Şimdi Ara

Ryzen-İntel işlemciye karar kılmadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bir sistem toplayacagım ve islemciye karar veremedim.

Ryzen 1400 (1500x kalmamış bulamadım )
    Asrock 350
    8 gb DDR4 2666 Mhz
    Galaxy 1050ti 4gb (ucuz)

İntel i5 7400
    H110m
    8gb 2400mhz
    Galaxy 1050ti 4gb

Oncelikle oynayacağım oyunlar online. Yani gidip gta V yada dengi bir oyunu tek başıma oynayam. Ancak guild wars, , dota 2, Blade and soul (özellikle bosslar) tarzı oyunlar oynuyorum. (Bf1 online tarzı oyunları da kaldırsın istiyorum)
    Youtube incelemelerin hep singleplayer oyun performanslarını göstermişlerdir ve online oyunlarda işin değiştiğini işlemciye yük bindiği öğrendim. Buna göre tavsiyesi olan varsa (nedenleriyle) şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ryzen 1400 lü sistem gayet makul. Ama 1050 ti bf1 mp için ne kadar yeterli emin değilim.

• +

• Kesinlikle Ryzen.

• Ryzen

• Ryzen tavsiye ediyorum. Benim sistem de Ryzen 3 1200 ve Gtx 1060 3 GB.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen, başkasına bakma..
  • Intel alırsan işlemciyi güncelleyim dersen en fazla i7 7700 takabilirsin. Malum intel her sene anakart değiştirmeyi mecburi kılıyor.

Ryzen alırsan 2020 yılına kadar çıkan tüm işlemcileri takabilirsin. Bu demek oluyor ki millet ikinci nesil ryzene geçtiğinde elindeki 8/16ları satışa çıkarınca alıp uygun yoldan 8 çekirdek 16 izlek keyfini yaşayabilirsiniz ya da gider 2 sene sonra çıkan işlemciyi takar bi ram ve ekran kartı günceller yola devam edersiniz ama intel alırsanız bunu yapabilmek için anakart da almanız gerekecek.

Ek olarak bu saatten sonra yeni seri geliyorken intel almayın. Gelecek olan i5ler şimdiki i7lerin seviyesinde neredeyse. 4/8 olan işlemci 6/12 olarak geliyor.

Tavsiyem ryzen alın keyfinize bakın. Ben ikinci nesillerin çıkmasını bekliyorum elimdeki sistem iş görüyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.