serisi, 4650U, 4750U gibi...

E serisi giriş seviyesi iş kasası, daha taşınabilir ve zarif fakat özel güvenlik çiplerine ve girişlere filan sahip değil, Thinkpad ile Ideapad arasında bir ürün.

Thinkbook serisi ise Ideapad serisine çok daha yakın, bir iş bilgisayarından ziyade multimedya bilgisayarı fakat Thinkpad kalitesinde klavyeye ve kaliteli bir kasaya sahip.

Bu arada bir haberim var: Thinkbook Gen 2 çıkıyor. 4000 serisi AMD ve 11. Nesil Intel Tiger Lake işlemcilerle gelecek. Thunderbolt 4 ve dahili kablosuz kulaklıklar en ilgi çekici özellikleri. Tabi büyük ihtimalle bu iki özellik de her Thinkbook Gen 2'de olmayacaktır. Sadece özel modellerde olacağını düşünüyorum. Dahili kablosuz kulaklık derken fotoğraf aşağıda

Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 3 Ekim 2020; 23:6:47 >

• hackman193 H kullanıcısına yanıt

Alttan aydınlatmalı klavye 30 dolar ekstra.

• Bloodin kullanıcısına yanıt

dahili kablosuz kulaklık inanılmaz güzel bir özellik. 1165g7 apu ile çok güzel bir pc olacaktır. Tabi 8-9bin tlden aşağı geleceğini sanmıyorum.

Bu arada önceki nesil thinkpadlerin gri olanı da vardı. 4000 serisinde yok mu acaba. Ya da thinkbook modellerini yaptıktan sonra thinkpadleri gri yapmaktan vaz mı geçtiler. tuhaf

• T14s, T14, X13 ve huawei matebook d14'ün ryzen 4000'lü modellerinin geliş tarihi hakkında bilgi var mı arkadaşlar? Huawei'yi gram sevmem ama 3:2 düzgün bir ekranı da amdli bir laptoba tek onlar koymuş galiba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen Mobil 4000 Serisi [ANA KONU] Laptop Tavsiye & Tartışma

Bu kadar kombinasyonu nasıl satiyor sorusunun cevabi

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Çelik kasalı derken?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TS ve X kasalarında magnezyum var lakin, T kasa ve L kasa kompozit malzemeden yapılır. E serisinde ise aliminyum ve bir tık ucuz kompozit malzeme kullanılır. Kompozit malzeme kalitesi T > L > E'dir. E serisi dökülmeye karşı dayanıklı iken L, X, T, TS serileri garantilidir. ThinkBook ThinkPad değildir. E serisinde TPM 2.0 güvenlik chipseti bulunur. E serisinde L, X, T, TS serilerinin girişlerine göre tek fark Sim Kart ve Akıllı kart okuyucu girişi bulunmaz. Araştırıp bilgi verelim. YANLIŞ BİLGİ VERMEYELİM!

Not: Yazdığım tüm bilgiler son seriler için geçerlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikhail -- 4 Ekim 2020; 0:52:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hrnayn

Lenova Legion 5 4800h model kullanan var mı dostlar

Hocam 4600h olanı kullanıyorum sorunuz varsa cevaplayabilirim.

• S A M C R O kullanıcısına yanıt

Genel olarak nasıl ısınma fan sesi ekran

• N11 de 15inçligi satana klavyeyi sordum hpden destek alın diyor 😁
    Lenovo dedim bu ürün sağlıklı günler diyor kafa iyi galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: hrnayn

Genel olarak nasıl ısınma fan sesi ekran

Hocam ekran gerçekten güzel. Eğer öncesinde MacBook Pro kullanmadıysanız ekranı beğeneceksinizdir. 144hz, srgb renk gamutunu %100 destekliyor ve 300 nit parlaklığa sahip alabileceğiniz en iyi Windows’lu bilgisayar ekranlarından. Isınma boşta 35-40 derece arasında, oyun esnasında ise gpu 65 cpu 75 derece civarında geziyor. Ryzen 4000 serisinden dolayı serin çalışmasını bekliyordum ama cihaz gerçekten serin çalışıyor. İntel kullanan bilgisayarların ana konularına bakarsanız insanlar yana yakıla undervolt turbo kapatma falan işlerle uğraşmak zorunda kalıyor. Fan sesi cihaz tam yük altındayken bile yüksek değil. Ama fan konusunda beğenmediğim nokta cihaz boştayken ne olursa olsun fan kapatmıyor. Tamam normal şartlarda duyamıyorsunuz fan sesini ama diyelim gece masaya oturdunuz her yer tamamen sessiz o zaman bilgisayarın fan sesini duyuyorsunuz. Rahatsız edici mi değil hatta çoğu insan bu sese yok bile der ama MacBook dan geçiş yaptım ben ve tam sessizliğe alıştıktan sonra bu dikkat çekiyor. Hocam genel olarak model çok güzel hatta şu ana kadar Türkiye’de çıkmış en iyi ryzenli model olabilir. Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikhail

Alttan aydınlatmalı klavye 30 dolar ekstra.

Çok artmış hocam ben en son x260 aldığımda 10 dolar ödemiştim ek olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: darknesss45

T14s, T14, X13 ve huawei matebook d14'ün ryzen 4000'lü modellerinin geliş tarihi hakkında bilgi var mı arkadaşlar? Huawei'yi gram sevmem ama 3:2 düzgün bir ekranı da amdli bir laptoba tek onlar koymuş galiba.

İngiltere'de 5 ekimde D15 ve Matebook 14 satışa çıkacak İngiltere fiyatlarını Tl'ye çevirince direkt Türkiye fiyatı çıkıyor bir sürü cihazda denendi en fazla +- 200 oluyor D15 Ryzen 4500u 8gb ramle gelmiş sadece, Matebook 14 8 ve 16 farklı modellerle gelmiş en erken 1 aya D15 4500u gelir diye düşünüyorum o da çok rahat 6000+ bir fiyatla şuan 3500u modeli 6000tl

https://consumer.huawei.com/uk/laptops//

• quote:

Orijinalden alıntı: _MedicuS_

Bu kadar kombinasyonu nasıl satiyor sorusunun cevabi

Bu yazıda geçen Lenovo servis raporu nereden alınıyor? Hangi şehirde?

• quote:

Orijinalden alıntı: hackman193

İngiltere'de 5 ekimde D15 ve Matebook 14 satışa çıkacak İngiltere fiyatlarını Tl'ye çevirince direkt Türkiye fiyatı çıkıyor bir sürü cihazda denendi en fazla +- 200 oluyor D15 Ryzen 4500u 8gb ramle gelmiş sadece, Matebook 14 8 ve 16 farklı modellerle gelmiş en erken 1 aya D15 4500u gelir diye düşünüyorum o da çok rahat 6000+ bir fiyatla şuan 3500u modeli 6000tl

https://consumer.huawei.com/uk/laptops//

Alıntıları Göster

D14 16gb lık model ne kadar olur tahmini ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fensinn

D14 16gb lık model ne kadar olur tahmini ?

Alıntıları Göster

949£ miş... 10bin gayme yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fensinn -- 4 Ekim 2020; 14:15:29 >
  • Arkadaşlar peki şarj durumları nasıl? kaç saatte şarj olup full şarj ne kadar dayanıyor. MBP 13'den geçeceğim kafamdaki tek soru işareti bu?

• 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.