Şimdi Ara

Ryzen Ram Overclock (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
523
Cevap
101
Favori
40.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim, bu şekilde çalıştı.
  • Alttakinin birebir aynısını BIOS'dan uyguladım, voltajları falan da düzenledim. Kaydet çık dediğimde 3-4 kere boot etmeye çalıştı olmadı, sonra kendi kendine başlattı. Başlattığında RAM 2133MHz'de idi. GSKILL 2x8GB Ripjaws V 3000MHz ramleri 3466MHz'ye yükseltemedim. Nerede hata etmiş olabilirim? 3000MHz RAM'ler için 3466MHz çok mu?

Ryzen Ram Overclock

Fail olunca anakartı komple restore defaults yapıp XMP Profile-2 ile 2933MHz'ye ayarladım, şu an o şekilde kullanıyorum. Biraz endişelendirdi beni açıkçası. Bu işlerde tecrübesiz olduğum için bileşenlere zarar vermeye korkuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 27 Kasım 2019; 3:55:53 >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    Herşeyi bir kenara bırak..

Biostan memory try it : 3466-16-18-18-18 olanı yemiyor mu? yemiyorsa ram oc olmuyor.

Her ramin oc kapasitesi farklı crucial ballistix sport lt 3000mhz olan 3600 oluyor mesela üstünü yapan var 3000 serisi işlemciyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 27 Kasım 2019; 4:10:36 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    XMP ve DDRAM Frequency Auto'da iken mi yapıyoruz bunu? XMP-2'de kullanıyorum şu an diye belirttiğim için soruyorum. Bir de RAM testi geçerse Try It'deki değerleri nasıl gerçek ayar olarak atayacağız?
    Auto evet. Geçerse atanmış olacak zaten biosta kaydettiğiniz için sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 27 Kasım 2019; 5:50:27 >
  • Hocam merhabalar.
    Rog Strix B450-F anakart.
    Ryzen 3600
    16gb kingston hyperx predator 3200
    Rtx 2060 var.

Ram yazmada 26-27 bin seviyesinde sonuç veriyor aida64. Gecikme 75 ns'lerde yazma 46-47 bin. Kopyalama yanlis hatirlamiyorsam 43-44 bin. Ramleri Dhcp ile 3200mhze. 16-18-18 timingde kullaniyorum. Ram frekans destegi 6000mhze kadar yolu var 😁 gereksiz ama neyse. İslemciyi suanlik 3.6 sabit frekansta kullaniyorum. Bunu duzgun bir overclok icin yardima ihtiyacim var. Hedefim stabil 3.9 ghz versin yeter.

Bi yardim lutfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasap11 K kullanıcısına yanıt
    Önce biosu güncelleyip ardından Jumper Cmos clear reset işlemi yapın.
    https://www.asus.com/tr/Motherboards/ROG-STRIX-B450-F-GAMING/HelpDesk_BIOS/

Bu program ile ram çip modelini bulup..
    http://www.softnology.biz/files.html

Şu program ile ram çip anakart işlemci modeli doğru girip..
    https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator/

R-xmp basıp sonra fast seçip (3466 deneyin)

Ayarların resmini çekip biosa girip aynen yapacaksınız.

Olmazsa bios pili söküp anakartı resetleyin.

Ram yazma normal 3600-3700x de böyle.ok.

Yada 2. Seçenek anakartınızda biosta hazır 3466-16-18-18-18 profili varsa 1.4-1.45 dram voltajı ile direk bu profili deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 27 Kasım 2019; 8:48:12 >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Biraz önce donanımarşivi kanalındaki arkadaş sistemin düzgün çalışıp çalışmadığını anlamak için 1 gün ( 24 saat ) furtmark ve prime95 ile aynı anda test edin dedi. Ne diyorsun bu konuda
  • Benim asrıock b450m anakartım hepsiburadada falan 3200+ ram hızı gösteriyor 3200 belleklerle 3466 ya da 3600 yapsam çalışır mı?

Bir de benim işlemcim stok 2600 işlemciye hiç dokunmayıp sadece ram oc lasam bir sıkıntı olmaz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PeTeRPaNN -- 27 Kasım 2019; 15:22:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Soğutucu satışları patlayacak diyorum..

Biraz abartmış ama aslında ideali o...

• Bakın arkadaşlar Ram ayarlarınızı yaparken Ram HIZI + Voltaj + SOC voltajı ile beraber altta gösterdiğim ayarları yapmanız yeterli öncelikle.. İnce ayarlara girmenize fazla gerek yok. (Ayarlar tabi sizin raminize göre olacak)...

Ryzen Ram Overclock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 27 Kasım 2019; 19:34:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Soğutucu satışları patlayacak diyorum..

Biraz abartmış ama aslında ideali o...
    Ağam eğlenir benimle her hal

malesef hocam bulamadım henüz :(
    Benimde aynı şekilde oldu hocam. R5 2600 var. Xmp 2 de 2933 ile çalışıyor.

• wildwachsend kullanıcısına yanıt
    naptınız sonra?
    Hocam manuel denedim bir kaç kere sizin gibi kapanıp kapanıp açılıyor düzeliyordu. Son denediğimde düzelmedi. Pili söküp çıkardım. Xmp 2 ye aldım. Sizde varmı gelişme ?
  • Manual oc yapınca bunları kapatırım.

Ryzen Ram Overclock
    Ryzen Ram Overclock
    Ryzen Ram Overclock
    Ryzen Ram Overclock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 28 Kasım 2019; 14:20:11 >
  • Merhaba arkadaşlar, öncelikle bizlerle paylaştıkları bilgiler için No Way Out ve Timeguard'a teşekkürü bir borç bilirim.

Soruma gelecek olursak windowsta ek güç ayarları bölümünde bulunan planlardan hangisini seçmek daha mantıklı acaba? Seçimde etkisi olur mu bilmiyorum ama işlemcimde o.c.'li durumda.

Ryzen Ram Overclock
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.