Şimdi Ara

Ryzen Ram Overclock (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
523
Cevap
101
Favori
40.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ekran kartım rx 590
    16 gb ram
    1 tb m2 ssd

cihazımda anlık donmalar oluşuyor oyunlarda çözüm bilen varmı oyun sırasında 10-15 saniye tamamen kitlenip kalıyor

oynadığım oyunlar

call of duty mw
    rdr2
    cs-go
    star wars fallen order
    need for speed heat

bu oyunların hepsinde takılma yaşıyorum

bios güncel ekran kartı güncel bütün windows güncellemeleri kurulu
  • pepe7115 kullanıcısına yanıt
    Hocam gereksiz ama fallen order ve heatte 60 fps in altına düşüyor mu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy_Conway

GSkill Ripjaws 3000 mhz ramler için Oc rehberi varmıdır. bu bellek gecikmesi için acaba ? B450 Gaming Plus MAx Anakart ve r5 3600 kullanmaktayım
    Aynı RAM'lere sahibim. 2x8 şeklinde. Bilgi bulabildin mi?
  • XanthiN kullanıcısına yanıt
    http://www.softnology.biz/files.html

Bunu çekip thaiphoon burner .. read kısmından ram çiplerinin marka modelini öğrenip..

Ryzen dram calucator programı ile işlemci ve bordunuza da uygun şekilde ayarlayacaksını voltaj falan hepsi var.

Fast ayarları deneyin.
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Dediğin programı indirip kontrol ettim:

Ryzen Ram Overclock

İşlemcim: Ryzen 5 2600
    Anakartım: MSI B450-A PRO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 26 Kasım 2019; 3:22:11 >
    Ryzen dram callucator ile

Hynix cjr ye göre ayar çekin.

Çıkartmak istediğiniz hızı seçip ram anakart işlemci modelini doğru seçim yapıp fast a basın..

Voltaj max değeri ile deneyin diğer ince ayarlarıda veriyor ama sol en baştaki 4 yada 5 ana ayarı girseniz öncelikle yeterli.

Şu videodaki gibi ama size uygun değerleri yapın.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/140958215

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Kasım 2019; 15:38:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Girmeme rağmen "değerleri girin" diyor. Alttaki 10 kutuyu da doldurmamı istiyor sanırım. Bu konularda çok cahilim akşam akşam seni uğraştırdık kusura bakma. Olmazsa yarın uygun vakitte özelden konuşalım. Editinizi yeni gördüm onu da inceliyeyim.

Ryzen Ram Overclock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 26 Kasım 2019; 3:36:33 >
    Değerleri o programla bulup (doğru seçenekler seçilipi sisteminize uygun)(FAST) basıp.. Telefonla resmini çekip biostan gireceksiniz.

Çıkmak istediğiniz hızıda seçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Kasım 2019; 3:36:54 >
  • Beyler benim yeni kurduğum R5 3600 sistemde mouse imleci hareket ederken rastgele takılmalar oluyor, sebebinin bu ram ayarları ile bir ilgisi olabilir mi? Değerler şöyle:

Ryzen Ram Overclock
  • PeTeRPaNN kullanıcısına yanıt
    düşüyor hocam cs-go da 200 filan aldığım fps anlık 40-50 ye düşüyor sonra toparlıyor 2 saat oynadığım oyunda bunu 2-3 kere tekrarlıyor
    İşlemciyi yanlış seçmişsiniz. 2600 kullanıyorsaniz "Ryzen+" seçmeniz gerekmektedir.
  • 3000 serisiyle buna nekadar yakınsın okadar iyisin.(1000-2000serisi 3600cl14 üstü zor çünkü)

Şundan lazım

Bundan
    Ryzen Ram Overclock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Kasım 2019; 10:56:1 >
  • RASYONALIST kullanıcısına yanıt
    Vay be hocam helal olsun ben 955 imi Max 4ghz yapabilmiştim.

• Benim tavsiyelerim bunlardır.

Önce bios güncellemenizi yapın ve cmos clear jumper ile veya anakartta varsa buton ile BİOS reset yapın.(Anakart pili çıkarıp beklemekte olur)

1- Biostan oc ayarlarınızı yapın işlemcinizi soğutucunuz iyi ise 4 - 4.2 - 4.4ghz seviyesine 1.275v-1.425v aralığına kadar voltaj vererek deneyerek getirin. (İYİ SOĞUTUCU İLE) (RAMLERİNİZİ ANAKART FİRMASININ ÖNERDİĞİ ŞEKİLDE DOĞRU SLOTLARA TAKTIĞINIZA EMİN OLUN)

2- Ram timing ve hızınızı raminizin çipine göre en iyi duruma getirin.

3-***SADECE 3000 SERİSİ İÇİN İF / FCLK CLOCK AYARINI 1600-1866 ARASI OLACAK ŞEKİLDE YAPILANDIRIN.

4- Bios tan işlemcinin güç yönetimi ile ilgili e1 c1e c6 state spread spectrum amd cool and quiet ve benzeri ne varsa kapatın.

5- Son sürüm Windows 1909 + Full update ile beraber En son anakart ve ekran kartı sürücülerinizi içeren + ses kartı tabi Temiz güncel windows kurulumu + EKRAN KARTI OC ayarlarınızı yapın.

6- Windows güç yönetimini Yüksek perfomans ayarlayın.

7- Oyunlarınızı xbox game pass - origin basic vb benzeri üyeliklerle mutlaka orjinal edinin ve son sürüme güncellenmiş olsun. Orjinal olmayan oyunların en son sürümünü indirin en son sürümünü kurun bulabildiğiniz.

8- Windows defender hariç virüs programı kurmayın + açılışa yüklenen taskbarda icon olarak çıkan programların gereksiz olanlarını kaldırın.

9- Advanced SystemCare 13 Servis modunda arkaplanda olacak şekilde game modu açın mutlaka oyuncu kipi başlangıçta otomatik açılsın + Derin en iyileme yapın ve tüm bildirimlerini kapatın programın.

10- İyi oyunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Kasım 2019; 11:41:50 >

• Ryzen+ yaptım yine aynı hata. Test için tek tek tüm kutulara tıklayıp sayı atama çalıştım, başka hiç birine değer yazılmıyor ki. Bana hala "değer girin" diyor.

https://prnt.sc/q28zvf
    Ryzen Ram Overclock

Bir şeyi yanlış mı yapıyorum yoksa programda mı hata var? Memory Rank ve DIMM Modules'i 1 yapsam da aynı şey oluyor.

Senin girmen gereken değerleri denedim; safe de fast de çalışıyor.
    R-Xmp'ye basıp sonra dene bende de öyle olmuştu.
  • SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Windows arama çubuğuna windows bellek tanılama yaz onu yaptır bilgisayara.

https://www.youtube.com/watch?v=fUkcDiJY2CM&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 26 Kasım 2019; 16:38:38 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.